غزل شماره ۳۱۲ – بُشری اِذِ السّلامهُ حَلَّت بِذی سَلَم

دیوان حافظ بدون دیدگاه
 • غزل شماره ۳۱۲ از دیوان حافظ – بُشری اِذِ السّلامهُ حَلَّت بِذی سَلَم

  بُشری اِذِ السّلامهُ حَلَّت بِذی سَلَم
  للهِ حمدُ مُعتَرِفٍ غایهَ النِّعَم

  آن خوش خبر کجاست که این فتح مژده داد
  تا جان فشانمش چو زر و سیم در قدم

  از بازگشت شاه در این طرفه منزل است
  آهنگ خصم او به سراپردهٔ عدم

  پیمان شکن هرآینه گردد شکسته حال
  انَّ العُهودَ عِندَ مَلیکِ النُّهی ذِمَم

  می‌جست از سحاب امل رحمتی ولی
  جز دیده‌اش معاینه بیرون نداد نم

  در نیل غم فتاد سپهرش به طنز گفت
  الآنَ قَد نَدِمتَ و ما یَنفَعُ النَّدَم

  ساقی چو یار مه رخ و از اهل راز بود
  حافظ بخورد باده و شیخ و فقیه هم

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  بشارت باد بر شما اخبار خوشی که به زودی به دستتان خواهد رسید. او که مدتها منتظرش بودید باز خواهد گشت و به یمن بازگشت او کارهایتان سامان می یابد. آنان که پیمان های خود را با شما شکستند، به جزای اعمال خود خواهند رسید و زندگی همراه با آرامش و شادی نصیب شما خواهد شد.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- به شما مژده می دهم که به زودی این نیت برآورده می شود اما قبلاً باید به یکی از مشاهد متبرکه بروید و دعا و نذر خود را ادا کنید. زیرا کبوتر اقبال به زودی بر بام خانه شما خواهد نشست. مواظب باشد که آن را با بی دقتی یا عدم تلاش یا عدم سرعت عمل از خود دور نسازید.
  ۲- کار شما به زودی انجام می گیرد و این نتیجه قلب پاک و پر مهریست که به دیگران کمک و مساعدت کرده اید. بدانید که باید این راه را ادامه دهید و بر خداوند توکل داشته باشید.
  ۳- مسافر کارش انجام گرفته است. بیمار شفا می یابد. قرض ادا می شود. زمان برای ازدواج مبارک است ولی برای طلاق زمان مناسبی نیست. خرید و فروش را توصیه می کنم. امکان تغییر شغل و مکان وجود دارد. به مسافرت مهمی خواهید رفت و همسر و فرزندان موفقی خواهید داشت. پدر یا برادر شما دچار گرفتاریست. هرچه زودتر او را ملاقات و کمکش کنید.
  ۴- پنج شب دیگر خوابی خواهید دید که روی صحن بزرگی ایستاده اید. تعبیرش شما یا همسرتان می خواهید به سوی هدف های بزرگ بشتابید و موفق شوید.
  ۵- ملاقات مهمی در پیش دارید و ثروتی در انتظار خانواده شماست که دیگران حسرت خواهند برد. بر شما مبارک باشد حتماً صدقه بدهید. برای رفع بلای شما واجب است. رنگ قهوه ای کمرنگ یا صورتی کمرنگ را برایتان توصیه می کنم که بر زیبایی، حس مسئولیت، اتکای به نفس و جذابیت شما می افزاید.
  ۸- از طریق موبایل و اینترنت پیش آمدهای خوبی خواهید داشت و از تحولی کلی و جدی بهره می گیرید اما اطرافیان شما متضرر می شوند.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۴۸۹ - ای در رخ تو پیدا انوار پادشاهی
  برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

  در افسردگی غم به لایه های عمیق زندگی شما نفوذ میکند و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما بوجود می اورد. اگر احساس می کنید دچار افسردگی هستید حتما مشکلات خود را برای یک روانشناس متخصص شرح دهید، با کمک او مشکل را ریشه یابی کنید و برای عبور از چالش‌هایتان از مشاور راهکار بگیرید، برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  0 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  روشن
  تاریک