غزل شماره ۱۲۹ – اگر نه باده غم دل ز یاد ما ببرد

دیوان حافظ یک دیدگاه
 • غزل شماره ۱۲۹ از دیوان حافظ – اگر نه باده غم دل ز یاد ما ببرد

  اگر نه باده غم دل ز یاد ما ببرد
  نهیب حادثه بنیاد ما ز جا ببرد

  اگر نه عقل به مستی فروکشد لنگر
  چگونه کشتی از این ورطه بلا ببرد

  فغان که با همه کس غایبانه باخت فلک
  که کس نبود که دستی از این دغا ببرد

  گذار بر ظلمات است خضر راهی کو
  مباد کآتش محرومی آب ما ببرد

  دل ضعیفم از آن می‌کشد به طرف چمن
  که جان ز مرگ به بیماری صبا ببرد

  طبیب عشق منم باده ده که این معجون
  فراغت آرد و اندیشه خطا ببرد

  بسوخت حافظ و کس حال او به یار نگفت
  مگر نسیم پیامی خدای را ببرد

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  زندگی سخت و پردردسری داشته ای و از سالهایی که با زحمت سپری کرده ای هیچ نصیبی نبرده ای و اکنون در دام گرفتاری اسیر شده ای. تنها کسی که می تواند تو را از این بلا و بدبیاری ها نجات دهد خداست. پس به او پناه ببر که بهترین پناه دهنده است. به معصومین و اولیاء خدا توسل کن تا حاجتت برآورده شود.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- در زندگی سعی و تلاش کنید که به دنبال خواسته های بی اساس نباشید و اندیشه های نادرست را از سر بیرون کنید، زیرا همین عوامل موجب شده که مدتها با تردید و دل مشغولی زندگی کنید و دچار دردسرهای فراوانی شوید. بطوریکه جلوی علالیت شما را گرفته است. باید بدانی انسان برای فعالیت و مبارزه خلق شده و تمام اختراعات و اکتشافات برخاسته از اراده قوی و اندیشه تابناک و تلاش انسان است. پس شما نیز این افکار واهی را بدور بریزید. هم اکنون اراده کنید و توکل بر خدا نموده و سوره مبارکه طور را با حضور قلب و معنی بخوانید. همین هفته به یکی از مشاهد متبرکه بروید و دعا کنید. باید بدانید که هر قفلی، کلیدی دارد و قفل های بدون کلید نیز توسط قفل ساز باز می شوند. پس از مشاوری خوب بهره بگیرید.
  ۲- ویژگی های شما عبارت اند از: رویایی و خیال باف، خوشرو، اهل کشف، با حس ششم قوی، پر اشتباه، موافق گردش، وقت شناس، ناقلا و هوشیار، خیرخواه، با محبت، خوشگل پسند، سازشکار، وقت شناس، بخشنده، زود رنج، نازک نارنجی و روشنفکر.
  ۳- مسافرت توصیه نمی شود. مسافر حالش خوبست. چهار فرزند خواهید داشت که یکی نابغه می شود. خرید و فروش سودآور است. طلاق ممکن نیست. ازدواج موقعیت ندارد. تغییر شغل و محل امکان پذیر است. بیمار شفا می یابد. به مقامی خواهید رسید.
  ۴- هیچ کس بدون زحمت به جایی نرسیده و اگر می خواهی شاهد مقصود را در آغوش گیری، سعی کن به خود متکی باشی زیرا از هر جهت چیزی کمتر از دیگران نداری. تنها اشکال شما وسواس و تردید است در حالی که محاسن شما از زیبایی و ملاحت در قدرت و ابتکار و فعالیت بی نظیر می باشد.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۱۱۰ - پیرانه سرم عشق جوانی به سر افتاد
  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  ناشناس
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت: ۲۱:۳۱

  برای کسانی که درگیر اعتیاد شدند دعا کنید خدا نجاتشان بده.