غزل شماره ۱۵۵ – اگر روم ز پی اش فتنه‌ها برانگیزد

دیوان حافظ بدون دیدگاه
 • غزل شماره ۱۵۵ از دیوان حافظ – اگر روم ز پی اش فتنه‌ها برانگیزد

  اگر روم ز پی اش فتنه‌ها برانگیزد
  ور از طلب بنشینم به کینه برخیزد

  و گر به رهگذری یک دم از وفاداری
  چو گرد در پی اش افتم چو باد بگریزد

  و گر کنم طلب نیم بوسه صد افسوس
  ز حقه دهنش چون شکر فروریزد

  من آن فریب که در نرگس تو می‌بینم
  بس آب روی که با خاک ره برآمیزد

  فراز و شیب بیابان عشق دام بلاست
  کجاست شیردلی کز بلا نپرهیزد

  تو عمر خواه و صبوری که چرخ شعبده باز
  هزار بازی از این طرفه‌تر برانگیزد

  بر آستانه تسلیم سر بنه حافظ
  که گر ستیزه کنی روزگار بستیزد

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  مدتی است به شدت دچار تردید و دودلی هستی. اگر راهی را که انتخاب کرده ای ادامه دهی با دردسرهای فراوانی روبرو خواهی شد و اگر چشم بپوشی دلت راضی نمی شود. توجه داشته باش که همه کارها با زور و ستیز انجام نمی شود بلکه باید صبر و بردباری پیشه کنی و از مشکلات نهراسی و با زندگی بسازی تا زندگی هم با تو بسازد و کامیابی نصیبت گردد.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- این نیت فراز و نشیب های فراوان به همراه درد و رنج دارد. پس بهتر است از آن صرف نظر کنی، چون هم اکنون فکر می کنی که اجرای آن به نفع شما است. در حالیکه از عواقب اجرای آن بی خبر هستی اما اگر اصرار بر اجرای آن دار،ی باید اولاً توکل بر خدا بکنی، ثانیاً همین هفته به یکی از مشاهد متبرکه برو و دعا کن، ثالثاً سوره مبارکه طه از آیه ۱۰ تا ۳۰ را با معنی و حضور قلب بخوان، رابعاً تلاش و کوشش همراه با دقت و سرعت عمل را از دست ندهید.
  ۲- به زودی اقبال به شما روی می آورد و بخت شما در برج حوت (اسفند) است که هر چه از خدا بخواهید، لطف پروردگار شامل شما خواهد شد. به زودی به درجه بلندی می رسید و زندگی راحتی خواهید داشت و از نعمات گوناگونی برخوردار می شوید.
  ۳- مسافرت را توصیه می کنم. خرید و فروش سودآور است. طلاق عملی نمی شود ولی ازدواج با صبر و حوصله عملی است. تغییر شغل اگر حوصله کنی، امکاناتش فراهم می شود. تغییر محل نیز چنین است. بیمار شفا می یابد. قرض ادا می شود. سفر کرده می آید یا از او خبری می رسد و درمورد او بدبین و مردد نباش.
  ۴- ویژگی های شما عبارت اند از: انسان دوست، خیرخواه، از همه جا باخبر، روشنفکر، عاشق پیشه، زرنگ، کمک رسان، قابل احترام، کمال گرا، صلح جو، رفیق پرور، آرام، با هدف، متفکر و اندیشه ور، زود رنج، خود خور و چالاک.
  ۵- به کارهای روزگار با عینک بدبینی نگاه مکن و در خرید، بویژه لباس و لوازم خانه، افراط نکن. دارای طبعی آتشین هستی. به همین جهت تمایل شما زیاد است. اگر چه موقع طرف را مسحور خود می سازی ولی گاهی نیز همه را از خود دور میکنی. اعتدال در هر چیزی پسندیده است.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۱۶۶ - روز هجران و شب فرقت یار آخر شد
  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  0 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  روشن
  تاریک