غزل شماره ۳۰۴ – دارای جهان نصرت دین خسرو کامل

دیوان حافظ یک دیدگاه
 • غزل شماره ۳۰۴ از دیوان حافظ – دارای جهان نصرت دین خسرو کامل

  دارای جهان نصرت دین خسرو کامل
  یحیی بن مظفر ملک عالم عادل

  ای درگه اسلام پناه تو گشاده
  بر روی زمین روزنه جان و در دل

  تعظیم تو بر جان و خرد واجب و لازم
  انعام تو بر کون و مکان فایض و شامل

  روز ازل از کلک تو یک قطره سیاهی
  بر روی مه افتاد که شد حل مسائل

  خورشید چو آن خال سیه دید به دل گفت
  ای کاج که من بودمی آن هندوی مقبل

  شاها فلک از بزم تو در رقص و سماع است
  دست طرب از دامن این زمزمه مگسل

  می نوش و جهان بخش که از زلف کمندت
  شد گردن بدخواه گرفتار سلاسل

  دور فلکی یک سره بر منهج عدل است
  خوش باش که ظالم نبرد راه به منزل

  حافظ قلم شاه جهان مقسم رزق است
  از بهر معیشت مکن اندیشه باطل

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  مورد ظلم و بی عدالتی واقع شده ای، اما نگران نباش. عدل خداوند ستمکاران را به سزای اعمالشان خواهد رساند و آنکه تو را از مقصود بازداشت هرگز به مقاصد پلید خود نخواهد رسید. تو به آنچه نیت پاکت فرمان می دهد، عمل کن و از اندیشه های باطل دوری کن که خداوند روزی تو را می دهد و مشکلاتت را حل خواهد کرد.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- شما انسانی کامل می شوید به شرط آنکه اولاً مهر و محبت را از دیگران دریغ نورزید، ثانیاً توکل بر خدا را از یاد نبرید. گره ها و مشکلات زیادی را می توانی از دیگران باز کنی پس دریغ نورز که خداوند نیز به تو کمک می کند. البته این امر موجب حسرت دیگران گشته است. وقتی که شما این روش را داشته باشید، بدانید که خداوند در همه حال پشتیبان شماست.
  ۲- به مرادت خواهی رسید و روزگار بر وفق مراد است اما سعی کن به آنچه داری، قانع باشی که خداوند طمع کاران را دوست ندارد. حیف است این زندگی آرام و مهربان خود را با وسواس و بدخلقی و ندانم کاری به جهنمی سوزان تبدیل کنی.
  ۳- این هفته با یکی از رهروان حق و سالکان راه عشق برخورد می کنی. سعی کن از محضرش فیض برده و در راه تعالی و پیشرفت از آنها استفاده کنی.
  ۴- این نیت عملی می شود ولی آن چنان خود را غرق مسائل و مصائب کرده ای که فرصت فکر و اندیشه را از خود گرفته ای. سخنی شیرین و تحفه ای گرانبها تقدیمت می کنم: “علم انقلاب بیرون است و ایمان انقلاب درون.” لقمه خشک با سلامتی بهتر است از خانه با ضیافت پر مخاصمت. اگر عاقل هستی همسرت را دوست بدار.
  ۵- اگر می خواهید در کار شما گشایش فراوان و نعمت فراخ ارزانی گردد، در ۵ شب متوالی، با حضور قلب و معنی، سوره مبارکه القصص را بخوانید.
  ۶- اگر چه موبایل و اینترنت به شما کمک می کند و موجب شعف شماست ولی وقت فعال شما را می گیرد. به زودی تحولی کلی و عمومی برایتان روی می دهد که سخن شما در آن به اندازه شایستگی شما نخواهد بود ولی کل خانواده خوشحال می شوند.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۵۶ - دل سراپرده محبت اوست
  برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

  در افسردگی غم به لایه های عمیق زندگی شما نفوذ میکند و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما بوجود می اورد. اگر احساس می کنید دچار افسردگی هستید حتما مشکلات خود را برای یک روانشناس متخصص شرح دهید، با کمک او مشکل را ریشه یابی کنید و برای عبور از چالش‌هایتان از مشاور راهکار بگیرید، برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  ناشناس
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت: ۰۱:۲۴

  سلام گرفتار یه امتحان الهی شدیم من و خانوادم دعامون کنید که سربلند بیرون بیایم و متفرق نشیم و زندگیمون از هم نباشه هرکی این متن رو میخونه به خاطر امان زمان سه تا صلوات واسه آسایش و به راه راست رسیدن زندگیمون بده
  اجرتون با خدا

  روشن
  تاریک