غزل شماره ۳۰۶ – اگر به کوی تو باشد مرا مجال وصول

دیوان حافظ بدون دیدگاه
 • غزل شماره ۳۰۶ از دیوان حافظ – اگر به کوی تو باشد مرا مجال وصول

  اگر به کوی تو باشد مرا مجال وصول
  رسد به دولت وصل تو کار من به اصول

  قرار برده ز من آن دو نرگس رعنا
  فراغ برده ز من آن دو جادوی مکحول

  چو بر در تو من بینوای بی زر و زور
  به هیچ باب ندارم ره خروج و دخول

  کجا روم چه کنم چاره از کجا جویم
  که گشته‌ام ز غم و جور روزگار ملول

  من شکستهٔ بدحال زندگی یابم
  در آن زمان که به تیغ غمت شوم مقتول

  خرابتر ز دل من غم تو جای نیافت
  که ساخت در دل تنگم قرارگاه نزول

  دل از جواهر مهرت چو صیقلی دارد
  بود ز زنگ حوادث هر آینه مصقول

  چه جرم کرده‌ام ای جان و دل به حضرت تو
  که طاعت من بیدل نمی‌شود مقبول

  به درد عشق بساز و خموش کن حافظ
  رموز عشق مکن فاش پیش اهل عقول

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  نیتی در سر داری که عمل به آن زندگی تو را سروسامانی می بخشد و کارت را درست خواهد کرد، اما چاره رسیدن به این نیت را از راههای مختلف باید بررسی نمایی و بهترین راه را انتخاب کنی. اگر راهت را درست انتخاب کنی، پیروزی تو در این راه حتمی است و بالاخره خواهی توانست نیت خود را عملی نمایی.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- اگر این مراد و نیت حاصل شد، کار شما از روی اصول، نظم و قانون درست می شود. خیلی خود را آشفته و فریفته آن کرده ای، بطوری که آرام و قرار نداری. از شما لغزشی سر زده که خود را خجالت زده می بینی، بنابراین برای جبران مافات تلاش کن.
  ۲- با درد این نیت فعلاً بساز و ساکت باش زیرا رمز و اسرار عشق را باید پیش اهل عقول فاش کرد نه نزد افراد ناآشنا. برای رسیدن به این نیت و اینکه کاملاً راهنمایی شوی، توصیه می شود که سوره مبارکه الغاشیه را سه بار با حضور قلب و معنی بخوان. راهنمایی می شوی.
  ۳- به راحتی می توان با یک شعله خشم، زندگی آرام و بی حاشیه را آتش کشید اما می توان با یک شاخه گل، آن را تزیین کرد. شما از خود گذشتگی نشان دهید تا شیرازه زندگی از هم پاشیده نشود.
  ۴- پندی نغز و شیرین دارم: “ناتوان ترین مردم کسی است که نتواند دوست حقیقی برای خود پیدا کند و ناتوان تر از او کسی است که دوستان خود را از دست بدهد.”
  ۵- روح انسان بیمار قابل تحمل است اما کیست که روح شکسته را متحمل کند. خانه و دولت ارث اجدادی است اما زوجه یا زوج عاقل از جانب خداوند است.
  ۶- معامله صلاح نمی باشد. سفر بسیار سودمند است. تغییر شغل و محل کار و خانه توصیه می شود. بر اثر صبر و شکیبایی این نیت به خوبی و خوشی انجام می گیرد زیرا باید مقدمات آن فراهم شود.
  ۷- بیش از اندازه به تفریح و گردش توجه دارید. تغذیه خود را منظم کنید. از موبایل و اینترنت پیاهایی دریافت می کنید. مبارک است. تحولی کلی و بزرگ شکل می گیرد که شما سود بزرگی می کنید.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۱۳۴ - بلبلی خون دلی خورد و گلی حاصل کرد
  برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

  در افسردگی غم به لایه های عمیق زندگی شما نفوذ میکند و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما بوجود می اورد. اگر احساس می کنید دچار افسردگی هستید حتما مشکلات خود را برای یک روانشناس متخصص شرح دهید، با کمک او مشکل را ریشه یابی کنید و برای عبور از چالش‌هایتان از مشاور راهکار بگیرید، برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  0 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  روشن
  تاریک