غزل شماره ۴۷۸ – نوش کن جام شراب یک منی

دیوان حافظ یک دیدگاه
 • غزل شماره ۴۷۸ از دیوان حافظ – نوش کن جام شراب یک منی

  نوش کن جام شراب یک منی
  تا بدان بیخ غم از دل برکنی

  دل گشاده دار چون جام شراب
  سر گرفته چند چون خم دنی

  چون ز جام بیخودی رطلی کشی
  کم زنی از خویشتن لاف منی

  سنگسان شو در قدم نی همچو آب
  جمله رنگ آمیزی و تردامنی

  دل به می دربند تا مردانه وار
  گردن سالوس و تقوا بشکنی

  خیز و جهدی کن چو حافظ تا مگر
  خویشتن در پای معشوق افکنی

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  دل خود را به وسعت دریا کن و عزمت را چون سنگ محکم و استوار گردان تا در مبارزه با مشکلات پیروز شوی و غم و غصه ها را در بند کشی. تو در یک قدمی هدف ایستاده ای، تنها یک خیز پرتوان لازم است تا تو را به مراد دل برساند.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- کار عشق با غرور و خود پرستی هماهنگی ندارد. اگر واقعاً عشق او را در سر داری، باید از خودپرستی و غرور دست برداری و راه رسیدن به محبوب را با رنج و درد طی کنی وگرنه موفق نمی شوی.
  ۲- سه بار عشق به سراغ شما آمده ولی با یکدندگی، لجبازی و غرور او را از خود طرد کرده اید. باید در این مورد تجدید نظر کنید و به کلی از خودخواهی دست بردارید. راه عشق را با دل و جان طی کنید و او را صمیمانه دوست داشته باشید.
  ۳- زندگی را به شوخی گرفته اید و بهره برداری از مادیات را سرلوحه کار خود قرار داده اید. در این راه تعامل و تامل را از دست داده اید. اشتهای شما در چشم و هم چشمی گویا سیری ناپذیر است. پس در دوستان و اخلاق خود تجدید نظر کنید که برای هر چیز اندازه نگه داشتن نیکوست.
  ۴- همسری مهربان، دلسوز و با وفا دارید ولی او را وادار به لجبازی می کنید. زیرا متوجه اعمال خود نمی باشید. مانند از خود راضی ها عمل می کنید. اگر چه دوست یا همسرتان با وفاست ولی متاسفانه زود باور و دمدمی مزاج است. باید به او گوشزد کنید.
  ۵- بیمارتان بهبود می یابد. خرید و فروش مفید است. سفر زیارتی یا سیاحتی در پیش دارد که بسیار مفید است.
  ۶- ویژگی های شما عبارت اند از: پرشور، رک و راست، بیزار از دورویی و ریا، مهربان، کمال گرا، با ایمان، اهل جر و بحث و با حیا.
  ۷- اگر دوست یا همسرتان شما را درک کند، از زندگی عالی برخوردار می شود. نگران تلفن های قطع شده نباشید. به سخنان دیگران توجه نکنید. نوزادی شیرین در خانواده شما به دنیا می آید.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۳۵۶ - گرم از دست برخیزد که با دلدار بنشینم
  برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

  در افسردگی غم به لایه های عمیق زندگی شما نفوذ میکند و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما بوجود می اورد. اگر احساس می کنید دچار افسردگی هستید حتما مشکلات خود را برای یک روانشناس متخصص شرح دهید، با کمک او مشکل را ریشه یابی کنید و برای عبور از چالش‌هایتان از مشاور راهکار بگیرید، برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  آوا
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت: ۰۰:۳۷

  سلام وقت شما بخیر، سپاس از شما جهت ارائه ی آنلاین فال حافظ، بر اساس نیت های در نظر گرفته شده، پاسخ ها و محتواهای فال ها، به واقعیت نزدیک می باشد. شاد و سلامت باشید.

  روشن
  تاریک