غزل شماره ۹۳ – چه لطف بود که ناگاه رشحه قلمت

دیوان حافظ یک دیدگاه
 • غزل شماره ۹۳ از دیوان حافظ – چه لطف بود که ناگاه رشحه قلمت

  چه لطف بود که ناگاه رشحه قلمت
  حقوق خدمت ما عرضه کرد بر کرمت

  به نوک خامه رقم کرده‌ای سلام مرا
  که کارخانه دوران مباد بی رقمت

  نگویم از من بی‌دل به سهو کردی یاد
  که در حساب خرد نیست سهو بر قلمت

  مرا ذلیل مگردان به شکر این نعمت
  که داشت دولت سرمد عزیز و محترمت

  بیا که با سر زلفت قرار خواهم کرد
  که گر سرم برود برندارم از قدمت

  ز حال ما دلت آگه شود مگر وقتی
  که لاله بردمد از خاک کشتگان غمت

  روان تشنه ما را به جرعه‌ای دریاب
  چو می‌دهند زلال خضر ز جام جمت

  همیشه وقت تو ای عیسی صبا خوش باد
  که جان حافظ دلخسته زنده شد به دمت

  پخش صوتی غزل

  تعبیر فال حافظ شما:

  به زودی از منبعی که هیچ توقعش را نداری خبری بسیار نیکو به تو خواهد رسید و موفقیتهای بزرگ (مالی یا عشقی) به تو روی می آورد. بدان که در قاموس طبیعت هیچ کاری بی علت نیست و این مژده پاسخ کارهای نیکی است که پیش از این انجام داده ای. پس از این نیز در راه خدمت به بندگان خدا کوشا باش تا موفقیتهایت روزافزون گردد.

  نتیجه تفال به دیوان حافظ:

  ۱- به زودی خبری یا نامه ای خوشحال کننده دریافت می کنی که بسیار امید بخش و شادی آفرین است، بطوریکه زندگی شما متحول می شود.
  ۲- رقیبی در کمین شماست که اینک با شما بسیار گرم گرفته ولی بدانید که قصد فریب دارد و از او دروری کنید که به صلاح شما نیست.
  ۳- از زندگی خوبی برخوردارید. ارزش آن را بدانید و با کلمات و حرکات بچه گانه، آنرا سرد و افسرده نسازید. زیرا اطرافتیان و اعضای خانواده، بسیار به شما علاقه مند هستند. ولی شما با حرکات تند و دلسرد کننده، آنان را ناراحت می سازید.
  ۴- مسافرت را توصیه می کنم. خرید و فروش بسیار به موقع است. طلاق صورت نمی گیرد ولی ازدواج مدت طویل می کشد ولی عملی می گردد.
  ۵- برای گشایش این نیت سوره مبارکه السبا آیه ۴۳ تا آخر را با حضور قلب و معنی بخوان که گشایش بسیار است و نذر خود را ادا کن.
  ۶- مرغ سعادت جدیداً بر بام خانه نشسته و آشیانه گرفته است. طالع شما در برج سعد است. برای نگهداری این پرنده زیبای زندگی، اولاً توکل بر خدا کن. ثانیاً خویشتن دار باش و راز دل را برای هر کسی تعریف نکن. ثالثاً مرم دار باش و به دیگران کمک کن و پدر و مادر را یاد کن و برایشان خدمتی انجام بده و نسبت به اطرافیان مهربانتر باش.
  ۷- قلبی مهربان داری. زبانی سرد، بسیار بانمک و دلربا هستی. زود رنج، عصبی، وسواسی، طلبکار، عشق باز و مهربان، بی حوصله و لجوج، دست و دل باز و بی مبالات ولی بدان چون قلبی مهربان داری، خدا همیشه با شماست.
  ۸- مقامی، خبری، پولی یا دیداری در انتظار شماست که بسیار سودمند است. بدان که برنده، دیگران را نکوهش می کند ولی آنان را می بخشد اما بازنده چنان ترسو است که قادر به نکوهش دیگران نیست و چنان حقیر است که قادر به بخشیدن دیگران هم نیست.

  همچنین بخوانید:  غزل شماره ۴۶ - گل در بر و می در کف و معشوق به کام است
  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  برچسب ها
  اشتراک
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  حبیب
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت: ۲۳:۱۳

  از فال شما بسیار خرسندم و با نیتم درست دراومد راضیم مرسی

  روشن
  تاریک