غزل شماره ۲۳۵ – زهی خجسته زمانی که یار بازآید

دیوان حافظ ۳ دیدگاه
 • غزل شماره ۲۳۵ از دیوان حافظ – زهی خجسته زمانی که یار بازآید

  زهی خجسته زمانی که یار بازآید
  به کام غمزدگان غمگسار بازآید

  به پیش خیل خیالش کشیدم ابلق چشم
  بدان امید که آن شهسوار بازآید

  اگر نه در خم چوگان او رود سر من
  ز سر نگویم و سر خود چه کار بازآید

  مقیم بر سر راهش نشسته‌ام چون گرد
  بدان هوس که بدین رهگذار بازآید

  دلی که با سر زلفین او قراری داد
  گمان مبر که بدان دل قرار بازآید

  چه جورها که کشیدند بلبلان از دی
  به بوی آن که دگر نوبهار بازآید

  ز نقش بند قضا هست امید آن حافظ
  که همچو سرو به دستم نگار بازآید

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  مدتهاست در انتظار کسی هستی و برای رسیدن لحظه موعود دیدار از هیچ تلاشی فروگذار نکرده ای. هرچه می توانستی با خلوص نیت انجام داده ای اما هرگز آرزویت برآورده نشده است، اما بدان که دست تقدیر سرنوشت تو را با قلم زرین نگاشته و به زودی به مراد دل خواهی رسید.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- حضرت حافظ در بیت ششم تا هشتم می فرماید:
  * آن دل که با سر زلف تو عهدی بست، مپندار که دیگر آرام و قرار یابد.
  * بلبلان از سرمای زمستان چه جور و جفاها کشیدند به امید آنکه دوباره بهار می آید.
  * اشک چشم من مانند دریا به ساحل موج نمیزند اگر میان جانان یا کمر باریک او را در کنار بگیرم.
  حال خود باید نیت خود را تفسیر نمایید.
  ۲- انتظار بسیار کشیده اید ولی انتظار به پایان می رسد. به زودی به آرزویتان خواهید رسید. پس ناامیدی و تردید جایی ندارد. پیشاپیش مژده پیروزی را به شما می دهم.
  ۳- موفقیت در چند قدمی شما قرار دارد و شاهین کامیابی به زودی بر بام خانه شما خواهد نشست. به یکی از مشاهد متبرکه بروید و دعا کنید.
  ۴- ویژگی های شما عبارت اند از: جنگجو، قابل احترام، پرشور، با ایمان، درونگرا، کمک کننده فقرا، قدر شناس، با شخصیت، جذاب، خوش ترکیب، خوش پوش و اهل گردش.
  ۵- مسافر شما کارش حتماً انجام می گیرد ولی مدتی طول می کشد تا یکسره شود. بیمار شفا می یابد و از خطر رها شده است. قرض ادا می شود. خرید و فروش به موقع می باشد. ازدواج عملی است ولی مقدمات برای طلاق کامل نمی باشد. به زودی به مسافرت مهمی می روید. از ریسک کردن بپرهیزید که زمانه فریبکار است.
  ۶- چندی قبل از خطر بزرگی رهایی پیدا کرده اید و یکی از نزدیگان شما نیز در معرض ناراحتی شدید قرار گرفت. خداوند به شما کمک خواهد کرد. در گفتار و عمل ثابت قدم باشید. اگر به کسی وعده می دهید، انجام دهید. پس انداز کافی دارید پس نیاز مادی شما آن چنان نیست که فکر می کنید. اندازه نگه دار که اندازه نکوست.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۲۵۴ - دیگر ز شاخ سرو سهی بلبل صبور
  برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

  در افسردگی غم به لایه های عمیق زندگی شما نفوذ میکند و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما بوجود می اورد. اگر احساس می کنید دچار افسردگی هستید حتما مشکلات خود را برای یک روانشناس متخصص شرح دهید، با کمک او مشکل را ریشه یابی کنید و برای عبور از چالش‌هایتان از مشاور راهکار بگیرید، برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  3 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  واحدی
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت: ۱۵:۵۷

  سلام. کلا به نیتهائی که داریم نزدیکه. مخصوصا شاهد فالی که مکمل گذاشتید. کلا معنی فالها درک بشه راهنمایی خوبی است. ارامش دهنده است. لطفا فالی مهمون کنید. سپاس..

  رها
  پاسخ به  واحدی
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت: ۱۸:۳۴

  ✔️ تعبیر فال حافظ شما:
  آنچه ذهن تو را پر کرده مرور خاطرات گذشته است. گذشته هرچه بود تمام شد. سرگرم شدن به گذشته انسان را از حال غافل می کند. به امروز خود بیاندیش و فردایت را با تلاش بسیار بساز که دیروز در دیروز دفن شد. اکنون فردا در انتظار توست، فردایی روشن با تلاش و کوشش مداوم تو.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:
  ۱- ویژگی های شما عبارت اند از: ساده، بی ریا، مهربان، صمیمی، خوش باور، تند خو، عصبانی، بی کلک، پر حرف، سخنران، اهل دل، عارف مسلک، شاد، نا آرام، متلاطم، جوشی، ولخرج، وسواسی، دلی با استعداد و اهل کتاب و مطالعه و فیلم.
  ۲- حضرت حافظ در بیت های دوم تا چهارم می فرماید:
  * آن لحظه که نگاه تو با ناز و ملامت جان می گرفت و یا لب شیرینت، با معجره جان بخش عیسی گونه ات، جان می ببخشید، یاد باد.
  * آن روز که در محفل محبت، شراب بامدادی نوشیده بودم و غیر از من و یار، کسی دیگر در آنجا نبود، توفیق الهی ما را همراهی می کرد. هرگز فراموش نباد.
  * آن ایام که چهره تو شمع فروزان بزم شادی بود و دل در آتش، عشق گداخته من پروانه مانند بر اطراف آن، بی پروا می کرد. یاد باد.
  حال خود باید نیت خود را تفسیر نمایید.
  ۳- برای گذشته افسوس و حسرت خوردن دردی را دوا نمی کند. بلکه باید حال و آینده ر ا به دست آورید تا موفق شوید. زیرا هر چه به خود و دیگران سخت بگیرید، زندگی نیز به شما سخت خواهد گرفت. پس زندگی جدیدی بر مبنای تلاش، سرعت عمل و دقت بسازید.
  ۴- این نیت با کمی صبر و حوصله قابل اجراست. به شرط آنکه به یکی از مشاهد متبرکه بروید و نذر خود را ادا کنید.
  ۵- توفیق الهی همراه این نیت می باشد. پس جای نگرانی نیست. بیمار شفا می یابد. قرض ادا می شود. ازدواج عملی است. طلاق راهی طولانی دارد. مسافر شما حال رضایت بخشی دارد ولی فعلاً صلاح نمی داند به شما بگوید. خرید و فروش یکسان است.
  ۶- شما همسری مهربان و ۴ فرزند در طالع دارید. ملاقاتی در پیش و مسافرتی مهم خواهید داشت که به نفع شما خواهد بود. از طریق اینترنت و امواج، اطلاعات مفیدی همراه با تحولات سودمندی به دست می آورید. مبارک باشد.

  ناشناس
  پاسخ به  رها
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت: ۱۸:۱۱

  سلام ان شاالله زندگیم خوب بشه با زن و بچه به دیدار امام رضا خواهم رفت

  روشن
  تاریک