روانشناسی رنگها | تست روانشناسی رنگ ها

هیچ کس بدش نمی آید که در روانشناسی رنگها به او گفته شود که چه شخصیت عالی دارد! ولی از سوی دیگر، در روانشناسی رنگ ها، بسیاری از انتخاب های هشت رنگ که می بایست تفسیر شوند حکایت از آن دارند که واقعیات مربوط به شخصیت شناسی با استفاده از رنگ ها تحت آزمایش، فاصله زیادی با صفت عالی بودن آن شخصیت دارد.

روانشناسی رنگ ها

اگر تحلیل تست روانشناسی رنگها به طور شفاهی صورت گیرد، لازم است که تحلیل گر تست در هنگام بیان آن برای فرد آزمایش شده در انتخاب رنگ دقت زیادی کند و رنگ هایی را برگزیند که جنبه روانشناسی داشته باشد و نه اینکه از جنبه رنگ شناسی، چرا که روانشناسی رنگ علاوه بر جرحیه دار کردن من فرد مورد تست روانشناسی، امکان دارد که موجب تباهی آن نیز گردد

روانشناسی رنگها

از سوی دیگر، چنانکه تفسیر رنگ ها در روانشناسی رنگ بر اثر یک حالت تدافعی واقعی یا خیالی در برابر شرایط محیطی دشوار روانشناسی بروز کرده اند، ادامه یابند، تاثیر زیانباری در تست روانشناسی رنگهای کامل به جای می گذارد.

تست روانشناسی رنگ ها

یکی از تستهای روانشناسی رنگ به نام آزمایش لوشر و یا آزمایش کامل لوشر می باشد که در آن به تفسیر انتخاب رنگها در روان شناسی رنگ ها می پردازد.

تست روانشناسی رنگها

لذا اگر در تفسیر رنگ ها موجب نگرانی شود، بهترین توصیه آن است که موضوع تا مرحله بعد پیگیری شود. یعنی با یک پزشک یا روانشناس مشورت کنید تا معلوم شود که آیا وضعیت فرد مورد آزمایش روانشناسی رنگ ها از شرایط محیطی، طبی است و یا بر اثر علل روانکاوی می باشد.

تست روانشناسی رنگ

روانشناسی رنگ

تفسیر رنگ ها
تفسیر روانشناسی رنگها
معنی هر رنگ
تفسیر رنگها
فال رنگ
تاروت رنگی | سایت فال و سرگرمی
کد فال | اسکریپت فال | کد فال برای وبلاگ | کد فال برای وب سایت

روانشناسی رنگها
نحوه آزمایش
  • به مستطیل‌های رنگی زیر نگاه کنید و رنگی را که بیشتر از سایرین دوست دارید انتخاب کنید. در انتخاب رنگ دلخواه سعی نکنید که آنرا با رنگ چیز دیگری نظیر پارچه ، مبلمان ، اتومبیل سواری ، تیم مورد علاقه فوتبال و غیره مقایسه کنید بلکه فقط آنرا به عنوان یک رنگ مورد علاقه‌تان برگزینید.
  • سپس به رنگ‌های باقی‌مانده نگاه کنید و رنگی را که بیشتر مورد علاقه شماست انتخاب کنید و این عمل را در مورد سایر رنگهای باقیمانده نیز ادامه دهید.
  • بعد از انتخاب اول باید یک بار دیگر رنگهای مورد علاقه خود را انتخاب کنید. عملا سعی نکنید که انتخاب اول رنگ‌ها را به خاطر بیاورید و یا به همان ترتیب اول انتخاب کنید در عین حال عمدا تلاش نکنید تا آنها را فراموش نمائید ، بلکه در انتخاب رنگها طوری رفتار کنید که گوئی آنها را برای اولین بار می‌بیند. توصیه می‌شود بین دو انتخاب یک دقیقه فاصله اندازید.
  • به دلیلی که تست دوبار صورت می گیرد، نتیجه تست دوبار چاپ می شود که می توانید نتیجه دو تست رو با هم مقایسه کنید، که معمولا یکسان هستند!


توضیحاتی در مورد روانشناسی رنگ ها و تاریخچه آن

دهه 1970 روزهای طلایی تحلیل رنگ بود. هرچند که این روزها در برخی مکان ها همچنان رایج است. تحلیل رنگ بر این فرض استوار است که ترجیحات رنگ ما، به صفات شخصیتیاشاره دارند. درست مانند خط شناسی، نوعی عقل سلیم در مورد این قضیه وجود دارد که آن را جذاب می کند. می دانیم که برخی رنگ ها بر ما تاثیر دارند. رنگ های روشن، ما را شاد می کنند در حالی که رنگ های خاکستری، ما را افسرده می کنند. ما حتی در مورد رنگ های گرم» و «سرد» صحبت می کنیم.

استفاده از رنگ برای تأثیر گذاشتن بر خلق در خرده فروشی ها کاملا جا افتاده است. سبزی فروشی ها و میوه فروشی ها از نورپردازی سبز استفاده می کنند تا سبزیجات آنها اشتها آورتر به نظر برسند، در حالی که قصابی ها از نور صورتی استفاده می کنند تا ظاهر گوشت را بهتر کنند. هرگز از رنگ آبی در مجاورت غذا استفاده نمی شود، زیرا باعث می شود که غذا غير طبیعی و ناگوار به نظر برسد. افراد نیز می توانند در نورپردازی های رنگی مختلف، متفاوت به نظر برسند. می دانیم که نور ملایم و گرم باعث می شود که ما جذاب تر به نظر برسیم. برعکس، من به دانشگاهی رفتم که در آنجا مقامات تصور می کردند نورپردازی راهروها، سالن های کنفرانس و اتاق های سمینار با نوارهای نئون اوج تجدد است. نتیجه آن چه بود؟ هرکسی که در آن دور و بر بود، رنگ پریده و ناخوش به نظر می رسید. روان شناسان در مورد تأثیر رنگ به کشفیاتی دست یافته اند. برای مثال، افرادی که در زمستان از نور طبیعی محروم هستند، ممکن است به اختلال عاطفی فصلی دچار شوند، نوعی افسردگی که با قرار دادن فرد مبتلا در معرض دوره های منظم نور خاصی که دقیقا از نور طبیعی تقلید می کند، می تواند درمان شود. به نظر می رسد در حالی که نور مصنوعی می تواند برای اغلب هدفها جایگزین مناسبی برای چیزهای واقعی باشد، اما طیف کامل رنگ هایی را که در نور طبیعی وجود دارد، در بر ندارند و همین کمبود کافی است تا باعث شود برخی افراد دچار اختلال روانی شوند. این می تواند از احساس جزئی «کسل بودن» تا افسردگی توانکاه گسترش داشته باشد.

آزمایش هایی نیز گزارش شده اند که در آنها از رنگ برای تأثیر گذاشتن بر خلق افراد بسیار پرخاشگر استفاده شده است. گفته شده اتاقی که طرح رنگ عمدتا صورتی دارد، تأثیر آرامبخش داشته و میزان پرخاشگری را کاهش می دهد. بار دیگر، ما در پذیرفتن این موضوع که چگونه چیزی نظیر این می تواند مؤثر واقع شود، مشکلی نداریم، زیرا همگی تحریک شدن هیجانی توسط رنگ را تجربه کرده ایم.

با این حال، سؤال مهم این است که آیا ترجیحات رنگ می توانند بیانگر شخصیت باشند؟ فرض بر این است که رنگ های خاصی به گونه ای با هیجانات ارتباط دارند. نمونه بارز آن رنگ قرمز است که به صورت نوعی رنگ جسور، پرخاشگری و برون گرا برداشت شده است. اغلب، مقالاتی را در مطبوعات می خوانیم که در آنها «یک روان شناس» اظهار می دارد که ثابت شده رانندگان اتومبیل های قرمز رنگ پرخاشگرتر، ناشکیباتر، جاه طلب تر و غیره هستند. کتاب هایی منتشر شده اند که اطلاعات مشروحی را در مورد معانی ضمنی برخی ترجیحات رنگ برای شخصیت، ارائه می دهند. ادعا شده که وقتی شما آگاه شوید که یک نفر چه رنگ هایی را دوست دارد یا دوست ندارد، می توانید در مورد شخصیت آن فرد پیش بینی های دقیقی بکنید. اما آیا می توانید این کار را انجام دهید؟ به شما پیشنهاد می کنیم با انجام تست بالا به جواب این سوال برسید. پس با ما همراه باشید !.

به نیت شما فال قهوه گرفتیم. جواب فال شما:

» سگ : دوستانی مهربان و وفادار - دریافت خبری خوب

کاربر گرامی اعتقاد به فال چيزی جز جهل و خرافه پرستی نيست. از اينکه فقط جهت سرگرمی از فالها استفاده می کنيد سپاسگزاریم و اوقات خوشی را براي شما آرزو می کنیم.
همچنین وب سایت تاروت رنگی هیچ گونه فعالیتی در زمینه انجام فال های حضوری یا تلفنی ندارد.


   مقالات جذاب   

دسته بندی مطالب