بیوگرافی و زندگی نامه کریستیانو رونالدو

ورزشکاران یک دیدگاه
 • بیوگرافی کریستیانو رونالدو

  کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو، به زبان پرتغالی Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro؛ متولد پنجم فوریه سال ۱۹۸۵ بوده که بازیکن فوتبال اهل کشور پرتغال می باشد و در حال حاضر جهت تیم ملی پرتغال و باشگاه النصر عربستان در جایگاه کاپیتان و پست مهاجم به بازی فوتبال می پردازد. معمولاً او به عنوان یکی از برترین بازیکنان فوتبال در تمام ادوار معرفی می شود. رونالدو از همه بازیکنان اروپایی دیگر بیشتر جوایز کسب کرده که شامل پنج جایزه توپ طلا و چهار جایزه کفش طلای اروپا بوده است.

  او در پی انجام فوتبال حرفه ای به ۳۲ جام دست یافته که از جمله آن می توان به هفت عنوان قهرمانی در لیگ، پنج لیگ قهرمانان اروپا، یک جام ملت‌های اروپا و یک لیگ ملت‌های اروپا نام برد. کریستیانو رونالدو دارای بیشترین تعداد بازی ۱۸۳ دیدار، بیشترین گل زده ۱۴۰ بار، بیشترین پاس گل چهل و دو مرتبه در لیگ قهرمانان، بیشترین گل زده در جام ملت های اروپا ۱۴ بار، بیشترین بازی ملی ۱۹۶ بازی و بیشترین گل ملی در فوتبال مردان ۱۱۸ بار بوده است. در حقیقت رونالدو از اندک بازیکنانی است که بازی در بیش از ۱۱۰۰ رقابت و به ثمر رساندن بیش از ۸۰۰ گل را برای باشگاه و کل کشورش در کارنامه خود دارد. در عین حال او تنها بازیکنی است که طی پنج تورنمنت جام جهانی، گلهایی به ثمر رسانده است.

  کریستیانو رونالدو

  خلاصه زندگی نامه

  نام کامل: کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو

  متولد: ۵ فوریهٔ ۱۹۸۵ ‏(۳۸ سال)

  زادگاه: فونشال، مادیرا، پرتغال

  قد: ۱٫۸۷ متر

  پست: مهاجم

  تعداد فرزندان: ۵

  همسر: جورجینا

  اطلاعات باشگاهی

  باشگاه کنونی: النصر

  شمارهٔ پیراهن: ۷

  زندگی نامه

  در پنجم فوریه سال ۱۹۸۵ مقارن با شانزدهم بهمن سال ۱۳۶۳ کریستیانو رونالدو در یک خانواده فقیر چشم به جهان گشود. در دوران کودکی به علت علاقه و گرایش زیاد او به شخصیت پاتریک کلایورت او را با نام کلایورت خطاب میکردند. کریستیانو رونالدو در خصوص رغبت و اشتیاقش به بازی فوتبال در دوران کودکی اش می گوید؛ به اندازه‌ای عاشق فوتبال بوده که حتی اگر توپی هم برای بازی نداشت، ولی با درهم تنیدن لنگه هایی از جوراب های خود و خواهرانش توپی درست کرده و با آن بازی می کرد. آموزگار دوره ابتدایی کریستیانو رونالدو به نام ماریا دوس سانتوس در خصوص میزان تمایل و علاقه او به فوتبال گفته است:

  «به خاطر دارم کریس هر زمان اوقات آزادی پیدا می کرد، به فوتبال می پرداخت.»

  در حقیقت کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو کوچک‌ترین فرزند خوزه دینیس آویرو و ماریا دولورس دوس سانتوس آویرو می باشد. رونالدو دارای برادری به نام هوگو و دو خواهر با نامهای آلما و لیلیانا کاتیا میباشد. پدر او اسم رونالدو را بر اساس نام رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا انتخاب کرده است.

  کریستیانو رونالدو در پنجم فوریه سال ۱۹۸۵، در منطقه سائو پدرو در فونشال، پایتخت مادیرا متولد شد. در اصل او در محله نزدیک سانتو آنتونیو دوران بچگی خود را پشت سر گذاشت. او چهارمین و آخرین فرزند ماریا دولورس دوس سانتوس ویویروس دا آویرو با شغل آشپز و خوزه دینیس آویرو، باغبان شهرداری و مدیر تدارکات پاره‌وقت می باشد. مادربزرگ پدری او، ایزابل دا پیده، اهل جزیرهٔ سائو ویسنته، کیپ ورد بود. به گفته مادرش به دلایلی همچون تنگدستی و مضیقه مالی، اعتیاد پدرش به الکل و داشتن تعداد زیادی فرزند در آن هنگام، او قصد داشته تا کریستین را در دوران بارداری، سقط نماید. ولی پزشک معالجش او را از مبادرت به این کار منصرف نمود. کریستیانو رونالدو در میان یک خانواده مسیحی کاتولیک و فقیر رشد کرده و در اتاق مشترک با سایر برادر و خواهر هایش زندگی می کرد.

  کریستیانو رونالدو طی دوران کودکی یعنی از سال های ۱۹۹۲ الی ۱۹۹۵، برای آندورینیا بازی کرد، چرا که پدرش در آنجا مدیر تدارکات بوده است. پس از آن او به مدت دو سال در باشگاه ناسیونال مشغول بود. در سال ۱۹۹۷ کریستیانو رونالدو در سن ۱۲ سالگی جهت انجام آزمونی سه روزه به باشگاه اسپورتینگ رفت و پس از چندی توانست قراردادی را به مبلغ ۱۵۰۰ پوند با آن باشگاه امضا نماید. سپس او از محله مادیرا به منطقه آلکوشاچی در نزدیکی لیسبون جا به جا شده تا به آموزشگاه جوانان اسپورتینگ ملحق شود. او در سن ۱۴ سالگی به این نتیجه رسید که استعداد و توانمندی انجام بازی فوتبال را به شکل نیمه حرفه ای دارد.

  لذا در این امر با مادرش به توافق رسید که تحصیلات خود را به صورت نیمه کاره رها کرده و همه انرژی و وقت خود را بر روی فوتبال تمرکز نماید. کریستیانو رونالدو در پی تحصیل در مدرسه و دوران دانش آموزی فراز و نشیب زیادی داشت. او پس از آنکه در منطقه لیسبون و دور از اعضای خانواده سکنی گزید، موفق نشد که تا بیش از کلاس ششم تحصیلاتش را طی کند. با وجودی که او در بین دانش آموزان مدرسه طرفداران زیادی داشت، ولی پس از جریان پرتاب صندلی به سمت آموزگارش، که طبق ادعای کریستیانو رونالدو نسبت به او بی حرمتی کرده بود، از مدرسه اخراج شد.

  پس از گذشت یک سال معلوم شد که کریستیانو رونالدو به بیماری تاکی کاردی مبتلا است. احتمال داشت که ابتلا به این بیماری رونالدو را ناچار به کنار گذاشتن فوتبال نماید. او در جریان یک عمل جراحی قلب قرار گرفت که طی آن با استفاده از لیزر برای سوزاندن چند مسیر قلبی به یک مسیر به کار گرفته شد و تعداد تپش های قلب او در حین استراحتش را تغییر داد. رونالدو تنها پس از گذشت چند ساعت از انجام عمل جراحی از بیمارستان ترخیص شده و چند روز بعد تمرینات فوتبال خود را شروع کرد.

  زندگی شخصی:

   

  کریستیانو رونالدو و جورجینا رودریگرز

  رونالدو دارای مذهب مسیحیت کاتولیک می باشد. پدر او به علت ابتلا به بیماری کبدی در اثر مصرف زیاد الکل در ماه سپتامبر سال ۲۰۰۵ هنگامی که رونالدو فقط ۲۰ سال داشت، دارفانی را وداع گفت. رونالدو رسماً بیان کرده که از الکل استفاده نمی کند و به علت اتهاماتی که از طرف روزنامه دیلی میرور نسبت به مصرف زیاد الکل در یک کلوپ شبانه به او زده بودند، در زمان بهبودی و رسیدن به سلامتی کامل از آسیب هایش در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۸، به دلیل این افتراء از آنها خسارتی دریافت کرد. در عین حال او بر روی بدنش هیچ خالکوبی نداشته، چرا که مکرراً خون و مغز استخوانش را اهدا میکند.

  رونالدو دارای چهار فرزند بوده که نخستین آنها پسری است که در تاریخ هفدهم ماه ژوئن سال ۲۰۱۰ در ایالات متحده متولد شد. نام او را کریستیانو رونالدونهاده و خانواده‌اش اسم مستعار کریستیانینو را برای او تعیین کردند. رونالدو بیان کرد که سرپرستی کامل او بر عهده خودش می باشد. ‌البته تا کنون رسما هویت مادر پسرش را در مقابل رسانه ها افشا ننموده است. در سال ۲۰۱۰ رونالدو ارتباطش را با ایرنا شابک شروع کرد. ولی در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵ آنها به این رابطه خاتمه دادند. در سال ۲۰۱۵ پس از جدا شدن از ایرنا شابک، او ارتباط جدیدی را با لوسیا ویالون مجری و گزارشگر تلویزیون در اسپانیا شروع کرد.

  در تاریخ هشتم ماه ژوئن سال ۲۰۱۷، فرزندان دوقلو رونالدو که یک دختر و پسر بودند، به روش رحم اجاره ای متولد شدند. چهارمین فرزند رونالدو دختری است که از ارتباط او با جورجینا رودریگز مدل اسپانیایی، در نوامبر سال ۲۰۱۷ در آرژانتین به دنیا آمد و تاکنون این زوج به ارتباط خود ادامه می دهند.‌ طبق برآورد آنها دومین جفت دوقلوی خانواده در سال ۲۰۲۲ پا به دنیا می گذاشت، ولی در حین وضع حمل قل پسر در گذشته و تنها قل دختر به زندگی ادامه داد.

  در ژانویه سال ۲۰۲۳، بعد از آن که کریستیانو رونالدو در کنار اعضای خانواده‌اش به کشور عربستان سعودی منتقل شد، امرای سلطنت کشور عربستان، رونالدو را از این قانون که زوج هایی که رسما ازدواج نکرده اند، مجوز زندگی مشترک را در عربستان ندارند را از این قاعده مستثنی نمودند. یکی از وکلای سعودی که هویت او مخفی مانده به خبرگزاری اسپانیایی بیان کرد:

  «قوانین پادشاهی هنوز هم زندگی مشترک بدون قرارداد ازدواج را ممنوع می‌کند، اما مقامات سعودی شروع کرده‌اند که چشمان خود را ببندند و از پیگرد قانونی افرادی مشخص، دست بردارند. حتی اگر این قوانین در مواقع بروز مشکل یا جرم اعمال شود.»

  شبکه های اجتماعی کریستیانو رونالدو

  اینستاگرام:

  آدرس پیج کریستیانو رونالدو در شبکه اجتماعی اینستاگرام: cristiano@

  توییتر:

  آدرس پیج کریستیانو رونالدو در شبکه اجتماعی توییتر: Cristiano@

  فیسبوک:

  آدرس پیج کریستیانو رونالدو در شبکه اجتماعی فیسبوک: Cristiano

  ثروت کریستیانو رونالدو

  در ماه می سال ۲۰۱۴، مجله فوربس کریستیانو رونالدو را با داشتن ۷۳ میلیون دلار عایدی که متشکل از دستمزد، پاداش ها و انواع دیگری از درآمدهای متفرقه در عرض ۱۲ ماه قبل بوده، در بالاترین لیست اسامی پردرآمدترین بازیکنان جهان اعلام کرد.‌

  کریستیانو رونالدو درصد زیادی از این درآمد را از طریق کمک های مالی و انجام تبلیغات کالا های متفاوت کسب می کند. بعضی از این اقلام تبلیغی شامل لباس زیر و جین‌های مردانه امپوریو آرمانی و نایک می باشد. در عین حال او توافقنامه هایی با شرکتهای کوکاکولا، کسترول، کونامی، بانکو اسپیریتو سانتو، موتورولا، شرکت Jacob & Co، Herbalife، کی‌اف‌سی، Tag Heuer و Fly Emirates امضا کرده است.

  ثروت خالص کریستیانو رونالدو به میزان ۲۵۰ میلیون دلار می باشد.

  خانه های رونالدو

  کریستیانو رونالدو و خانه هایش

  خانه رونالدو در مادرید:

  پس از آن که رونالدو با رقم هنگفت ۸۰ میلیون یورویی به رئال مادرید منتقل شد، نیاز به برخورداری از منزلی لاکچری دیده میشد.‌ لذا او خانه ای لوکس در منطقه اعیان نشین «لافینکا» که معمار سرشناس خوراکین تورس آن را طراحی نموده بود، به قیمت چشمگیر ۴.۸ میلیون پوند خریداری کرد. این خانه در عین حال به دو استخر سرپوشیده و سرباز مجهز بوده و رونالدو به طور منظم در تمریناتش از آن ها استفاده می کند.

  این منزل در مادرید دارای یک سالن بدنسازی فوق مدرن بوده که به انواع مختلف تردمیل، بخش مخصوص وزنه زدن و بخش مختص تمرینات کششی تجهیز شده، تا رونالدو در هنگام بودن در خانه نیز بتواند با به کارگیری این تمرینات اندام خود را در حد ایده آل نگه دارد در فضای خارج از این خانه، یک زمین فوتبال در جوار استخر سرباز تعبیه شده و صندلی‌هایی جهت گرفتن آفتاب نیز در آن قرار دارد.‌

  رونالدو در این خانه همه دستگیره های درها را با حکاکی حروف اولیه اسم و فامیل خود (CR) مونوگرام کرده است.‌

  خانه رونالدو در تورین:

  در سال ۲۰۱۸ هنگامی که رونالدو به تیم یوونتوس ملحق شد، در پس این جابجایی نیاز به خانه‌ای احساس می‌شد که درخور و شایسته این سلطان نوین توربن قرار بگیرد. این خانه در اصل دو ویلا است که کاملا روبروی یکدیگر در جاده اختصاصی قرار گرفته که از طریق نیروهای امنیتی تحت محافظت بوده تا به قسمت در اصلی ورودی ختم شود.

  ویلا های مذکور هر یک به تنهایی ورودی های مختص به خود را داشته و پیرامون آن مملو از درختان و فضای سبز خیره کننده و بسیار زیبا می باشد.

  کریستیانو رونالدو بسیار به این خانه علاقمند شد، چراکه از جنبه های زیادی به منزل او در مادرید شباهت داشت. از جمله تجهیزات این خانه میتوان به سالن بدنسازی پیشرفته ای اشاره کرد که کریستیانو رونالدودر کنار جورجینا از آن بهره گرفته و در عین حال وجود استخری که او پس از انجام تمرینات مشکل بدنسازی و وزنه زدن های طولانی به آن وارد شده تا اندام و ماهیچه هایش را به آرامش برساند. خانه مذکور فوق العاده لاکچری و لوکس میباشد.

  پس از آنکه رونالدو معامله خرید ملک مذکور را انجام داد مجله «گاتزتادلواسپورت» چنین نوشت: «گویا شهر توربن کاملاً در زیر پای کریس رونالدو قرار دارد. این شهر به برنده نو رسیده اش خوش آمد می گوید.»

  کلکسیون ماشین های کریستیانو رونالدو

  خودروهای کریستیانو رونالدو

  در ایام و سالهای فراگیری و شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان، باعث نشد که کریستیانو رونالدو از پرداختن به فعالیت دلچسب همیشگی‌اش، یعنی خرید خودرو و ماشین های لوکس بازماند. این ستاره درخشان تیم یوونتوس، مبلغ هشت و نیم میلیون پوند جهت بوگاتی جنتودیچی که فقط تعداد ۱۰ عدد از آن در کارخانه تولید شد، صرف نمود تا با افزودن یک ماشین لوکس دیگر به مجموعه خودروهای حیرت انگیزش مالک آن شود. رونالدو در سن ۳۶ سالگی هنگامی که در حال دید و بازدید از شرکت فراری بود، بعد از گرفتن چند عکس با ماشین های فرمول یک، تصمیم گرفت یک خودرو فراری مونزا به قیمت ۱.۴ میلیون پوند خریداری کند. این معامله موجب شد، بهای مجموعه خودرو های کریستیانو رونالدو به رقم حیرت‌انگیز ۱۷ میلیون پوند دست یابد.

  برای نمونه در اینجا چند قلم از خودروهای برجسته کلکسیون رونالدو را بیان می کنیم.

  • بوگاتی چنتودیچی ، به ارزش ۶٫۳۴ میلیون پوند
  • مرسدس جی‌واگن براباس، به ارزش۶۰۰ هزار پوند که جورجینا جهت تولد ۳۵ سالگی کریستیانو رونالدو آن را به او هدیه داد.
  • بوگاتی شیرون، به ارزش ۲٫۱۵ میلیون پوند
  • بوگاتی وویرون، به ارزش۱٫۷ میلیون پوند
  • لامبورگینی آونتادور به ارزش ۲۶۰ هزار و ۴۰ پوند
  • رولز رویس کولینان به ارزش۳۳۰ هزار پوند
  • شورولت کامارو به ارزش ۳۵ هزار پوند
  • فِراری F۱۲ به ارزش ۳۵۰ هزار پوند
  • رنج‌روور اسپورت به ارزش ۱۰۰ هزار پوند
  • مرسدس AMG GLE ۶۳ به ارزش ۱۲۷ هزار پوند
  • مک‌لارن سِنا به ارزش ۱ میلیون پوند

  زندگی ورزشی

  دوران باشگاهی:

  اسپورتینگ:

  هنگامی که کریستیانو رونالدو در سن ۱۶ سالگی بود، سرمربی تیم اول باشگاه جوانان اسپورتینگ کمک کرد تا او به تیم اصلی راه یابد. چرا که از دریبل زدن رونالدو بسیار شگفت زده شده بود.‌ در پی این امر او اولین بازیکنی بود که به طور همزمان در تیم های زیر ۱۶ سال، زیر ۱۷ سال، زیر ۱۸ سال و همچنین تیم B و تیم نخست باشگاه طی یک فصل بازی میکرد. در تاریخ بیست و نهم سپتامبر سال ۲۰۰۲ پس از گذشت یک سال، رونالدو نخستین بازی خود را در لیگ برابر تیم براگا به انجام رساند و در هفتم اکتبر مقابل تیم موریرنز دو گل به وارد دروازه کرده و نتیجه را سه بر صفر به نفع خودشان خاتمه داد.‌

  مدیر برنامه رونالدو در طی فصل  ۰۳–۲۰۰۲، او را به اشخاصی همچون ژرار هولیه، سرمربی لیورپول و خوآن لاپورتا، رئیس بارسلونا پیشنهاد داد. در این میان هم که نوع بازی رونالدو توجه آرسن ونگر را به خود جلب کرده بود، در ماه نوامبر در محل ورزشگاه آرسنال از نزدیک با او آشنا شده، تا در خصوص جابجایی احتمالی با او صحبت هایی داشته باشد.‌

  در پی شکستی که باشگاه اسپورتینگ در مراسم بازگشایی ورزشگاه ژوزه آلوالاد در ماه اوت سال ۲۰۰۳ به تیم منچستر یونایتد وارد کرده و با زی را با نتیجه ۱_۳ پایان داد، الکس فرگوسن سرمربی منچستر یونایتد تصمیم گرفت تا در قراردادی دائمی رونالدو را خریداری کند. در وهله نخست مسئولین باشگاه یونایتد در نظر داشتند، پس از امضای قرارداد با رونالدو، به مدت یکسال او را به شکل قرضی تحت مدیریت باشگاه اسپورتینگ درآورند.

  اغلب بازیکنان تیم منچستر یونایتد نیز که مجذوب بازی رونالدو شده بودن از سرمربی خود فرگوسن خواستار به خدمت گرفتن او شدند پس از پایان یافتن بازی فرگوسن توافق کرد که مبلغ ۱۲.۲۴ میلیون پوند برای شخصی که به گفته خودش

  «یکی از محیرالعقول ترین فوتبالیست های جوانی»

  است که تا به حال مشاهده کرده بود، به باشگاه اسپورتینگ بپردازد.‌

  در ماه آوریل سال ۲۰۱۳ یعنی ۱۰ سال پس از جدایی رونالدو از باشگاه اسپورتینگ مسئولین آن باشگاه بامعرفی رونالدو در جایگاه ست هزارمین عضو خود از او تقدیر و تشکر کردند.

  یک دهه پس از جدایی او از باشگاه، در آوریل ۲۰۱۳، اسپورتینگ با انتخاب رونالدو به عنوان صدهزارمین عضو خود، از او تقدیر کرد.

  منچستر یونایتد:

  ۰۷–۲۰۰۳:

  در تاریخ دوازدهم ماه اوت سال ۲۰۰۳ رونالدو به باشگاه منچستر یونایتد منتقل شد مبلغی که برای جابجایی او پرداخت شد، باعث گردید تا کریستیانو رونالدو در آن دوره به عنوان گران‌ترین نوجوان تاریخ فوتبال انگلیس شناخته شود. او اولین بازیکن اهل کشور پرتغال بود که به این تیم پیوسته بود. رونالدو در نظر داشت در تیم منچستر یونایتد همانند باشگاه اسپورتینگ پیراهن شماره ۲۸ را به تن کند، اما الکس فرگوسن با نظر او مخالفت کرده و گفت: «تو باید پیراهن شمارهٔ ۷ را بپوشی که پیش از این، بازیکنان افسانه‌ای باشگاه از جمله جورج بست، برایان رابسون، اریک کانتونا و دیوید بکهام آن را می‌پوشیدند و این برای تو یک افتخار است.» از این رو برای رونالدو به تن کردن پیراهن شماره ۷، موجب یک روحیه مضاعف گردید.

  رونالدو در اولین رقابت خود در تیم منچستر برای مدت ۶۰ دقیقه در برابر تیم بولتون واندررز به بازی پرداخت.‌ در ماه نوامبر او توانست اولین گل خود را طی یک ضربه آزاد در برابر تیم پورتسموث وارد دروازه حریف کند. در طی اولین فصل حضور رونالدو در فوتبال انگلیس، او با به ثمر رساندن نخستین گل در برتری سه بر صفر تیم یونایتد در برابر میلوال در فینال جام حذفی سال ۲۰۰۴، به بازی خاتمه داده و نخستین جام قهرمانی خود را در باشگاه یونایتد دریافت کرد.

  در بیست و نهم اکتبر سال ۲۰۰۴ رونالدو هزارمین گل تاریخ باشگاه را در برابر تیم میدلزبورو به خود اختصاص داد، با وجودی که در این بازی منچستر با نتیجه یک بر ۴ مغلوب حریف گردید.‌ پس از گذشت چند هفته او قرارداد جدیدی را با این تیم به توافق رسیده و قرارداد سابق خود را تمدید نمود. در جام اتحادیه باشگاه‌های انگلستان ۰۶–۲۰۰۵، پس از آن که رونالدو گل سوم را وارد کرد، تیم یونایتد در مرحله نهایی در برابر تیم ویگان اتلتیک با نتیجه ۴ بر صفر پیروز شده و او دومین جام خود را در فوتبال انگلیس کسب کرد.‌

  در سومین فصل از قرار گرفتن رونالدو در فوتبال انگلیس، اتفاقات زیادی پیرامونش رخ داد. در دیداری که با تیم بنفیکا انجام گرفت، رونالدو به دلیل نشان دادن انگشت وسط» به هواداران آن تیم، توسط رای یوفا به یک جلسه محرومیت از بازی رسید. طی دربی منچستر که با نتیجه  ۳–۱ بازی را واگذار کرد، به علت ضربه ای که با پا نثار اندی کول بازیکن سابق منچستر سیتی نمود، با صدور کارت قرمز داور مسابقه، از بازی اخراج شد.

  همچنین رونالدو با هم تیمی اش رود فن نیستلروی به نزاع و درگیری پرداخته و به روش بازی این وینگر به او اهانت نمود. در عین حال طی رقابت‌های جام جهانی سال ۲۰۰۶، او با انجام حرکات و رفتاری موجب شد که هم تیمی اش وین رونی از بازی اخراج شود. البته پس از گذشت مدت زمانی به علت احساس نداشتن حمایت از باشگاه منچستر یونایتد در خصوص آن رویداد، پیشنهاد جابجایی و جدایی از این تیم را داد، ولی با مخالفت یونایتد مواجه شد.‌

  هرچند انجام نزاع رونالدو با رونی طی جام جهانی باعث شد که او در فصل  ۰۷–۲۰۰۶ هو شود. با این وجود او فصل پر باری را پشت سر گذاشت. چرا که برای نخستین بار در حدود ۲۰ گل به ثمر رسانده و به نخستین قهرمانی اش در لیگ برتر دست یافت. از جمله علت های اساسی در این پیروزی میتوان به تمرین تک به تک رونالدو با مربی تیم رنه مئولنستین نام برد که به او یاد داد، چگونه خود و بازی اش را در نظر دیگران غیر قابل پیش بینی تر کرده، بازی تیمی خود را ارتقا داده، در پی توپ بوده و از فرصت های گل زدن خود نهایت استفاده را ببرد، در عوض اینکه در انتظار موقعیتی برای گلزنی های جالب مانده که در گذشته با آنها شناخته شده بود.

  در ایام پایانی ماه دسامبر، کریستیانو رونالدو طی دیدار مقابل تیم استون ویلا که به برتری یونایتد منجر شده و این تیم را در رتبه اول جدول لیگ نشاند، ویگان و ردینگ دابل نمود. در ماه های نوامبر دسامبر او در جایگاه بهترین بازیکن ماه لیگ انگلستان معرفی گردید و پشت سر دنیس برکمپ و رابی فاولر، به عنوان سومین بازیکن تاریخ لیگ انگلستان برگزیده شد که طی دو ماه پی‌در‌پی در جایگاه بهترین بازیکن شناخته شده است.

  در فصل بهار سال ۲۰۰۷ اخباری مبنی بر انتقال رونالدو به رئال مادرید شنیده شد. تیم رئال کاملا مهیا بود تا مبلغ ۸۰ میلیون یورو را جهت خرید او بپردازد. ولی با این وجود رونالدو با آن موافقت نکرد.

  ۰۸–۲۰۰۷:

  در دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۰۷–۲۰۰۶، رونالدو طی سی‌امین رقابت خود در این مسابقات توانست نخستین گل های خود را وارد دروازه حریف کند که او دو گل از برتری ۷ بر ۱ در برابر تیم رم را به نام خود ثبت کرد. سپس او در نخستین دیدار نیمه نهایی مقابل تیم میلان گل هایی به ثمر رساند که با برتری ۳ بر ۲ خاتمه یافت. ولی در دیدار برگشت با نتیجه ۳ بر ۰ تیم یونایتد در سن سیرو بازی را به حریف واگذار کرده و از دور مسابقات خارج شد.

  طی لیگ برتر ۰۸–۲۰۰۷، رونالدو توانست در آن فصل جوایز شخصی بسیاری را از آن خود کند. این جوایز شامل جایزه اتحادیه فوتبالیست‌های حرفه ای (PFA)، بازیکن سال هواداران و بهترین بازیکن جوان سال PFA، و در عین حال جایزه بهترین بازیکن سال انجمن نویسندگان فوتبال (FWA) بوده است، رونالدو به عنوان نخستین بازیکن شناخته شد که برنده هر چهار جایزه اصلی PFA و FWA شده ‌است. درآمد او به عنوان قسمتی از ادامه قرارداد ۵ ساله که در فصول قبل امضا شده بود، به میزان ۱۲۰۰۰۰ پوند در هفته افزوده شد.

  توپ طلای فوتبال در سال ۲۰۰۷ به کاکا اعطا شد و رونالدو در جایگاهی بالاتر از لیونل مسی در مقام دوم جای گرفت. در عین حال رونالدو جهت جایزه برترین بازیکن فوتبال سال فیفا ۲۰۰۷ در مقام سوم بعد از کاکا و مسی قرار گرفت.

  در تاریخ دوازدهم ژانویه سال ۲۰۰۸ او نخستین هت تریک را جهت تیم یونایتد با برتری ۶-۰ برابر تیم نیوکاسل یونایتد به انجام رساند. پس از آن در تاریخ نوزدهم مارس همان سال، رونالدو برای اولین بار در مقابل تیم بولتون واندررز، بازوبند کاپیتانی را به بازویش بست. این رقابت با برتری  ۰–۲ تیم منچستر به پایان رسید که او زننده هر دو گل تیمش بود. در پنجم می، رونالدو پنجاهمین گلش را در تیم منچستر نثار دروازه حریف کرد. مجموعا او با زدن ۳۳ گل توانست رکورد آن را از جورج بست با ۳۲ گل گرفته و به خود اختصاص دهد. در آخر فصل  رونالدو توانست کفش طلای لیگ برتر و کفش طلای اروپا را از آن خود کند.

  رونالدو طی لیگ قهرمانان اروپا ۰۸–۲۰۰۷، در یازده بازی توانست هفت گل به ثمر رساند. در مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات، در دیداری که بین دو تیم منچستر یونایتد و المپیک لیون رخ داد، رونالدو توانست گل سرنوشت سازی را به دروازه حریف وارد کند تا به واسطه آن تیم یونایتد بتواند با مجموع ۲–۱ به دور یک چهارم نهایی راه یابد. در دور بعدی در اولین بازی در برابر تیم روم، او با ضربه سر گلی به ثمر رساند و تیم یونایتد در جمع دو بازی با امتیاز ۳ بر ۰ تیم رم را از دور رقابت‌ها کنار زد. پس از آن تیم منچستر با کنار زدن بارسلونا در آخرین دیدار در برابر چلسی قرار گرفت.

  با وجود آنکه تا دقایق آخر، بازی با تک گل رونالدو سپری می‌شد، ولی با دریافت یک گل و پنالتی گل نشده رونالدو این رقابت به پایان رسید. ولی تیم منچستر یونایتد باز هم در جایگاه قهرمانی قرار گرفت. در این میان رونالدو در جایگاه برترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا و همچنین بهترین بازیکن باشگاهی سال یوفا معرفی گردید.

  طی فصل ۰۸–۲۰۰۷ رونالدو توانست با گل هایی که در همه مسابقات نثار دروازه حریف کرده و مجموع آن به ۴۲ گل رسید، زیباترین و درخشان ترین کارکرد خود را در دوران بازی در انگلیس به نمایش گذارد. با وجودی که او در سه رقابت به علت وارد کردن ضربه سر به بازیکن تیم پورتسموث که در آغاز فصل مرتکب شد، به محرومیت رسید؛ ولی طبق ادعای خودش جریانی که باعث شد تا یاد بگیرد چگونه در برابر تحریک رقبا و حریفان خویشتن دار بماند. پس از پایان یافتن این فصل سخن ‌پراکنی هایی در خصوص رغبت و تمایل رونالدو به تیم رئال مادرید به گوش می رسید.

  به گزارش اسکای اسپورت:

  «رئال مادرید با قیمت سال گذشته بار دیگر به رونالدو پیشنهاد پیوستن به کهکشانی‌های مادریدی را داده‌است.»

  باشگاه یونایتد پیشنهاد غیر اصولی و خارج از مقررات باشگاه رئال مادرید را به اطلاع مسئولین فیفا رساند، اما فیفا به آن ترتیب اثر نداد. سپ بلاتر، که ریاست آن زمان فیفا را عهده دار بود، معتقد بود که لازم است تا بازیکن اختیار کنار گذاشتن باشگاهش را دارا باشد و این موقعیت را «برده‌داری مدرن» نام نهاد. رونالدو کاملا با نظر و عقیده بلاتر موافق بود. ولی نهایتاً در تاریخ ششم اوت او به این ابهامات پایان داد، چرا که او بیان کرد قصد دارد به مدت یک سال دیگر در باشگاه منچستر بازی کند.

  ۰۹–۲۰۰۸:

  تا قبل از شروع فصل ۰۹–۲۰۰۸، در هفتم ژوئیه رونالدو تحت نظر پزشکان اقدام به جراحی مچ پایش نمود. این امر باعث شد که او برای مدت ۱۰ هفته از میدان مسابقه فاصله بگیرد. پس از آنکه او در پانزدهم نوامبر به میدان مسابقه بازگشت، رونالدو توانست صدمین و صد و یکمین گل خودش را در همه مسابقات تیم منچستر طی دو ضربه ایستگاهی که منجر به برتری ۵ بر صفر برابر تیم استوک سیتی شد، نثار دروازه حریف کند. در این شرایط او توانسته بود به همه ۱۹ حریف خود در لیگ برتر آن هنگام گلی، نثار کند.

  در آخر سال ۲۰۰۸ رونالدو با ارسال پاس گل سرنوشت ساز در دیدار نهایی مقابل تیم ال ای دی یو کیتو، باعث شد تیم منچستر برنده جام باشگاه های جهان شده و توپ نقره‌ای این رقابت‌ها را کسب کند‌. در این میان رونالدو جایزه توپ طلای سال ۲۰۰۸ فرانسه را دریافت نمود. جورج بست آخرین کسی بود که در تیم منچستر یونایتد در سال ۱۹۶۸ توانسته بود، توپ طلا را دریافت کند. در عین حال رونالدو نخستین بازیکن در لیگ برتر بود که جایگاه برترین بازیکن سال فوتبال جهان را دریافت کرد.

  پس از آن که تیم منچستر توانست تیم میلان را کنار زند، در دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۰۹–۲۰۰۸ به مصاف پرتو شتافت. طی بازی برگشت که تک گل کریستیانو رونالدو باعث راهیابی تیم منچستر به مرحله بعد شد، این گل از طرف فیفا به عنوان برترین گل سال معرفی شده و اولین جایزه پوشکاش فیفا را به رونالدو تقدیم کردند. این گل از فاصله ای در حدود ۴۰ متر وارد دروازه شده و خود رونالدو نیز از آن به عنوان برترین گل زندگی اش صحبت می کند.‌ پس از آنکه در دور نیمه نهایی تیم آرسنال حذف شد، منچستر یونایتد به مرحله نهایی مسابقات راه یافت. ولی در این بازی رونالدو چون همیشه بازی درخشان خود را به نمایش نگذاشت، لذا منچستر با نتیجه دو بر صفر مغلوب تیم بارسلونا شد.

  رونالدو در مدت حضور خود در فوتبال انگلیس، با رسیدن به ۹ جام، سه قهرمانی پی در پی و یک قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا خاتمه داد. او در پایان فصل مجموعاً ۲۶ گل در همه مسابقات وارد دروازه حریف نمود که به نسبت ۱۶ گل کمتر از فصل گذشته بوده است. رونالدو در دهم ماه می سال ۲۰۰۹ آخرین گل خود را با پیراهن تیم منچستر یونایتد، طی یک ضربه ایستگاهی در دربی منچستر در الدترافورد نثار دروازه کرد.

  از جمله عوامل اصلی در رشد و ارتقاء رونالدو در دوران حضورش در فوتبال انگلیس، وجود فرگوسن بود. پس از گذشت چندی رونالدو چنین گفت:

  «او پدر من در ورزش بوده‌است، یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل در حرفه من.»

  در ژوئیه سال ۲۰۰۹ الکس فرگوسن، سرمربی کریستیانو رونالدو در تیم منچستر یونایتد، درباره او چنین بیان کرد:

  در مورد رونالدو من چیزی جز تحسین و تقدیر ندارم؛ چرا که او برترین بازیکن فوتبال در سطح دنیا است. او حتی از ریکاردو کاکا و لیونل مسی بسیار فراتر می باشد. او در بازی فوتبال نسبت به همه پیش بوده و تعامل و همکاری حیرت برانگیز، گلهای درخشان و آمار و ارقام ستودنی دارد. او تنها برای زدن گل همت گمارده و در جهت آن حرکت می کند. به طور کلی او واقعاً شگفت آفرین است.

  رئال مادرید:

  ۱۰–۲۰۰۹:

  در تاریخ یازدهم ژوئن سال ۲۰۰۹ باشگاه منچستر یونایتد نهایتاً پیشنهاد بی برو برگرد ۹۴ میلیون یورویی باشگاه رئال مادرید را که در نوع خود بی‌سابقه بود قبول کرده و رونالدو به جمع ستاره های درخشان تیم مادرید ملحق شد. رونالدو توافق‌نامه‌ای برای مدت شش سال با این باشگاه امضا کرد. طی این قرارداد او به میزان ۱۱ میلیون یورو در هر فصل درآمد داشته و بهای خروج از باشگاه رئال به میزان یک میلیارد یورو مشخص شد.

  در ششم ماه ژوئیه برای مراسم پیشواز از او، حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت به استادیوم سانتیاگو برنابئو آمدند. حضور این تعداد اشخاص جهت پیشواز، باعث شد رکورد پیوستن دیگو مارادونا را به ناپولی بشکند. تا قبل از این رویداد خاویر ساویولا رکورددار استقبال کنندگان مادریدی بوده است. با توجه به اینکه کاپیتان باشگاه به نام رائول پیراهن شماره ۷ را بر تن می کرد، لذا به رونالدو پیراهن شماره ۹ اختصاص یافت.

  در این باشگاه رونالدو اولین گل خود را در برابر تیم ال دی یو کیتو وارد دروازه حریف کرد. اولین گل او طی لالیگا، در برابر دپورتیوو لاکرونیا بود که در موقعیت میزبان، پیروزی ۳_۲ با زدن ضربه از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید. پودر ترکیب تیم رئال در لیگ قهرمانان اروپا ۱۰–۲۰۰۹  فصل خوبی را شروع کرد. در نخستین بازی مرحله گروهی توانست دو بار با ضربه ایستگاهی به تیم زوریخ گل بزند که این دیدار با برتری رئال در نتیجه ۵ بر ۲ پایان یافت. این دو گلزنی اولین گل های رونالدو در تیم رئال طی لیگ قهرمانان اروپا بود.

  پس از آن با وارد کردن دو گل در برابر تیم ویارئال، او به عنوان بازیکنی شناخته شد که در چهار بازی نخست لالیگایی اش، توانست گل هایی به ثمر رساند. در بازی بعدی لیگ قهرمانان اروپا او به تیم المپیک مارسی دو گل را در دروازه نشاند.‌ پس از آن به علت صدماتی که در مچ پایش وارد شد، به مدت هفت هفته از میدان مسابقه فاصله گرفت و روال آغاز درخشانش را دچار وقفه نمود.

  در میانه فصل، کریستیانو رونالدو با دریافت توپ طلای ۲۰۰۹ و جایزه برترین بازیکن سال فیفا بعد از لیونل مسی در مقام دوم قرار گرفت. او این فصل را با به ثمر رساندن مجموعا ۳۳ گل در همه مسابقات خاتمه داد. در این میان می توان به زدن سه گل در برد چهار بر یک برابر تیم مایورکا در پنجم می سال ۲۰۱۰ اشاره کرد که نخستین هت تریک او در لالیگا بوده و همچنین برترین گلزن رئال مادرید در این فصل تعیین گردید. با وجودی که بازی رونالدو باعث رسیدن باشگاه به ۹۶ امتیاز لیگ کردید، ولی در نخستین فصل حضورش در این باشگاه نتوانست جامی را کسب کند.

  ۱۱–۲۰۱۰:

  پس از آنکه رائول از باشگاه رئال مادرید جدا شد، پیراهن شماره ۷ به رونالدو اختصاص یافت. او برای نخستین بار در سرتاسر دوران حرفه ای اش، توانست ۴ گل در یک رقابت با برد ۶ بر یک برابر تیم ریسینگ سانتاندر وارد کند. سپس او مجددا های زیادی در مقابل تیم‌های اتلتیک بیلبائو، لوانته، ویارئال و مالاگا انجام داد. ولی با وجود داشتن کارکرد مطلوب، او نتوانست در مراسم سال ۲۰۱۰ توپ طلای فیفا، در زمره سه نفر برتر جای گیرد.

  در فصل مذکور رونالدو ۴ رقابت ال کااسیکو را پشت سر گذاشت که شامل دو دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بود که به کنار رفتن مادریدی‌ها منجر شده و گلی به ثمر رساند. در بازی برگشت لیگ که با زدن ضربه ای از روی نقطه پنالتی این دیدار به تساوی رسیده و در مرحله نهایی جام حذفی که توانست در دقیقه ۱۰۳ با تک گل او تیم رئال به قهرمانی برسد، لذا رونالدو نخستین جام خود را در اسپانیا به دست آورد.

  رونالدو در آخرین دیدار این فصل در برابر تیم آلمریا، با زدن دو گل به نخستین بازیکن لا لیگا شناخته شد که توانسته ۴۰ گل را به ثمر رسانده و رکوردهای تلمو زارا و هوگو سانچز را با تعداد ۳۸ گل بشکند.‌ در وبگاه های اینترنتی مارکا و رئال مادرید، طی یک نظرسنجی رونالدو در جایگاه بهترین گلزن سال انتخاب شد. او با وجود دریافت جایزه پیچیچی، برای بار دوم جایزه کفش طلای اروپا را دریافت کرده و به عنوان نخستین بازیکنی معرفی شد که در انواع لیگ ها توانسته بود این جایزه را کسب کند. مجموعا در طی فصل مذکور رونالدو ۵۳ گل در این رقابت ها به ثمر رسانده و رکورددار تاریخ باشگاه شد که قبل از او فرانس پوشکاش با ۴۹ گل رکورد دار بوده است.

  ۱۲–۲۰۱۱:

  در فصل ۱۲_۲۰۱۱ کریستیانو رونالدو توانست بهترین کارایی گلزنی اش را با به ثمر رساندن ۶۰ گل در طی مسابقات به نمایش گذارد. با وجودی که او در طی این مسابقات در برابر تیم های رئال ساراگوسا، رایو وایکانو، مالاگا، اوساسونا و سویا هت تریک نموده که در بازی آخر رئال در وسط فصل در بالای جدول لیگ قرار گرفت، ولی در جایگاه دوم توپ طلای فیفا در سال ۲۰۱۱ بعد از لیونل مسی معرفی شد. ولی در عین حال رونالدو توانست پیروزی های باشگاهی مضاعفی در این لیگ کسب کند. پس از آن که رونالدو در برابر تیم لوانته هت تریک کرد، تیم رئال امتیاز خود را در برابر بارسلونا بیشتر کرده و در نهایت با زدن رکورد ۱۰۰ امتیاز، توانست قهرمانی لیگ را پس از چهار سال به دست آورد.

  همچنین بخوانید:  بیوگرافی و زندگی نامه علی دایی

  در بیست و چهارم مارس سال ۲۰۱۲ رونالدو صدمین گل لیگ خود را با پیراهن تیم رئال در پیروزی ۵ بر یک برابر سوسیداد به ثمر رساند. او به تنهایی در ۹۲ بازی سه فصل، توانست رکورد قبلی باشگاه را که فرانس پوشکاش زده بود بشکند. او با انجام یک هت تریک در دربی مادرید برابر تیم اتلتیکو مادرید، که مجموعاً تعداد گل های خود را به چهل گل در لیگ افزایش داد، به رکورد خودش در فصل گذشته رسید. او طی این فصل لالیگا، برابر تیم مایورکا آخرین گلش را به ثمر رساند که در مجموع گل هایش به ۴۶ رسید. ولی باز هم به میزان چهار گل کمتر از آخرین رکورد مسی بود.

  با این وجود او نخستین بازیکنی بود که در طی یک فصل لالیگا، توانست در مقابل همه ۱۹ تیم حریفش گل هایی به ثمر رساند. در ماه می سال ۲۰۱۲ ژوزه مورینیو، سرمربی رئال چنین گفت: به عقیده من عملکرد رونالدو در امسال بسیار بهتر از لیونل مسی بوده است.

  ۱۳–۲۰۱۲:

  در تاریخ بیست و سوم ماه اوت سال ۲۰۱۲، در فصل ۱۳-۲۰۱۲ در دیدار برابر بارسلونا که در ورزشگاه نیوکمپ برگزار شد، رونالدو اولین گلش را در بازی رفت سوپرجام اسپانیا، وارد دروازه کرد که البته در این رقابت تیم رئال با نتیجه ۳-۲ بازی را به حریف واگذار کرد. دیدار برگشت که در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو  صورت گرفت، تیم رئال توانست با گل رونالدو نتیجه را ۲-۱ به نفع خود خاتمه داده و به قهرمانی سوپرجام اسپانیا برسد. او توانست با به ثمر رساندن گل در پنج بازی پی در پی، به رکورد ال کلاسیکو ایوان زامورانو دست یافته و برابر شود.

  در دوم سپتامبر سال ۲۰۱۲، در بازی رئال برابر گرانادا، رونالدو صد و پنجاهمین گلش را برای این تیم به ثمر رساند.‌ بعد از پایان این دیدار، رونالدو بیان کرد؛ به علت نارضایتی از یک قضیه حرفه ای در باشگاه، از برگزاری ضیافت صد و پنجاهمین گل جهت باشگاه، خودداری نموده است. البته چند نفر از هم بازی های او در باشگاه مدعی بودند که مسوولین و گروه مدیریت باشگاه، کاملا از رونالدو حمایت می کنند.

  ولی در این میان، سخنگوی او خورخه مندس، نسبت به ناخشنودی او گفتگو می کرد. کریستیانو رونالدو گفته بود که این ارتباطی به قرارداد و مبالغ دریافتی از باشگاه ندارد و ریاست باشگاه نیز فلورنتینو پرز، با او هم نظر بود. خوآن لاپورتا، ریاست باشگاه بارسلونا معتقد بود که رونالدو دچار فشار بوده و پس از پشت سر گذاشتن رقابت های ملی به مقدار زیادی نسبت به پیروزی های خود در باشگاه معطوف گشته و احتمالاً از مسئولین باشگاه و کادر آن بیش از این توقع دارد. در عین حال ژوزه مورینیو بیان کرد: «اگرچه رونالدو پر از غم و اندوه‌است، اما نقش خود را برای من به‌عنوان یک بازیکن به‌طور کامل بازی می‌کند؛ و برگزیدن آندرس اینیستا به‌عنوان بازیکن سال اروپا در فصل قبل، یکی از دلایل ناراحتی او است.»

  با وجود این سخنان جانبی، ولی عملکرد رونالدو و گلزنی های او متاثر نشد. در هجدهم ماه سپتامبر اولین گل خود را در فصل ۱۳_۲۰۱۲ لیگ قهرمانان اروپا برابر تیم منچستر سیتی نثار دروازه کرد که با برتری رئال با نتیجه ۳ بر ۲ به پایان رسید. در تاریخ سی‌ام دسامبر برای بار چندم رونالدو در لالیگا در برابر تیم دپورتیوو لاکرونیا هت تریک کرده و بازی با برد ۵ بر یک رئال خاتمه یافت. پس از آن در چهارم اکتبر، رونالدو نخستین هت تریک خود را طی لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی چهار بر یک برابر آژاکس به نام خود درج کرد. پس از گذشت چهار روز در دیدار مقابل نیوکمپ که به تساوی ۲_۲ منجر شد، رونالدو دابل نمود، لذا به عنوان نخستین بازیکنی شناخته شد که در شش ال کلاسیکو به طور پی در پی گل هایی به ثمر رسانده است.

  در فصل مذکور لیگ قهرمانان اروپا، با وجودیکه رونالدو تک گل تیم رئال را در زمین خانگی برابر تیم بروسیا دورتموند در مرحله نیمه نهایی به ثمر رساند، ولی رئال با نتیجه ۴ بر یک مغلوب حریف شد. با این که این تیم در بازی برگشت به پیروزی دو بر صفر دست یافت، ولی برای سومین سال پی در پی در مرحله نیمه نهایی از دور بازی ها کنار رفت. در این فصل از مسابقات نیز، رونالدو به عنوان آقای گل معرفی گردید.

  در آخر این فصل نیز در جشن توپ طلای سال ۲۰۱۲، در پی آن که مسی برای چهار بار پی در پی به پیروزی رسید، رونالدو مجددا مقام دوم را کسب کرد.

  ۱۴–۲۰۱۳:

  در آغاز فصل ۱۴–۲۰۱۳، رونالدو قرارداد دشت ها تا سال ۲۰۱۸ تمدید نمود، با درآمد ۱۷ میلیون یورو، برای دوره کوتاهی به عنوان پردرآمدترین بازیکن فوتبال شناخته شد. پس از آنکه ای گرت بیل، با رقم ۱۰۰ میلیون یورو به رئال منتقل شد، پس از گذشت چهار سال که مادریدی‌ها رقم کلانی را برای رونالدو پرداخت کرده بودند، رکورد گران ترین نقل و انتقال فوتبال را شکست. پس از آن رونالدو در کنار بیل و کریم بنزما در تیم رئال یک مثلث تهاجمی را در خط حمله تشکیل داده که به عنوان بی بی سی BBC، مخفف بیل، بنزما و کریستیانو بود، شناخته شدند.

  در پایان ماه نوامبر رونالدو مجموعا ۳۲ گل در پی ۲۲ بازی برای باشگاه و تیم ملی به ثمر رساند که در این میان شامل هت تریک در برابر گالاتاسرای، سویا، رئال سوسیداد، ایرلند شمالی و سوئد بوده است. همچنین او سال ۲۰۱۳ را با مجموع ۶۹ گل طی ۵۹ بازی خاتمه داد که بیشترین آمار گل زدن خودش در آخر یک فصل بود. همچنین رونالدو توانست توپ طلای فیفا را در سال ۲۰۱۳ کسب کند که آمیخته‌ای از جوایز توپ طلا و جایزه برترین بازیکن سال فوتبال دنیا محسوب می شد.

  رونالدو در کنار موفقیت های فردی توانست به مهمترین دستاورد تیمی خود در فوتبال اسپانیا تا به اکنون دست یابد. چرا که تیم رئال متاثر از بازی او، لا دسیما، دهمین جام اروپایی اش را کسب کرد. پس از آنکه او در دقیقه ۱۲۰ از روی نقطه پنالتی گلی به ثمر رساند، در برتری نهایی ۴ بر یک برابر تیم اتلتیکو مادرید، تبدیل به نخستین بازیکنی شد که در مرحله نهایی لیگ قهرمانان اروپا جهت دو تیم برنده مختلف گلزنی کرد.

  او در مرحله نهایی به علت مصدومیت ک«در زندگی خود بدون فداکاری برنده نمی‌شوید و باید ریسک کنید.، به میدان مسابقه پا گذاشته و بعدها بیان کرد:

  «در زندگی خود بدون فداکاری برنده نمی‌شوید و باید ریسک کنید.»

  او برای سومین بار در جایگاه بهترین گلزن رقابت ها، با رکورد ۱۷ گل، برترین بازیکن یوفا در اروپا معرفی شد.

  در بازی برابر اتلتیکو در ویسنته کالدرون، که در در کوپا دل ری انجام شد، با به ثمر رساندن دو گل از روی ضربات پنالتی باعث شد تا تیم رئال به مرحله نهایی راه یابد. به طوری که پس از زدن اولین گل، در حال حاضر او در هر دقیقه از یک بازی فوتبال ۹۰ دقیقه ای، گلی نثار دروازه حریف کرده بود. کریستیانو رونالدو به علت آسیب هایی که در ناحیه زانو و ران پایش قبلاً حادث شده و عود می کرد، نتوانست در مسابقات نهایی حضور یابد. ولی تیم رئال توانست به پیروزی دو بر یک برابر بارسلونا رسیده و جام قهرمانی را کسب کند.‌ در طی ۳۰ مسابقه لیگ، رونالدو توانست تعداد سی و یک گل به ثمر رسانده که این امر موجب شد جایزه پیچیچی و کفش طلای اروپا را به دست آورد.

  همچنین او در کنار مهاجم لیورپول به نام لوئیس سوارز، مشترکاً جایزه دومین را دریافت نمود. در تاریخ ششم ژانویه رونالدو توانست چهارصدمین گل فعالیت حرفه ای اش را طی انجام ۶۵۳ مسابقه جهت باشگاه و تیم ملی در برابر سلتاویگو نثار دروازه کند. او این سرافرازی را به یکی از دوستان پرتقالی اش به نام اوزه بیو که دو روز قبل در گذشته بود، تقدیم نمود.

  در چهارم ماه می، رونالدو در آخرین دقایق در برابر تیم والنسیا گل والی را به دروازه زد. (والی یک شوت هوایی سخت در مسابقات فوتبال است) گل مذکور که به عنوان پنجاهمین گل او در همه مسابقات این فصل محسوب شده و در جایگاه برترین گل فصل از طرف انجمن لالیگا نیز معرفی شد. در عین حال در این فصل رونالدو در جایگاه برترین بازیکن فصل لالیگا انتخاب گردید.

  ۱۵–۲۰۱۴:

  طی فصل ۱۵–۲۰۱۴، کریستیانو رونالدو توانست رکورد گلزنی خود در همه مسابقات را از ۶۰ به ۶۱ گل ارتقاء داده که در وهله نخست با زدن دو گل برتری در نتیجه دو بر صفر تیم رئال در برابر سویا در سوپر جام اروپا آغاز گردید. او با به ثمر رساندن ۱۵ گل در طی هشت بازی نخست لیگ، آغاز درخشانی در گلزنی داشت. در تاریخ ششم دسامبر، او رکورد بیست و سومین هت تریکش را در لالیگا، در مقابل تیم سلتاویگو درج نموده و او را به عنوان سریع ترین بازیکنی معرفی کرد که در لالیگا به ۲۰۰ گل دست می یابد. پس از آن که در جام باشگاه های جهان، رونالدو به قهرمانی رسید، توپ طلای سال ۲۰۱۴ را نیز به خود اختصاص داد که همچون اشخاصی مثل یوهان کرایف، میشل پلاتینی و مارکو فان باستن، برای بار سوم به این پیروزی دست یافت.

  تیم رئال در این فصل با قرار گرفتن در مقام دوم لالیگا خاتمه داده و در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا از دور مسابقات خارج شد. او پس از آن در برابر تیم های سویا، اسپانیول و ختافه اقدام به هت تریک نموده و رقم آن را به ۳۱ رساند و توانست دی استفانو را با رکورد ۲۸ هت تریک بشکند. دراین لیگ او توانست ۴۸ گل به ثمر رسانده و به دومین جایزه پیچیچی و کفش طلای اروپا، برای دفعه چهارم دست یابد که در نوع خود یک رکورد محسوب می شد.

  ۱۶–۲۰۱۵:

  هنگامی که کریستیانو رونالدو هفتمین فصل از قرار گرفتن در تیم مادرید را آغاز می گردد، نخست در لیگ و پس از آن در همه مسابقات برترین گلزن تاریخ باشگاه گردید.‌ در تاریخ دوازدهم سپتامبر، در دیدار برابر اسپانیول که تیم رئال با نتیجه شش بر صفر در خارج از خانه به برتری رسید، ۵ گل آن را رونالدو وارد دروازه کرده و در  ۲۰۳ بازی در لالیگا، گل هایش را به ۲۳۰ گل رساند، لذا از رائول رکورددار سابق باشگاه جلو افتاد. پس از گذشت یک ماه یعنی در هفدهم اکتبر، او مجددا با به ثمر رساندن گل دوم در واگذاری سه بر صفر بازی به تیم لوانته در برنابئو، مجموعه گل های زده اش را در بازی های باشگاهی به ۳۲۴ گل افزایش داده و در این مورد نیز از رائول پیشی گرفت.

  پس از آن رونالدو با انجام هت‌تریک در نخستین بازی گروهی برابر شاختار دونتسک به عنوان برترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا شناخته شد و بدین وسیله رکورد مسی را که در فصل گذشته با ۷۷ گل در صدر بود، را شکسته و جلو افتاد. در تاریخ سی‌ام سپتامبر، در بازی مقابل تیم مالمو اف‌اف که با پیروزی دو بر صفر در خارج از خانه انجام شد، سبب گردید که او مجموعا به تعداد ۵۰۰ گل برای باشگاه و کشورش دست یابد.

  در پنجم ماه مارس سال ۲۰۰۶، در پیروزی خانگی برابر تیم سلنا د ویگو، رونالدو چهار گل زد که در مجموع گل های او را به دویست و پنجاه و دو گل در لالیگا ارتقا داده و بعد از مسی به عنوان دومین گلزن عالیه تاریخ رقابت ها معرفی گردید. او در برابر تیم ولفسبورگ اقدام به هت تریک نمود تا بدین وسیله تیمش به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کند. با انجام این هت تریک ها تعداد گل های رونالدو در این مسابقات به ۱۶ گل رسید و او توانست برای چهارفصل پی در پی و برای پنجمین بار به عنوان گلزن برتر این مسابقات اعلام گردد.

  به علت آسیب ها و صدمات جسمی رونالدو، در تکرار مرحله نهایی سال ۲۰۱۴ در بازی برابر اتلتیکو، او کارکرد ضعیفی از خود بروز داد؛ با وجودی که در ضربات پنالتی، ضربه منجر به گل او موجب رسیدن تیم رئال به یازدهمین قهرمانی اروپا شد. معرفی رونالدو به عنوان آقای گل این رقابت ها او را در زمره بازیکنانی قرار داد که دارای ۳ قهرمانی اروپا در دوران حرفه ای خود بودند. او توانست برای شش سال پی در پی فصل مذکور را با به ثمر رساندن بیش از ۵۰ گل در همه رقابت ها به پایان برساند البته با در نظر گرفتن سعی و تلاش مضاعفی که او در رقابت های فصل از خود بروز داد، برای دومین بار جایزه برترین بازیکن اروپا را از یوفا کسب کرد.

  ۱۷–۲۰۱۶:

  در طی ۳ بازی نخست تیم رئال در فصل ۱۷–۲۰۱۶، و در سوپر جام اروپا سال ۲۰۱۶، رونالدو در برابر تیم سویا را غیبت نمود؛ چرا که او همچنان در حال درمان و رسیدگی به لطمات و آسیب های زانو بود که از رقابت نهایی یورو ۲۰۱۶، در برابر فرانسه به آن دچار شده بود. در تاریخ پانزدهم سپتامبر پس از آنکه او در برابر تیم اسپرتینگ در آخرین دقایق گل مساوی را از ضربه ایستگاهی به ثمر رساند، احساس شادمانی از خود بروز نداده و پس از پایان یافتن بازی گفت:

  «کسی که الان هستم رو اونا ساختند»

  در هفتم نوامبر، کریستیانو رونالدو قراردادش را برای بار دوم به مدت سه سال یعنی تا سال ۲۰۲۱، با این باشگاه تمدید کرد.

  در تاریخ ۱۹ نوامبر، او در بازی خارج از خانه که در برابر تیم اتلتیکو که با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسید، هت تریک کرده و با زدن ۱۸ گل به عنوان برترین گلزن تاریخ دربی مادرید شناخته شد. در پانزدهم دسامبر، رونالدو توانست پانصد گل حرفه ای باشگاهی اش را در برد دو بر صفر در برابر تیم کلاب آمریکا در مرحله نیمه نهایی جام باشگاههای جهان سال ۲۰۱۶ به ثبت برساند. پس از آن او در موفقیت چهار بر دو برابر تیم ژاپنی کاشیما آنتلرز در مرحله نهایی هت تریک کرد. در نهایت رونالدو با به ثمر رساندن چهار گل، به این رقابت‌ها در جایگاه برترین گلزن خاتمه داده و در عین حال به عنوان برترین بازیکن رقابت‌ها معرفی شد.

  او جایزه توپ طلای ۲۰۱۶  را به عنوان چهارمین توپ طلای خود کسب کرده و در اولین دوره جوایز برترین های فیفا، در جایگاه برترین بازیکن مرد فیفا اعلام شد که این امر زنده نگه داشتن، مراسم برترین بازیکن سال گذشته فیفا بوده و او موفقیتی های کسب شده را به میزان بسیاری مرهون پیروزی هایش در تیم پرتغال در قهرمانی یورو سال ۲۰۱۶ بوده است.

  در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۱۷–۲۰۱۶ در مقابل تیم  بایرن در ماه آوریل، رونالدو توانست هر دو گل پیروزی را در نتیجه دو بر یک دیدار خارج از خانه وارد دروازه حریف نموده و به عنوان نخستین بازیکنی که در مسابقات باشگاهی یوفا به صد گل رسیده، معرفی گردیده و در تاریخ ثبت شود. در دیدار برگشت رونالدو توانست با انجام یک هت تریک درخشان، در لیگ قهرمانان به صدمین گل خود دست یافته و نخستین بازیکنی می شود که این کار را انجام داده است. پس از آن تیم رئال در وقت های اضافه مجدداً تیم بایرن را با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب نمود.

  در تاریخ دوم می، او هت تریک دیگری انجام داده و تیم رئال در بازی رفت مقابل اتلتیکو با نتیجه سه بر صفر در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا به پیروزی رسید که باعث شد، رئال در شرایطی بسیار راحت به مرحله بعد راه یابد. در تاریخ هفدهم ماه می، رونالدو به تیم سلنا د ویگو دوگل زده و نسبت به جیمی گریوس، در جایگاه برترین گلزن تاریخ طی ۵ لیگ برتر اروپایی پیشی گرفت.

  رونالدو فصل مذکور را با به ثمر رساندن ۴۲ گل در همه رقابت ها به پایان رسانده و تاثیر بسزایی در دستیابی تیم رئال به نخستین قهرمانی اش در لالیگا از سال ۲۰۱۲ داشت. در مرحله نهایی لیگ قهرمانان اروپا، رونالدو در برد ۴ بر یک برابر تیم یوونتوس دو گل وارد دروازه حریف کرده و این گل به عنوان ششصدمین گل دوران حرفه‌ای‌اش محسوب شد. در طی این فصل رونالدو ۱۲ گل انجام داد که برای پنج فصل پی‌درپی در جایگاه بهترین گلزن مسابقات و یا مجموعاً ششمین فصل، معرفی شد و نخستین بازیکنی گردید که در سه مرحله نهایی لیگ قهرمانان اروپا گل هایی به ثمر رساند. در عین حال تیم رئال به عنوان نخستین تیمی شد که طی دو مرحله نهایی متوالی در لیگ قهرمانان به موفقیت رسید.

  ۱۸–۲۰۱۷:

  در آغاز فصل ۱۸–۲۰۱۷، در نخستین دیدار سوپر جام اسپانیا ۲۰۱۷ در نیوکمپ، برابر تیم بارسلونا که با برتری سه بر یک به پایان رسید، کریستیانو رونالدو در دقیقه ۸۰ بازی، دومین گل مادریدی ها را به ثمر رساند. پس از زدن این گل تنها با گذشت دو دقیقه از آن، او از بازی اخراج شد، لذا در بازی برگشت نتوانست پا به میدان گذارد. ولی تیم رئال به قهرمانی رسید.‌ کارایی او در طی سال ۲۰۱۷ موجب شد، در تاریخ بیست و سوم ماه اکتبر، برای دوسال پی در پی جایزه برترین بازیکن مرد فیفا را از آن خود کند. پس از آن در ششم دسامبر، رونالدو نخستین بازیکنی معرفی شد که در همه شش دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، گل هایی به ثمر رسانده بود.

  روز بعد از آن، رونالدو جایزه توپ طلای سال ۲۰۱۷ را برای بار پنجم در برج ایفل پاریس کسب کرد. او در شانزدهم دسامبر، توانست ضربه آزادی را به گل تبدیل کرده و تیم رئال با مغلوب کردن تیم گرمیو در مرحله نهایی، دومین قهرمانی پی در پی خود را در جام باشگاه های جهان به دست آورد. در تاریخ هجدهم ماه مارس، او اقدام به پنجاهمین هت تریک حرفه ای اش نموده و در دیدار برابر خیرونا که با پیروزی شش بر سه پایان یافت، چهار گل را به دروازه نشاند.

  در تاریخ سوم ماه آوریل در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۱۸–۲۰۱۷، رونالدو در پیروزی سه بر صفر خارج از خانه برابر تیم یوونتوس، دو گل نخست را به ثمر رساند که دومین گل او به شکل یک قیچی برگردان آکروباتیک ارسال شد. طی این حرکت، پای رونالدو در حدود ۷ فوت و ۷ اینچ یعنی معادل ۲.۳۱ متر از زمین فاصله گرفته که پس از به ثمر رسیدن این گل، حامیان تیم مقابل در استادیوم به شکل ایستاده او را مورد تشویق قرار دادند. آندره‌آ بارتزالی، مدافع تیم یوونتوس آن را همچون یک گل بازی های رایانه ای بیان کرد و در عین حال ستایش و تقدیر عده کثیری از بازیکنان، افراد خبره و مربیان را با خود به دنبال داشت. طبق نظرسنجی که یوفا به آن اقدام نمود، گل مذکور در جایگاه برترین گل فصل ۱۸–۲۰۱۷ فوتبال اروپا معرفی شد.

  در تاریخ یازدهم آوریل، کریستیانو رونالدو در دیدار برگشت در خانه، در دقیقه نود و هشتم که در وقت اضافه انجام شد، توانست با یک ضربه پنالتی با نتیجه ۳ بر ۱ تیم یوونتوس را مغلوب کرده که در نتیجه آن تیم رئال مجموعاً با نتیجه ۴ بر ۳ به مرحله بعد راه یابد. گل مذکور به عنوان دهمین گل رونالدو در مقابل تیم یوونتوس به شمار می رفت.

  در حقیقت او در لیگ قهرمانان اروپا در مقابل یک باشگاه به رکورد رسید. در تاریخ بیست و ششم ماه می، در مرحله نهایی مسابقات تیم رئال با نتیجه ۳ بر ۱ لیورپول را مغلوب نموده و رونالدو به جایگاه قهرمانی خود در لیگ قهرمانان رسید. او نخستین بازیکنی گردید که به این موفقیت دست یافته است. رونالدو توانسته بود برای ۶ فصل پی در پی با زدن ۱۵ گل به جایگاه برترین گلزن رقابت ها برسد. پس از اتمام مرحله نهایی او در گفتگویی به دورانی اشاره کرد که در سالهای گذشته در مادرید شرکت داشته و این ابهام را برانگیخت که احتمالاً او قصد خروج از باشگاه را دارد.

  یوونتوس:

  برخلاف گفتگوهایی که برای توافق در قرارداد های جدید با باشگاه رئال مادرید، برای ماه‌ها به طول انجامید، در تاریخ دهم ماه ژوئیه سال ۲۰۱۸، رونالدو با بستن قراردادی برای ۴ سال با باشگاه یوونتوس ایتالیا به مبلغ ۱۱۲ میلیون یورو ملحق شد. این نقل و انتقال به عنوان گرانبهاترین قیمتی بود که برای یک بازیکن بالای ۳۰ سال پرداخت می‌شد. در عین حال این رقم جزو بالاترین پولی بود که باشگاهی در ایتالیا جهت یک بازیکن خرج کرده بود. پس از امضا و قطعی شدن این قرارداد، رونالدو بیان کرد که به علت تمایل به طی کردن فرایند جدیدی در زندگی تصمیم گرفت تا از رئال مادرید خارج شود. ولی بعدها اضافه کرده بود که به علت وجود فلورنتینو پرز، از رئال بیرون آمدم.

  ۱۹–۲۰۱۸:

  در تاریخ هجدهم اوت، کریستیانو رونالدو نخستین رقابت خود را در مقابل تیم کیه‌وو ورونا که در خارج از خانه به برتری ۳ بر ۲ رسید، اجرا نمود. در شانزدهم سپتامبر، او نخستین گل هایش را با پیراهن تیم یوونتوس در چهارمین دیدار خود که منجر به پیروزی خانگی دو بر یک برابر ساسولو در سری A شد وارد دروازه کرد. او ‌دومین گلش را در زمره چهارصدمین گل باشگاهی به دروازه نشاند. در تاریخ نوزدهم سپتامبر در نخستین دیدار در لیگ قهرمانان اروپا برای تیم یوونتوس، رونالدو در دقیقه بیست و نهم به علت انجام رفتارهای پرخاشگرانه با کارت قرمز از بازی اخراج شد.

  این امر پس از ۱۵۴ رقابت او، به عنوان اولین کارت قرمزی بود که در این رقابت ها اخذ کرد. در پیروزی خانگی با نتیجه یک بر صفر در برابر تیم والنسیا که با گل ماریو مانجوکیچ به ثمر رسید، صعود تیم یوونتوس را به مرحله حذفی رقابت ها به قطعیت رساند. در این میان رونالدو به عنوان نخستین بازیکنی در تاریخ شناخته شد که در صد بازی لیگ قهرمانان به پیروزی رسیده است.

  پس از آن که رونالدو در عناوین برترین بازیکن مرد یوفا و برترین بازیکن مرد فیفا به جایگاه دوم رسید، برای نخستین بار طی سه سال گذشته، بعد از هم تیمی گذشته اش لوکا مودریچ، مجدداً در مقام دوم توپ طلای سال ۲۰۱۸ تعیین گردید. در شانزدهم ژوئیه سال ۲۰۱۹، او نخستین جام خود را با تیم یوونتوس در سوپرجام ایتالیا، پس از نثار کردن تک گل بازی در دروازه که با ضربه سر در برابر تیم میلان انجام شد، کسب کرد.

  در دهم فوریه، در دیدار برابر تیم ساسولو که با نتیجه سه بر صفر، بوونتوس به پیروزی رسید، کریستیانو رونالدو گلهایی به ثمر رساند. در حقیقت این بازی نهمین رقابت پیاپی بود که خارج از خانه در آن لیگ گلهایی به دروازه نشانده و با رکورد جوزپه سینیوری در سری A با رکورد بالا ترین بازی های خارج از خانه پی در پی با کمتر از یک گل به تساوی رسید. در دوازدهم مارس، در پیروزی خانگی سه بر صفر برابر تیم اتلتیکو، طی دیدار برگشت مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، رونالدو هت تریک نمود و تیم یوونتوس با وجود آنکه در دیدار رفت با نتیجه دو بر صفر بازی را واگذار کرده بود به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

  پس از گذشت یک ماه، در دهم آوریل او توانست صد و بیست و پنجمین گلش را در این مسابقات به ثمر رسانده و در نتیجه مساوی یک بر یک که خارج از خانه طی بازی نخست یک چهارم نهایی برابر تیم آژاکس انجام شد گلهایی نثار دروازه حریف کند. در شانزدهم آوریل، طی دیدار برگشت در تورین او گل اول را به دروازه نشاند، اما در نهایت یوونتوس با نتیجه ۲ بر یک مغلوب شده و از این رقابت ها کنار رفت. در بیستم ماه آوریل، پس از دیدار با تیم فیورنتینا، که تیم یوونتوس توانست هشتمین قهرمانی پی در پی خود را بعد از برتری دو بر یک خانگی کسب کند، رونالدو به عنوان نخستین بازیکنی شناخته شد که این عنوان های لیگ را در فوتبال انگلستان، اسپانیا و ایتالیا به دست آورده بود.‌

  در بیست و هفتم آوریل، او ششصدمین گل دوران باشگاهی خود را وارد دروازه نمود که در حقیقت گل تساوی یک بر یک خارج از خانه، در مقابل تیم اینترمیلان محسوب می شد. رونالدو توانست با به ثمر رساندن ۲۱ گلو ۸ پاس گل، نخستین فصل حضورش را در سری A خاتمه داده و به جایزه مهم بازیکن سری آ را دریافت کند.

  ۲۰–۲۰۱۹:

  طی فصل ۲۰–۲۰۱۹ رونالدو نخستین گل خود را در برتری ۴ بر ۳ خانگی در برابر تیم ناپولی در لیگ که مصادف با سی و یکم ماه اوت سال ۲۰۱۹ بود، وارد دروازه حریف کرد. در تاریخ بیست و سوم سپتامبر در مقام سوم توانست جایزه برترین بازیکن مرد فیفا را از آن خود کند. پس از آن در یکم ماه اکتبر رونالدو به چند رکورد در موفقیت سه بر صفر تیم یوونتوس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، برابر تیم بایر لورکوزن دست یافت که شامل؛ به ثمر رساندن گل در چهاردهمین فصل پی در پی نسبت به رائول و مسی به رکورد یکسانی برسد، همچنین توانست رکورد ایکر کاسیاس را در بیشترین پیروزی در لیگ قهرمانان همه ادوار بشکند.

  در عین حال خود را به رکورد رائول در زدن گل مقابل ۳۳ حریف متفاوت رساند. در تاریخ هجدهم دسامبر رونالدو توانست تا ارتفاع ۲.۵۷ متر یعنی فراتر از تیر دروازه جهش نموده تا در پیروزی سه بر یک خارج از خانه در برابر تیم سمپدوریا گل برتری را با ضربه سر وارد دروازه کند. در ششم ژانویه سال ۲۰۲۰ رونالدو نخستین هت تریک خود را در پیروزی خانگی با نتیجه ۴ بر صفر برابر تیم کالیاری به دروازه حریف نشاند که به عنوان پنجاه و ششمین هت تریک حرفه ای بوده و پس از الکسیس سانچز دومین بازیکنی شد که در لیگ برتر، لالیگا و سری A اقدام به هت تریک نمود. در دوم فوریه در برابر تیم فیورنتینا با برتری ۳ بر صفر خانگی به بازی خاتمه داده که رونالدو در این دیدار دو بار از روی نقطه پنالتی گل هایی به ثمر رساند و به رکورد  دیوید ترزگه که طی ۹ بازی پی در پی لیگ، جهت باشگاه گل هایی زده بود، دست یافت.

  پس از گذشت شش روز رونالدو با به ثمر رساندن دهمین گل متوالی که در بازی خارج از خانه لیگ، مقایل تیم هلاس ورونا با نتیجه ۲_۱ مغلوب شد، رکورددار گردید. در تاریخ بیست و دوم فوریه، کریستیانو رونالدو با زدن گل در موفقیت دو بر یک خارج از خانه در برابر تیم اسپال، که به عنوان هزارمین بازی دوران حرفه ای اش محسوب شده، توانست خود را به رکورد گابریل باتیستوتا و فابیو کوالیارلا در تعداد بیشترین بازی پی در پی خارج از خانه سری A با لااقل یک گل زده طی یک فصل، برساند.

  در چهارم ژوئیه، رونالدو بیست و پنجمین گل لیگ خود را در پیروزی چهار بر یک خانگی در برابر تیم تورینو که از روی یک ضربه ایستگاهی انجام شد، به دروازه نشاند و به ‌عنوان نخستین بازیکن یوونتوس گردید که بعد از عمر سیوری در سال ۱۹۶۱، به این آمار گل دست یافت. در حقیقت این برد نخستین گل گاو بر اساس یک ضربه ایستگاهی جهت تیم یوونتوس بود که بعد از ۴۳ تلاش ناموفق به ثمر رسید. در تاریخ ۲۰ ژوئیه رونالدو توانست در پیروزی خانگی دو بر یک در برابر تیم لاتزیو دو گل بزند که نخستین گل او، به عنوان پنجاهمین گلش در سری A محسوب می شد.

  او پس از گونار نوردال در جایگاه دومین بازیکن سرعتی بود که به این مقام رسید و نخستین بازیکن تاریخ سازی شد که در لیگ برتر، لالیگا و سری A لااقل ۵۰ گل را به دروازه حریف نشاند. در عین حال او توانسته طی این فصل به سی گل زده در لیگ، دست یابد و پشت سر فلیچه بورل در ۱۹۳۴ و یان هانسن در سال ۱۹۵۲، به عنوان سومین بازیکن تاریخی یوونتوس از این جهت شود.

  در کنار این موارد، رونالدو در سن ۳۵ سالگی و ۱۶۶ روز، در زمره سن بالاترین بازیکنانی قرار گرفت که توانسته بود، در یکی از پنج لیگ برتر اروپایی یعنی از دوره رونی روک با آرسنال در سال ۱۹۴۸ سی گل را به ثمر برساند.‌ در تاریخ بیست و ششم ژوئیه، رونالدو در پیروزی خانگی دو بر صفر در مقابل تیم سمپدوریا گل اول را به دروازه حریف زده تا تیم یوونتوس بتواند برای نهمین بار پی در پی به قهرمانی سری A  برسد. او فصل دوم در سری A را با تعداد ۳۱ گل خاتمه داد و بعد از دریافت جایزه کفش طلای اروپا، پس از چیرو ایموبیله با ۳۶ گل، به عنوان دومین گلزن برتر لیگ شناخته شد.

  او در تاریخ هفتم ماه اوت، او در پیروزی خانگی دو بر یک مقابل تیم لیون در دیدار برگشت مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، یک گل به ثمر رساند و این فصل را با زدن ۳۷ گل در همه مسابقات به پایان برد. دست یابی به این رقم موجب شد تا بتواند رکورد بازیکنان باشگاهش را با زدن ۳۶ گل در یک فصل در هم بشکند. در این میان با وجود پیروزی که در هر دو دیدار رفت و برگشت با لیان به نتیجه دو بر دو مساوی رسید؛ تیم یوونتوس با در نظر گرفتن قانون گل های خارج از خانه، از لیگ قهرمانان این فصل کنار رفت.

  ۲۱–۲۰۲۰:

  در بیستم سپتامبر سال ۲۰۲۰، در دیدار نخست این فصل در لیگ، کریستیانو رونالدو توانست با گلزنی در رقابت خانگی در مقابل تیم سمپدوریا با پیراهن یوونتوس اقدام به گلزنی کند. در یکم نوامبر، پس از پشت سر گذاشتن حدود سه هفته جهت رسیدن به سلامتی کامل از بیماری کووید ۱۹، او به بازی در برابر تیم اسپتزیا بازگشت نمود. در این دیدار او در نیمه دوم وارد زمین شده و تنها پس از گذشت ۳ دقیقه گلی به ثمر رساند. پس از آن گل دومش را از روی نقطه پنالتی با پیروزی نهایی چهار بر یک خارج از خانه وارد دروازه حریف کرد.  در دوم دسامبر در بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، او گلی به دروازه تیم دیناموکی پف نشاند که به عنوان هفتصد و پنجاهمین گل، در دوران حرفه‌ای‌اش محسوب شد.

  در تاریخ سیزدهم دسامبر، رونالدو صدمین بازی خود را در همه مسابقاتذبا پیراهن تیم یوونتوس انجام داده و با تبدیل به گل دو پنالتی، در پیروزی سه بر یک برابر تیم جنوا در لیگ، تعداد گل‌های خود را برای این تیم مجموعاً به ۷۹ گل ارتقا داد. در بیستم ژانویه سال ۲۰۲۱، یوونتوس پس از غلبه بر حریف ناپولی با نتیجه دو بر صفر توانست سوپرجام ایتالیا ۲۰۲۰ را از آن خود کند که گل اول توسط رونالدو به ثمر رسید. در دوم ماه مارس، در پیروزی برابر تیم اسپتزیا با نتیجه سه بر صفر، او یکی از گلها را به دروازه نشاند تا نخستین بازیکنی شود که طی ۱۳فصل پی‌درپی لااقل ۲۰ گل در پنج لیگ برتر اروپا به دروازه حریف وارد کرده است.

  در چهاردهم مارس، او تعداد هت تریک های خود را به پنجاه و هفت عدد رساند که در برتری ۳ بر یک خارج از خانه در برابر تیم کالیاری به آن اقدام نمود. در دوازدهم ماه می، در پیروزی سه بر یک خارج از خانه در برابر تیم ساسولو رونالدو یک گل به ثمر رساند تا بتواند  صد و سی و یکمین دیدار خود، با پیراهن تیم یوونتوس به ادمین گلش در همه مسابقات رسیده و به عنوان پر سرعت ترین بازیکن یوونتوس شناخته شود که این جایگاه را کسب کرده است.

  در تاریخ نوزدهم ماه می، در مرحله نهایی کوپا ایتالیا سال ۲۰۲۱، رونالدو تبدیل به نخستین بازیکن تاریخ گردید که به همه عناوین قهرمانی با ارزش داخلی در فوتبال انگلستان، اسپانیا و ایتالیا دست یافته بود. او در این فصل توانسته بود ۲۹ گل را به ثمر رسانده و در جایگاه برترین گلزن سری A، جایزه کاپوکانونیره را کسب کند. همچنین به عنوان نخستین فوتبالیستی شناخته شد که جایگاه برترین گلزن در لیگ های ارزشمند انگلستان، اسپانیا و ایتالیا معرفی شده است.

  در تاریخ بیست و دوم آگوست، رونالدو نخستین دیدار فصل جدید را بر روی نیمکت ذخیره ها شروع کرده و سپس در ازای آلوارو موراتا در نتیجه تساوی دو بر دو در برابر تیم اودینزه به میدان مسابقه وارد شده و گلی نیز به دروازه حریف زد که توسط داور مسابقه وی‌ای‌آر باطل اعلام شد. با وجود ادعای ماسیمیلیانو آلگری سرمربی تیم یوونتوس، مبنی بر اینکه به علت وضعیت جسمانی رونالدو، او در این شرایط می باشد، ولی اخبار و زمزمه‌های به گوش میرسید که او تا قبل از پایان یافتن دوره زمانی نقل و انتقالات، از این باشگاه خارج می شود.

  همچنین بخوانید:  بیوگرافی و زندگی نامه کیلیان امباپه

  البته رونالدو اعلام کرده بود که قصدی برای ادامه بازی در تیم یوونتوس ندارد. در تاریخ بیست و ششم ماه آگوست، رونالدو در کنار مدیر برنامه اش خورخه مندس، در گفتگویی با تیم منچسترسیتی به توافق رسیدند. ولی روز پس از آن، باشگاه یوونتوس به علت مخارج کلی جابجایی از این توافق کنار رفت. مجددا در همان روز مشخص شد که رقیب باشگاه سیتی یعنی منچستر یونایتد به عنوان باشگاه سابق رونالدو، برای پیوستن او در حال گفتگو و مذاکره می باشد. البته این امر پس از آن روی داد که الکس فرگوسن و برخی از هم تیمی های گذشته‌اش، برای راضی کردن رونالدو با او مکالمات و تماس‌هایی برقرار نمودند.

  بازگشت به منچستر یونایتد:

  در بیست و هفتم ماه اوت سال ۲۰۲۱، باشگاه منچستر یونایتد بیان کرد که با یوونتوس جهت برگشت دوباره رونالدو، منوط به تحقق برخی شروط به توافق رسیده اند. این جابجایی به مبلغ ۱۲.۸۵ میلیون پوند اولیه، طی قراردادی برای دو سال بسته شد که یک سال آن اختیاری بوده و در سی و یکم ماه اوت انجام گرفت. رونالدو پس از جلب رضایت ادینسون کاوانی جهت تعویض پیراهنش به شماره ۲۱، توانست پیراهن شماره ۷ را بر تن کند. گفته می‌شود که تنها در ۲۴ ساعت اولیه از برای فروش پیراهن رونالدو، به رکورد جدیدی در همه ادوار در بعد از جابجایی دست یافت و با جلو افتادن از لیونل مسی پس از جابجایی او به باشگاه سن ژرمن، در جایگاه اول قرار گرفت.

  ۲۲–۲۰۲۱:

  در تاریخ یازدهم سپتامبر، کریستیانو رونالدو نخستین باری خود را پس از برگشت مجدد به اولدترافورد انجام داده و در برتری ۴ بر یک برابر تیم نیوکاسل دو گل اول را به دروازه حریف نشاند. در بیست و نهم سپتامبر، او در موفقیت ۲ بر ۱ تیم منچستر در خانه مقابل تیم ویارئال در لیگ قهرمانان اروپا، در واپسین دقایق توانست یک گل به ثمر رسانده و رکورد کاسیاس را در جایگاه بازیکنی که بالاترین حضور را در این مسابقات داشته، شکسته و در صدر قرار گیرد.‌

  در بیست و سوم ماه نوامبر، رونالدو پس از به ثمر رساندن اولین گل، در پیروزی دو بر صفر منچستر در خارج از خانه در برابر ویارئال، به عنوان نخستین بازیکنی گردید که در پنج دیدار پی در پی لیگ قهرمانان اروپا، جهت یک باشگاه انگلیسی گلهایی به ثمر رسانده بود. در این میان ۶ گل او، در این مرحله جهت راه یافتن تیم منچستر یونایتد به مرحله یک هشتم نهایی در جایگاه تیم اول، بسیار ارزشمند و سرنوشت ساز بود. در دوم دسامبر، در پیروزی خانگی با نتیجه ۳ بر ۲ در لیگ، برابر تیم آرسنال رونالدو دو گل به دروازه حریف زد که موجب شد، او از آمار هشتصدمین گل دوران حرفه‌ای‌اش فراتر رود.

  پس از گذشت یک ماه، با ایجاد برخی اختلافات و مسائل میان رونالدو با هم تیمی هایش و سرمربی موقت باشگاه به نام رالف رانگنیک، موجب شد که کارایی او و تیم در حین انجام دیدارهای فصل سقوط کرده و به ناخوشایند ترین آمار گلزنی خود در سال ۲۰۱۰، در زمان قرار گرفتنش در تیم رئال مادرید، یعنی دو ماه بدون به ثمر رساندن هیچ گلی رسید.

  پس از آن که به مصدومیت همسترینگ رسید، موجب شد که در دربی منچستر در مقابل سیتی غیبت کند. در دوازدهم مارس، پس از آنکه از مصدومیت بهبود یافته و به میدان برگشت، در برتری ۳ بر ۲ در برابر تاتنهام اقدام به هت تریک نموده که توانست رکورد جوزف بیکان را در گلزنی در فوتبال حرفه ای با ۸۰۷ گل شکسته و به پیش افتد؛ با وجودیکه اتحادیه فوتبال جمهوری چک مدعی بود که بیکان، تا کنون ۸۲۱ گل نثار دروازه حریف کرده است.

  در شانزدهم اوریل رونالدو توانست پنجاهمین هت تریک دوران باشگاهی اش را در برد سه بر دو برابر تیم نوریچ سیتی به انجام رساند. در بیست و سوم آوریل، او دومین گل خود را در لیگ برتر که بازی را ۳ بر ۱ به حریف آرسنال واگذار کردند، به ثمر رساند. رونالدو پس از آن در رقابت های برابر چلسی و برنتفورد، در جایگاه برترین بازیکن ماه آوریل لیگ برتر معرفی گردید.

  رونالدو فصل مذکور را با به ثمر رساندن ۲۴ گل در همه مسابقات به پایان برد. تعداد ۱۸ گل از آنها در دیدارهای لیگ برتر بوده است. در این میان او به عنوان سومین گلزن برتر لیگ بعد از محمد صلاح و سون هیونگ مین شناخته شد. در عین حال او در تیم منتخب لیگ شرکت کرده و در جایگاه برترین بازیکن یونایتد، جایزه سر مت بازبی را کسب کرد. با این وجود تیم یونایتد در مقام نه چندان خوشایند ششم قرار گرفت که نتوانست به لیگ اروپا راه یابد. لذا رونالدو برای نخستین بار از سال ۲۰۱۰، یک فصل را بدون جام سپری کرد.

  ۲۰۲۲_ فصل آخر و جدایی:

  کریستیانو رونالدو در تور قبل از فصل باشگاه را که در تایلند و استرالیا برگزار می شد، به دلیل مسائل خانوادگی شرکت نکرد. سخنانی در خصوص رغبت و تمایل او به خارج شدن از این تیم و ملحق شدن‌ به باشگاه هایی که در لیگ قهرمانان اروپا شرکت دارند، به گوش می رسید. با وجود پافشاری اریک تن هاخ، سرمربی جدید که او در حال حاضر برای فروش نبوده و قسمتی از برنامه های باشگاه میباشد؛ ولی باز هم مدیر برنامه هایش خورخه مندس، گفتگو و مذاکره با باشگاه های متفاوتی را برای جابجایی قرضی و یا آزاد او شروع کرد.‌

  در این میان باشگاه هایی همچون بایرن مونیخ، پاری سن ژرمن و چلسی با مالک جدیدش، تاد بوهلی راغب و مشتاق به جابجایی او بودند. ولی با توجه به سن رونالدو، مخارج کلی جابجایی و درخواست دستمزد زیاد، برخی از باشگاه های اروپایی از پذیرفتن آن امتناع کردند. علی الخصوص باشگاه چلسی، بعد از آنکه سرمربی آنها توماس توخل با این امر مخالفت نمود.

  رونالدو پس از شکست در خروج از این باشگاه، جایگاه خود را در ترکیب اصلی تیم از دست داده و مارکوس رشفورد و آنتونی مارسیال جای او را گرفتند و او تنها در رقابت های لیگ اروپا شرکت می کرد. در پانزدهم سپتامبر هنگامی که رونالدو در سن ۳۷ سالگی بود، در بازی مقابل تیم شریف تیراسپول، نخستین گل خود را در این رقابت ها به ثمر رساند. در دوم اکتبر هنگامی که تیم یونایتد در برابر تیم منچستر سیتی بازی را با نتیجه ۶ بر ۳ به حریف واگذار کرد، رونالدو یک بازیکن ذخیره بدون استفاده بود و مربی او تن هاخ بیان کرد: بر اساس حرمت و ارزشی که برای مسیر حرفه ای او قائل هستم، تصمیم نداشتم که او را در این دیدار وارد زمین کنم.

  در تاریخ نهم اکتبر، رونالدو در ازای تعویض با یکی از بازیکنان وارد میدان شده و در برد دو بر یک مقابل تیم اورتون هفتصدمین گل دوران باشگاهی خود را وارد دروازه کرد. پس از گذشت ۱۰ روز رونالدو در اجرای بازی خانگی در برابر تیم تاتنهام نپذیرفت که به جای بازیکن تعویضی وارد زمین شود و پیش از دمیدن سوت خاتمه بازی، نیمکت ذخیره ها را ترک کرد. لذا تن هاخ نام او را از لیست بازیکنان جهت دیدار آینده با تیم چلسی کنار گذاشته و با اعمال توبیخ، او را مجبور کرد که جدا از اعضای اصلی تیم، تمرین کند.

  کریستیانو رونالدو بعد از صحبت با سرمربی، به تمرینات تیم پیوسته و در بیست و هفتم اکتبر در برد خانگی تیم یونایتد در برابر شریف، سومین گل تیمش را وارد دروازه کرد و راهیابی تیم منچستر یونایتد را به مرحله حذفی لیگ اروپا به قطعیت رساند. در تاریخ ششم نوامبر، در دیدار مقابل استون ویلا، تن هاخ رونالدو را در جایگاه کاپیتان تیم تعیین کرده و بیان کرد که رونالدو جزء مهمی از تیم می باشد. لذا ما از او کاملاً رضایت داشته و لازم است که در حال حاضر او عهده دار هدایت تیم شود. پس از آن سرمربی تیم تن هاخ بیان کرد که رونالدو به علت ابتلا به بیماری دیدارهای بعدی تیم یونایتد را تا قبل از تعطیلات جام جهانی در غیبت می گذراند.

  در تاریخ چهاردهم نوامبر مصاحبه ای از رونالدو با خبرگزاری پیرمرد گان منتشر شد که در آن بیان کرده بود، نسبت به تن هاخ و مسئولان و مدیران رده بالای باشگاه دچار سوء ظن بوده و منافع او را زیر پا گذاشته اند، آنها سعی داشتند با انجام برخی رفتارها او را مجبور به جدایی از باشگاه یونایتد کنند. او باشگاه را در مظان اتهام قرار داد که هنگامی که برنامه ها و دیدارهای پیش از فصل را در غیبت بوده، آنها در خصوص بیماری دخترش دچار شک و ابهام بودند. در عین حال اضافه کرد که هیچ ارزش و احترامی برای تن هاخ قائل نیست، چرا که تاکنون از او احترامی ندیده است و این شرایط باعث گشته تا از برقراری ارتباط با کادر باشگاه مایوس شود.

  کریستیانو رونالدو مدعی بود که تن هاخ به طور عمد او را تحریک نموده، به این صورت که در وهله نخست او را بر روی نیمکت ذخیره ها در برابر تیم سیتی قرار داده و پس از آن قصد داشته در واپسین دقایق بازی در برابر تاتنهام او را وارد میدان کند. رونالدو در ادامه گفت، از تصمیمش نسبت به ترک زودتر از موعد از باشگاه یونایتد، بسیار دچار حسرت شده است. در عین حال او تعیین رانگنیک را در فصل گذشته به چالش کشیده و گفت که مقرر گشته بود که او در جایگاه مدیر ورزشی باشد و نه سرمربی! در خصوص باشگاه، او گفته بود که پس از ترک الکس فرگوسن در سال ۲۰۱۳، با وجود تغییر و تحولات در تکنولوژی و زیربناها هیچ تغییر بنیادینی در باشگاه رخ نداده است.

  او ادعا داشت که خانواده گلیزر برای باشگاه ارزشی قائل نبوده، چرا که تا به آن لحظه هنوز او موقعیتی نداشته تا با آنها به گفتگو بپردازد و باشگاه یونایتد را به عنوان یک «باشگاه بازاریاب» وصف کرد. پس از انجام این گفتگو که در دو بخش شانزدهم و هفدهم ماه نوامبر منتشر شد، تیم یونایتد سعی کرد شرایطی را مهیا کند تا به واسطه آن، قرارداد را با رونالدو به طور قانونی باطل کند. در نهایت در یک موافقتنامه دوجانبه با درجه فوریت، در تاریخ بیست و دوم نوامبر قرارداد او باطل شد و به این صورت مدت قرار گرفتن رونالدو در تیم منچستر یونایتد خاتمه یافت.

  کریستیانو رونالدو و جورجینا رودریگرز ۲

  النصر:

  در تاریخ سی‌ام دسامبر سال ۲۰۲۲ باشگاه النصر عربستان سعودی جهت ملحق شدن رونالدو از تاریخ یکم ژانویه سال ۲۰۲۳ در قراردادی دو ساله، یعنی تا سال ۲۰۲۵ با او توافقنامه‌ای امضا کرد. رونالدو با درآمدی به مبلغ ۲۰۰ میلیون یورو در هر سال که بیشترین رقم در تاریخ فوتبال بوده است، به عنوان پر درآمد ترین بازیکن جهان شناخته شد. بر اساس ادعای فابریتزیو رومانو از گاردین، رونالدو جابجایی به باشگاه اسپورتینگ، کانزاس و سیتی را نپذیرفت تا در نهایت به تیم النصر ملحق شود.

  مقرر گشته بود که در تاریخ پنجم ژانویه سال ۲۰۲۳ رونالدو در دیدار مقابل الطائی در لیگ حضور یابد ولی به علت شکستن گوشی یک طرفدار ۱۴ساله ارتون که به شکست یک بر صفر در گودیسون پارک منجر شد، هنگامی که او هنوز در این منچستر یونایتد قرار داشت، ناچار شد که دو جلسه محرومیتش در تیم النصر پشت سر گذارد.

  در تاریخ نوزدهم ژانویه سال ۲۰۲۳، او برای نخستین بار پس از جابجایی به عربستان در یک بازی نمایشی، با قرار گرفتن در تیم منتخب بازیکنان تیم های النصر و الهلال در برابر تیم پاری سن ژرمن وارد میدان شد. در تاریخ بیست و دوم ژانویه، رونالدو نخستین بازی رسمی خود را جهت تیم النصر در جایگاه کاپیتان به انجام رساند و در برد یک بر صفر مقابل تیم الاتفاق، برای مدت ۹۰ دقیقه کامل در زمین پا به توپ بود.

  در عین حال او نخستین گل خود را در نتیجه مساوی دو بر دو در برابر تیم الفتح با زدن یک ضربه پنالتی در آخرین دقایق، وارد دروازه حریف کرد.‌ در نهم فوریه، رونالدو در برد چهار بر صفر در برابر تیم الوحده، توانست هر چهار گل تیمش را به ثمر رساند.‌ گل نخست او در این دیدار به عنوان پانصدمین گل حرفه ای اش در رقابت‌های لیگ محسوب می شد.

  پس از رسمیت یافتن جابجایی رونالدو به باشگاه النصر، این باشگاه طی اعلامیه ای بیان کرد: “این بیش از تاریخسازی است. این قراردادی است که نه تنها الهام بخش باشگاه ما برای دستیابی به موفقیت های بزرگتر است، بلکه الهام بخش لیگ ما، ملت ما و نسل‌های آینده ماست. کمک به پسران و دخترانی که بتوانند بهترین خود باشند. رونالدو به خانه جدید خود خوش آمدید!”

  رونالدو پس از ملحق شدن به تیم النصر گفته بود: جهت پشت سر گذاشتن رویدادهای جدید در یک کشور متمایز، بسیار مشتاق و راغب هستم. چشم به راه دیدار و آشنایی با هم تیمی های جدید خود می باشم. در کنار یکدیگر برای دستیابی به پیروزی‌های بیشتر و بالاتر تلاش خواهیم کرد.

  دوران ملی:

  در تاریخ سی‌ام اوت سال ۲۰۰۳، رونالدو در اولین بازی ملی خود در مقابل تیم ملی فوتبال قزاقستان وارد میدان شد.

  جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۴:

  در جام ملتهای اروپا سال ۲۰۰۴، رونالدو اولین گل ملی خود را در مرحله گروهی در برابر کشور یونان به دروازه حریف نشانده و تیم پرتغال نتیجه را دو بر یک به حریف واگذار کرد. او دومین گل ملی اش را در مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها، در برابر تیم هلند نثار دروازه کرده و تیم پرتغال این دیدار را با نتیجه دو بر یک از هلند پیروز شد. رونالدو در ستارگان تیم های فینالیست جام ملتهای اروپا با زدن دو گل در جایگاه نامزدهای مهم محسوب شد. در عین حال او به عنوان نماینده تیم پرتغال در المپیک تابستانی سال ۲۰۰۴ تعیین گردید.

  جام جهانی ۲۰۰۶:

  در مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ رونالدو با زدن هفت گل به عنوان دومین گلزن برتر اروپا معرفی گردید. او اولین گل خود را در جام جهانی ۲۰۰۶ در برابر تیم جمهوری اسلامی ایران، طی یک ضربه پنالتی وارد دروازه کرد. در مرحله یک چهارم نهایی رونالدو در برابر تیم ملی فوتبال انگلستان و هم تیمی های خود در منچستر یونایتد، وین رونی قرار گرفت.

  وین رونی پس از انجام خطا بر روی مدافع پرتغالی به نام ریکاردو کاروالیو، با رونالدو به نزاع پرداخت و داور با صدور کارت قرمز او را از زمین مسابقه اخراج کرد. پس از پایان این رقابت، کریستیانو رونالدو بیان کرد که قصد نداشته رونی از میدان اخراج شود. در چهارم ژوئیه، الیزوندو داور این رقابت بیان کرد که اخراج رونی به موجب نزاع و دعوای او با رونالدو صورت نگرفت.

  نوع عکس العمل رسانه های جمعی کشور انگلستان موجب شده بود که حتی رونالدو در اندیشه جدا شدن از تیم منچستر باشد، ولی این شرایط پیش نیامد.

  در مرحله نیمه نهایی، تیم ملی پرتغال بازی را به تیم ملی فوتبال فرانسه واگذار کرده و در مرحله رده بندی نیز در این رقابت، مغلوب میزبان مسابقات، یعنی تیم آلمان گردیده و در مقام چهارم قرار گرفت. رونالدو فرصت دریافت جایزه برترین بازیکن جوان را به علت حاشیه های رقابت با تیم انگلستان از دست داده و لوکاس پودولسکی از کشور آلمان این جایزه را کسب کرد.

  کاپیتانی:

  در تاریخ ششم فوریه سال ۲۰۰۷، تنها یک روز پس از تولد ۲۲ سالگی رونالدو، در یک دیدار دوستانه میان تیم های پرتغال و برزیل، او برای اولین بار توانست بازوبند کاپیتانی تیم ملی خود را بر بازو ببندد. حکم کاپیتانی مذکور را مستقیماً ریاست کنفدراسیون فوتبال پرتغال کارلوس سیلوا، تنها دو روز قبل از درگذشتش امضا و صادر کرده بود. فیلیپه اسکولاری بیان کرد:

  «آقای سیلوا از من خواست تا[رونالدو] را در جایگاه کاپیتان تیم پرتغال انتخاب کنم…[او] بسیار جوان بود، اما آقای سیلوا این موضوع را از من خواست. و هم‌اکنون دیگر پیش ما نیست.»

  زمانی که در ژوئیه سال ۲۰۰۸، کارلوس کی‌روش در جایگاه سرمربی جدید تیم پرتغال منصوب شد، از کریستیانو رونالدو به علت داشتن جایگاه کاپیتانی این تیم، تقدیر و ستایش کرد.

  جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۸:

  در بازی‌های مقدماتی جام ملتهای اروپا سال ۲۰۰۸، کریستیانو رونالدو توانست هشت گل برای تیم پرتغال وارد دروازه کند و پس از او اوزیبیوس اسمولارک لهستانی، در رتبه دوم بیشترین آمار گل ها را در این رقابت ها به خود اختصاص داد. ولی در رقابت های جام ملت های اروپا سال ۲۰۰۸، تنها یک گل، در پیروزی ۳ بر ۱ در دیدار مرحله گروهی برابر جمهوری چک به ثمر رساند که البته در این میان به عنوان برترین بازیکن نیز معرفی گردید. تیم ملی پرتغال در مرحله یک چهارم نهایی، با نتیجه ۳ بر ۲ در برابر آلمان بازی را به حریف واگذار کرده و از دور مسابقات کنار رفت.

  جام جهانی ۲۰۱۰:

  در هر سه بازی تیم پرتغال در گروه G جام جهانی ۲۰۱۰، کریستیانو رونالدو در جایگاه برترین بازیکن زمین معرفی شد. او در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۰ در تاریخ سی و یکم ماه ژوئن فقط یک گل را در برابر کره شمالی نثار دروازه کرد که البته در این دیدار تیم پرتغال با نتیجه ۷ بر صفر از کره شمالی پیروز شد. گل مذکور به عنوان آخرین گل ملی پس از گذشت ۱۶ ماه بوده است. بعد از آن در مرحله یک هشتم نهایی، تیم پرتغال در بازی مقابل اسپانیا از دور مسابقات کنار رفت.

  جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲:

  در مرحله مقدماتی جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲، کریستیانو رونالدو ۷ گل به ثمر رساند که دو گل آن، در برابر تیم بوسنی و هرزگوین در مرحله پلی آف بوده است. در قرعه‌کشی جام ملت‌های اروپا، تیم پرتغال در کنار تیم های آلمان، دانمارک و هلند در گروه B دسته بندی شدند که از آن به گروه مرگ یاد می‌شد. در گفتگویی با خبرنگاران کریستیانو رونالدو بیان کرد:

  «فقط در صورتی به نقطه اوج بازی فوتبال خود می رسم که در کنار تیم ملی پرتغال جامی را به دست آورم.»

  در بازی های گروهی پس از آن که تیم پرتغال در برابر آلمان مغلوب گردید، بازی رونالدو مورد اعتراض و انتقاد دیگران واقع شد. یکی از هم تیمی های او به نام نانی گفته بود:

  «او خشمگین زمین را ترک کرد و نیاز به استراحت دارد. او به‌خوبی کار تیمی را انجام داد و به‌شدت تحت فشار بوده‌است و به‌زودی منتقدان خود را ساکت خواهد کرد.»

  لوئیس فیگو در برابر اعتراض دیگران از کریستیانو رونالدو و رفتار او، چنین گفته بود:

  «او باید همیشه کاپیتان موفقی برای تیم ملی خود باشد؛ اگرچه این نتیجه حاصل شده است.»

  در حین انجام بازی پرتغال و دانمارک، زمانی که توپ به پای کریستیانو رونالدو میرسید، هواداران تیم آلمان با شعارهای پی در پی خود، نام لیونل مسی را مکررا بیان می‌کردند. رونالدو در جواب خبرنگاران که در خصوص شعارهای مسی از او سوال کرده بودند، گفته بود:

  «آیا اطلاع دارید که لیونل مسی در این هنگام، سال گذشته کجا بوده‌است؟ آیا می‌دانید؟ او با تیم ملی کشورش در کوپا آمریکا ۲۰۱۱ به رقابت پرداخته و از این جام کنار رفت. مگر سرنوشت آرژانتین بهتر از پرتغال بود؟ مردم فکر می‌کنند که او برترین بازیکن جهان است؛ این امر برای یک بازیکن بزرگ فوتبال جهان طبیعی‌است.»

  در بازی آخر رقابت های گروهی، کریستیانو رونالدو در مقابل تیم هلند دو گل را نثار دروازه کرد و مهر تضمینی به راهیابی تیم پرتغال به مرحله بعد بود. دیدار مذکور با برد دو بر یک پرتقال خاتمه یافت. در عین حال او در رقابت های گروهی برای دو بار در جایگاه برترین بازیکن میدان معرفی شد.

  در مرحله یک چهارم نهایی در دیدار برابر جمهوری چک، از کریستیانو رونالدو به علت کارایی مطلوب و درخشانش تقدیر و سپاس به عمل آمد. در این بازی کریستیانو رونالدو توپ ارسالی ژوآئو موتینیو را با ضربه سر تبدیل به گل نمود. تیم پرتغال این رقابت را با تک گل یک بر سه در برابر جمهوری چک پیروز شده و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.

  در بازی برابر تیم اسپانیا کریستیانو رونالدو فرصت های مختلفی را برای تیم پرتغال در مرحله نیمه نهایی از دست داد. در این میان می توان به سه بار شوت او اشاره کرد که در هر سه دفعه به تیرک دروازه اصابت نمود. این دیدار بعد از رسیدن به نتیجه صفر بر صفر منجر به ضربات پنالتی گردید. کریستیانو رونالدو به عنوان پنجمین زننده ضربه پنالتی تعیین گردیده بود، ولی کار به آنجا نکشید و تیم پرتغال در ضربات پنالتی مغلوب اسپانیا گردید. پائولو بنتو، سرمربی تیم پرتغال بیان کرد:

  «این برنامه من بود که کریستیانو رونالدو پنجمین ضربه را بزند و پرتغال با ضربهٔ او، به مسابقه پایانی برسد.»

  در این مسابقات کریستیانو رونالدو در کنار پنج نفر دیگر از بازیکنان، در زمره برترین گلزنان مشترک این جام با به ثمر رساندن سه گل قرار گرفت. با وجودی که کفش طلای اروپا، نصیب فرناندو تورس گردید.

  کریستیانو رونالدو تا قبل از شروع این رقابت ها و حتی در حین انجام آن مسابقات، به دفعات از طرف اهل فن و خبرگان فوتبال علی الخصوص دیگو مارادونا، مورد تحسین و تمجید قرار گرفت. مارادونا بیان کرد:

  «کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن بر روی این سیاره‌ است و هم‌میهنان او، باید برای او یک بنای تاریخی در لیسبون بسازند.»

  «فرصت‌ها و گل‌های کریستیانو رونالدو مشخص‌ است. او می‌خواهد با تیم ملی خود به مسابقهٔ پایانی راه پیداکند و ثابت کند که بهترین بازیکن جهان است.»

  جام جهانی ۲۰۱۴:

  طی بازیهای مقدماتی جام جهانی سال ۲۰۱۴، کریستیانو رونالدو مجموعاً هشت گل نثار دروازه حریف کرد. در تاریخ هفدهم ماه اکتبر سال ۲۰۱۲، او در رقابت مقدماتی در نتیجه تساوی یک بر یک، مقابل تیم ایرلند شمالی صدمین بازی خود را به انجام رساند. او نخستین هت تریک ملی اش را در مقابل ایرلند شمالی انجام داد. در ششم سپتامبر سال ۲۰۱۳، هنگامی که کریستیانو رونالدو توانست تنها در طول ۱۵ دقیقه در برتری ۴ بر ۲ مرحله مقدماتی، سه بار گل به ثمر رساند.

  در پی آن که تیم پرتغال در حین انجام مسابقات، عموماً موفق نشد حد مطلوب و ایده آل بازی را به انجام رساند؛ در دیدار پلی‌آف مقابل تیم سوئد، کریستیانو رونالدو توانست هر چهار گل تیمش را به دروازه حریف نشاند که این رویداد به عنوان جنگ میان کریستیانو رونالدو و زلاتان ابراهیموویچ توصیف می شود. این امر راه یابی پرتقال را به رقابت های نهایی به قطعیت رساند. در حین انجام بازی دوم، کریستیانو رونالدو با انجام هت تریک، گلهای ملی اش را به تعداد ۴۷ گل افزایش داده و به رکورد پائولتا دست یافت.

  پس از آن کریستیانو رونالدو در ۵ مارس سال ۲۰۱۴، در یک پیروزی دوستانه با نتیجه پنج بر یک در برابر کامرون، دو گل به ثمر رساند تا به عنوان برترین گلزن تاریخ کشور پرتغال شناخته شود.

  برخلاف آن که کریستیانو رونالدو از نظر جسمی در ناحیه تاندونیت کشکک و ران دچار آسیب شده بود، باز هم در جام جهانی حضور یافت؛ که این اقدام باعث شد حرفه و فعالیت ورزشی خود را در معرض خطر گذارد. بعدها کریستیانو رونالدو گفته بود:

  «اگر ما دو یا سه کریستیانو رونالدو در تیم داشتیم، احساس راحتی بیشتری می‌کردم. اما نداریم.»

  با وجود ابهاماتی که در خصوص شرایط جسمانی کریستیانو رونالدو در اذهان وجود داشت، او در اولین دیدار مقابل تیم آلمان ۹۰ دقیقه کامل در زمین بازی کرد. با این وجود موفق نشد مانع غلبه چهار بر صفر حریف به تیم ملی کشورش شود. کریستیانو رونالدو در دقایق سرنوشت‌ساز در دیدار مقابل آمریکا، پاس گل تساوی دو بر دو را در این مسابقه ارسال کرده و در آخرین لحظات دیدار با تیم غنا گل برتری دو بر یک را به ثمر رساند. گل مذکور به عنوان پنجاهمین گل ملی او محسوب شده و او را در جایگاه نخستین پرتغالی معرفی کرد که در طی سه جام جهانی به انجام بازی پرداخته و گلهایی به ثمر رسانده است. سرانجام در مرحله گروهی، تیم پرتغال به علت اختلاف گل کمتر از رقابت‌ها کنار رفت.

  جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶:

  در بازی های مقدماتی یورو سال ۲۰۱۶، کریستیانو رونالدو توانست به انجام ۲ گل و هت تریک در برابر تیم ارمنستان بپردازد. در چهاردهم نوامبر سال ۲۰۱۴ کریستیانو رونالدو با تک گل بازی در مقابل ارمنستان به پیروزی رسیده و توانست در طی رقابت های قهرمانی اروپا رقابت های مقدماتی و نهایی به ۲۳ گل دست یابد تا بدین ترتیب به عنوان برترین گلزن تاریخ مسابقات معرفی شود در آغاز مرحله پایانی این مسابقات به علت رسیدن به نتیجه تساوی تیم پرتغال در مقابل تیم های ایسلند و اتریش، با وجود سعی و تلاش وافر کریستیانو رونالدو و ارسال ۲۰ شوت به سمت دروازه، موفق نشد این فرصت ها را به گل بدل کند.

  در دیدار با تیم اتریش، او با انجام صد و بیست و هشتمین رقابت ملی، از فیگو در جایگاه رکورددار بالاترین بازی ملی کشور پرتغال جلو افتاده و بازی مذکور پس از آن که رونالدو ضربه پنالتی اش را در نیمه دوم از دست داد، بدون هیچ گلی خاتمه یافت. در آخرین دیدار مرحله گروهی، رونالدو با زدن دو گل در رسیدن به نتیجه مساوی ۳ بر ۳ مقابل تیم مجارستان، به عنوان نخستین بازیکنی معرفی شد که در چهار دوره رقابت های قهرمانی اروپا گلهایی به ثمر رسانده و توانست رکورد ۱۷ بازی را در این رقابت‌ها به نام خود درج کند. تیم پرتغال در گروه خود، بعد از تیم های مجارستان و ایسلند در جایگاه سوم قرار گرفت. ولی به علت برخی ملاحظات در این رقابت ها، با وجودی که در هیچ کدام از این دیدار های گروهی پیروز نگردیده بود، به مرحله بعد راه یافت.

  در طی نخستین دیدار مرحله حذفی، بعد از آنکه تنها شوت نزدیک به دروازه رونالدو توسط دروازه بان کرواسی دنیل سوباشیچ گرفته شد، توپ در زیر پای ریکاردو کوارشما قرار گرفت و در آخرین لحظات وقت اضافه، گل او توانست تیم پرتغال را پیروز میدان کند. در مرحله بعد پرتغال در ضربات پنالتی تیم لهستان را پشت سر گذاشت که نخستین پنالتی این دیدار را رونالدو وارد دروازه نمود.

  در عین حال او به عنوان نخستین بازیکن شد که برای سه دفعه در مرحله نیمه نهایی قهرمانی اروپا حضور دارد. در این مرحله در پیروزی دو بر صفر مقابل تیم ولز، رونالدو نخستین گل را به دروازه نشاند. در مرحله نهایی برابر تیم فرانسه میزبان این مسابقات، رونالدو پس از برخورد با دیمیتری بایت با وجود قرار گرفتن تحت درمان و تلاش برای ادامه حضور در این دیدار، فقط توانست ۲۵ دقیقه به این بازی پرداخته و جای خود را به کوارشما داد. بعد از آنکه این دیدار به وقت وقت اضافه منجر شد در دقیقه ۱۰۹ عادل گلی را به ثمر رساند تا تیم پرتغال با پیروزی یک بر صفر به بازی خاتمه داده و رونالدو در جایگاه کاپیتان تیم ملی پرتغال، جام قهرمانی را در مراسم نخستین قهرمانی کشورش در یک رقابت بزرگ بالا بیاورد.

  جام جهانی ۲۰۱۸:

  در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، تیم ملی فوتبال پرتغال با حضور کریستیانو رونالدو در مرحله گروهی در کنار تیم‌های ملی اسپانیا، جمهوری اسلامی ایران و مراکش در یک گروه قرار گرفت. رونالدو در اولین دیدار مقابل تیم اسپانیا هت تریک نموده و به عنوان سن بالا ترین بازیکنی شناخته شود که در یک دیدار جام جهانی فوتبال، اقدام به هت تریک نموده است. در عین حال او نخستین بازیکنی از کشور پرتغال بود که طی چهار جام جهانی گلهایی به ثمر رسانده و در زمره یکی از چهار بازیکن از هر ملیتی قرار گرفت که توانسته این کار را به انجام رساند. در پیروزی یک بر صفر پرتغال مقابل تیم مراکش رونالدو تک گل این بازی را به دروازه نشانده و رکورد پوشکاش را در جایگاه برترین گلزن اروپا در تاریخ با زدن ۸۵ گل ملی پشت سر گذاشت.

  در آخرین دیدار گروهی مقابل تیم ایران، رونالدو یک پنالتی را از دست داد که در دستان بیرانوند دروازه بان تیم ملی ایران قرار گرفت و با رسیدن به نتیجه مساوی یک بر یک در این دیدار، موجب شد پرتغال در جایگاه تیم دوم گروه بعد از اسپانیا به مرحله بعد راه یابد. تیم پرتغال پس از آنکه با نتیجه دو بر یک در برابر اروگوئه مغلوب شد، در مرحله یک هشتم نهایی، از این مسابقات کنار رفت. رونالدو به علت انجام بازی در این رقابت ها، در تیم رویایی جام قرار گرفت.

  لیگ ملت‌های اروپا ۲۰۱۹:

  پس از پایان یافتن جام جهانی رونالدو در شش بازی ملی غیبت داشت. در این میان همه مرحله نخست لیگ ملت های اروپا  ۱۹–۲۰۱۸، بوده ولی جهت میزبانی پرتغال در مرحله نهایی شرکت کرد.‌ در دور نیمه نهایی برابر تیم سوئیس، با انجام هت تریک رونالدو، تیم پرتغال توانست به مرحله نهایی رقابت ها صعود کند. بعد از انجام نخستین گل در این رقابت ها، او به عنوان اولین بازیکنی شد که طی ۱۰ رقابت ملی پی‌درپی، گلهایی به ثمر رسانده و رکورد مشترکی که در گذشته با آساموا جیان از کشور غنا داشته را پشت سر گذاشت.‌ پس از گذشت چهار روز در مرحله نهایی، پرتغال با پیروزی یک بر صفر هلند را کنار زده و  نخستین قهرمان رقابتهای لیگ ملت های اروپا گردید.

  جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰:

  در تاریخ پانزدهم ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ کریستیانو رونالدو توانست در نخستین دیدار تیم پرتغال در یورو در برد سه بر صفر مقابل تیم مجارستان که در بوداپست انجام شد، دو گل به ثمر رساند. در این دیدار او مجموعاً به ۱۱ گل در رقابت‌های قهرمانی اروپا دست یافته و با داشتن دو گل بیشتر از گل های میشل پلاتینی به عنوان برترین گلزن تاریخ این مسابقات معرفی شود. در عین حال او در جایگاه نخستین بازیکنی قرار گرفت که طی ۵ یورو و در ۱۱ تورنمنت پی در پی گلهایی به دروازه نشانده بود. در این میان گل هایی که در دیدار با تیم مجارستان وارد دروازه حریف نمود، او را به عنوان مسن ترین بازیکنی شناساند که طی یک دیدار از این رقابتها، دو گل زده و همچنین در جایگاه سن بالا ترین فوتبالیست در تیم ملی پرتغال، در یک تورنمنت عظیم توانسته بود، گل هایی به ثمر رساند.

  در بیست و سوم ماه ژوئن رونالدو دو ضربه پنالتی را در نتیجه مساوی دو بر دو تیم پرتغال با فرانسه در آخرین دقایق دیدار مرحله گروهی، به گل نشاند و به رکورد علی دایی با داشتن ۱۰۹ گل ملی دست یافت. در تاریخ ۲۷ ژوئن، پرتقال پس از واگذاری بازی با نتیجه یک بر صفر مقابل تیم بلژیک، در مرحله یک هشتم نهایی از این مسابقات حذف شد. رونالدو توانست این رقابت‌ها را با انجام پنج گل و یک پاس گل خاتمه داده که جایزه کفش طلا را نیز به دست آورد.

  جام جهانی ۲۰۲۲:

  کریستیانو رونالدو در لیست بازیکنان تیم ملی پرتغال در جام جهانی فوتبال سال ۲۰۲۲ قطر قرار گرفت و این رقابت‌ها پنجمین جام جهانی او محسوب می شد. در اولین دیدار پرتغال در برابر تیم غنا، رونالدو یک ضربه پنالتی را تبدیل به گل نموده و نخستین بازیکن مردی شد که در پنج جام جهانی متفاوت، گلهایی به ثمر رسانده بود. در آخرین دیدار گروهی در برابر تیم کره جنوبی، به علت عکس العمل رونالدو در قبال تعویضش از زمین، از طرف سرمربی تیم مورد اعتراض قرار می گیرد. در پی این امر، او در دیدار یک هشتم نهایی پرتغال در برابر تیم سوئیس از قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم برکنار شده و این مسابقه نخستین بار از یورو ۲۰۰۸ تاکنون بود که در یک تورنمنت عظیم بین المللی از لحظه شروع بازی برای تیم پرتغال در میدان نبوده است و به عنوان نخستین بازی بود که پرتغال پس از یورو ۲۰۰۰ یک دیدار حذفی را بدون قرار گرفتن رونالدو در ترکیب اصلی در یک تورنمنت بین المللی شروع کرد.

  در انتهای بازی او در موقعیتی به میدان وارد شد که گونسالو راموس، جانشین کریستیانو رونالدو اقدام به هت تریک نموده و باعث شده بود، تیم پرتغال با نتیجه ۶ بر ۱ بهترین پیروزی اش را در یک دیدار حذفی جام جهانی از هنگام جام جهانی ۱۹۶۶ تجربه کند. در مرحله یک چهارم نهایی در مقابل تیم مراکش، سرمربی پرتغال دوباره همین سیاست را به کار گرفته و رونالدو مجدد از روی نیمکت ذخیره ها وارد زمین شد. اما سعی و تلاش او و هم تیمی هایش موفق نشد که از پیروزی تیم حریف با نتیجه یک بر صفر بر پرتغال اجتناب کند. لذا تیم مراکش به عنوان نخستین کشور آفریقایی معرفی شد که به مرحله نیمه نهایی جام جهانی صعود کرد.

  آمار و ارقام

  باشگاهی:

  تا تاریخ سوم مارس سال ۲۰۲۳

  بازی و گل‌ها بر مبنای باشگاه، فصل و مسابقات صورت گرفته.

  بازی و گل‌ها بر اساس باشگاه، فصل و مسابقات
  باشگاهفصللیگجام حذفیجام اتحادیهاروپاسایرمجموع
  دستهبازیگلبازیگلبازیگلبازیگلبازیگلبازیگلبازیگل
  اسپورتینگ۰۳–۲۰۰۲لیگ پرتغال۲۵۳۳۲_۳۰۰۰۳۱۵
  مجموع اسپورتینگ۲۵۳۳۲_۳۰۰۰۳۱۵
  منچستر یونایتد۰۴–۲۰۰۳  لیگ برتر۲۹۴۵۲۱۰۵۰۰۰۴۰۶
  منچستر یونایتد۰۵–۲۰۰۴۳۳۵۷۴۲۰۸۰۰۰۵۰۹
  منچستر یونایتد۰۶–۲۰۰۵۳۳۹۲۰۴۲۸۱_۴۷۱۲
  منچستر یونایتد۰۷–۲۰۰۶۳۴۱۷۷۳۱۰۱۱۳_۵۳۲۳
  منچستر یونایتد۰۸–۲۰۰۷۳۴۳۱۳۳۰۰۱۱۸۱۰۴۹۴۲
  منچستر یونایتد۰۹–۲۰۰۸۳۳۱۸۲۱۴۲۱۲۴۲۱۵۳۲۶
  مجموع منچستر یونایتد۱۹۶۸۴۲۶۱۳۱۲۴۵۵۱۶۳۱۲۹۲۱۱۸
  رئال مادرید۱۰–۲۰۰۹   لا لیگا۲۹۲۶۰۰_۶۷_۳۵۳۳
  رئال مادرید۱۱–۲۰۱۰۳۴۴۰۸۷_۱۲۶_۵۴۵۳
  رئال مادرید۱۲–۲۰۱۱۳۸۴۶۵۳_۱۰۱۰۲۱۵۵۶۰
  رئال مادرید۱۳–۲۰۱۲۳۴۳۴۷۷_۱۲۱۲۲۲۵۵۵۵
  رئال مادرید۱۴–۲۰۱۳۳۰۳۱۶۳_۱۱۱۷_۴۷۵۱
  رئال مادرید۱۵–۲۰۱۴۳۵۴۸۲۱_۱۲۱۰۵۲۵۴۶۱
  رئال مادرید۱۶–۲۰۱۵۳۶۳۵۰۰_۱۲۱۶_۴۸۵۱
  رئال مادرید۱۷–۲۰۱۶۲۹۲۵۲۱_۱۳۱۲۲۴۴۶۴۲
  رئال مادرید۱۸–۲۰۱۷۲۷۲۶۰۰_۱۳۱۵۴۳۴۴۴۴
  مجموع رئال مادرید۲۹۲۳۱۱۳۰۲۲_۱۰۱۱۰۵۱۵۱۲۴۳۸۴۵۰
  یوونتوس۱۹–۲۰۱۸  سری آ۳۱۲۱۲۰_۹۶۱۱۴۳۲۸
  یوونتوس۲۰–۲۰۱۹۳۳۳۱۴۲_۸۴۱۰۴۶۳۷
  یوونتوس۲۱–۲۰۲۰۳۳۲۹۴۲_۶۴۱۱۴۴۳۶
  یوونتوس۲۲–۲۰۲۱۱۰۰۰_۰۰۰۰۱۰
  مجموع یوونتوس۹۸۸۱۱۰۴_۲۳۱۴۳۲۱۳۴۱۰۱
  منچستر یونایتد۲۲–۲۰۲۱  لیگ برتر۳۰۱۸۱۰۰۰۷۶۳۸۲۴
  منچستر یونایتد۲۳–۲۰۲۲  لیگ برتر۱۰۱۰۰۰۰۶۲۱۶۳
  مجموع منچستر یونایتد۴۰۱۹۱۰۰۰۱۳۸۵۴۲۷
  النصر۲۳–۲۰۲۲لیگ عربستان۶۸۰۰۱۰۷۸
  مجموع آمار۶۵۹۵۰۶۷۰۴۱۱۲۴۱۹۵۱۴۳۲۲۱۵۹۵۸۷۰۹
  همچنین بخوانید:  بیوگرافی و زندگینامه علی کریمی

  ملی

  تا تاریخ ۱۰ دسامبر سال ۲۰۲۲

  بازی و گل‌ها بر مبنای تیم ملی، سال و مسابقات انجام گرفته.

  بازی و گل‌ها بر اساس تیم ملی، سال و مسابقات
  تیمسالرسمیدوستانهمجموع
  بازیگلبازیگلبازیگلبازیگل
  زیر ۱۵ سال پرتغال۲۰۰۱۲۱۷۶۹۷
  زیر ۱۷ سال پرتغال۲۰۰۱۳۲۳۲
  ۲۰۰۲۴۳۰۰۴۳
  زیر ۲۰ سال پرتغال۲۰۰۳۵۱۵۱
  زیر ۲۱ سال پرتغال۲۰۰۲۰۰۱۱۱۱
  ۲۰۰۳۷۲۲۰۹۲
  زیر ۲۳ سال پرتغال۲۰۰۴۲۱۱۱۳۲
        پرتغال۲۰۰۳۲۰۲۰
  ۲۰۰۴۱۱۷۵۰۱۶۷
  ۲۰۰۵۷۲۴۰۱۱۲
  ۲۰۰۶۱۰۴۴۲۱۴۶
  ۲۰۰۷۹۵۱۰۱۰۵
  ۲۰۰۸۵۱۳۰۸۱
  ۲۰۰۹۵۰۲۱۷۱
  ۲۰۱۰۶۳۵۰۱۱۳
  ۲۰۱۱۶۵۲۲۸۷
  ۲۰۱۲۹۴۴۱۱۳۵
  ۲۰۱۳۶۷۳۳۹۱۰
  ۲۰۱۴۵۳۴۲۹۵
  ۲۰۱۵۴۳۱۰۵۳
  ۲۰۱۶۱۰۱۰۳۳۱۳۱۳
  ۲۰۱۷۱۰۱۰۱۱۱۱۱۱
  ۲۰۱۸۴۴۳۲۷۶
  ۲۰۱۹۱۰۱۴۱۰۱۴
  ۲۰۲۰۴۲۲۱۶۳
  ۲۰۲۱۱۱۱۱۳۲۱۴۱۳
  ۲۰۲۲۱۲۳۰۰۱۲۳
  ۲۰۲۳۲۴۰۰۲۴
  مجموع پرتغال۱۴۶۱۰۲۵۲۲۰۱۹۸۱۲۲
  کل۱۶۱۱۰۹۷۱۳۱۲۳۲۱۴۰

  جوایز

  تیمی:

  جوایز تیمی کریستیانو رونالدو
  فصل یا سالعناوینباشگاه یا تیم ملی
  ۹۶–۱۹۹۵مسابقات منطقه‌ای زیر ۱۳ سال
  ۲۰۰۲سوپر جام فوتبال پرتغالاسپورتینگ
  ۰۴–۲۰۰۳جام حذفی فوتبال انگلستانمنچستر یونایتد
  ۲۰۰۴نایب قهرمان جام ملت‌های اروپاپرتغال
  ۰۵–۲۰۰۴نایب قهرمان جام حذفی فوتبال انگلستانمنچستر یونایتد
  ۰۶–۲۰۰۵جام اتحادیه باشگاه‌های انگلستان
  ۲۰۰۶مقام چهارم جام جهانی فوتبالپرتغال
  ۰۷–۲۰۰۶لیگ برتر فوتبال انگلستانمنچستر یونایتد
  ۰۷–۲۰۰۶نایب قهرمان جام حذفی فوتبال انگلستان
  ۲۰۰۷جام خیریه انگلستان
  ۰۸–۲۰۰۷لیگ برتر فوتبال انگلستان
  ۰۸–۲۰۰۷لیگ قهرمانان اروپا
  ۲۰۰۸جام خیریه انگلستان
  ۲۰۰۸نایب قهرمانی سوپرجام اروپا
  ۲۰۰۸جام باشگاه‌های فوتبال جهان
  ۰۹–۲۰۰۸لیگ برتر فوتبال انگلستان
  ۰۹–۲۰۰۸جام اتحادیه باشگاه‌های انگلستان
  ۰۹–۲۰۰۸نایب قهرمان لیگ قهرمانان اروپا
  ۱۱–۲۰۱۰کوپا دل ریرئال مادرید
  ۲۰۱۱نایب قهرمان سوپر جام فوتبال اسپانیا
  ۱۲–۲۰۱۱لا لیگا
  ۲۰۱۲مدال برنز جام ملت‌های اروپاپرتغال
  ۲۰۱۲سوپر جام فوتبال اسپانیارئال مادرید
  ۱۳–۲۰۱۲نایب قهرمان کوپا دل ری
  ۱۴–۲۰۱۳کوپا دل ری
  ۱۴–۲۰۱۳لیگ قهرمانان اروپا
  ۲۰۱۴سوپرجام اروپا
  ۲۰۱۴نایب قهرمان سوپر جام فوتبال اسپانیا
  ۲۰۱۴جام باشگاه‌های فوتبال جهان
  ۱۶–۲۰۱۵لیگ قهرمانان اروپا
  ۲۰۱۶جام ملت‌های اروپاپرتغال
  ۲۰۱۶سوپرجام اروپارئال مادرید
  ۲۰۱۶جام باشگاه‌های فوتبال جهان
  ۱۷–۲۰۱۶لا لیگا
  ۱۷–۲۰۱۶لیگ قهرمانان اروپا
  ۲۰۱۷مقام سوم جام کنفدراسیون‌هاپرتغال
  ۲۰۱۷سوپرجام اروپارئال مادرید
  ۲۰۱۷سوپر جام فوتبال اسپانیا
  ۲۰۱۸جام باشگاه‌های فوتبال جهان
  ۱۸–۲۰۱۷لیگ قهرمانان اروپا
  ۲۰۱۸سوپر جام فوتبال ایتالیایوونتوس
  ۱۹–۲۰۱۸سری آ
  ۱۹–۲۰۱۸لیگ ملت‌های اروپاپرتغال
  ۲۰۱۹نایب قهرمان سوپر جام فوتبال ایتالیایوونتوس
  ۲۰–۲۰۱۹نایب قهرمان جام حذفی فوتبال ایتالیا
  ۲۰–۲۰۱۹سری آ
  ۲۰۲۰سوپر جام فوتبال ایتالیا
  ۲۱–۲۰۲۰جام حذفی فوتبال ایتالیا

  فردی:

  جوایز فردی کریستیانو رونالدو
  تشکیلاتجایزهسال یا فصلنتیجه
  جهانی
  فرانس فوتبالتوپ طلا۲۰۰۸، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷برنده
  فرانس فوتبالتوپ طلا۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۸دوم
  فرانس فوتبالتوپ طلا۲۰۱۹سوم
  فیفا و فرانس فوتبالتوپ طلای فیفا۲۰۱۳ و ۲۰۱۴برنده
  فیفا و فرانس فوتبالتوپ طلای فیفا۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵دوم
  فیفابازیکن سال فوتبال جهان۲۰۰۸برنده
  فیفابازیکن سال فوتبال جهان۲۰۰۹دوم
  فیفابازیکن سال فوتبال جهان۲۰۰۷سوم
  جوایز بهترین‌های فیفابهترین بازیکن مرد فیفا۲۰۱۶ و ۲۰۱۷برنده
  جوایز بهترین‌های فیفابهترین بازیکن مرد فیفا۲۰۱۸ و ۲۰۲۰دوم
  جوایز بهترین‌های فیفابهترین بازیکن مرد فیفا۲۰۱۹سوم
  جوایز جام باشگاه‌های جهانتوپ طلا۲۰۱۶برنده
  جوایز جام باشگاه‌های جهانتوپ طلا۲۰۰۸، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷دوم
  فدراسیون بین المللی فوتبالیست‌های حرفه‌ایبازیکن سال فوتبال جهان۲۰۰۸برنده
  فدراسیون بین المللی فوتبالیست‌های حرفه‌ایبازیکن جوان منحصر بفرد سال۰۴–۲۰۰۳ و ۰۵–۲۰۰۴برنده
  ورلد ساکربازیکن سال جهان۲۰۰۸، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷برنده
  جوایز گلوب ساکربهترین بازیکن سال۲۰۱۱، ۲۰۱۴، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹برنده
  جوایز گلوب ساکربهترین بازیکن سال۲۰۲۰فهرست نهایی
  جوایز گلوب ساکربهترین بازیکن سال۲۰۲۱فهرست نهایی
  جوایز گلوب ساکربهترین بازیکن کشور(۲۰–۲۰۰۱)۲۰۲۰برنده
  فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبالبهترین بازی‌ساز جهان۲۰۰۸دوم
  فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبالبهترین بازیکن دهه جهان(۲۰–۲۰۱۱)۲۰۲۰دوم
  اونز موندیالجایزه اونز موندیال۲۰۰۸ و ۱۷–۲۰۱۶برنده
  اونز موندیالجایزه اونز موندیال۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۱۲–۲۰۱۱دوم
  اونز موندیالجایزه اونز موندیال۱۱–۲۰۱۰ و ۱۸–۲۰۱۷سوم
  گرن اسپورتیووجایزه براوو۲۰۰۴برنده
  جوایز ای‌اس‌پی‌وایبهترین بازیکن بین المللی فوتبال مردان۲۰۱۸ و ۲۰۲۱برنده
  گلگل۵۰۲۰۰۸، ۲۰۱۲، ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷برنده
  گلگل۵۰۲۰۱۱، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸دوم
  گلگل۵۰۲۰۱۳سوم
  پای طلایی۲۰۲۰برنده
  پای طلایی۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹نامزدشده
  گاردینبهترین بازیکن مرد جهان۲۰۱۴ و ۲۰۱۶برنده
  گاردینبهترین بازیکن مرد جهان۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸دوم
  گاردینبهترین بازیکن مرد جهان۲۰۲۰سوم
  فورفورتوبهترین بازیکن سال۲۰۰۸، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶برنده
  اروپایی
  یوفابهترین بازیکن مرد سال یوفا۱۴–۲۰۱۳، ۱۶–۲۰۱۵، و ۱۷–۲۰۱۶برنده
  یوفابهترین بازیکن مرد سال یوفا۱۲–۲۰۱۱ و ۱۸–۲۰۱۷دوم
  یوفابهترین بازیکن مرد سال یوفا۱۱–۲۰۱۰، ۱۳–۲۰۱۲، ۱۵–۲۰۱۴،و ۱۹–۲۰۱۸سوم
  یوفامهاجم فصل لیگ قهرمانان اروپا۱۷–۲۰۱۶ و ۱۸–۲۰۱۷برنده
  یوفامهاجم فصل لیگ قهرمانان اروپا۱۹–۲۰۱۸سوم
  یوفابهترین بازیکن هفته لیگ قهرمانان اروپامتعددبرنده
  جوایز باشگاهی فوتبال یوفابهترین بازیکن باشگاهی سال یوفا۲۰۰۸برنده
  جوایز باشگاهی فوتبال یوفامهاجم سال باشگاه۰۸–۲۰۰۷برنده
  فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبالبهترین بازیکن دهه یوفا(۲۰–۲۰۱۰)۲۰۲۰برنده
  پرتغال
  جوایز کوئینا د اروبهترین بازیکن پرتغالی تمام دوران۲۰۱۵برنده
  انگلیس
  جوایز پی‌اف‌اِیبازیکن جوان سال پی‌اف‌اِی۰۷–۲۰۰۶برنده
  جوایز پی‌اف‌اِیبازیکن جوان سال پی‌اف‌اِی۰۸–۲۰۰۷فهرست نهایی
  جوایز پی‌اف‌اِیبازیکن سال پی‌اف‌ای۰۷–۲۰۰۶ و ۰۸–۲۰۰۷برنده
  جوایز پی‌اف‌اِیبهترین بازیکن سال هواداران پی‌اف‌اِی۰۷–۲۰۰۶ و ۰۸–۲۰۰۷برنده
  انجمن نویسندگان فوتبالبازیکن سال انجمن۰۷–۲۰۰۶ و ۰۸–۲۰۰۷برنده
  بازیکن فصل لیگ برتر انگلستان۰۷–۲۰۰۶ و ۰۸–۲۰۰۷برنده
  بازیکن ماه لیگ برتر فوتبال انگلستاننوامبر ۲۰۰۶، دسامبر ۲۰۰۶، ژانویه ۲۰۰۸، مارس ۲۰۰۸، سپتامبر ۲۰۲۱ و آوریل ۲۰۲۲برنده
  جوایز ۲۰ فصل لیگ برتربهترین بازیکن۲۰۱۲فهرست نهایی
  منچستر یونایتد
  بهترین بازیکن سال سر مت بازبی۰۴–۲۰۰۳، ۰۷–۲۰۰۶، ۰۸–۲۰۰۷ و۲۲–۲۰۲۱برنده
  منچستر یونایتدبهترین بازیکن سال۰۷–۲۰۰۶ و ۰۸–۲۰۰۷برنده
  منچستر یونایتدبهترین بازیکن ماهسپتامبر ۲۰۲۱، اکتبر ۲۰۲۱، مارس ۲۰۲۲، آوریل ۲۰۲۲ و مه ۲۰۲۲برنده
  باشگاه هواداران منچستریونایتد – قبرسبهترین بازیکن سالنامعلومبرنده
  اسپانیا
  جوایز لا لیگابهترین بازیکن۱۴–۲۰۱۳برنده
  جوایز لا لیگابهترین مهاجم۱۴–۲۰۱۳برنده
  جوایز لا لیگاارزشمندترین بازیکن۱۳–۲۰۱۲برنده
  بازیکن ماه لالیگا اسپانیانوامبر ۲۰۱۳، مه ۲۰۱۵ و مه ۲۰۱۷برنده
  بازیکن ماه لالیگا اسپانیامارس ۲۰۱۸نامزدشده
  جوایز فوتبالی فیس بوکبهترین بازیکن سال لالیگا۲۰۱۶برنده
  جوایز فوتبالی فیس بوکبهترین مهاجم لالیگا۲۰۱۶برنده
  مارکاجایزه آلفردو دی استفانو۱۲–۲۰۱۱، ۱۳–۲۰۱۲، ۱۴–۲۰۱۳ و ۱۶–۲۰۱۵برنده
  مارکاجایزه آلفردو دی استفانو۱۱–۲۰۱۰ و ۱۵–۲۰۱۴دوم
  مارکاجایزه آلفردو دی استفانو۱۰–۲۰۰۹سوم
  آمریکای لاتین
  جایزه افهبهترین بازیکن آمریکای لاتین در فوتبال اسپانیا.۲۰۱۲-۱۳برنده
  رئال مادرید
  گروه ماهو سان میگلبازیکن پنج ستاره ماهودسامبر ۲۰۱۷ و مارس ۲۰۱۸برنده
  ایتالیا
  جوایز سری آارزشمندترین بازیکن۱۹–۲۰۱۸برنده
  جوایز سری آبهترین مهاجم۲۱–۲۰۲۰برنده
  گران گالا دل کالچوبازیکن سال سری آ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰برنده
  بازیکن ماه سری آژانویه ۲۰۲۰ و نوامبر ۲۰۲۰برنده
  لگا سری آبهترین بازیکن سوپر جام ایتالیا۲۰۲۰برنده
  یوونتوس
  یوونتوسارزشمندترین بازیکن سال۲۰–۲۰۱۹ و ۲۱–۲۰۲۰برنده
  یوونتوسارزشمندترین بازیکن ماهمتعددبرنده
  مسابقات دوستانه
  جام بین‌المللی قهرمانانبهترین بازیکن۲۰۱۳برنده

  افتخارات ملی:

  جام ملت‌های اروپا:

  برنده جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶

  نایب‌قهرمان جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۴

  جایگاه سوم جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲

  لیگ ملت‌های اروپا:

  برنده مرحله نهایی لیگ ملت‌های اروپا ۲۰۱۹

  جام کنفدراسیون‌ها:

  جایگاه سوم جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۱۷

  • تعداد بازی ها و گل های درج شده تنها مربوط به مسابقات لیگ داخلی بوده و آمار فوق در تاریخ سوم مارس سال ۲۰۲۳ به روز گردیده است.
  • ارقام مربوط به بازی ها و گل های ملی درج شده، در تاریخ دهم دسامبر سال ۲۰۲۲ به روز شده است.

  کریستیانو رونالدو نخستین بار فوتبال حرفه‌ای را در مقطع بزرگسالان از باشگاه اسپورتینگ شروع کرد. او در سال ۲۰۰۲ زمانی که در سن ۱۸ سالگی بود به باشگاه منچستر یونایتد ملحق شد و در نخستین فصل حضورش در این تیم به قهرمانی جام حذفی انگلستان دست یافت. او با قرار گرفتن در ترکیب این تیم توانست سه فصل پیاپی قهرمانی لیگ برتر و همچنین لیگ قهرمانان اروپا و جام باشگاه های جهان را به دست آورد. پس از آن در سن ۲۳ سالگی جایزه نخستین توپ طلایش را دریافت کرد. زمانی که در سال ۲۰۰۹ رونالدو به باشگاه رئال مادرید منتقل می شد، با پرداخت مبلغی بالغ بر ۹۴ میلیون یورو برای او معادل ۸۰ میلیون پوند، به عنوان گران قیمت ترین بازیکن فوتبال در آن موقع معرفی گردید. رونالدو طی مدت حضور در باشگاه رئال مادرید توانست ۱۵ جام دریافت کند که شامل ۲ لا لیگا، ۲ کوپا دل ری و ۴ جام لیگ قهرمانان اروپا بوده و به عنوان بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید معرفی شد. او طی سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ و به دنبال آن در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ برای چهار بار دیگر، جایزه توپ طلا را از آن خود کرد و برای سه دفعه پس از رقیب حرفه ای اش لیونل مسی قرار گرفت. پس از آن در سال ۲۰۱۸ رونالدو با مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو و یا ۸۸ میلیون پوند از باشگاه رئال مادرید به یوونتوس ملحق شد و طی این نقل و انتقال گران به عنوان گران قیمت ترین بازیکن در لیگ ایتالیا و گران قیمت ترین بازیکن بالای سن ۳۰ سال در همه جهان معرفی گردید. رونالدو در ترکیب تیم یوونتوس به دو قهرمانی سری A، یک قهرمانی کوپا ایتالیا و دو قهرمانی سوپرکاپ ایتالیا به دست آورد.  او در سال ۲۰۲۱ مجدد به باشگاه منچستر یونایتد بازگشت و در سال ۲۰۲۲ از این تیم کنار رفت. پس از آن که قراردادش را با تیم مذکور باطل کرد، در سال ۲۰۲۳ با تیم النصر عربستان قراردادی امضا نمود.

  در سال ۲۰۲۳ هنگامی که رونالدو در ۱۸ سالگی بود، برای نخستین بار در ترکیب تیم ملی بزرگسالان پرتقال وارد میدان شده و تا به اکنون او با انجام بیش از ۱۹۰ بازی بیشترین رقابت را در جایگاه یک بازیکن برای کشور پرتغال به خود اختصاص داد.‌ در عین حال او با به ثبت رساندن بیش از ۱۰۰ گل ملی، توانست به عنوان بهترین گلزن تاریخ کشورش تبدیل شود.‌ رونالدو در طی دوران حرفه‌ای اش در ۱۱ تورنومنت بزرگ برای کشور پرتغال وارد زمین مسابقه شده و در آنها گلهایی به ثمر رسانده است. او در یورو ۲۰۰۴ توانست نخستین گل ملی اش را وارد دروازه حریف کرده و برای رسیدن تیم ملی پرتغال به مرحله نهایی نقش به سزایی ایفا کند. او از ماه ژوئیه سال ۲۰۰۸ کاپیتانی تیم ملی پرتغال را عهده دار می باشد. در سال ۲۰۱۵ از طرف فدراسیون فوتبال پرتغال، رونالدو در جایگاه بهترین بازیکن تاریخ این کشور معرفی گردید. سال پس از آن یعنی در یورو ۲۰۱۶ او توانست تیم ملی پرتغال را به نخستین عنوان قهرمانی در یک مسابقه حذفی چند جانبه عظیم رسانده و جایزه کفش نقره ای رقابت‌ها را از آن خود کند. درعین‌حال رونالدو در ترکیب تیم ملی پرتغال در لیگ ملت های اروپا سال ۲۰۱۹، به قهرمانی رسید و جایزه برترین بازیکن مرحله نهایی را دریافت نمود و پس از آن کفش طلای یورو ۲۰۲۰ را کسب کرد.

  کریستیانو رونالدو در زمره نامدار ترین و ثروتمندترین ورزشکاران جهان محسوب می شود. او طی سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ از طرف مجله فوربز در جایگاه پردرآمدترین ورزشکار و از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ از جانب ای‌اس‌پی‌ان  به عنوان شناخته شده ترین ورزشکار جهان اعلام گردید. در سال ۲۰۱۴ نام او از طرف مجله تایم در لیست اسامی ۱۰۰ شخصیت موثر در جهان قرار گرفت. رونالدو نخستین بازیکن فوتبال و سومین ورزشکار در طول تاریخ می باشد که توانسته به بیش از یک میلیارد دلار درآمد دست یابد.

  شکستن رکورد های ملی:

  در تاریخ یکم سپتامبر، در بازی پرتغال مقابل جمهوری ایرلند در مرحله مقدماتی جام جهانی که در ورزشگاه الگاروه به انجام رسیده و با نتیجه دو بر یک منجر به پیروزی خانگی گردید، رونالدو با ضربه سر دو گل را به ثمر رساند که موجب شد با داشتن ۱۱۰ و پس از آن ۱۱۱ گل ملی در کارنامه‌اش، رکورد علی دایی را شکسته و به عنوان برترین گلزن ملی تاریخ فوتبال ملقب شود. در نهم اکتبر، او در دیدار دوستانه با پیروزی ۳ بر صفر برابر تیم قطر در ورزشگاه الگاروه، نخستین گل را به دروازه نشاند و در صد و هشتاد و یکمین بازی ملی اش، رکورد سرخیو راموس را در داشتن بالاترین بازی ملی برای یک بازیکن اروپایی پشت سر گذاشت. پس از آن در دوازدهم اکتبر، در دیدار مقابل تیم لوکزامبورگ که مجددا در ورزشگاه الگاروه به انجام رسید، در برد ۵ بر صفر تیم پرتغال، رونالدو اقدام به هت تریک نموده و نخستین بازیکنی گردید که در فوتبال ملی مردان ۱۰ هت تریک را به انجام رسانده است.

  حاشیه های زندگی کریستیانو رونالدو

  اداره مالیات اسپانیا خواهان حبس رونالدو شد:

  کریستیانو رونالدو در حال حاضر دارای دین و بدهی به دولت اسپانیا می باشد. بر اساس اعلامیه مسئولین وزارت دارایی اسپانیا، میزان خطای مالیاتی رونالدو ۱۵ میلیون یورو بوده است. این بدهی ممکن است او را از ۱۵ ماه تا ۵ سال روانه زندان کند. تا قبل از این، طبق برخی گزارشات، این فوتبالیست مشهور دارای ۸ میلیون یورو فرار مالیاتی بوده، ولی در حال حاضر سخن از ۱۵ میلیون یورو می باشد.

  طی سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ کمیته بازجویان اداره مالیات، در خواست زندانی کردن رونالدو را به علت عدم پرداخت بدهی مالیاتی داشته است. رونالدو با پرداخت مبلغ ۶ میلیون یورو در سال ۲۰۱۵ تصمیم گرفت با اداره مالیات به توافقی دست یابد.‌طبق ادعای وکیل رونالدو، او هیچ گونه گناهی مرتکب نشده و تنها تقصیرش به کار گرفتن اصولی است که مورد قبول اداره مالیات نیست.

  رونالدو نیز شخصا در این مورد بیان کرده:

  «مـن قوانین مالیاتی اسپانیا را درک نمی‌کنم. مـن تنها ۶ سال بـه مدرسه رفتم و تنها چیزی کـه در حال حاضر می‌دانم فوتبال بازی کردن اسـت. اگر وکلایم بـه مـن بگوید کـه باید مالیات بپردازم، حتماً اینکار را میکنم. مـن بـه آن ها اعتقاد دارم، پول خوبی هم بـه آن ها میدهم، بهمین دلیل انها کارشان را به بهترین شکل ممکن انجام میدهند و هر چـه بگویند، گوش می‌کنم.»

  کریس رونالدو و ارتباط با زنان:

  ارتباط رونالدو با معشوقه اش جورجینا رودریگرز، بسیار مسرت بخش و پر نشاط است. ولی این امر برای روی گردانی او از زنان متمول و مشهور هالیوود کافی نیست. این فوتبالیست ارتباطات زیادی با مانکن ها و سلبریتی های متعددی دارد. از جمله شایعاتی که در خصوص او منتشر گشته بود، اشاره به ارتباط او با پاریس هیلتون بوده است که در سال ۲۰۰۹ آنها را در یکی از کلوپ های شبانه در کنار هم دیده اند.

  رونالدو پس از جلسه دیدار و آشنایی با پاریس هیلتون در وهله نخست از ایجاد ارتباط با او دچار نگرانی و اضطراب گشته، ولی پس از آن که با او به گفتگو پرداخت، استرس او در هم شکست. به نحوی که کنترل خودش را از دست داده و همواره در کنار او بود. همچنین رونالدو طی پنج سال با ایرینا شایک، مدل مطرح و محبوب ارتباط داشت. ولی پس از آنکه ایرینا پی به ارتباطات مخفیانه او با دختران متعددی از کشورهای مختلف می برد، به این ارتباط خاتمه می دهد.

  پدر بودن رونالدو را متحول کرد:

  حتی اگر کریستیانو رونالدو همسر و پارتنر مناسبی برای معشوقه اش نباشد، ولی پدر عالی برای فرزندانش است. او تحت هیچ شرایطی از فرزندانش فاصله نگرفته و جدا نمی شود در صورتی که به صفحات شخصی رونالدو در شبکه های مجازی مراجعه کنید متوجه می شوید که او مرتباً عکس های زیبایی از فرزندانش را به اشتراک می گذارد او در این خصوص اذعان داشته:

  «پدر شدن زندگی انسان را دگرگون می کند. تـو فرزندی داری کـه خون تو در رگ هایش جریان دارد و این احساس شگفت انگیز اسـت. زمانی کـه همسرم بـه مـن میگوید آیا فرزند دیگری میخواهم، مـن بدون وقفه موافقتم را به او ابراز می کنم. فرزند بهترین نعمتی اسـت کـه خدا بـه بندگانش داده اسـت.»

  تا به اکنون رونالدو هیچگونه مشخصاتی از مادر نخستین فرزندش بیان نکرده است. او در این زمینه گفته:

  «مردم و جامعه مستمرا تلاش می کنند که به هویت مادر فرزند اولم پی ببرند. عده ای معتقدند که او از طریق رحم اجاره ای به دنیا آمده است. در این خصوص من هیچوقت صحبتی نکرده و نخواهم کرد. ولی تنها زمانی که پسرم دوران کودکی را پشت سر گذاشته و بزرگ شود، من واقعیت را به او بیان می کنم. برخی کودکان حتی هیچکدام از مادر و پدر را ندارند. ولی از نظر من وجود یک پدر برای فرزندم کفایت می کند.»

  عبور از رکورد علی دایی:

  در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ هنگامی که رونالدو در مقابل تیم ملی ایرلند، اقدام به گلزنی نمود؛  توانست رکورد ۱۰۹ گل علی دایی را پشت‌سر گذاشته و جایگاه آقای گل جهان را تنها به خود اختصاص دهد.

  پیام تبریک علی دایی و پاسخ رونالدو:

  پس از شکستن رکورد علی دایی به عنوان آقای گل جهان، توسط کریستین رونالدو؛ دایی در صفحه اینستاگرامش با منتشر کردن پستی چنین نوشت:

  «بهت تبریک میگم کریس، به چیزی که لیاقتش را داشتی رسیدی. نماد واقعی پشتکار و حرفه‌ ای بودن هستی و باز هم به دنیا ثابت کردی بهترینی»

  رونالدو هم متقابلا در پاسخ به پیام این ستاره فوتبال ایران، سپاسگزاری نموده و در ادامه گفت:

  «قهرمانان واقعی برای همیشه قهرمان می ‌مانند، این باعث افتخار من است که این صحبت‌های مهربانانه را از سوی اسطوره بزرگی مانند شما دریافت می‌کنم. ممنون علی دایی»

  نکات جالب زندگی کریستیانو رونالدو

  کریستیانو رونالدو و بچه هایش

  علاقه کریس رونالدو به فرزندانش:

  رونالدو در حال حاضر دارای ۵ فرزند می باشد. همانگونه که قبلاً بیان شد در خصوص هویت همسر اول او اطلاعاتی وجود ندارد. ولی اولین پسر او هم اکنون در سن ۱۲ سالگی به سر می برد. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ کریستیانو رونالدو در کنار پسر بزرگش در تبلیغات شلوار جین که متعلق به یک مارک بوده در صفحه اول مجلات قرار گرفت. پس از آن در سال ۲۰۱۷ و همسرش به روش رحم اجاره ای دارای یک جفت دو قلو، یک دختر و یک پسر، گردیدند.

  رونالدو طی یک پیام از صفحه توییترش چنین نوشت:

  «خوشحالم کـه دو عشق دیگر بـه زندگی ام اضافه شد.»

  او در تابستان سال مذکور، بارداری همسرش را به اطلاع همگان رسانده بود. این زوج در ماه نوامبر یک فرزند دختر دیگر را نیز به جمع خانوادگی خود افزودند. این بار هم او در صفحه اینستاگرامش نوشت:

  «النا مارتینا بدنیا آمد و مـا همگی غرق در شادی هستیم.»

  انجام عمل قلب در ۱۵ سالگی:

  احتمالاً تصور میکنید رونالدو از زمان کودکی دارای جسمی سالم و مستعد ورزشکاری بوده است، ولی شواهد گویای چیز دیگری است.‌ رونالدو در مصاحبه ای مربوط به سال ۲۰۰۹ بیان کرد که در سن ۱۵ سالگی تحت جراحی عمل قلب قرار گرفته بود. چرا که از آغاز دوران نوجوانی، در هنگام دویدن تعداد ضربان قلب او به طرز عجیبی افزایش می‌یافت.

  مادرش گفته بود در آن دوران از اینکه رونالدو چنین ناراحتی در جسمش وجود داشت، دچار اضطراب و نگرانی میشدم که این بیماری او را از ادامه فوتبال باز ندارد. خوشبختانه جراحی قلب بر روی او در شرایط بسیار خوبی انجام شده و به نتیجه مطلوبی خاتمه یافت. او توانست مجدداً فوتبال را از سر بگیرد. البته پس از این جراحی و رسیدن به بهبودی کامل، سرعت در دویدن افزایش یافت.

  برنامه جهت تناسب اندام:

  برخورداری از جسم و اندامی همچون کریستیانو رونالدو، به این سادگی ها ممکن نیست و در صورتی که رسیدن به چنین اندامی جزو اهداف شما می باشد، لازم است با به کار گرفتن رژیم غذایی مناسب توأم با ورزش به آن دست یابید. از جمله معیارهای رونالدو داشتن اندامی متناسب بوده که برای آن به شکل ثابت قدم و پابرجا گام برداشته و کاملا اصولی برای آن پیش می رود. او در هیچ برهه ای از زندگی از ورزش کردن دست نکشیده و جهت داشتن انگیزه کافی برای انجام تمرینات مشکل، در اغلب موارد یک یار ورزشی برای خود پیش بینی کرده است.‌

  رونالدو همواره شخصی را به عنوان همپای ورزشی خود انتخاب می‌کند که از نظر قدرت جسمانی کاملاً در حد و شرایط او بوده تا جهت ادامه این روند محرکی او را به ادامه وا دارد. به گفته او خواب از جمله عواملی است که تاثیر بسزایی در داشتن اندام مناسب دارد، چرا که ماهیچه ها برای بازیابی خود زمانی را برای تمدد لازم دارند که مناسبترین موقع خواب است.

  رونالدو از نظر تغذیه اصول و برنامه غذایی خاصی را تحت نظر کارشناسان مربوطه اجرا میکند که می توان به داشتن ۶ وعده غذایی کم حجم در ازای خوردن سه وعده غذایی سنگین به طور روزانه اشاره کرد.‌او معتقد است که برخورداری از ذهنی آرام و راحت از جمله شروط اصلی اندام متناسب می باشد. به گفته او «لازمه داشتن جسم و ذهنی سالم و کارا اجتناب و فاصله گرفتن از هرگونه اضطراب و نگرانی می باشد. من اغلب زمان های بیکاری ام را در کنار خانواده و دوستان سپری می کنم و این امر باعث آرامش تن و وجود من می شود.»

  در طی یک فصل بازی، رونالدو به میزان ۹۰۰ برابر فراتر از یک دونده المپیک می دود.

  تقریباً به میزان ۱۰ درصد از بدن رونالدو را چربی تشکیل می دهد. این موضوع سبب می شود، جهت دویدن با سرعت بالا و انجام دوره های ورزشی، همچون یک ماشین کامل فعالیت کند.

  شتاب محاسبه شده برای ضربه های آزاد رونالدو، به میزان ۱۳.۱ کیلومتر در ساعت می باشد که حدوداً سرعتی مساوی با حرکت یک شاتل فضایی در هنگام پرتاب است.

  در یک جلسه تمرین، رونالدو به میزان ۲۳.۰۵۵ کیلوگرم وزنه بلند می کند که این مقدار برابر جرم ۱۶ ماشین تویوتا پریوس میباشد.

  خریداری سهام شرکت ها:

  کریستین رونالدو بخش زیادی از دارایی هایش را به خریداری سهام برخی از شرکت های نامدار و معروف، اختصاص داده است که می‌توان در این میان به شرکت نایک، پیپ جینز، اکسترا جاس، نوشیدنی انرژی‌زای اندونزی و اتومبیل سوزوکی اشاره کرد. با وجودی که او خودش دارای یک خودرو بی ام و مشکی است.

  عزت نفس کریستیانو رونالدو:

  در ذهن سر الکس فرگوسن هیچ تعبیر و ابهامی در دادن پیراهن شماره ۷ به رونالدو وجود نداشت او در این خصوص گفته بود: ما در این تیم ستاره های زیادی را به عنوان شماره ۷ داشته‌ایم، همچون برایان رابسون، اریک کانتونا، دیوید بکهام. البته بعضی از اشخاص نیز تمایلی به این پیراهن نداشته اند، ولی رونالدو حتی در سن ۱۸ سالگی هم دارای عزت نفس زیادی بود.‌هنگامی که در جایگاه بازیکن جایگزین در برابر تیم بولتون وارد میدان شده و بازی شگفت انگیزی از خود به نمایش گذاشت.

  فروشگاه لباس CR7:

  دست سال ۲۰۰۶ رونالدو در شهر مدیرا پرتغال اقدام به بازگشایی فروشگاه لباس با عنوان CR7، که برگرفته از حروف اول اسم و شماره پیراهنش بود، نمود. پس از آن در سال ۲۰۰۸ او شغل و درآمدش را با باز کردن دومین فروشگاه خود در شهر لیسبون، توسعه داد. در این فروشگاه‌ها اقلامی از کمربندهای مزین به الماس، جین‌هایی با جیب چرمی و کفش‌های سگک‌دار به مشتریان عرضه می شود.

  مجسمه مومیایی اش:

  در ماه ژوئن سال ۲۰۱۰ همزمان با مهیا شدن رونالدو جهت شرکت در جام جهانی، او بعد از استیون جرالد، پله و دیوید بکام به عنوان چهارمین فوتبالیستی شناخته شد که مجسمه مومیایی اش در موزه مادام توسو لندن در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

  ارتباط با ایرنا شابک:

  در سال‌های پیش از این، رونالدو با دو مدل انگلیسی به نام های آلیس گودوین و جما آتکینسون ارتباط رمانتیک برقرار کرد. ولی پس از آن در ابتدای سال ۲۰۱۰ میلادی او ارتباط جدیدی را با ایرنا شابک آغاز نمود.

  کریستیانو رونالدو در رسانه ها:

  در دسامبر سال ۲۰۰۷ زندگی نامه رونالدو به گفته خودش، در کتابی با نام «Moments لحظات» به چاپ رسید پس از آن در سال ۲۰۱۰ فیلم تلویزیونی با نام «رونالدو: تست شده تا حد نهایی» ساخته کاسترول اکران به نمایش درآمد. در عین حال در طی سال های ژوئن ۲۰۱۴ و نوامبر ۲۰۱۵، فیلم های مستند با عنوان های «کریستیانو رونالدو: جهان در پای او» و ««رونالدوم در رابطه با زندگی و حرفه اش» ساخته و در معرض دید عموم قرار گرفت.

  موزه CR7:

  موزه‌ای به نام Museu CR7 واقع شهر فونخال پرتغال، وطن رونالدو دایر می باشد که به پاس پیروزی هایش به او اهدا شد. در آن انواع جایزه ها، تصاویر نایاب،مدال ها و سایر اقلام مرتبط با رونالدو به نمایش گذاشته شده است.

  پرش کریستیانو رونالدو:

  رونالدو در هنگام پرش به میزان ۵ جی انرژی گرانشی ایجاد می کند که در حدود ۵ برابر انرژی یک چیتا در هنگام جهش می باشد. این موضوع سبب می شود، به هنگام ایستاده ۴۴ سانتی متر و در زمان دویدن به فاصله ۷۸ سانتی متر از سطح زمین بالاتر باشد که این امر به میزان ۷ سانتی متر از یک بازیکن معمول لیگ بسکتبال ان‌بی‌ای بالاتر است.

  فعالیت‌های بشر دوستانه:

  رونالدو در سرتاسر فعالیت حرفه‌ای‌اش حمایت های بشردوستانه متفاوتی انجام داده است. در سال ۲۰۰۴ میلادی تصاویری از گزارش های تلویزیونی زمین لرزه و سونامی اقیانوس هند، اشاره به پسر بچه ۸ ساله ای به نام مارتونیز بود که پیراهن تیم ملی پرتغال بر تن داشت. این کودک پس از مرگ همه اعضای خانواده‌اش برای ۱۹ روز حیران و آواره بود. در آن هنگام رونالدو جهت این کودک خانه ای خریداری کرد. در حال حاضر این پسر در تیم اسپورتینگ لیسبون به فوتبال می پردازد. در پی این امر، رونالدو از شهر آچه اندونزی جهت گردآوری حمایت های پولی و مالی جهت ترمیم و نوسازی آسیب های وارد آمده دیدن کرد.

  در سال ۲۰۰۸، کریستیانو رونالدو در پی دریافت غرامتی نامعلوم، در طی یک پرونده تهمت از طرف روزنامه سان، آن پول را به یک موسسه خیریه واقع در مادیرا تقدیم کرد.

  در سال ۲۰۰۹ او مبلغی در حدود صد هزار پوند به بیمارستانی در شهر مادیرا، که جان مادرش را برای پشت سر گذاشتن سرطان نجات داده بود، تقدیم کرد تا در جهت تاسیس یک مرکز درمانی مبارزه با سرطان اختصاص دهند.‌

  در سال ۲۰۱۰، رونالدو برای کمک به قربانیان سیل مادیرا، قول مساعد داد که در یک رقابت بشردوستانه در شهر مادیرا که بین تیم پورتو و بازیکنان باشگاه‌های ماریتیمو و ناسیونال، انجام می‌شد، به میدان رود.

  در سال ۲۰۱۲، کریستیانو رونالدو و مدیر برنامه اش مخارج بالای درمان یک پسر بچه ۹ ساله که به سرطان صعب العلاج مبتلا بود، تقبل کردند. در ماه دسامبر سال ۲۰۱۲ او به یک فعالیت بر مبنای سلامتی که از طرف فیفا چیده شده بود، ملحق شد تا به میزان شناخت و درک کودکان در خصوص نحوه اجتناب از موقعیت هایی همچون اعتیاد به مواد مخدر، اچ‌آی‌وی، مالاریا و چاقی کمک کند. در ژانویه سال ۲۰۱۳، رونالدو در جایگاه سفیر صندوق نجات کودکان تعیین گردید، انجمن مذکور تلاش دارد که برای ریشه کنی گرسنگی و چاقی کودکان حمایت هایی را داشته باشد.‌در مارس سال ۲۰۱۳، رونالدو پذیرفت به عنوان سفیر تشکل مراقبت از مانگرو در کشور اندونزی قرار بگیرد. این سازمان به منظور ارتقاء دانش و آگاهی برای در امان نگه داشتن از مانگرو تاسیس شد.

  در سال ۲۰۱۵، رونالدو پس از اهدای مبلغ ۵ میلیون پوند به حمایت های امدادی در زلزله نپال، در جایگاه بخشنده ترین ورزشکار جهان معرفی شد. در ژوئن سال ۲۰۱۶، پس از آن که رونالدو پاداش ششصد هزار یورویی خود را از قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا دریافت کرد، آن را به طور کامل صرف امور خیریه نمود. در ماه اوت سال مذکور ، مجدداً در پی انجام فعالیت بشردوستانه دیگری اقدام به راه اندازی یک برنامه سلفی برای یاری و حمایت نجات کودکان نمود. استفاده کنندگان از این برنامه می‌توانستند در انواع لباس و ژست های متفاوت با رونالدو به صورت سلفی تصاویری از خود بگیرند.

  به گفته کریستیانو رونالدو:

  «پدرم به من آموخت زمانی که به انسان نیازمندی کمک می کنم، خداوند چند برابر آن را به من باز می گرداند.»

  رونالدو در سال ۲۰۱۷، با به فروش رساندن پیراهن ورزشی اش، سرپناهی برای ۸۰ سگ بی سرپناه در پرتغال بنا کرد.

  مسائل حقوقی:

  در سال ۲۰۰۵، رونالدو به جرم تعرض جنسی به یک خانم در شهر لندن بازداشت گردید و با ضمانت یک سند بیرون آمد. او این افترا از خود رد کرده و کاملاً خود را مبرا از اینگونه خطاها دانست. پس از طی شدن چند روز، با وجود صرف نظر کردن این خانوم از دعوی خود، او در اداره پلیس لندن به علت نبودن اسناد و مدارک کافی، از این تهمت بیگناه اعلام شد. او در اعلامیه ای بیان کرد:

  «من همیشه قویاً بر بی‌گناهم و خوشحالم که این ماجرا به پایان رسید تا بتوانم روی بازی‌کردن در منچستر یونایتد تمرکز کنم.»

  در آوریل سال ۲۰۱۷، اخباری منتشر شد که رونالدو در اداره پلیس لاس وگاس به علت دعوی خانومی نسبت به تعرض جنسی به او در سال ۲۰۰۹، مورد بازجویی قرار گرفت. وکلای رونالدو اسنادی را منتشر کردند که او مبلغ ۳۷۵ هزار دلار آمریکا، طی یک توافقنامه عدم افشای اطلاعات به یک خانم پرداخت کرده است. در ژوئیه سال ۲۰۱۹، دادستان های شهر لاس وگاس اعلام کردند که رونالدو به دلیل تعرض جنسی مورد اتهام قرار نمی گیرد. در ادامه این اعلامیه بیان می کرد:

  «بر اساس بررسی اطلاعات در حال حاضر، اتهامات تجاوز جنسی علیه کریستیانو رونالدو را نمی توان فراتر از یک شک معقول اثبات کرد.»

  پس از آن در سال ۲۰۱۸، خانم مذکور تلاش جدیدی را برای اقدام بر روی این پرونده در شهر نوادا انجام داده و اتهاماتی به رونالدو وارد کرد؛ ولی سرانجام در  ژوئن سال ۲۰۲۲، دعوی مذکور با صدور حکم قطعی در دادگاه منطقه ای از ایالات متحده ناحیه نوادا مردود اعلام شد.‌

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  اشتراک
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  fi j
  ۱۴ دی ۱۴۰۲ ساعت: ۱۵:۴۶

  ooooooo my god