💍 تعبیر خواب انگشتر از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

الف یک دیدگاه
 • تعبیر خواب انگشتر 💍

  تعبیر خواب انگشتر بسته به سنگ‌های زینتی و نگین‌هایی که در آن به‌کار رفته، ارزش مادی و قیمتی بودنش، می‌تواند تعابیر متفاوتی را در بر بگیرد. در دوران قدیم، انگشتر هر شخص تعیین کننده‌ی هویّت، جایگاه اجتماعی و همچنین نماد حاکمیّت، قدرت و صلابت او بوده است. به‌علاوه کارکرد و اهمیّت آن به‌قدری بالا بود که حاکمان، پادشاهان، افراد والا مقام و تجّار برای اعتبار بخشیدن به اوامر خویش، در انتهای متون نامه از انگشتر خود برای مهر کردن استفاده می‌نمودند. اما امروزه از انگشتر بیشتر در جنبه‌های زینتی و تجملاتی، چه برای مردان و چه برای زنان استفاده می‌شود و حتی می‌توان گفت سنگ‌های کار شده روی آن، خواص طبی و درمانی نیز دارد. در ادامه برای مشاهده تعبیر خواب خود با تاروت رنگی همراه باشید.

  در زیر می توانید با انتخاب معبر و یا موضوع آن، تعبیر خواب آن را مشاهده کنید:

  تعابیر بر اساس معبر

  امام جعفر صادق (ع)

  حضرت یوسف

  دانیال نبی

  محمد ابن سیرین

  جابر مغربی

  ابراهیم کرمانی

  منوچهر مطیعی تهرانی

  لیلا برایت

  آنلی بیتون

  کارل گوستاو یونگ

  لوک اویتنهاو

  تعابیر بر اساس موضوع

  انگشتر تنگ

  انگشتر شکسته

  افتادن انگشتر

  علاقه داشتن به انگشتر خویش

  هدیه گرفتن انگشتر

  هدیه دادن انگشتر

  انگشتر خم شده

  انگشتر در دست دیگران

  انگشتر حاکم یا شخص قدرتمند

  دریافت انگشتر از پیامبر

  حلقه‌ی ازدواج

  درآوردن حلقه ازدواج

  امتحان کردن انگشتر

  گم شدن انگشتر

  گم کردن حلقه‌ی ازدواج

  پیدا کردن انگشتر

  انگشتر در دست کسی انداختن

  مهر کردن با انگشتر

  انگشتر از جنس شاخ حیوان

  انگشتر‌های زیاد

  انگشتر‌های زیبا و گران‌قیمت

  دریافت حلقه‌ی ازدواج

  خرید انگشتر

  له کردن انگشتر

  افتادن انگشتر بدون نگین

  انگشتر در خواب زن باردار

  انگشتر در خواب مرد دارای زن باردار

  انگشتر پر از نقش و نگار

  انگشتر نگین دار

  انگشتر با نگین سیاه

  انگشتر با نگین سبز

  انگشتر با نگین قرمز

  گم کردن نگین انگشتر

  افتادن نگین انگشتر

  انگشتری که نامی مقدّس بر روی آن حک شده

  جا گذاشتن انگشتر و نیافتن آن

  انگشتر طلا

  انگشتر نقره

  انگشتر عقیق

  انگشتر فیروزه

  انگشتر الماس

  انگشتر یاقوت

  انگشتر بدل و تقلبی

  انگشتر آهنی

  انگشتر یشمی رنگ

  انگشتر چوبی

  انگشتر شکسته

  بارش انگشتر

  جابه جایی انگشتر بین انگشتان

  عوض کردن انگشتر با کالایی دیگر

  تغییر انگشتر به سمت داخل دست

  قرض دادن انگشتر

  ناتوانی در دست کردن انگشتر

  غریبه‌ای انگشتر در دست شما می کند

  تعبیر خواب انگشتر

  تعبیر خواب انگشتر بر‌ اساس نظر معبر 👴

  از نظر امام جعفر صادق (ع)

  – دیدن انگشتر نقره در خواب دارای چند تعبیر متفاوت بوده که به شرح زیر می باشد:

  تعبیر اوّل:

  بیانگر رسیدن به قدرت، فرمانروایی، حاکمیّت و به‌دست آوردن مقام و جایگاهی والا می‌باشد.

  تعبیر دوّم:

  نشانگر این است که زنی در زندگی شما وارد می‌شود که حضورش برایتان قوّت قلب بوده و تأثیرات مثبت خود را بر روی شما و زندگی‌تان خواهد گذاشت. این زن می‌تواند یکی از آشنایان باشد که بعد از مدّتی دوری خود را به شما نزدیک می‌کند. و یا می‌تواند شخص ناشناسی باشد که به‌صورت اتفاقی با او دیدار خواهید کرد.

  تعبیر سوّم:

  نشان‌دهنده‌ی این است که اگر صاحب فرزند نیستید در آینده‌ای نه‌چندان دور خداوند به شما اولادی صالح و نیکو عطا می‌کند که به زندگی شخصی‌تان جان دوره می‌بخشد و صاحب فرزند می‌باشید حاکی از این است که آن‌ها شما را نزد مردم سربلند ساخته و با انجام کاری بزرگ و ارزشمند مایه افتخارتان خواهند گشت.

  تعبیر چهارم:

  بیان‌کننده‌ی فراخی روزی، افزایش نعمت و روز افزون گشتن مال و ثروت در زندگی‌تان می‌باشد. که اگر جوانب احتیاط را در ارتباط با کار و اموالتان رعایت نکرده و حریصانه و به هر قیمتی به‌دنبال اندوختن بیشتر و بیشتر باشید، ممکن است به دردسر افتاده و گرفتار مصیبت شوید. همچنین احتمال دارد که در این مسیر تمام اموال خویش را به باد دهید.

  – اگر در خواب انگشتری از جنس طلا را مشاهده کردید، تعبیر مبارک بوده و نماد اخبار خوش، اتفاقاتی شیرین و کنار رفتن موانع از مسیر پیشرفت و موفقیّت‌ شما خواهد بود.

  – دیدن گم کردن انگشتر نگین‌دار در عالم خواب نیز دارای تعابیر مخصوص به خود می‌باشد.

  تعبیر اوّل:

  به معنی تنزّل مقام و درجه و افول قدرت و تسلط بر اطرافیان در زندگی می‌باشد.

  تعبیر دوّم:

  نشانگر از دست دادن یکی از فرزندان و یا فته کردن همسرتان می‌باشد. که شما را برای مدّتی افسرده و غمگین ساخته و امیدتان را ناامید خواهد کرد.

  از نظر حضرت یوسف

  اگر در خواب حلقه و یا انگشتر نامزدی را مشاهده کنید، تعبیر نمایانگر این است که فرزندتان سر و سامان گرفته و با فردی مناسب ازدواج خواهد کرد. همچنین بیانگر خوشبختی و شادکامی در زندگی مشترکی است که در آینده کنار یکدیگر خواهند داشت.

  اگر مردی در رؤیای خویش ببیند که مالک انگشتری می‌باشد، نشان‌دهنده‌ی این است که دارای شوکت و جلال گشته و به جایگاهی رفیع و بلند مرتبه خواهد رسید.

  اگر در خواب انگشتری از جنس نقره و یا فیروزه را دیدید، تعبیرش این است که شما فردی خوش اخلاق، مردم‌دوست و دلسوز هستید که میان اطرافیان محبوبیّت یافته و از مقبولیّت بالایی برخوردار می‌باشید. مهربانی شما زبان‌زد خاص و عام بوده که همیشه سبب گرایش دیگران نسبت به شما شده و زمینه‌ی دوستی و آشنایی با افراد ناشناس را برایتان پدید آورده است. همین موضوع به شما در پیش‌برد اهداف و مقاصدتان کمک خواهد کرد.

  از نظر دانیال نبی

  اگر در عالم رؤیا و خواب انگشتر زیبا و درخشانی را مشاهده کردید، تعبیر نشان‌دهنده‌ی این است که خداوند به شما نظر کرده و از الطافش در موقعیّت‌های مختلف زندگی بهره‌مند خواهید شد. به‌طوری‌که هم کسب و کارتان رونق گرفته و هم روابط عاطفی‌تان دگرگون خواهد شد.

  اگر در خواب ببینید که کسی به شما انگشتری داد تا با آن چیزی را مهر کنید،معنایش این است که بعد از مدّت‌ها ثمره‌ی تلاش و کوشش خود را دیده و به آنچه استحقاقش را دارید خواهید رسید. مال و اموال خویش را گسترش داده، قدرت خویش را بالا برده و توانایی‌ها و استعداد‌هایتان را شکوفا خواهید کرد.

  اگر در خواب دیدید که بازرگان و یا تاجری در مکانی همچون مسجد، در مراسم عزاداری و یا هنگام نماز، انگشتری به شما بخشید، تفسیرش این است که در تجارت و داد و ستد شهرت یافته، تجارب بسیاری را به‌دست آورده و با هوش و ذکاوت خویش سود و منفعت بسیاری را کسب خواهید کرد.

  اگر در عالم خواب ببینید که سلطان، فرمانروا و یا حاکم یک منطقه و یا شهر با احترام  به شما انگشتری ارزشمند و گرانبها تقدیم نمود، نشانگر این است که فردی بزرگوار و صاحب قدرت و مکنت به شما زمین و یا ثروتی بسیار بخشیده و یا حاجات خویشان و نزدیکانتان را برآورده و آنان را بی‌نیاز خواهد ساخت.

  از نظر محمد ابن سیرین

  اگر در خواب ببینید که انگشتر شما شکسته و یا سارقی آن را با خود برده است، تعبیر بیانگر این است که در مشکلات و مصائب به‌صورت غیر منتظره سر راهتان قرار گرفته و مسیر زندگی‌تان را تغییر خواهند داد.

  اگر در عالم خواب دیدید که انگشتر شما به نحوی شکست اما نگینش سالم و بدون خط و خش باقی ماند، نشان‌دهنده‌ی این است که احتمالاً در اثر اتفاقی سهمگین مال، دارایی، قدرت و مکنت خود را از دست می‌دهید. اما اعتبار و آبروی شما به سبب کار‌های نیکی که انجام داده و تصویر خوبی که از خود در ذهن دیگران ساخته‌اید همچنان باقی خواهد ماند و از ارزش شما کاسته نخواهد شد.

  اگر در رؤیای خویش دیدید که انگشتری که بسیار دوستش داشته و به آن وابسته بودید را به فردی بخشیده و یا هدیه کردید، نمایانگر این است که شما شخصی بخشنده و بزرگ‌منش هستید که به مال دنیا به‌عنوان بازیچه نگاه می‌کنید و همیشه سعی دارید تا اعتدال را در زندگی دنیوی خود رعایت کرده و خود را برای آخرت آماده سازید. به همین علّت از بخشیدن ثروت و دارایی‌هایتان به دیگران ترسی نداشته و با اشتیاق آنچه در توان دارید را وقف دیگران می‌سازید.

  اگر در خواب دیدید که انگشتر خود را فروخته و بابت آن پول دریافت کردید، معنایش این است که به‌خاطر قرار گرفتن در شرایط بد اقتصادی مجبور به فروش بخش زیادی از اموالتان خواهید شد.

  اگر در عالم رؤیا مشاهده کنید که در ازای فروختن انگشتر خویش پولی عایدتان نمی‌شود، نشانگر این است که با مشکلات قابل حل و کوچک مالی رو‌به‌رو شده و اندکی از دارایی خود را برای پرداخت بدهی‌های خویش، خواهید فروخت.

  اگر در خواب صاحب انگشتر فیروزه بودید، حاکی از این است که شما فردی خونسرد، آرام و مسلط بر خود هستید که در زمان گرفتاری می‌دانید چطور با مسائل برخورد کرده و به‌دنبال راه چاره می‌گردید. این آرامش درونی سبب شده تا دیگران نیز در مواقع بحرانی از مصاحبت با شما آرام شده و با کمک‌ها و مشورت‌هایتان تصمیمات درستی را اتخاذ فرمایند.

  اگر در خواب ببینید که انگشتر فیروزه‌ی خود را گم کرده و یا آن را شکسته‌اید، به شکلی که نگین موجود روی آن نیز آسیب دیده باشد، بیان‌کننده‌ی این است که شما فردی عجول، مضطرب و واکنش‌گرا هستید که در مواجهه با موانع، شکیبایی و بردباری نداشته، شرایط را نسنجیده و با استرسی که به خود راه می‌دهید اطرافیان را نیز دچار تنش می‌سازید. به‌علاوه شتاب و عجله‌ی شما در تصمیم‌گیری‌ها در نهایت شما را نادم و پشیمان ساخته و عاقبتی خوش در انتظارتان نخواهد بود.

  اگر در رؤیای خویش مشاهده کردید که دارای انگشتری یشمی رنگ هستید، تعبیرش این است که با فردی مناسب و مطابق با معیار‌های شخصی‌ خویش آشنا گشته و رابطه‌تان در آخر به ازدواجی موفقیّت آمیز ختم خواهد شد.

  از نظر جابر مغربی

  اگر در خواب ببینید که در انگشت شما انگشتری از جنس آهن بود، تعبیر بیانگر این است که بر گروهی سلطه یافته، قدرت و جسارتتان بالا‌تر رفته و تمکّن مالی پیدا کرده و از مال دنیا غنی خواهید گشت.

  اگر در عالم خواب متوجه شوید که انگشتر شما از فلز برنج و یا مس ساخته شده است، نشان‌دهنده‌ی این است که از افراد نادرست و خطاکار، سودی قابل توجه به شما می‌رسد و در کاری با آنان شریک خواهید شد. اما نتیجه‌ی شراکت، دوستی و سرمایه‌گذاری با این اشخاص آنچه با زحمت و تلاش کسب کرده‌اید را به هدر داده و مردم نیز به‌خاطر معاشرت با این افراد از شما دوری خواهند گزید.

  اگر در خواب ببینید که انگشتری از جنس بلور دارید، نمایانگر این است که دوستان، خویشاوندان و اصل خانواده‌‌تان به منظور حمایت و کمک به شما، در جهت منافع و مقاصدتان دست به انجام کاری خیر می‌زنند که در ابتدا شما را شوکه کرده ولی در ادامه از نتیجه‌ی آن خشنود خواهید گشت. همچنین باید با قدردانی از عزیزانی که شما را مساعدت نمودند، قلبشان را شاد کرده و بدین‌گونه دین خود را ادا کنید.

  اگر در رؤیای خویش مشاهده کردید که انگشتر خود را به کسی هدیه کرده و یا به امانت به او سپردید، اما طرف مقابل آن را نپذیرفته و انگشتر را پس فرستاد، تفسیرش این است که شما برای رفع نیاز‌های جنسی و جسمانی خویش از فردی درخواست همراهی دارید اما او دست رد به سینه‌‌تان زده و از انجام این‌کار خودداری می‌‌کند.

  اگر در خواب ببینید که انگشتر شما به‌طور تصادفی و اتفاقی شکست، بیانگر این است میان شما و شریک زندگی و یا عاطفی‌تان اختلافاتی بزرگ شکل می‌گیرد که به تفاهم رسیدن برای هر دو نفر شما سخت و تقریباً غیرممکن است. افرادی نیز در این اثناء از آب گل آلود ماهی گرفته و قصد دو به‌هم زنی و دامن زدن به مشکلاتتان را دارند و از ناراحتی، غم و اندوه شما خوشحال خواهند گشت.

  اگر در خواب دیدید که انگشتری دو نگینه به شما بخشیده شد اما یکی از نگین‌های آن افتاده و جایش خالی بود، نشانگر این است که به دو اشتباه و خطای فاحش دست خواهید زد که روح بی‌آلایش و پاک شما را چرک‌آلود نموده و قلبتان را سیاه می‌کند. اما خوشبختانه حین انجام یکی از گناهان، به نتیجه‌ی کار خود پی برده، از آن دست کشیده و نزد پروردگار تویه خواهید کرد.

  اگر در عالم خواب دیدید که نامه‌ی خود را به‌وسیله‌ی انگشتر خویش مهر نموده و آن را برای کسی می‌فرستید، نشان‌دهنده‌ی این است که در آینده‌ای نزدیک پولی کلان و یا ارثی مخفی از سمت یکی از نزدیکان به شما رسیده و اوضاع زندگی‌‌تان را دگرگون خواهد ساخت.

  اگر در خواب مشاهده کنید که نامه‌ای باز شده و خوانده شده را با انگشتر خویش مهر و موم می‌کنید، حاکی از این است که سود و منفعتی زیاد و یا ارثیه‌ای ارزشمند به شما رسیده که همگان از آن مطلع گشته و تبریکات خود را آشکارا و مشهود خدمت شما ابراز خواهند کرد. اما باید احتیاط کنید که اطرافیان از دارایی‌هایتان سوء استفاده نکرده و یا به سبب عدم مدیریت، آنچه دارید را از کف ندهید.

  از نظر ابراهیم کرمانی

  اگر در خواب دیدید که صاحب انگشتر بدون ظاهری زیبا و فریبنده هستید که خوب ساخته نشده و دارای نقصان است، تعبیر نمایانگر این است که در یک بحران مالی قرار گرفته که علی رغم میل باطنی‌تان مجبور به فروش بخشی از دارایی‌ خویش می‌شوید. این موضوع شما را به شدّت افسرده و غمگین می‌سازد. همچنین معنای دیگرش می‌تواند عمل نکردن به دستورات و فرمایشات فردی والا مقام باشد. که این سرپیچی و امتناع، آن شخص را عصبانی و خشمگین نموده و او را تحریک می‌سازد که برعلیه شما دست به انجام اقداماتی بی‌رحمانه زند.

  اگر در عالم رؤیا مشاهده کنید که انگشتری از جنس سیم و یا نقره دارید تفسیرش این است که شما فردی درست‌کار می‌باشید که مال و اموال خویش را از مسیر حلال و پاک کسب نموده و از فریب دادن و نیرنگ زدن به دیگران نفرت دارد. در نتیجه تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرید تا محتاج دیگران نگشته و احتیاجات خود و خانواده‌‌تان را تا حدّ امکان برطرف سازید.

  اگر در خواب دیدید که انگشتری دارید از آهن و یا روی، تفسیرش این است که مالی که به‌دست آورده و اندوخته‌اید از راه صحیح به‌دست نیامده و حاصل دروغ گفتن و کلاه گذاشتن بر سر مردم بی‌گناه و بیچاره می‌باشد. به خاطر داشته باشید که مال غیر و حرام به راحتی و یک شبه از دستتان رفته و در صورت پایان ندادن به اعمال ناپسند خویش در قبال دیگران، به خاک سیاه خواهید نشست و باید در آخرت جواب‌گوی خداوند باشید.

  اگر در خواب شاهد داشتن انگشتری با یاقوت سبز بودید، بیانگر به‌دنیا آوردن فرزند پسر می‌باشد که دارای نبوغ، استعداد و هوشی استثنایی بوده و دیگران را مسحور تفکّرات عمیق خویش می‌سازد. همچنین نماد آینده‌ای درخشان و افتخارات عدیده‌ای ست که او در زندگی کسب کرده و شما را سربلند خواهد کرد.

  اگر دختری جوان و مجرد در خواب ببیند که به او انگشتری طلا داده و یا برایش خریده‌اند، تعبیر نشان‌دهنده‌ی این است که در آینده‌ای نزدیک با مردی موقّر، با شخصیّت و دین‌دار آشنا شده که او را بسیار دوست داشته و احترام و ارزش زیادی برایش قائل می‌باشد. به‌علاوه می‌تواند بیانگر این باشد که شوهر آینده‌ی دختر، در آینده پیشرفت‌هایی بزرگ داشته که سبب خوشحالی و خشنودی اوخواهد گشت.

  اگر زنی متأهل در خواب ببیند که همسرش به او انگشتر طلا هدیه کرده است، نمایانگر دوام و ثبات زندگی مشترک آن دو و پیوند عاطفی‌ای عمیق و ناگسستی بین‌شان می‌باشد. که خوشبختی و عاقبت به‌خیری‌شان را تضمین کرده و روز‌هایی سراسر خوشی و شادمانی برای آنان رقم خواهد زد.

  اگر دختر جوانی در رؤیای خویش مشاهده کرد که انگشتری از جنس زر و یا طلا را در جایی یافته است، تعبیرش این است که در عالم واقع، نتایج تلاش‌هایش را گرفته و به آرزو‌ها و خواسته‌های به ظاهر محال و ناشدنی خود خواهد رسید.

  اگر مردی در خواب بییند که انگشتری از جنس طلا در اختیار دارد، تعبیر آن خوشایند نبوده و خبر از اتفاقاتی سهمگین و غیرمنتظره می‌دهد که از توانایی و حدّ تحمّل صاحب خواب خارج بوده و او را می‌آزارد. همچنین بیانگر مشکلات اقتصادی، بدهی‌های هنگفت و وام‌های کلانی‌است که بیننده‌ی رؤیا برای پرداخت آن سرمایه‌ی لازم را در اختیار نداشته و به دردسر خواهد افتاد.

  اگر مردی در خواب مشاهده کرد که انگشتر طلایی را از طلا فروش خریده و با او معامله می‌کند، معنایش این است که او فردی فریب‌کار و دو رو بوده و می‌خواهد تا با دوز و کلک دیگران را شیفته‌ی ثروت و مکنت خود ساخته و با سیاست‌های فریب‌کارانه‌ی خود مال مردم را به چنگ بیاورد. اگر صاحب خواب در جهت اصلاح رفتار خویش اقدام نکند قطعاً آه و نفرین اطرافیان به‌زودی او را زمین‌گیر خواهد کرد.

  همچنین بخوانید:  🧎 تعبیر خواب اذان از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  اگر مردی در عالم رؤیا ببیند که انگشتر طلای خویش را نزد کسی به امانت می‌گذارد، حاکی از این است که بیننده‌ی رؤیا از سمت کسی که بسیار به او اعتماد داشته و او را محرم راز خود دانسته، خیانت خواهد دید. در واقع آن فرد با بدگویی کردن و افترا زدن به مرد، سعی دارد تا او را از چشم دیگران انداخته و مانع پیشرفت او گردد.

  از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

  اگر در خواب ببینید که انگشتر در انگشت دارید که پیش از این شبیه آن‌را نداشته و از ظاهر زیبا، دل‌فریب و خوش‌تراشش بسیار مسحور و شگفت‌زده گشته‌اید، تعبیر بیانگر این است که پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی نموده، به درجات عالی رسیده و دست‌آورد‌های قابل توجّهی را در زندگی کسب خواهید کرد. این موفقیّت‌های بزرگ نه تنها خود شما بلکه اطرافیان را نیز به تعجّب وا داشته و شما را به الگویی قابل تحسین در اجتماع، تبدیل خواهید کرد.

  اگر کسی به شما انگشتری را بخشید، و شما آن را با کمال میل پذیرفته و به انگشت خویش انداختید، به شرط آن‌که آن فرد وضع مالی خوبی داشته و سرشناس و نامدار باشد، نشانگر این است که زیر سایه‌ی او آبرو یافته و تجربیات بسیاری را کسب می‌کنید که در آینده برایتان کارآمد بوده و سبب پیشرفت و ترفیع شما در کسب و کارتان خواهد شد.

  اگر فرد متأهلی در عالم رؤیا دید که از عمد انگشترش را شکسته و آن را در گوشه‌ای انداخت، بیان‌کننده‌ی این است که سوء تفاهمات بین او و همسرش موجب بروز اختلاف، بحث و مشاجره گردیده، از علاقه‌ی دو طرف کاسته و در نهایت در صورت رفع نگردیدن و بهبود نیافتن، به  طلاق و جدایی منجر خواهد گردید.

  اگر پسری مجرد و جوان در خواب ببیند که انگشتر خود را به امانت به کسی سپرده و زمان باز پس گیری و ستاندن، متوجّه‌ی نواقص و شکستگی آن شده است، حاکی از این است که  در آینده‌ای نه‌چندان دور،شیفته‌ و علاقه‌مند به دختری می‌شود که عشقش به او یک طرفه بوده و با وجود اصرار‌ها و پافشاری فراوان برای ازدواج با او، دختر درخواستش را نپذیرفته و خواستار فاصله گرفتن از او خواهد بود.

  اگر در خواب دیدید که انگشتر نگین‌دار و ارزشمند خود را گم کردید، بیانگر این است که یکی از نزدیکان و یا دوستان صمیمی‌تان را از دست داده و در غم نبودش به سوگ خواهید نشست.

  از نظر لیلا برایت

  اگر در در رؤیای خویش ببینید که صاحب انگشتر عقیقی گشته‌اید، نمایانگر این است که خداوند به زندگی شما برکت بخشیده، سفره‌تان پر روزی گشته، کسب و کارتان رونق گرفته و مشکلات یک به یک از مسیر پیشرفت شما کنار خواهند رفت.

  اگر در خواب ببینید که انگشتر عقیق خود را گم کرده‌ و یا فروخته‌اید، تعبیر معنایش این است که شما فردی هستید که لحظات عمر خویش را غنیمت نشمرده و برای بهره بردن از نیروی جوانی هیچ تلاشی نمی‌کنید. این انفعال و بی‌انگیزگی در زندگی سبب خواهد شد تا موقعیّت‌ها و شرایط مناسب را در نیافته، شانس خوشبختی را از دست داده و از هم سن و سال‌های خویش عقب بمانید.

  اگر در خواب مشاهده کردید که انگشتر عقیق خود را به کسی تقدیم نمودید، تفسیرش این است که شما فردی دلسوز و مسئولیّت پذیرهستید که خود را موظّف دانسته با پیگیری و اطّلاع یافتن از مشکلات عزیزانتان در سدد برطرف نمودن آن‌ها بربیایید و تا آنجایی‌که می‌توانید و از دستتان بر می‌آید دل‌هایشان را شاد  گردانید.

  اگر در عالم خواب ببینید که نگین انگشتر خویش را با افتخار به کسی می‌بخشید، بیانگر این است که اطرافیان شما را فردی قابل اعتماد دانسته و به سبب داشتن تجربیاتی گسترده و بینشی منطقی در انجام کار‌ها و پیش از اقدامات خویش، از شما مشورت و راهنمایی می‌گیرند.

  اگر در رؤیای خویش انگشتر الماسی را ببینید که متعلّق به شماست، نمایانگر این است که در آینده به‌خاطر دستیابی به موفقیّت‌های بی‌شمار و محقق نمودن خواسته‌های خویش، مورد احترام و تقدیر مردم قرار گرفته و آن‌ها را از مواهب و دست‌آورد‌های مثال زدنی خویش، بهره‌مند خواهید ساخت.

  اگر دختر جوانی در خواب ببیند که نامزدش برای خوشحال کردن و یا جلب محبّت، انگشتر الماسی را به‌عنوان هدیه به او می‌دهد، نشانگر این است که نامزد و یا همسر دختر همان فردی است که او مدّت‌ها آرزویش را داشته و برای خوشبخت کردن او هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهد.

  اگر در عالم خواب دیدید که حلقه‌ی ازدواجی را پیدا کردید، حامی از این است که شما علاقه و اشتیاق زیادی به ازدواج و تشکیل زندگی مشترک داشته و از تنهایی گریزان هستید.

  اگر در خواب ببینید که حلقه‌ی ازدواج خود را از دستتان خارج کرده و دیگر میلی به داشتنش ندارید، تفسیرش این است که شما برای رفع کردن کمبود‌های عاطفی و احساسی خویش، به انسان‌های نامناسب تکیه کرده و به آن‌ها دل بسته‌اید. امّا باید از این اشخاص دوری کرده و اندکی صبور باشید تا فردی که لایق وجود شماست، در مسیر زندگی‌تان قرار گرفته و شروع تازه‌ای را با او تجربه کنید.

  از نظر آنلی بیتون

  اگر در خواب دیدید که مالک انگشتر الماس گشته‌اید، تعبیر بیانگر این است که روز‌های خوش انتظار شما را کشیده و اتفاقاتی دلنشین، مطابق به خواست و میل شما در جریان است که امیدتان به زندگی را بیشتر کرده و نظری نو به شما خواهد بخشید. همچنین این خواب می‌تواند به معنای دریافت تحفه، سوغاتی و هدایایی گکفت‌انگیز و خاص از سمت کسی باشد که شما بسیار دوستش دارید.

  اگر در عالم رؤیا ببینید که انگشتر الماس خود را گم کردید، نمایانگر این است آبرو اعتبارتان نزد دیگران خدشه‌دار گشته و گناهانتان آشکار خواهد شد. همچنین به معنای خبر مرگ زودرس یکی از خویشاوندان می‌باشد که شما را بسیارغمگین‌ خواهد ساخت.

  اگر در خواب حلقه‌ی ازدواجی را مشاهده کردید، بیان‌کننده‌ی سربلند شدن در عرصه‌های علمی و بالا رفتن سطح تحصیلات شما می‌باشد که مستقیماً بر کار و شغلتان تأثیر مثبت خواهد داشت.

  اگر در خواب، حلقه‌ی خود را شکسته یافتید، حاکی از این است که با درایت و هوش بالای خود، دشمنانتان را شناخته و نقشه‌هایشان را برملا می‌سازید. همین امر سبب ایجاد آشوب و اختلاف در محلّ کار و زندگی شخصی شما شده و برای مدّتی بر عملکرد و سرعت پیشرفتتان تأثیرگذار خواهد بود.

  اگر دختری در رؤیای خویش ببیند که حلقه‌ی ازدواجش بسیار درخشان، گران‌‌بها و پر زرق و برق است، نشانگر این است که خداوند به‌زودی فردی شایسته و مقبول را وارد زندگی او کرده که برای به‌دست آوردنش از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند. ویژگی‌های خوب این مرد زبان‌زد اطرافیان بوده و از او به‌عنوان شخصیّتی دارای صلاحیّت و اخلاقی نیکو، در همه‌ی جوانه یاد خواهد شد.

  اکر در خواب دیدید که حلقه‌ی ازدواج خود را گم کرده‌ و از این بابت بسیار آشفته و پریشان بودید، نمایانگر این است که شما مسیر خیر و نیکی را در زندگی گم کرده، از خداوند دور گشته و مجذوب هوس‌های نیوی شده‌اید. باید بدانید که ناراحتی و غم خوردن برای هر چیز، ارزشی نداشته و شرایط را تغییر نمی‌دهد. پس حریصانه به‌دنبال آرزو‌های دور و دراز خویش نبوده و شرایط زندگی خویش را آن‌طور که هست بپذیرید تا آسیب ندیده و افسرده نگردید.

  اگر در عالم خواب، حلقه‌ی ازدواج را در انگشت فرد دیگری مشاهده کردید، نشان‌دهنده‌ی این است که شما فردی جاه‌طلب، خودخواه و خودبین هستید که حاضرید برای رسیدن به اهداف خویش دیگران را قربانی خواسته‌ها و تمایلات خود کرده و مردم را فریب دهید. این را بدانید که ماه همیشه پشت ابر نمانده  و به‌زودی حقه‌ها و ظلم‌هایتان آشکار خواهد گشت.

  از نظر کارل گوستاو یونگ

  اگر در خواب ببینید که انگشتر را از شخصی دریافت کردید، تعبیر بیانگر این است که شما فردی با پشتکار، هدفمند و با استعداد هستید که از توانایی‌های خویش در زندگی استفاده‌ی مفید کرده و هر آنچه اراده می‌کنید را در خلق و محقق خواهید کرد.

  اگر در رؤیای خویش ببینید که در انگشت شما حلقه‌ی ازدواج است، نشانگر این می‌باشد که شما شخصی هستید که پایبند بودن به همسر خویش را دوست داشته و این‌کار احساس امنیت و وفاداری را درونتان تشدید می‌کند. بودن در رابطه‌ی عاطفی، به شما اعتماد بنفس داده و داشتن هم‌پا و همراه در این مسیر امید و انگیزه‌تان را برای تلاش و رسیدن به آن‌چه استحقاقش را دارید تقویت خواهد کرد.

  اگر در عالم خواب دیدید که حلقه‌تان به دلیلی نامعلوم شکسته است، نمایانگر این است که رابطه‌ی احساسی شما با شریک عاطفی‌تان بر روی اعتماد بنا نگشته و مملوء از شک، تردید و احساس قربانی شدن می‌باشد. به خود زمان دهید تا رابطه‌ را از نو آغاز نموده، برای برطرف کردن شک و شبه‌ها تلاش کنید و در نهایت اگر باز هم به نقطه‌‌ای مشترک نرسیدید، به معنای این است که عمر رابطه‌ی شما دو نفر به پایان خود نزدیک بوده و برای دوری از صدمات بیشتر بهتر است جدایی حاصل گردد.

  اگر در خواب ببینید که انگشتر خود را گم کرده و یا کسی آن را به سرقت برده است، تعبیرش این است که توقع حمایت عاطفی و اقتصادی از سمت کسی دارید که در گذشته شما را دوست داشته و احساسش را ابراز کرده ولی اکنون از کمک کردن سر باز زده و خود را بی‌تفاوت جلوه می‌دهد. این مسئله باعث شکل‌گیری حس عدم امنیت و خطر درونتان گشته و اجازه‌ی شروع رابطه‌ی جدید را به شما نمی‌دهد زیرا اعتماد دوباره برایتان غیرقابل تصوّر و سخت خواهد بود.

  اگر در رؤیای خویش حلقه‌‌ی عروسی‌ای را دیده که به شما تعلّق دارد، بیان‌کننده‌ی این است که در صورت تأهل، خوشبختی و کامیابی با همسر مهربانتان انتظارتان را کشیده و در صورت تجرد، همدم و نیمه‌ی گمشده‌ی خویش را ملاقات کرده و زندگی‌ای سراسر عشق و احترام را در کنار یکدیگر آغاز خواهید کرد.

  اگر در خواب ببینید که حلقه‌ی ازدواج خود را گم کرده‌اید، حاکی از وجود راز‌هایی پنهان و ناگفته در رابطه‌ی احساسی شماست که اگر مطرح نگردد می‌تواند خطر، تهدید و هشداری جدی در جهت فروپاشی زندگی مشترک و بر هم خوردن آن باشد.

  از نظر لوک اویتنهاو

  اگر در خواب ببینید که از شخص و یا اشخاصی، انگشتر هدیه می‌گیرید، تعبیر نمایانگر این است که شما فردی ساده‌لوح و بی‌تجربه هستید که دیگران به‌راحتی با حقه‌بازی‌های خویش، شما را خام کرده و درگیر مشکلات خود خواهند ساخت.

  اگر عالم رؤیا دیدید که دارای انگشتری فاخر و دل‌فریب هستید، تفسیرش این است که شما در زندگی آرامش و آسایش خاطر داشته، قدردان نعمت‌های خود بوده و به داشته‌های خویش مفتخر هستید. همین امر موجب می‌شود تا فردی شاد و دارای روح و روانی سالم باشید که اطرافیان آرزوی مصاحبت و رفت و آمد با شما را خواهند داشت.

  اگر در خواب مشاهده کنید که انگشتری را یافته و یا از جایی پیدا کردید، معنایش این است که قصد گرفتن تصمیمی مهم و سرنوشت ساز برای آینده‌ی خویش دارید. اما با مخالفت شدید دیگران اللخصوص خانوده‌تان رو‌به‌رو گشته و زمان زیادی را وقف راضی نمودن و مجاب کردن آنان خواهید کرد.

  اگر در خواب شاهد داشتن انگشتری پر زرق و برق و تجملاتی بودید، بیانگر این است که با فردی ثروتمند، دارای سرمایه‌ای کلان و همچنین رفتار و اخلاقی مناسب آشنا گشته و رابطه‌تان به ازدواج ختم خواهد شد.

  اگر در خواب ببینید که برای خود انگشتری تهیه و خریداری می‌کنید، حاکی از این است که به‌زودی خواستگاری و جشن نامزدی برای خودتان را در پیش دارید.

  اگر در عالم خواب ببینید که  انگشتر خود را گم کرده‌اید بیان‌کننده‌ی بروز موانع، ناهمواری‌ها و مشکلات فراوان در مسیر رسیدن شما به عشق و نیمه‌ی گمشده‌تان می‌باشد.

  اگر در خواب ببینید که صاحب حلقه‌ی ازدواجی درخور و زیبا شدید، نشان‌دهنده‌ی این است که اگر با کسی قهر بوده و یا از کسی دلخور گشته‌اید، همه چیز به امید خدا حل شده و دوستی و رفاقت جایگزین دشمنی و کدورت خواهد شد.

  اگر در خواب و رؤیای خویش، مشاهده کردید که حلقه‌ی ازدواجتان را گم کرده و یا جا گذاشته‌اید، نشانگر این است به‌دنبال راه حلی اساسی برای برطرف نمودن و مقابله با مشکلات خود هستید و در این راه دشمنان را از دوستان تشخیص داده و کسانی‌‌که فقط در شادی و خوش‌گذرانی یاد شما می‌افتند را به‌کلی از زندگی خویش حذف خواهید کرد.

  اگر در خواب ببینید که از کسی حلقه‌ی ازدواج هدیه می‌گیرید، نمایانگر این است که شما زندگی خانوادگی‌ای سرشار از عشق، محبّت و تعامل را تجربه کرده و برای در کنار عزیزانتان بودن همیشه اولویت قائل هستید.

  تعبیر خواب انگشتر بر‌ اساس موضوع آن 📋

  انگشتر تنگ

  اگر در خواب ببینید که انگشتر که به دست دارید برای شما تنگ است، تعبیر حاکی از این است که شما فردی هستید که قدرت نه گفتن در برابر خواسته‌های نامعقول دیگران را نداشته و مجبور به پذیرفتن درخواست آنان می‌گردید. همین امر سبب می‌شود تا بارمنسئولیّت بر روی شانه‌های شما به حدّی سنگین شود که حتی امورات شخصی خود را به تأخیر انداخته و یا به فراموشی بسپارید.

  اگر در خواب ببینید که انگشتری تنگ به دست داشته و با انبردست سعی در بیرون آوردن آن از انگشت خویش دارید، معنایش این است که شما فردی با برنامه و دقیق هستید که روی اصولی معیّن برای آینده برنامه‌ریزی کرده و اتفاقات را پیش‌بینی می‌کند. اما زندگی دارای پستی و بلندی‌ها و موانع بی‌شماریست که ناگهان و غیر‌منتظره جلوی راهتان پدیدار گشته و کنترل اوضاع و شرایط را از دست شما خارج می‌کند. در نتیجه به اختیار و قدرت بالای خود در زندگی بسنده نکرده و بدانید در عالم واقع هیچ‌چیز ابدی و ماندگار نخواهد بود.

  اگر در عالم خواب ببینید که انگشتری را با سختی از انگشت خود بیرون می‌آورید، نمایانگر این است که شما بیش از حد معمول دارای غرور و خودپسندی بوده و خود را فراتر از آنچه هستید نشان می‌دهید. بهتر است خود و نواقص خود را شناخته و به‌جای مخفی نمودن آن‌ها و تظاهر به چیزی که نیستید، در جهت بهبودشان تلاش کنید.

  انگشتر شکسته

  اگر در خواب انگشتر خود را شکسته یافتید، نشانگر این است که میان شما و همسرتان اختلافات بالا گرفته، لجبازی بر سر مسائل بچه‌گانه و بحث‌های مداوم شما دو نفر را به سمت جدایی و طلاق خواهد کشاند.

  افتادن انگشتر

  افتادن انگشتر از دست و یا انگشت در خواب دارای دو تعبیر می‌باشد.

  تعبیر اوّل:

  نشان‌دهنده‌ی فرو رفتن و غرق شدن شما در مشکلات و مسائل شخصی خویش است که با تقلای مداوم سعی در نجات دادن خود و بیرون آمدن از باتلاق ترس‌ها، ناامیدی‌ها و مصائب داشته و بسیار سرگردان و سردرگم می‌باشید. اما تنها راه رهایی از این حس افسردگی و غم، مشغول کردن خود به انجام فعالیّت مورد علاقه‌تان است که می‌تواند شما را برای لحظه‌ای از مشکلات دور سازد.

  تعبیر دوّم:

  نمایانگر این است که شما در طول عمر خود با کلام و اظهار نظر‌های بی‌مورد خویش قلب بسیاری از اطرافیانتان را رنجانده و موجب بی‌انگیزگی و ناامیدی در زندگی آنان گشته‌اید. و حالا خود به نقطه‌ای رسیده‌اید که برای ادامه‌ی مسیر به همدم، مشاور و دوست احتیاج دارید اما از سمت دوستان طرد شده و تنها مانده‌اید. بهتر است هر چه سریعتر برای جبران خطاهای خویش کاری کرده و دل اطرافیان را به دست بیاورید.

  علاقه داشتن به انگشتر خویش

  اگر در عالم خواب ببینید که انگشتری زیبا به‌دست داشته که آن را پسندیده و علاقه‌ی زیادی به انگشتر خویش دارید، تعبیر این است که شما فرزندانی صالح، نیک و با‌اخلاق دارید که به‌خاطر وجود آنان سربلند گشته و از خود رضایت کامل دارید. زیرا تمام آن‌چه برای موفقیّت و داشتن زندگی‌ای سراسر خوشبختی لازم است به فرزندانتان آموزش و شخصیّتی قدرتمند را درونشان پرورش  داده‌اید. دیگران نیز از تربیت صحیح فرزندان شما تعریف و تمجید نموده و در این خصوص از شما مشورت خواهند گرفت.

  هدیه گرفتن انگشتر

  اگر در خواب ببینید که انگشتری را از شخص مورد نظر خود به‌عنوان هدیه دریافت نمودید، معنایش این است که شما فردی هستید که همیشه غم‌خوار و پشتیبان دیگران بوده و بیش از هر چیز به حفظ روابط خانوادگی و دوستانه‌ی خود اهمیّت می‌دهید.

  اگر در رؤیای خود مشاهده کنید که انگشتری را به‌عنوان هدیه دریافت می‌کنید، معنایش این است که شما تاکنون خودتان به تنهایی از موانع عبور و با مشکلات مقابله کرده‌اید و مدّت‌هاست فقط با تکیه بر توانایی خود بیش از آنچه باید، تلاش کرده و زندگی‌‌ای شاد و پر از آرامش را بنا نموده‌اید. حالا نوبت به آرام گرفتن در زیر سایه‌ی شخصی قدرتمند، دارای صلاحیّت و شایستگی رسیده تا با فراغ بال بخش سنگینی از مسئولیت‌های بزرگ و مهم خویش را به او سپرده، باقی عمرتان را با این فرد شریک شوید و شانه به شانه برای رشد و دست یافتن به آرزو‌های مشترک خویش سعی و کوشش کنید.

  همچنین بخوانید:  🏊 تعبیر خواب استخر از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  اگر در عالم خواب مشاهده کنید که از پسر خود انگشتر زینتی و پر از جواهر و سنگ‌های ارزشمند هدیه گرفتید، تعبیر بیانگر این است که این پسر آینده‌ی درخشان و عمری پر برکت داشته و تا وقتی زنده است از خوبی، محبّت و کمک به اطرافیان دست بر نخواهد داشت.

  اگر در خواب ببینید که از یکی از دوستان نزدیکتان، انگشتری را به‌ عنوان هدیه دریافت می‌کنید، تفسیرش این است که با دعای خیر کسانی‌که به شما علاقه دارند، آینده‌ای تضمین شده، پر از اتفاقات و خبر‌هایی مبارک در پیش خواهید داشت.

  اگر مردی در عالم رؤیا مشاهده کند که به او انگشتر طلا تقدیم می‌کنند، معنایش این است که او شدیداً از گفته‌ها و دروغ‌‌های مردم درباره‌ی خویش به ستوه آمده و بدگویی‌های اطرافیان او را می‌آزارد.

  اگر دختر جوان و مجردی در خواب ببیند که از شخصی انگشتر طلا دریافت می‌کند، نمایانگر این است که به‌زودی زندگی مشترک خود را با مردی دارای علم و فضیلت، تشکیل داده و به خوشبختی دست خواهد یافت.

  هدیه دادن انگشتر

  اگر در خواب ببینید که انگشتر خود را به کسی تقدیم نموده اما طرف مقابل آن را نپذیرفته و پس می‌زند، نشان‌دهنده‌ی این است که علاقه‌ی خود را با عشقتان در میان گذاشته و احساساتتان را به او ابراز می‌دارید اما در نهایت از سوی او طرد گشته و پاسخی دریافت نمی‌کنید. زیرا این عشق یک‌طرفه بوده و سرانجام خوشی نخواهد داشت.

  اگر در خواب دیدید که انگشتری نقره‌ای را که به انگشت دارید به شخصی هدیه داده و تقدیم می‌کنید، تعبیر این است که موفقیّت‌ها و دستاورد‌های بسیار مهمی را کسب کرده، مایه سربلندی خود و عزیزانتان گشته و در زندگی از هر لحاظ ترفیع خواهد یافت.

  انگشتر خم شده

  اگر در خواب ببینید که انگشتر شما خم شده و یا از حالت عادی خارج گشته، حاکی از هشداری مهم درباره‌ی زندگی مشترک و رابطه‌ی احساسی شماست. در واقع تعبیرش این است که شما و شریک عاطفی‌تان یکدیگر را دوست داشته و همچنان به‌هم علاقه دارید. اما سوء تفاهمات، پنهان‌کاری‌های هرچند کوچک و دخالت اطرافیان، شکاف و فاصله‌ی بین شما دو نفر را بیشتر کرده و موجب سردی رابطه‌تان شده است. اگر این زندگی هنوز برای شما اهمیّت و ارزش دارد پس با تمام وجود بهانه‌های موجود را تمام کرده و برای گفت‌و‌گو با یکدیگر پیش قدم شوید. تا دیگران هم شهامت دخالت‌های بی‌جا و بی‌دلیل نداشته و به دو به هم زنی‌های خود پایان دهند.

  انگشتر در دست دیگران

  اگر در عالم خواب ببینید که فردی انگشتری به دست دارد، تعبیر بیانگر این است که شما فردی حساس و زود رنج هستید که تاب و تحمّل انتقاد و نظرات دیگران را نداشته و همه‌چیز را توهین نسبت به خود تلقّی می‌‌کنید. به‌همین خاطر اطرافیان از شما کناره گرفته و ترجیح می‌دهند با به حداقل رساندن ارتباطاتشان، از دعوا و درگیری اجتناب کنند. اگر این عادت و رفتار نادرست خود را ترک نکنید در جامعه جایی نداشته و ارتباط گرفتن و دوستی با دیگران برایتان به رؤیا تبدیل خواهد شد.

  انگشتر حاکم یا شخص قدرتمند

  اگر در رؤیای خویش دیدید که انگشتر حاکم، پادشاه و یا شخص قدرتمندی را در اختیار دارید، نشان‌دهنده‌ی این است که شما به‌واسطه‌ی وجود و حضور فردی والا مقام و ثروتمند، به قدرت دست یافته، سلطه‌ی کامل بر روی زندگی خود پیدا کرده و تا زمانی‌که در رکاب او خدمت می‌کنید، از مال دنیا غنی خواهید شد.

  دریافت انگشتر از پیامبر

  اگر در رؤیای خویش ببینید که از سوی یکی از پیامبران خدا انگشتر نقره‌ای را دریافت می‌کنید، نشانگر این است که شما دائما و به‌طور مستمر در فکر بالا بردن مهارت‌ها و دانش و آگاهی خویش در زمینه‌های متعدد بوده و از بهبود بخشیدن به  باور‌ها و اعتقادات گذشته‌ی خود هیچ ابایی ندارید.

  حلقه‌ی ازدواج

  اگر در رؤیا و خواب خویش مشاهده کردید که در انگشتان حلقه‌ی ازدواج است، تعبیر این است که اگر مجرد هستید به‌زودی فردی مناسب و مورد پسند شما در مسیر زندگی‌تان قرار گرفته و کمبود‌های عاطفی‌‌تان را برطرف خواهد کرد. و اگر متأهل هستید نشانگر درست و صحیح بودن انتخاب شما در زمینه‌ی ازدواج است. فردی که با او زندگی مشترکتان را آغاز نموده‌اید، همان کسی است که قابلیّت رشد و پیشرفت در کنارش را داشته، متعهد، وفادار و دل‌بسته‌ی شما بوده و با او خوشبختی را تجربه خواهید کرد.

  اگر در خواب ببینید که حلقه‌ی ازدواج شخصی را از او قرض گرفتید، معنایش این است که در برهه‌ای از زندگی پول فراوانی عایدتان شده که آسایش و خوشبختی را برای شما به ارمغان می‌آورد. اما این دارایی، پول و ثروت همیشگی نبوده و هر لحظه ممکن است مجبور به بخشیدن قسمتی از آن گشته و یا تمام آنچه دارید را از دست بدهید.

  درآوردن حلقه ازدواج

  اگر زنی در رؤیا و خواب ببیند که حلقه‌ی ازدواج خود را از دستش در می‌آورد، تعبیر نشانگر این است که احتمالاً جان همسرش در حادثه‌ و یا سانحه‌ای به خطر افتاده و یا خبر فوت یکی از اقوام و خویشاوندان بسیار نزدیکش را خواهد شنید.

  امتحان کردن انگشتر

  اگر در عالم خواب ببینید که برای امتحان، انگشتری را در دست می‌کنید، نشان‌دهنده‌ی این است که در آینده‌ای نزدیک به یکی از آشنایان و یا دوستانتان برای پیش‌بردن کار و هدف مهمی، قول داده و متعهد به انجام آن می‌گردید. اما به مرور متوجه می‌شوید که توانایی لازم و زمان کافی برای عمل به آن را نداشته و مجبور به دست کشیدن از آن خواهید شد. شما باید پیش از پذیرفتن مسئولیّت و دادن وعده و وعید به کسی، تفکر نموده و با سنجیدن مهارت‌های خود نسبت به آن اقدام نمایید تا از بروز دلخوری و ناراحتی جلوگیری کنید.

  گم شدن انگشتر

  اگر  در خواب ببینید که انگشتر شما ناگهان از جلوی چشمانتان غیب و ناپدید شده و هر کجا را که می‌گردید آن را نمی‌یابید، تعبیر نشان‌دهنده‌ی این است که شما بعد از به دوش کشیدن وظایف و مسئولیّت‌های سنگین به یک دوره استراحت احتیاج داشته تا نفسی تازه کنید و با انرژی و قدرت بیشتر به مسیر خود ادامه دهید.

  گم کردن حلقه‌ی ازدواج

  اگر در خواب ببینید که حلقه‌ی ازدواج خود را گم می‌کنید، نمایانگر این است که در شرایط حساس و بین دو راهی قرار می‌گیرید که حفظ خونسردی و گرفتن تصمیم درست در آن موقعیّت بسیار دشوار و سخت می‌باشد. اما باید صبر و حوصله‌ی بیشتری به خرج داده، با افراد کاردان و با تجربه مشورت کرده، تا به‌خاطر انتخاب‌های نادرست خویش نادم و پشیمان نگردید.

  پیدا کردن انگشتر

  اگر در عالم خواب ببینید که انگشتر گم شده‌ی خود را دوباره پیدا می‌کنید، تعبیر بیانگر این است که پول هنگفتی به دست شما می‌رسد که ثمره‌ی تلاش‌های گذشته‌تان بوده و دریافت آن راه و مسیر ازدواج را به سوی شما باز کرده و تحوّلات عظیمی را در زندگی‌تان موجب خواهد شد.

  اگر زنی در خواب ببیند که انگشتری پیدا کرده است، نشانگر این است که پیشرفت‌های چشمگیری در زندگی داشته که خوشحالی و شادمانی او را در پی خواهد داشت.

  اگر مردی در خواب ببیند که انگشتر طلا یافته است، تعبیرش این است که در کاری شراکت و سرمایه‌گذاری می‌کند که سودی نداشته، سراسر ضرر و زیاد خواهد بود.

  انگشتر در دست کسی انداختن

  اگر در خواب دیدید که در حال انداختن انگشتر به دست کسی می‌باشید، بیانگر این است که شما فردی مهربان و پاک هستید که برای دیگران جز خیر و خوبی چیز دیگری را طلب نمی‌کنید. از خوشبختی دیگران شاد گشته و از غم و ناراحتی‌شان اندوهگین می‌شوید. همچنین با رفتار محترمانه و متواضعانه‌ی خویش اطرافیان را به سمت خود جذب کرده و کاری می‌کنید تا همگان آرزوی هم‌نشینی و دوستی با شما را داشته باشند.

  مهر کردن با انگشتر

  اگر در خواب فردی را ببینید که سند ملک و یا سند زمینی را که متعلق به شماست، با انگشتر خویش مهر می‌کند، معنایش این است که شما در آینده با شخصی دارای مقام سیاسی و جایگاه والای اجتماعی ملاقات کرده و با در میان گذاشتن مسائل کاری خود با او، قدم مثبت و بزرگی در جهت ارتقا شغلی خویش بر خواهید داشت.

  انگشتر از جنس شاخ حیوان

  اگر زنی در خواب ببیند انگشتری از عاج فیل و یا شاخ حیوانی ساخته شده است دارد، تعبیر بیانگر این است که اخبار بسیار مبارک و خوشایندی از سوی اطرافیان به گوشش رسیده، از اتفاقات خوب و دل‌انگیز آینده مطلع شده و امید دوباره در قلبش زنده خواهد شد.

  انگشتر‌های زیاد

  اگر در خواب دیدید که چندین انگشتر در دست دارید، تعبیر این است که در آینده‌ای نزدیک رشد و پیشرفت چشمگیری در زمینه‌ی شغلی خود پیدا کرده، ارتقا رتبه و درجه می‌یابید. همچنین به مرور درآمد و سود حاصل از کارتان چندین برابر گشته و دغدغه‌های اقتصادی شما به کلی رفع و رجوع خواهد شد. قرار گرفتن در مسیر جدید کاری، سرمایه‌گذاری درست و منطقی و با برنامه پیش رفتن در این راه، به خواسته‌ها و آرزو‌های دیرینه‌تان جامه‌ی عمل پوشانده و زندگی شما را دگرگون خواهد ساخت.

  انگشتر‌های زیبا و گران‌قیمت

  اگر در خواب ببینید که صاحب انگشتر‌هایی فریبنده، تجملّاتی و پر زرق و برق هستید، بیانگر این است که باید بیشتر مواظب اطرافیان خود باشید. زیرا اشخاصی هستند که به مال و دارایی‌تان چشم دوخته و قصد دارند با فریب و حیله از پشت به شما خنجر زده و ثمره‌ی سعی و تلاشتان را نابود کنند. این افراد را شناسایی نموده، از آنان دوری کرده و در انتخاب دوستان خویش دقّت بیشتری حاصل فرمایید. زیرا بعضی از انسان‌ها حسودانی هستند که از شکست و بدبختی‌تان جان دوباره گرفته و از خبر پیروزی و موفقیّتتان بسیار خشمگین خواهند شد.

  دریافت حلقه‌ی ازدواج

  اگر در عالم خواب مشاهده کنید که فردی ناشناس، حلقه‌ی ازدواجی را در دست شما انداخت، تعبیر این است که در برهه‌ای از زندگی که درگیر حل مشکلات و پیدا کردن راه حل برای آن‌ها هستید، به‌طور ناگهانی کمک و مساعدت بسیاری را از سوی شخصی خیّر و نیکوکار دریافت کرده که  شرایط را به نفع شما تغییر داده و سبب می‌شود تا بار دیگر زمام زندگی خویش را به دست گرفته و احساس قدرت داشته باشید.

  اگر در خواب ببینید که نامزد شما حلقه‌ی ازدواجی در انگشتتان می‌اندازد، حاکی از این است که عشق بین شما و شریک عاطفی‌تان دو طرفه بوده و حاصل وفاداری، اعتماد و شکیبایی می‌باشد. همچنین بیان‌کننده‌ی ارتباطی عمیق و درک بالا در پذیرفتن ویژگی‌های شخصیّتی یکدیگر و تلاش برای بهبود آن می‌باشد.

  خرید انگشتر

  اگر در رؤیای خود مشاهده کنید که انگشتری خریده‌اید، بیانگر این است که شما فردی هستید که فقط به دنبال منافع و سود خود بوده همیشه از دیگران توقع کمک دارید. اگر از سوی اطرافیان آن‌چه انتظارش را می‌کشید، دریافت نکنید، ارتباط و دوستی با آنان را قطع نموده و در پی تلافی بر‌می‌آیید. اما بدانید که ارتباطات معمولاً متقابل بوده و همانطور از شما از دیگران توقع دارید آنان نیز از شما همین انتظار را خواهند داشت.

  اگر مردی در رؤیای خود ببیند که از زرگری انگشتر طلا می‌خرد، نشان‌دهنده‌ی این است که او فردی فریب‌کار و دغل باز است که برای سود و نفع خویش به دیگران حقه زده و با نقشه‌های شومش قصد نزدیک شدن و رسیدن به مقاصد نادرست و بی‌ارزش خود را دارد.

  اگر زنی در رؤیای خود ببیند که همسرش برای او انگشتری از جنس طلا می‌خرد، بیان‌کننده‌ی این است که شوهر او، مردی دوست داشتنی، پایبند به اخلاقیات و با شخصیّت می‌باشد که برای زن ارزش زیادی قائل بوده و هدفش جلب رضایت او در زندگی است.

  له کردن انگشتر

  اگر در خواب ببینید که انگشتر خود را به‌طور غیرعمد زیر پای خود له می‌کنید، تعبیر نشانگر این است که به‌خاطر سر به هوایی، بی‌توجهی و پرداختن به حاشیه‌های بی‌اهمیّت در زندگی، شانس و فرصت‌های مطلوب و قابل توجه خود را در ابعاد مختلف از دست داده و ناکام می‌گردید.

  افتادن انگشتر بدون نگین

  اگر در عالم خواب ببینید که انگشتر بدون نگین شما بر روی زمین افتاد، حامی از این است که پیشنهاد کاری و شغلی‌ای به شما داده می‌شود که بسیار وسوسه انگیز و تحریک‌آمیز می‌باشد. اما این مسیر فقط انرژی، وقت و سرمایه‌ی شما را هدر داده و تأثیرات منفی‌اش بیش از سود و منفعت موجود در آن است.

  انگشتر در خواب زن باردار

  اگر زن بارداری در خواب ببیند که صاحب یک انگشتر می‌باشد، تعبیر بیانگر این است که جنسیّت فرزندی که به دنیا می‌آورد، دختر خواهد بود.

  انگشتر در خواب مرد دارای زن باردار

  اگر مردی که دارای همسری باردار است در عالم خواب ببیند که صاحب انگشتر شده و یا کسی آن را به او بخشیده، تعبیر حاکی از این است که در آینده‌ای نزدیک فرزندش به سلامتی و میمنت به دنیا آمده و جنسیت او، پسر خواهد بود. همچنین نماد برکت، فراوانی و رحمت در زندگی صاحب خواب می‌باشد که با ورود این نوزاد دو چندان خواهد شد.

  انگشتر پر از نقش و نگار

  اگر در عالم رؤیا مشاهده کردید که انگشتری مملوء از نقش و نگار و طرح و رنگ در اختیار دارید، تفسیرش این است که بعد از مدّت به آنچه سال‌ها آرزویش را داشته‌ و برایش تلاش کرده‌اید رسیده و حاجت قلبی‌تان برآورده خواهد شد.

  انگشتر نگین دار

  اگر در خواب انگشتری نگین‌دار را مشاهده کردید، تعبیر بیانگر این است که به‌خطر کار‌های خیر، نیک و کمک‌های فراوانتان به دیگران و یا به سبب قدم بزرگی که برای شخص و یا اشخاصی برداشته‌اید، از سوی آن‌ها مورد تقدیر قرار گرفته، هدیه و پاداشی ارزشمند دریافت خواهید کرد. در واقع بهای این هدیه، به اندازه‌ی ارزش واقعی نگین روی انگشتری است که شما در خواب دیدید. هر‌قدر نگین انگشتر برّاق‌تر، درخشنده‌تر و زیبا‌تر باشد، پاداش دریافتی شما نیز بیشتر خواهد بود.

  اگر در خواب ببینید که انگشتر دو نگینه داشته که یکی از نگین‌ها بر روی آن و نگین دیگر بر قسمت داخلی انگشتر واقع شده، نشانگر این است که در ماه‌های آتی دو اقدام بسیار مهم انجام می‌دهید. که یکی از آن اقدامات، به گسترش و پیشرفت شغلی منتج گردیده و اقدام دیگر مربوط به تقویت رابطه با خدا، نزدیکی و تقرّب یافتن به او خواهد بود. که در هر دو جنبه موفق عمل کرده و تأثیرات مثبتش را در زندگی به‌طور مشهود خواهید دید.

  انگشتر با نگین سیاه

  اگر شخص متأهلی در عالم خواب ببیند که انگشتری با نگین سیاه دارد، حاکی از این است که با شریک زندگی‌اش بحث و مشاجره داشته، افترا و توهین‌ها احترام و ارزش رابطه را از بین برده و حالا زندگی مشترک این دو به جایی رسیده که جز طلاق و جدایی چاره‌ی دیگری نخواهند داشت. مگر این‌که هر دو بتوانند روز‌های بد گذشته را فراموش کرده و شروعی کاملاً جدید داشته باشند.

  انگشتر با نگین سبز

  به‌طور کلی تعبیر رنگ سبز، نماد آرامش، ایمان، شادی و رزق و روزی برای صاحب خواب می‌باشد.

  تعبیر اوّل:

  بیان‌کننده‌ی این است که شما فردی درست‌کار می‌باشید که تمام آنچه در زندگی کسب کرده‌اید از راه حلال و پاک به‌دست آمده است. به همین خطر خداوند همیشه روزی‌تان را افزون کرده، مشکلاتتان را رفع گردانده و در دنیا و آخرت شما را سعادت‌مند و سربلند خواهد کرد.

  تعبیر دوّم:

  نشانگر برطرف گشتن کسالت و بیماری از شما و یا اطرافیان نزدیک به شماست. که بار دیگر سلامتی خود را به دست آورد و از صحّت کامل برخوردار خواهید گشت.

  تعبیر سوّم:

  نمایانگر قدرت و توانایی شما در شناخت اطرافیان و تشخیص دوستانتان از دشمنان می‌باشد. شما فردی هستید که ساده‌لوحانه خام حرف‌ها و وعده‌های دیگران نگشته و در زندگی با درایت و رعایت جانب احتیاط عمل می‌کند.

  انگشتر با نگین قرمز

  اگر در رؤیای خویش ببینید که انگشتری با نگین قرمز در دست دارید، تعبیرش این است که روز‌های سراسر بدهکاری، فقر و کمبود در زندگی شما به سر آمده و نوبت به آن رسیده که در رفاه کامل و آسایش خیال به زندگی‌تان ادامه دهید.

  گم کردن نگین انگشتر

  اگر در خواب ببینید که انگشتر خود را گم کرده‌اید در حال‌که خود انگشتر را در اختیار دارید، نشان‌دهنده‌ی این است که به سبب انجام رفتاری ناپسند و زشت، اعتبار و آبروی خود را از دست داده و از چشم مردم خواهید افتاد. جبران خطا و اشتباهاتتان آسان نبوده و به زمان احتیاج دارد تا اثرات ناشی از آن حل و فصل گردد. همچنین بیانگر از دست دادن قدرت و سلطه‌ی شما در زندگی و در مواجهه با مشکلات و مسائل خویش است.

  همچنین بخوانید:  🍳 تعبیر خواب آشپزی از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  افتادن نگین انگشتر

  اگر در رؤیا دیدید که انگشتری دارید که بر روی آن چندین سنگ قیمتی کار شده و به یک‌باره سنگ‌ها و نگین‌های پر بهای آن از انگشتر جدا گشته و بر زمین بیفتد، نمایانگر این است که تا چند ماه دیگر باید با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم کنید که این مشکلات یا مربوط به بیماری و کسالت شدید یکی از فرزندان و یا اولادتان بوده و یا خبر از ورشکستگی و ضرر و زیان اقتصادی در زمینه‌ی شغلی‌تان خواهد بود.

  انگشتری که نامی مقدّس بر روی آن حک شده

  اگر در عالم خواب ببینید صاحب انگشتری هستید که نامی مقدّی بر روی آن حک گشته، معنایش این است که در زندگی به آنچه واقعا استحقاق و شایستگی‌اش را دارید، رسیده و نتیجه‌ی صبر و تلاش خود را خواهید دید.

  جا گذاشتن انگشتر و نیافتن آن

  اگر در خواب ببینید که انگشتر خود را در مکانی جا گذاشته و بعد از بازگشت دوباره به آن‌جا، موفق به پیدا کردن آن نشدید، نشان‌دهنده‌ی این است که شما فردی هستید که بیشتر عمر خود را به عیش و نوش و خوش‌گذرانی مشغول بوده‌ و مال و ثروت خود را نیز وقف لذّت جویی و کامیابی کرده‌اید. اما در حال حاضر از تلف نمودن زمان و جوانی خویش، پشیمان بوده و در پی جبران گذشته و کسب موفقیّت بر خواهید آمد.

  انگشتر طلا

  اگر زنی در عالم خواب ببیند که انگشتری از جنس طلا پیدا کرده است، تعبیر بیانگر این است این زن، مسیر درست زندگی را یافته، علایقش را شناسایی نموده و در جهت آرزو‌هایش در حال حرکت می‌باشد.

  اگر زنی در عالم رؤیا ببیند که همسرش به او انگشتر طلا هدیه می‌دهد، حاکی از عشق، علاقه و محبّت مرد، توجه و اهمیّت او و وفاداری  و تعهد در زندگی مشترک به این زن می‌باشد.

  اگر زن جوان و مجردی در رؤیای خویش ببیند که کسی برایش انگشتر طلا می‌خرد، نشانگر این است که به‌زودی ازدواج کرده و همسرش با دستاورد‌ها، موفقیّت‌ها و توانایی‌هایش موجب ایجاد احساس رضایت، سربلندی و افتخار در او خواهد شد.

  اگر زن متأهلی در خواب ببیند که انگشتر طلای خود را به دست چپ می‌اندازد، نشان‌دهنده‌ی این است که همسرش به او علاقه داشته و به زندگی مشترکشان شدیداً پایبند و متعهد می‌باشد.

  اگر دختر مجردی در عالم رؤیا ببیند که انگشتری طلا را به دست چپش انداختند، بیان‌کننده‌ی این است که به واسطه‌ی شخصی آشنا، برای او خواستگار پیدا خواهد شد.

  اگر مردی در خواب ببیند که انگشتر طلا در اختیار دارد، نشانگر این است که ضرر مالی سنگینی را متقبل شده و به شدّت دچار تنگدستی خواهد شد.

  اگر مردی در خواب ببیند که انگشتر طلا یافته، تفسیرش این است که در کسب و کارش با تصمیم‌گیری نادرست سبب ضرر و زیان مالی و بحران اقتصادی خواهد شد.

  اگر مردی در عالم خواب ببیند که انگشتر طلا به انگشت دارد، نمایانگر این است که صاحب خواب فردی خلاّق و ریسک‌پذیر می‌باشد که به تجربیات و هیجانات جدید علاقه داشته و دائماً در تحرّک و فعالیت می‌باشد. اما باید بیش از پیش احتیاط کند زیرا ممکن است این روحیه‌‌ی سرشار از کنجکاوی، او را به دردسر انداخته و مشکلاتی جدّی برایش پدید بیاورد.

  اگر مردی در خواب ببیند که انگشتری طلا در دست چپ خود دارد، تعبیر بیانگر این است که بدون در نظر گرفتن تجربیّات و شنیدن نظرات دیگران، دست به انجام کار و اقدامات مهمّی می‌زند که نتیجه‌ی دلخواهش را در پی نداشته و سبب پشیمانی او خواهد شد.

  اگر در عالم رؤیا ببینید که صاحب انگشتر طلا هستید، نشان‌دهنده‌ی این است که شما فردی خوش‌قول و متعهد هستید که دیگران روی حرف‌هایتان حساب باز کرده و  به شما اعتماد کامل دارند. به‌علاوه داشتن روحیّه‌ای قوی و رفتار دلسوزانه‌ با اطرافیان، مشارکت برای حل مشکلات آنان و از خودگذشتگی‌های مستمر سبب شده تا مردم به شما انس گرفته و عمیقاً دوستتان بدارند.

  اگر در خواب دیدید که صاحب انگشتری از جنس طلا با سنگ‌های قیمتی هستید، تفسیرش این است که از سمت فردی مهربان، دست و دلباز و دلسوز، کمک و مساعدت دریافت کرده و به بخش اعظمی از مشکلاتتان پایان خواهید داد.

  اگر در عالم رؤیا مشاهده کنید که مالک انگشتری از جنس طلا اما بدون زرق و برق و یا سنگ زینتی هستید، بیان‌کننده‌ی این است که به پیشنهاد شرکای کاری خود، در جایی سرمایه‌گذاری کرده و مال خود را در گرو پیشرفت خویش خرج می‌کنید اما در آخر نه تنها از این سرمایه‌گذاری سود و منفعتی به‌دست نیامده، بلکه تا حدّی موجب زیان مالی شما نیز خواهد گشت.

  انگشتر نقره

  اگر فردی که در آستانه‌ی ازدواج و تأهل است، در رؤیای خویش ببینید که اگتری از جنس نقره به او هدیه می‌دهند، تفسیرش این است که به‌زودی با شخصی وصلت می‌کند که آوازه‌ی عشق و علاقه‌شان همه جا پیچیده و به گوش همگان خواهد رسید. عاقبت این ازدواج با وجود ناهمواری‌های پیش رو، نیک‌بختی و سعادت خواهد بود.

  اگر در رؤیای خویش دیدید که انگشتر نقره‌ای را می‌خرید، نشانگر این است که صاحب فرزند پسر می‌شوید، که قدمش سراسر خیر بوده و از مؤهبات وجودش، رزق و روزی‌تان در خانواده چندین برابر خواهد شد. همچنین با ورود او به زندگی شما، اوضاع نابسامان در روابط و اختلافات خانوادگی به دوستی، آشتی و صلح بدل خواهد گشت.

  اگر زن شوهر‌دار و متأهلی در خواب ببیند که انگشتری از جنس نقره دارد، تعبیر از این است که خداوند به او نظر کرده، خواسته‌ی قلبی‌اش را مستجاب نموده و به او فرزندی عطا خواهد کرد.

  اگر مرد متأهلی در خواب مشاهده کند که انگشتر نقره به‌دست دارد، بیان‌کننده‌ی این است که او بسیار هدفمند و زحمت‌کش بوده و برای رسیدن به خواسته‌های خود از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند. به همین خاطر شخصیّت این مرد ایده‌آل بسیاری از دختران میباشد. به همین خاطر از سمت آنان محبّت، لطف و ابراز علاقه‌‌ی بی‌شماری را دریافت خواهد کرد.

  اگر در خواب دیدید که انگشتری نقره‌ای را که به انگشت دارید به شخصی هدیه داده و تقدیم می‌کنید، تعبیرش این است که موفقیّت‌ها و دستاورد‌های بسیار مهمی را کسب کرده، مایه سربلندی خود و عزیزانتان گشته و در زندگی از هر لحاظ ترفیع خواهد یافت.

  انگشتر عقیق

  اگر در خواب ببینید که صاحب یک انگشتر عقیق گشته، آن‌را خریدار نموده و یا از کسی هدیه گرفته‌اید، تعبیر نشانگر این است که شما فردی با ایمان و متوکّل هستید، در مشکلات به خود و خدای خویش تکیه کرده و از رحمت او ناامید نمی‌شوید. از این رو خداوند نیز در زندگی شما معجزه کرده، سفره‌تان را پر برکت نموده و گره از کارهایتان باز خواهد کرد.

  اگر در عالم رؤیا ببینید که انگشتر عقیق خود را فروخته و یا از شما به سرقت برده‌اند، نشانگر این است که از فرصتی که به‌طور ناگهانی مقابلتان قرار گرفته تا شما را به خوشبختی برساند، چشم پوشی نموده و به علّت غنیمت نشمردن آن، از لحاظ مالی به شدّت متضرر خواهید گشت.

  اگر در خواب ببینید که انگشتر عقیقی را به کسی می‌دهید، معنایش این است که در عالم واقع، فردی از شما درخواست مساعدت و یاری کرده و شما با کمال میل حاضر به همکاری و همیاری با او خواهید شد.

  اگر در خواب مشاهده کنید که نگین عقیق انگشتری را به کسی داده‌اید، نشان‌دهنده‌ی این است که تجربیات ارزشمند خود را در اختیار شخص و یا اشخاصی قرار داده و آنان را در مسیر درست هدایت و راهنمایی خواهید کرد.

  انگشتر فیروزه

  اگر در عالم خواب ببینید که انگشتری فیروزه دارید، نشانگر این است که شما فردی صبور و پر طاقت هستید که در مقابله با مصائب و موانع به‌جای تکیه بر احساس، بر منطق و عقل خویش اعتماد کرده و قبل از تصمیم‌گیری و یا انجام هر کاری، ابتدا بر خود تسلط یافته، آرامشتان را حفظ نموده و در شرایط روحی مساعد اقدام می‌نمایید.

  اگر در رؤیای خود ببینید که انگشتر فیروزه‌ای را پیدا کرده‌اید، حاکی از این است که نزد دیگران شأن و وجهه‌ی اجتماعی‌تان بالا‌تر یافته، در شغل و کسب و کار خویش پیشرفت تصاعدی داشته و یا با ورود فرزندی خوش‌قدم به زندگی شما، همه چیز روی روال و مطابق با خواسته‌تان پیش رفته، شاهد محقق گشتن آرزو‌هایتان را خواهید بود.

  اگر در خواب ببینید که انگشتر فیروزه‌ی خود را گم کرده و یا از دست داده‌اید، معنایش این است که دشواری‌های زندگی‌تان افزایش یافته، موانع سدّ راهتان گشته، دارایی‌هایتان به باد رفته و در نهایت به افسردگی و غم دچار خواهید شد.

  انگشتر الماس

  تعبیر دیدن انگشتر الماس در خواب برای بیننده‌ی رؤیا، نماد موفقیّت و رسیدن به آمال و آرزو‌ها می‌باشد.

  اگر در خواب ببینید که انگشتر الماسی در دست دارید که متعلق به شماست، نمایانگر این است که به علّت اطاعت کردن از اوامر و دستورات افراد مهم و والا مقام، مورد توجه آنان قرار گرفته و از سمتشان پاداش دریافت خواهید کرد.

  اگر دختری جوان در رویای خویش مشاهده کند که نامزدش به او انگشتر الماسی هدیه داده است، نشانگر این است که ازدواجش با موفقیّت صورت گرفته و در کنار همسرش روز‌های شیرینی را در پیش خواهد داشت.

  اگر در خواب دیدید که انگشتر الماس خود را گم کرده‌اید، بیانگر این است که آبرویتان توسط دشمنان ریخته شده و اعتبارتان زیر سؤال می‌رود. همچنین به معنای قرار گرفتن در شرایطی است که احتمال دارد جانتان به خطر افتاده و یا سلامتی شما تهدید شود.

  اگر بازرگانی در خواب ببیند که انگشتر الماس دارد، حاکی از این است که به‌زودی در عالم واقع در جایی سرمایه‌گذاری نموده و یا تجارتی سودمند را آغاز می‌کند. که در گذر زمان پول کلانی را عایدش کرده و او را از لحاظ اقتصادی بی‌نیاز خواهد ساخت.

  انگشتر یاقوت

  اگر در خواب ببینید که انگشتر یاقوتی در اختیار دارید، تعبیر این است که در آینده صاحب پسری می‌شوید که از هوش و استعداد‌های درخشان برخوردار و دارای توانایی و نبوغی باور نکردنی خواهد بود. همچنین با تدابیر خاص و عملکرد هوشمندانه‌اش در مسائل مختلف، باعث سربلندی و افتخار خانواده‌اش خواهد شد.

  اگر در خواب ببینید که صاحب انگشتری درخشان با نگین یاقوتی و سبز رنگ می‌باشید، معنایش این است که در آینده صاحب فرزندی می‌شوید که به سبب هوش سرشارش مورد توجه دیگران قرار گرفته و فهم و کمالاتش بیش از هم  سن و سالانش خواهد بود.

  انگشتر بدل و تقلبی

  اگر در خواب ببینید که انگشتر بدل در دست دارید، نشانگر این است که شما فردی هستید که در محضر دیگران به تظاهر کردن و دروغ گفتن پرداخته و قصد دارید تا چهره‌ی حقیقی خود را مخفی نموده و در ذهن دیگران از خود تصویر و هویّتی غیر واقعی و جعلی بسازید. در واقع آن‌چه می‌تواند شما را از این مخفی‌کاری نجات دهد، پذیرفتن خویش با تمام نواقص و بدی‌ها خواهد بود.

  اگر در خواب ببینید انگشتر شما از نگین‌های غیر اصل و تقلبی ساخته شده، نشانگر این است که شما فردی با اعتماد بنفس پایین می‌باشید که برای پوشاندن نواقص اخلاقی و رفتاری خود، با محبّت‌های بی‌جا قصد دارد تا دل دیگران را به‌دست آورده و حواس اطرافیان را از نقاط ضعف خویش منحرف سازد.

  انگشتر آهنی

  تعبیر اوّل:

  بیانگر این است که شما برای پرداخت بدهی‌ها و رفع مشکلات مالی در برهه‌ای از زندگی مجبور به فروختن دارایی و اموال خویش خواهید شد.

  تعبیر دوّم:

  نمایانگر این است که به‌واسطه‌ی تلاش خود، کنترل زندگی خود را به‌طور کامل به دست گرفته و برای ساختن زندگی بهتر، توانایی‌ و دانش خویش را ارتقاء خواهید داد.

  انگشتر یشمی رنگ

  اگر مردی در عالم خواب ببیند که صاحب انگشتر یشمی رنگ است، حاکی از این است که با زنی ثروتمند و دارای جایگاه بالای اجتماعی، خانوادگی و فرهنگی وصلت خواهد کرد.

  انگشتر چوبی

  اگر در رؤیا مشاهده کنید که انگشتری از جنس چوب به دست دارید، نشان‌دهنده‌ی این است که زنی فریب‌کار و حقه‌باز، با ظاهری مقبول و فریبنده وارد زندگی‌تان شده و قصد به‌هم ریختن شرایط و ضربه زدن به روابط خانوادگی و زناشویی شما را خواهد داشت.

  انگشتر شکسته

  اگر در عالم خواب ببینید که انگشتر شما شکست، تعبیر نشان‌دهنده‌ی این است که توسط عدّه‌ای از اطرافیان، از مقام خود برکنار گشته و جایگاه کاری و اجتماعی خود را از دست خواهید داد.

  اگر در رؤیای خویش ببینید که حلقه‌ی ازدواجتان شکسته، تفسیرش این است که به‌زودی اختلافات بین شما و همسرتان بالا گرفته و هر دو به صورت توافقی تصمیم به جدایی خواهید گرفت.

  بارش انگشتر

  اگر فرد متأهلی در خواب دید که از آسمان باران انگشتر می‌بارد، بیانگر این است که به لطف خدا و به‌زودی فرزندش به دنیا آمده و از موهبات و شیرینی وجود او بهره‌مند خواهد شد.

  اگر مرد مجردی در خواب ببینید که از آسمان انگشتر فرو می‌ریزد، نشان‌دهنده‌ی این است که با دختری دارای مال و اموال بسیار و ثروتی کلان ملاقات کرده و بینشان علاقه‌ای وافر شکل می‌گیرد. در نهایت این عشق دوطرفه به وصلت و ازدواجی فرخنده ختم خواهد شد.

  جابه جایی انگشتر بین انگشتان

  اگر در رؤیای خویش ببینید که ابتدا انگشتر خود را در انگشت کوچک انداخته و سپس بلافاصله آن را در انگشت میانی دست دیگرتان می‌اندازید، نمایانگر این است که شما فردی هستید که به تجملات علاقه داشته و ظواهر همیشه شما را فریب می‌دهند. این موضوع باعث می‌شود تا پیش از شناخت کامل از آدم‌ها، شرایط و اتفاقات، در نگاه اوّل همه چیز را قضاوت نموده و تصمیمات خود را بر این اساس اتخاذ کنید. به همین‌خاطر اکثر اوقات اقدامات درستی را صورت نداده و خیلی زود از کرده‌های خویش پشیمان می‌شوید.

  عوض کردن انگشتر با کالایی دیگر

  اگر مردی در عالم رؤیا و خواب ببیند که انگشتر خودش را با مشتی کنجد و آرد و یا چند سکّه‌ی طلا معاوضه کرده و از این بابت خوشحال و راضی می‌باشد، تعبیر حاکی از این است که همسرش دیگر علاقه‌ی چندانی به ادامه‌ی زندگی با او نداشته و فکر می‌کند که مرد از برآورده ساختن نیاز‌هایش عاجز می‌باشد. در نتیجه همسرِ صاحب خواب، برای جبران نارضایتی خویش از زندگی دست به خیانت زده و موجب بر از هم پاشیدن رابطه‌‌شان می‌گردد.

  تغییر انگشتر به سمت داخل دست

  اگر شخص مؤمن و معتقدی در خواب ببیند که حین به جا آوردن نماز، نگین انگشترش را به سمت داخل می‌گرداند، نمایانگر این می‌باشد که او فردی سرسخت، شکیبا و صبور در سختی‌ها، گرفتاری‌ها و مصائب زندگی می‌باشد و در مقابل رنج‌ها با توکل بالایی خویش، از خداوند کمک طلبیده و هیچ‌گاه از رحمتش ناامید نمی‌شود.

  قرض دادن انگشتر

  اگر مردی در خواب دید که انگشتر طلایش را به کسی قرض و یا امانت داده است، در حالی‌که آن شخص را می‌شناسد، تعبیر این است که  در عالم واقع از سوی فرد مذکور ضربه خورده و خام دروغ‌ و نیرنگ‌های او‌ خواهد گشت. به‌علاوه باید مواظب باشد که فاصله‌اش با آن فرد را حفظ کرده و اجازه‌ی دخالت بی‌جا به او ندهد.

  ناتوانی در دست کردن انگشتر

  اگر در رؤیای خود دیدید که به‌خاطر داشتن انگشتانی متورّم، ملتهب و پف‌دار نمی‌توانید انگشتر خود را به دست کنید، نشانگر این است که شما انسانی مستقل، با اعتماد بنفس و هدفمند در زندگی هستید که داشتن رابطه‌ی احساسی و یا ازدواج را لزوماً تنها راه رسیدن به خوشبختی و موفقیّت نمی‌دانید. بلکه با بهره‌گیری از استعدادها و توانایی‌های خویش، عدم وابستگی خود را به اطرافیان ثابت نموده و به امید رسیدن به مقاصد و تجربه کردن زندگی ایده‌آلتان تمام تلاش خود را به‌کار گرفته و نه تنها به منجی خود بلکه به منجی دیگران نیز تبدیل خواهید شد.

  غریبه‌ای انگشتر در دست شما می کند

  اگر در خواب ببینید که فرد ناشناسی در حال انداختن انگشتر در دستان شماست، تعبیر بیانگر این است که شما بعد از امتحان نمودن راه‌های بسیار و اندیشیدن برای یافتن راهکاری مناسب در خصوص عبور از مصائب و مشکلات موجود در زندگی‌تان، به راه‌حلی اساسی دست یافته و اطرافیانتان با دلگرمی، حضور و مشورت‌هایشان هر کدام سهم مؤثری در برطرف کردن موانع و تغییر دادن شرایط شما ایفا خواهند کرد.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  اشتراک
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  نرگس
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت: ۰۱:۰۵

  بازم شانس آدم بد یکی از افراد خانواده ام خواب هدیه گرفتن انگشتر و دیده در ضمن زنش بار داره از این لحاض میگم که این شخص فقط به تمام معنا بده چون برای قبر مادرش از یه شاخه گل هم دریغ میکنه حتی روز مادر ولی برای خودش و خانواده زنش گل خونه رو یه جا میخره جالب اونوقت میگه نمیدونم جز خوبی در حق همه چی کار کردم ولی مادرم چرا به خوابم نمیاد

  روشن
  تاریک