غزل شماره ۲۱۵ – به کوی میکده یا رب سحر چه مشغله بود

دیوان حافظ بدون دیدگاه
 • غزل شماره ۲۱۵ از دیوان حافظ – به کوی میکده یا رب سحر چه مشغله بود

  به کوی میکده یا رب سحر چه مشغله بود
  که جوش شاهد و ساقی و شمع و مشعله بود

  حدیث عشق که از حرف و صوت مستغنیست
  به ناله دف و نی در خروش و ولوله بود

  مباحثی که در آن مجلس جنون می‌رفت
  ورای مدرسه و قال و قیل مسئله بود

  دل از کرشمه ساقی به شکر بود ولی
  ز نامساعدی بختش اندکی گله بود

  قیاس کردم و آن چشم جادوانه مست
  هزار ساحر چون سامریش در گله بود

  بگفتمش به لبم بوسه‌ای حوالت کن
  به خنده گفت کی ات با من این معامله بود

  ز اخترم نظری سعد در ره است که دوش
  میان ماه و رخ یار من مقابله بود

  دهان یار که درمان درد حافظ داشت
  فغان که وقت مروت چه تنگ حوصله بود

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  به تازگی دچار درگیری های جدید فکری و مشغولیات ذهنی شده ای و این برایت نوعی سرگردانی به وجود آورده. نگران و حیران نباش که کارها بر وفق مراد است، فقط به خاطر داشته باش که پای از حد و حدود خود فراتر نگذاری و برای رسیدن به مقصود، صبر و حوصله به خرج دهی و پله پله پیش بروی.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ :

  ۱- حضرت حافظ در بیت ۳ و آخر می فرماید:
  * بحث و گفتگویی که در آن محفل عشق و شوریدگی وجود داشت، فراتر از حد دریافت اهل مکتب و برتر از گفتگو در مسایل عقلی می باشد.
  * دهان دوست که علاج درد حافظ است، به بوسه شیرین معشوق وابسته بود. فریاد و فغان از آن که در هنگام بخشش بسیار، کم گنجایش و سخت مضایقه نشان داد.
  حال خود باید نیت خود را تفسیر نمایید.
  ۲- شخصی به شما حسادت می ورزد. او دارای قیافه ای سبزگون، موهای رنگ شده شرابی، قدی کوتاه و بینی کشیده دارد که از او بر حذر باشید.
  ۳- همسرتان را دوست بدارید که او به شما بسیار وابسته است. نسبت به وی تردید نداشته باشید که موجب اقداماتی خواهد شد. از افراد معتاد و سیگاری برحذر باشید که اخیرا نزدیک بود در دام آنها قرار گیرید و پول به آنها قرض دهید که خداوند شما را کمک کرد. بر خدا توکل کنید و با دعا و نیایش کارهای شما را همراه با دقت، سرعت، عمل و کوشش بیشتر عملی می گردد.
  ۴- ویژگی های شما عبارت اند از: مغرور، پرشور، با شخصیت، پر سر و صدا، جسور، مهاجم، پرانرژی، عجول، بی پروا، سخاوتمند، جاه طلب، شجاع و نترس، کله شق و تند خو.
  ۴- آدم احساساتی می باشی که عشق را سرلوحه زندگی می دانید. به همین جهت از همه چیز گله داری اما به زودی درهای خوشبختی به روی شما باز می شود و زندگی پر رونقی خواهید داشت. سعی کن از عقل خود کمک بگیری و بر احساس خویش غلبه کنی و از دیگران ناراحت نشوی، بلکه از منطق و عقل استفاده کن. آن چیزی که می خواهی به زودی بدست می آوری. در موبایل به دنبال او نباش زیرا او بسیار به شما نزدیک است و با کمی بانمکی و دقت او را خواهید یافت. به زودی ملاقاتی در یک میهمانی خواهید داشت.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۱۰۹ - دیر است که دلدار پیامی نفرستاد
  ثبت‌نام رژیم گروهی با تخفیف ویژه

  براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  0 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  روشن
  تاریک