غزل شماره ۳۴ – رواق منظر چشم من آشیانه توست

دیوان حافظ بدون دیدگاه
 • غزل شماره ۳۴ از دیوان حافظ – رواق منظر چشم من آشیانه توست

  رواق منظر چشم من آشیانه توست
  کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

  به لطف خال و خط از عارفان ربودی دل
  لطیفه‌های عجب زیر دام و دانه توست

  دلت به وصل گل ای بلبل صبا خوش باد
  که در چمن همه گلبانگ عاشقانه توست

  علاج ضعف دل ما به لب حوالت کن
  که این مفرح یاقوت در خزانه توست

  به تن مقصرم از دولت ملازمتت
  ولی خلاصه جان خاک آستانه توست

  من آن نیم که دهم نقد دل به هر شوخی
  در خزانه به مهر تو و نشانه توست

  تو خود چه لعبتی ای شهسوار شیرین کار
  که توسنی چو فلک رام تازیانه توست

  چه جای من که بلغزد سپهر شعبده باز
  از این حیل که در انبانه بهانه توست

  سرود مجلست اکنون فلک به رقص آرد
  که شعر حافظ شیرین سخن ترانه توست

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  به زودی به آرزوی دیرینه خود خواهی رسید و شادی به تو روی می آورد و این نتیجه تلاشهای بسیاری است که تو در راه رسیدن به هدف خود انجام داده ای. مشکلات زندگی خللی در کار تو ایجاد نخواهد کرد و تو به موفقیتهای بزرگی خواهی رسید. پس از فرصتهایی که به تو روی می آورد نهایت استفاده را ببر.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- حضرت حافظ در بیت هشتم می فرماید:
  * فلک نیرنگ ساز، در برابر حیله ها و جادوهایی که در کیسه عذر تراشی و بهانه جویی توست، به لغزش می افتد تا چه رسد به من بی دل.
  ۲- خوشبختانه از اقبال خوبی برخوردارید. مطمئن باشید که در هر کار و هر جایی، خداوند متعال با شما همراه می باشد و موفقیت و کامیابی در چند قدمی شماست که اجازه ورود می خواهد.
  ۳- به تازگی، در اندیشه و فکری هستی و همواره به موضوعی خاص فکر می کنی، بطوریکه تمام هم و غم شما این موضوع شده و سعادت خود را برآورده شدن آن می دانی. اگر چه راه مناسب و خوبی انتخاب کرده ای اما نیاز مبرم به کوشش و اراده دارد.
  ۴- برای هر کاری عذر و بهانه ای می تراشی که از انجام آن سرباز زنی. اصولاً با مردم سرسازش کمتر داری و این برخاسته از خودخواهی و غرز ورزی است که در خود احساس می کنید. در حالی که زندگی زیر و بم فراوان دارد که نیاز به دور اندیشی و با مردم بودن می باشد. چرا می خواهی از اینکار دست بکشی در حالی که مقصر اصلی شما می باشید.
  ۵- دنیای امروز برای شما کوچک است زیرا اندیشه و بلند پروازی شما بسیار می باشد ولی چاره ای نمی باشد. انسان باید خود را با محیط سازگار نشان دهد و انسان موفق، قدرت سازش و سازگاریش زیاد است.
  ۶- او شما را بسیار دوست دارد اما به علت عدم سازش شما، او نیز لجبازی می کند. پس مواظب باشید. به زودی مسافرتی در پیش داری و ملاقاتی حاصل می شود که در زندگی شما بسیار موثر خواهد بود. به وعده های خود وفا کن و دست از لجبازی و بگو مگو بردار و نیروی خود را صرف فعالیت و بهزیستی کن.
  ۷- در ماهی که گذشت، خطر بزرگی از خانواده شما دفع شد. بنابراین به اعضای خانواده بگویید مواظب باشند. بویژه پدر یا همسرتان در معامله و کاری که در پیش دارند، با احتیاط بیشتر عمل کنند تا پیروزی آنها به خطر نیفتد.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۳۲۹ - جوزا سحر نهاد حمایل برابرم
  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  0 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  روشن
  تاریک