زبان بدن – مالیدن یا خاراندن گوش

زبان بدن ۱۲ تیر ۱۳۹۸ یک دیدگاه

مالیدن یا خاراندن گوش به چه معناست ؟

زبان بدن - مالیدن یا خاراندن گوش

زبان بدن – مالیدن یا خاراندن گوش

در مبحث شناخت زبان بدن، مالیدن گوش و یا خاراندن آن، در واقع تلاشی است که چیزی را نشنویم.

این حرکت معمولا به این گونه است که برای نشنیدن چیزی دست روی گوش و یا در اطراف آن قرار می گیرد.

این کار زمانی انجام می شود که شخص حرفهای گوینده را قبول نداشته یا گوینده در حال دروغ گفتن می باشد و به علت گفتن دروغ، احساس اضطراب و یا عصبانیت کند.

این نشانه می تواند یک حالت دفاعی نیز باشد و به علت بلندی صدا دستان را بر روی گوش قرار داده است.

همانند همایشی که در حال شروع شدن است و صداهای دست زدن و یا موزیک باعث آزار شخص شده و برای جلوگیری از منتقل شدن صدا به بخش داخلی مغز از این نشانه استفاده شود.

کشیدن نرمه گوش نیز می تواند در زمانی که خودمان در حال دروغ گفتن هستیم نیز انجام می شود. علت آن این است که زمانی که در حال دروغ گفتن هستیم، حقیقت را نیز می دانیم و به علت داشتن دو تفکر در ذهن این نشانه نمایان می شود.

این حرکت در واقع همان حرکت گرفتن گوش ها در کودکان است، زمانی که نمی خواهند سرزنش پدر و مادر، یا مطلبی را که مخالف میلشان است را بشنوند، با این تفاوت که در بزرگسالان به طور کامل انجام نمی شود.

در بعضی اوقات نیز می تواند نشانه بی حوصلگی به علت شنیدن متعدد حرفها و یا عصبانیت باشد.

در این حرکت ممکن است لاله گوش را بمالیم، انگشت خود را در گوش بچرخانیم، پشت گوش را لمس کنیم، یا گوش را به جلو خم کنیم تا به نوعی مسیر شنیدن را مسدود کنیم.

این حرکات در تفسیر زبان بدن معمولا نشانه این است که فرد دیگر مایل به شنیدن نیست، از شنیدن خسته شده و یا مایل است خود صحبت کند.

 

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت تاروت رنگی فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

1 thought on “زبان بدن – مالیدن یا خاراندن گوش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *