غزل شماره ۱۰۲ – دوش آگهی ز یار سفرکرده داد باد

دیوان حافظ ۴ دیدگاه
 • غزل شماره ۱۰۲ از دیوان حافظ – دوش آگهی ز یار سفرکرده داد باد

  دوش آگهی ز یار سفرکرده داد باد
  من نیز دل به باد دهم هر چه باد باد

  کارم بدان رسید که همراز خود کنم
  هر شام برق لامع و هر بامداد باد

  در چین طره تو دل بی حفاظ من
  هرگز نگفت مسکن مالوف یاد باد

  امروز قدر پند عزیزان شناختم
  یا رب روان ناصح ما از تو شاد باد

  خون شد دلم به یاد تو هر گه که در چمن
  بند قبای غنچه گل می‌گشاد باد

  از دست رفته بود وجود ضعیف من
  صبحم به بوی وصل تو جان بازداد باد

  حافظ نهاد نیک تو کامت برآورد
  جان‌ها فدای مردم نیکونهاد باد

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  انسانی پاک سرشت و پاک نیت هستی و ذات خوب تو باعث موفقیتت در کارها می شود. به زودی خبری خوش به تو خواهد رسید که تو را به سعادت و خوشبختی رهنمون می شود. از مشورت با بزرگان و اهل خرد غافل مشو که رمز پیروزی استفاده از تجربیات ناب دیگران است.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- این نیت بر شما مبارک باد که سختی ها و ناراحتی های آن پایان یافته و نزدیک به اجراست. پس تلاش را بیشتر کنید که اکنون زمان سرعت عمل است، چون به زودی روشنی در کار شما حاصل خواهد شد و به آرزویت می رسی. پس نذر خود را عملی ساز و از آن شخصی که به شما نیکویی کرده، قدردانی کن.
  ۲- این پیروزی از آن جهت عملی می گردد که پدر و مادر از شما راضی شده اند و شما به نصایح استاد بزرگوارتان توجه کرده اید. پس جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد. بنابراین بی جهت وسواس و دلهره و دلتنگی نداشته باشید که کار خراب می شود. چون شکر نعمت، موجب افزونی نعمت می گردد.
  ۳- عزیزی از شما دور شده. به زودی خبر خوشی از او به شما می رسد. او حالش عالی و در حال خوشی و شادی است. خرید و فروش خوبست. تغییر شغل و مکان به موقع می باشد. ازدواج عملی است ولی طلاق خیر.
  ۴- ویژگی های شما عبارت اند از: پرحرف، شیک پوش، بد پیله، موفق، شوخ، با مزه، مرتب و منظم، با ایمان، با سلیقه، والامقام، حساس، فرشته خو، کمک رسان، اصیل، سازشکار، بی ریا، زیبا و طناز، مسلط به نفس، پشتکاردار و گاهی مردد.
  ۵- حضرت حافظ در بیت پنجم می فرماید:
  * هر زمان که نسیم، گره جامه غنچه گل را باز می کرد و آن را شکفته می ساخت، من به یاد بند قبای گشوده تو می افتادم و دلم خون می شد.
  ۶- بیمار حالش خوب نیست ولی بنده به شما می گویم تا یک هفته دیگر بهبودی می یابد. پس مرا دعا و سایت تاروت رنگی را به همه توصیه کنید.
  ۷- رنگ بنفش ملایم، موجب ایجاد اعتماد به نفس و تکیه بر قدرت و عزت نفس است و تصدیق اطرافیان را در شما تقویت میکند و مشوق خلاقیت ذاتی و بهره مندی از فطرت و سیرت زیبای شما خواهد بود.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۴۴۸ - ای که در کوی خرابات مقامی داری
  برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

  در افسردگی غم به لایه های عمیق زندگی شما نفوذ میکند و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما بوجود می اورد. اگر احساس می کنید دچار افسردگی هستید حتما مشکلات خود را برای یک روانشناس متخصص شرح دهید، با کمک او مشکل را ریشه یابی کنید و برای عبور از چالش‌هایتان از مشاور راهکار بگیرید، برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  4 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  سودابه
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت: ۱۵:۳۰

  بسیار عالی بود، من که جواب دقیق و درست گرفتم
  ممنون از سایت خوبتون

  فروغ
  ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت: ۱۳:۱۳

  فایل صوتی شعر با شعر مغایرت دارد.

  زینب
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت: ۰۶:۲۲

  سلام فال حافظ واقعا عالیه دستتون درد نکنه لذت بردم جواب نیتمو گرفتم با تشکر. و ممنونم از مدیر گروه یا سایتتون. خسته نباشین

  روشن
  تاریک