غزل شماره ۴۸۲ – ای دل به کوی عشق گذاری نمی‌کنی

دیوان حافظ یک دیدگاه
 • غزل شماره ۴۸۲ از دیوان حافظ – ای دل به کوی عشق گذاری نمی‌کنی

  ای دل به کوی عشق گذاری نمی‌کنی
  اسباب جمع داری و کاری نمی‌کنی

  چوگان حکم در کف و گویی نمی‌زنی
  باز ظفر به دست و شکاری نمی‌کنی

  این خون که موج می‌زند اندر جگر تو را
  در کار رنگ و بوی نگاری نمی‌کنی

  مشکین از آن نشد دم خلقت که چون صبا
  بر خاک کوی دوست گذاری نمی‌کنی

  ترسم کز این چمن نبری آستین گل
  کز گلشنش تحمل خاری نمی‌کنی

  در آستین جان تو صد نافه مدرج است
  وان را فدای طره یاری نمی‌کنی

  ساغر لطیف و دلکش و می افکنی به خاک
  و اندیشه از بلای خماری نمی‌کنی

  حافظ برو که بندگی پادشاه وقت
  گر جمله می‌کنند تو باری نمی‌کنی

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  انسانی به شدت محتاط و محافظه کار هستی. خداوند بهترین فرصتها را در اختیار تو قرار داده است و از آنجا که تو در بند تردید اسیری، از آن استفاده نمی کنی و از ترس خطر دست به هیچ کار تازه ای نمی زنی. اینگونه زندگی تنها اتلاف وقت است. زندگی تو نیازمند تحولی است، هرچه سریعتر اقدام کن.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- این نیت با صبر و شکیبایی انجام می گیرد و شتاب و عجله موجب تاخیر آن می گردد. اگرچه با عشق و علاقه زاید الوصفی مایل می باشید که هر چه زودتر انجام گیرد. باید بدانید که شاهین اقبال و کامیابی بر بام خانه شما لانه کرده. پس جای هیچ گونه نگرانی و تردید در انجام این نیت وجود ندارد. اگر صبر کنی ز غوره حلوا سازی.
  ۲- همه چیز بر وفق مراد انجام می گیرد. بیمارتان به زودی بهبود می یابد. قرضی که شده بدون نگرانی پرداخت می شود. مسافرتان روزگارش خوب است و تنها از دوری رنج می کشد. به زودی خبرهای خوش خواهد داد و کارش بالا می گیرد. رای به نفع شما صادر می شود.
  ۳- به مراد دلتان می رسید و امکانات لازم فراهم میگردد. مجادله ها از بین می رود و بر رقیبان پیروز می شوید. در معامله سود با شماست و پیشرفت شغلی و کاری نصیب خانواده شما می شود. تغییر مکان و شغل بوجود می آید. ازدواج عملی می گردد.
  ۴- همه چیز را از دریچه مادی نگاه نکنید. از این که به محیط اطراف خود زود انس می گیرید. در شیک پوشی، انتخاب لباس و خانه با سلیقه هستید و زبان زد خاص و عام می باشد. در حرفه خود موفق هستید و در خوبی یا بدی افراط می کنید. بنابراین دارای افکاری مترقی و به طور ذاتی قانون گرا می باشید. آینده ای بس درخشان خود و فرزندانتان خواهید داشت.
  ۵- جدیداً کسی شما را ملاقات کرده. دل در گرو ارادت شما دارد و شما متوجه نیستید اما بیچاره راه تسخیر را نمی داند. خوشبختانه شما نیز شکار زود به دامی نمی باشید.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۲۳۰ - اگر به باده مشکین دلم کشد شاید
  برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

  در افسردگی غم به لایه های عمیق زندگی شما نفوذ میکند و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما بوجود می اورد. اگر احساس می کنید دچار افسردگی هستید حتما مشکلات خود را برای یک روانشناس متخصص شرح دهید، با کمک او مشکل را ریشه یابی کنید و برای عبور از چالش‌هایتان از مشاور راهکار بگیرید، برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  محمود حسن پور
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت: ۲۲:۴۶

  بسیار عالی بود
  متشکرم از انتخاب زیبای شما عزیزان و زحمتهایی که متقبل شده اید و موضوع های متنوعی که برای ما مخاطبان گرد آوری نموده اید، آرزوی موفقیت و شادکامی دارم.
  دست مریزاد.

  نویسنده و شاعر
  محمود حسن پور
  (ماحمود ائلچین تبریزلی)

  روشن
  تاریک