غزل شماره ۳۲۶ – در نهانخانه عشرت صنمی خوش دارم

دیوان حافظ بدون دیدگاه
 • غزل شماره ۳۲۶ از دیوان حافظ – در نهانخانه عشرت صنمی خوش دارم

  در نهانخانه عشرت صنمی خوش دارم
  کز سر زلف و رخش نعل در آتش دارم

  عاشق و رندم و میخواره به آواز بلند
  وین همه منصب از آن حور پریوش دارم

  گر تو زین دست مرا بی سر و سامان داری
  من به آه سحرت زلف مشوش دارم

  گر چنین چهره گشاید خط زنگاری دوست
  من رخ زرد به خونابه منقش دارم

  گر به کاشانه رندان قدمی خواهی زد
  نقل شعر شکرین و می بی‌غش دارم

  ناوک غمزه بیار و رسن زلف که من
  جنگ‌ها با دل مجروح بلاکش دارم

  حافظا چون غم و شادی جهان در گذر است
  بهتر آن است که من خاطر خود خوش دارم

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  تو که همدمی نیکو و وفادار داری و امکانات زندگی در حد لازم برای مهیاست، چرا با کوچکترین مشکلی خود را می بازی؟ غمها و شادی های جهان گذران است، پس تو بهتر آنست که به جای دل مشغولی های غمبار به شادی های زندگی فکر کنی و با خاطری آسوده زندگی خوش را برای خود و خانواده ات بسازی.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- اندوه و ناراحتی شما برخاسته از تردید و وسواس است. زیرا اینقدر درباره او غم و غصه خوردن و در فکر بودن، معنی ندارد. بلکه باید با سرعت عمل، دقت، تلاش و بهره گیری از استادان با تجربه در این راه مصممانه گام برداشت تا شاهد موفقیت را در آغوش بگیرید.
  ۲- بی تابی و بی قراری برای این نیت بی فایده می باشد. باید به فکر تهیه مقدمات کامل آن باشید. اگر چه خود را با خاطره او دلخوش می کنی اما ادامه این وضع موجب رنجش و تنفر می گردد و خیال بافی تا حقیقت راهی طولانی دارد.
  ۳- به یکی از مشاهد متبرکه بروید و نذر خود را ادا کنید. صدقه بدهید تا گشایش حاصل شود. به زودی از او خبری دریافت می کنید. یکی از عزیزان بیمار است. برای او شربت گلاب و بید مشک بسیار نافع می باشد.
  ۴- سفر را توصیه می کنم. خرید و فروش زود می باشد. ملاقاتی مهم به همراه تغییر شغل برای یکی از عزیزان پیش می آید. مسافرتی مفید در پیش دارید و پولی به دست می آورد.
  ۵- در ۱۲ شب آینده، خوابی خواهید دید که به صورت پرنده ای چون عقاب یا پروانه در هوا پرواز می کنید. نشانه این است که افکار شما بسیار والاست و به زودی صاحب قدرت خواهید شد و زندگی پر رونقی پیدا می کنید.
  ۶- رنگ قهوه ای یا نارنجی را برایتان پیشنهاد می کنم که علاوه بر جذابیت، به شما نیرو و نشاط برای فعالیت می دهد و از تحرکات عصبی جلوگیری می کند.
  ۷- از طریق موبایل و اینترنت مکاتباتی در جریان است یا قرار می گیرد و علاقه ای حاصل می شود ولی سود آور نمی باشد. بهتر است تنها تفریح باشد و زیاد جدی نگیرید.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۲۶۴ - خیز و در کاسه زر آب طربناک انداز
  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  0 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها