غزل شماره ۲۲۲ – از سر کوی تو هر کو به ملالت برود

دیوان حافظ بدون دیدگاه
 • غزل شماره ۲۲۲ از دیوان حافظ – از سر کوی تو هر کو به ملالت برود

  از سر کوی تو هر کو به ملالت برود
  نرود کارش و آخر به خجالت برود

  کاروانی که بود بدرقه‌اش حفظ خدا
  به تجمل بنشیند به جلالت برود

  سالک از نور هدایت ببرد راه به دوست
  که به جایی نرسد گر به ضلالت برود

  کام خود آخر عمر از می و معشوق بگیر
  حیف اوقات که یک سر به بطالت برود

  ای دلیل دل گمگشته خدا را مددی
  که غریب ار نبرد ره به دلالت برود

  حکم مستوری و مستی همه بر خاتمت است
  کس ندانست که آخر به چه حالت برود

  حافظ از چشمه حکمت به کف آور جامی
  بو که از لوح دلت نقش جهالت برود

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  ناامیدی از درگاه خداوند جز خجلت و شرمندگی حاصلی نخواهد داشت. کارها زمانی سامان می گیرد که خواست خدا بر آن باشد. از باقی مانده عمر خود بهترین استفاده را کن و اجازه نده عمرت به بطالت بگذرد. از جهل و نادانی دوری کن و به دنبال علم و حکمت باش تا با نور هدایت به مقصود برسی.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- هیچ کس سرنوشت و تقدیر حقیقی خود را نمی داند. شما نیز باید توکلتان برخداوند باشد. به یکی از مشاهد متبرکه بروید و نذر خود را ادا کنید و سوره مبارکه النسان را با معنی و حضور قلب بخوانید که گشایش بسیار است.
  ۲- اگر چه شما قلبی پاک و نیتی ارزنده دارید ولی نباید تمام اوقات خود را صرف این نیت کنید بلکه باید اعتدال را در هر کاری حتی نیکی کردن به دیگران رعایت کنید تا پشیمان نشوید
  ۳- حضرت حافظ در بیت ششم می فرماید:
  * قافله ای که رهنمایش حفظ خدا باشد، آن کاروان با تحمل و بزرگی منزل می کند و با عظمت نقل مکان می نماید و از شر همه محفوظ است.
  این بهترین راهنمایی برای شماست.
  ۴- اوضاع بر وفق مراد خواهد شد. او از کرده اش پشیمان می شود ولی دیگر سودی ندارد. معامله خوب است. کامیابی و موفقیت اگر با دقت و توکل و وقت شناسی همراه باشد، حتما صورت می گیرد.
  ۵- ویژگی های شما عبارت اند از: فعال و شجاع، عاقل و دانا، برنده نهایی، زیرک و باهوش، لایق و کاردان، چابک و مهاجم، راستگو، مغرور، پشتکار زیاد، سخاوتمند، حادثه جو، عالی، مشاور، سیاست مدار، شلوغ و جسور.
  ۶- مسافرت را توصیه می کنم. خرید و فروش تفاوتی ندارد. تغییر شغل و مکان حتمی است. بیماری ادامه دارد. پولی یا مقامی را کسب خواهید کرد. جزو افراد سرشناس خواهید بود. او شما را دوست دارد ولی شما کم لطفی می کنید. پس توجه داشته باشید. در معامله ای به شما ضرر خواهد رسید، پس مراقب باشید.
  ۷- مسافرتی را که در نظر دارید، در آن خیر و برکت است. او نسبت به شما سوءظن دارد. بهتر است برطرف سازید. سخنان دیروز شما جالب بود و او را متوجه خود کرد.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۲۳۶ - اگر آن طایر قدسی ز درم بازآید
  برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

  در افسردگی غم به لایه های عمیق زندگی شما نفوذ میکند و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما بوجود می اورد. اگر احساس می کنید دچار افسردگی هستید حتما مشکلات خود را برای یک روانشناس متخصص شرح دهید، با کمک او مشکل را ریشه یابی کنید و برای عبور از چالش‌هایتان از مشاور راهکار بگیرید، برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  0 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  روشن
  تاریک