غزل شماره ۳۸۳ – چندان که گفتم غم با طبیبان

دیوان حافظ ۲ دیدگاه
 • غزل شماره ۳۸۳ از دیوان حافظ – چندان که گفتم غم با طبیبان

  چندان که گفتم غم با طبیبان
  درمان نکردند مسکین غریبان

  آن گل که هر دم در دست بادیست
  گو شرم بادش از عندلیبان

  یا رب امان ده تا بازبیند
  چشم محبان روی حبیبان

  درج محبت بر مهر خود نیست
  یا رب مبادا کام رقیبان

  ای منعم آخر بر خوان جودت
  تا چند باشیم از بی نصیبان

  حافظ نگشتی شیدای گیتی
  گر می‌شنیدی پند ادیبان

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  گفتن راز دل نزد کسانی که کاری از دستشان ساخته نیست، دردی از شما دوا نمی کند. به خاطر داشته باش آنکه به او دل باخته ای باید خود را تنها وقف تو کند. در غیر اینصورت صلاح در این است که از او جدا شوی. اگر می خواهی دچار غصه و پشیمانی نشوی از رهنمودهای سازنده افراد عاقل و دانا نهایت استفاده را ببر.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- حضرت حافظ در بیت های چهارم و پنجم می فرماید:
  * خدایا به عمر ما آنقدر مهلت بده که عاشقان بتوانند روی معشوقان را ببینند.
  * ما درد نهانی خودمان را به یار گفتیم زیرا که یار پزشک بیمار عشق ماست. پس درد را از پزشک پنهان کردن جایز نمی باشد.
  حال خود باید نیت خود را تفسیر نمایید.
  ۲- شما اسرار دل را با هر کسی فاش می کند که به صلاح نمی باشد. چون حسودان و رقیبان هر دو در کمین هستن. پس لازم است قدری خوددار باشید و با متانت عمل کنید و راز خود را فقط با افراد صالح و با تجربه و دلسوز در میان گذارید.
  ۳- این نیت دارای شدت و ضعف فراوان می باشد و هر چه در لابلای اشعار و طالع سیر می کنم جای درخشانی دیده نمی شود. زیرا ممکن است این نیت از شدت غرور یا از شدت درماندگی یا از روی شوخی یا از شدت علاقه باشد ولی هر چه باشد، فعلاً انجام این نیت به صلاح شما نمی باشد. اگر می توانید از آن صرف نظر کنید وگرنه به یکی از مشاهد متبرکه بروید و ضمن دعا، نذر خود را ادا کنید و با خلوص نیت از خداوند بخواهید که گشایش حاصل گردد.
  ۴- از زمان بهره بگیرید و صبر و حوصله را از دست ندهید. بر اعصابتان مسلط شوید و دست از لجبازی بردارید. زیرا هر پلک زدن نشانه مرگ یک لحظه است و مژه ها سوگواران سیاه پوش قتل عام لحظه هایند. بنابراین توصیه میکنم به مسافرت بروید چون به زودی موقعیت بسیار خوبی در انتظار شماست و خود نمی دانید. بطوری که زندگی شما دارای تحول بزگی می گردد. اگر عجله نداشته باشید عواملی باعث می شود تا در آینده شاهد موفقیت را در آغوش بگیرید.
  ۵- رنگ بنفش یا نخودی را برایتان پیشنهاد می کنم که بر ملاحت و زیبایی شما می افزاید و موجب می شود تا با اتکای به نفس بیشتر و صلابت و قدرت بیشتری در این راه گام بردارید. ضمناً نگرانی شما بر اثر وسواس و پریشانی خاطر است که با دعا و نیایش یا شنیدن موسیقی و گردش بر طرف می شود.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۲۴۳ - بوی خوش تو هر که ز باد صبا شنید
  برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

  در افسردگی غم به لایه های عمیق زندگی شما نفوذ میکند و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما بوجود می اورد. اگر احساس می کنید دچار افسردگی هستید حتما مشکلات خود را برای یک روانشناس متخصص شرح دهید، با کمک او مشکل را ریشه یابی کنید و برای عبور از چالش‌هایتان از مشاور راهکار بگیرید، برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  2 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  آسمان
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت: ۲۱:۵۶

  اینجا که شاهد فال زیاد شلوغ نیست مثل صفحه اصلی فال، هر کی اینو می خونه برام میشه دعا کنه ، یکی رو دوست داشتم که خائن بود الان هم مال یکی دیگه است، همون جوری که حافظ گفت دعا کنید فکرش از سرم بره.

  تعبیر فال حافظ شما:
  گفتن راز دل نزد کسانی که کاری از دستشان ساخته نیست، دردی از شما دوا نمی کند. به خاطر داشته باش آنکه به او دل باخته ای باید خود را تنها وقف تو کند. در غیر اینصورت صلاح در این است که از او جدا شوی. اگر می خواهی دچار غصه و پشیمانی نشوی از رهنمودهای سازنده افراد عاقل و دانا نهایت استفاده را ببر

  ناشناس
  پاسخ به  آسمان
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت: ۲۱:۱۹

  اوه خدای من عجب فالی عینن شرح حال شماس چطور ممکنه
  منم همدرد توام تو دوران که باهاش بودم مدام زجرم میداد و من کوتا میومدم بعد اون همه سال منو تنهام گذاشته رفته پی یکی از ما بهترون و فقط حال مرگیش گذاشته برای من 😓😓😓

  روشن
  تاریک