🐊 تعبیر خواب تمساح از نظر معبران و موضعات مختلف

ت بدون دیدگاه
 • تعبیر خواب تمساح 🐊

  مشاهده تمساح یا کروکودیل در خواب معمولاً تداعی کننده احساس ترس است؛ اما از نظر علم تعبیر همه چیز این قدر راحت تفسیر نمی شود. بلکه تعبیر خواب تمساح بسته به شرایط خواب، حالت های تمساح و چندین مورد ریز و درشت دیگر متفاوت خواهد بود؛ بر همین مبنا تیم تاروت رنگی همه تعبیر موجود از خواب تمساح را گردآوری کرده است. به ویژه به سراغ معبرین مشهور و درست و حسابی رفته ایم تا تعبیری صحیح و مطمئن از رویای تمساح ارائه دهیم.

  در زیر می توانید با انتخاب معبر و یا موضوع آن، تعبیر خواب آن را مشاهده کنید:

  تعابیر بر اساس معبر

  ابراهیم کرمانی

  منوچهر مطیعی تهرانی

  آنلی بیتون

  لیلا برایت

  کتاب سرزمین رویاها

  کارل گوستاو یونگ

  تعابیر بر اساس موضوع

  اعضا و جوارح تمساح

  خوردن گوشت تمساح

  لباسی از جنس پوست تمساح

  تمساح بی جان و هلاک شده

  تمساحی با قدرت تکلم

  مورد هجوم تمساح قرار گرفتن

  تهاجم تمساح یا کروکودیل به فردی غریبه

  تمساح درنده و مرگبار

  تمساحی رام و دست آموز

  حضور تمساح در خشکی

  دست تنها ماندن در برابر حمله تمساح

  تمساحی که شما را به دندان گرفته است

  تمساح شناور در آب

  نابود کردن تمساح

  یک انسان طعمه تمساح می‌شود

  تمساحی در حال قورت دادن طعمه

  تمساحی که در مجاورت دریاچه حضور دارد

  تمساحی با دهان باز

  تمساحی کوچک و ریزه میزه

  توله تمساح

  تمساحی درشت اندام

  گرد هم آمدن چند تمساح

  نبرد دو تمساح

  تمساح در بیشه و جنگل زار

  تمساحی که در تعقیب شما است

  محاصره شدن با تمساح‌ها

  گیر انداختن تمساح

  تمساحی روی سطح زمین

  تمساح محبوس در قفس

  اجزای داخل دهان تمساح

  تمساح متحرک

  تمساحی که برای شکار کمین کرده

  دیدن عکسی از تمساح

  تمساح مادر و توله هایش

  شکل و شمایل تمساح با صورت انسانی

  تمساح گریزان از شما

  کلیتی از تعبیر خواب تمساح

  تعبیر خواب بر اساس تفاوت‌های تمساح و کروکودیل

  تعبیر خواب تمساح

  تعابیر معبران از خواب تمساح📋

  بر اساس نظر ابراهیم کرمانی 👴

  ✍️ اگر در عالم خواب ببینید که تمساح شما را به زیر آب کشیده است؛ یعنی ماهی و موجودات آبزی عامل مرگ و نابودی شما می‌شوند. حتی ممکن است در سفری دریایی یا به طور کلی در دریا و محیط آبی دچار سانحه‌ای شوید؛ که خدای ناکرده به قیمت از دست دادن جانتان تمام شود.
  ✍️ مبارزه با تمساح در خواب اگر به شکست این حیوان بینجامد، نویدبخش چیرگی و غلبه در دشمنان بدخواه است.
  ✍️ اگر در عالم خواب با تمساحی جنگ و جدل کنید و شما بازنده میدان شوید به معنای این است که در مقابل دشمنان شکست می خورید و حریف آنها نخواهید شد.
  ✍️ ظاهر شدن اعضای بدن تمساح در خواب همچون پوستش، گوشتش یا استخوانش به معنای ضرر و زیان است.
  ✍️ خوردن گوشت تمساح در خواب، تعبیر خیری ندارد. این خواب به معنای دچار شدن به دردسر، بدبختی و اتفاقات ناگوار است.

  توسط منوچهر مطیعی تهرانی 👴

  ✍️ تمساح خزنده‌ای دوزیست است که توانایی زندگی در آب و خشکی را دارد؛ در نتیجه سمبلی از شخص غیرقابل اعتماد است. این شخص آن قدر غیرقابل پیش بینی است که هیچ کس نمی تواند به او اطمینان کند. نه دوستان و رفیقانش و نه دشمنان و بدخواهانش!
  ✍️ در تعبیر خواب تمساح باید مطمئن شوید آنچه در خواب دیده‌اید، تمساح بوده باشد. به خصوص که تمساح با سوسمار و بزمجه فرق دارد و همین موضوع باعث متفاوت بودن تعبیر خواب هر یک از آنها می‌شود. اینها در بیابان های بی آب و علف زندگی می‌کنند؛ در حالی که قسمت اعظم زندگی تمساح در محیط آبی سپری می‌شود. حتی تغذیه‌اش نیز وابسته به آب است و در آب های کم عمق به شکار می‌پردازد.

  بنابر روایت آنلی بیتون 👴

  ✍️ ظاهر شدن تمساح در خواب و رویا، نشانه این است که دوستان صمیمی و نزدیک شما افرادی حیله گر و ریاکار هستند. آنها به شما هم رحم نکرده و فریبتان می‌دهند.
  اگر در دنیای خواب سوار بر پشت تمساح شوید و پا روی قسمت پشتی بدنش بگذارید؛ یعنی امکان دارد درگیر گرفتاری و مخمصه‌ای شوید که برای حل و فصل آن تلاش و زحمت زیادی می‌طلبد.

  ه نظر لیلا برایت 👱🏻‍♀️

  ✍️ خوابی که در آن توسط تمساح گاز گرفته شوید یا به طور کلی مورد هجوم این حیوان قرار بگیرید؛ به معنای این است که خطرات و تهدیدهایی از جانب دشمنتان در راه است.
  ✍️ اگر در خواب ببینید که تمساحی را می‌کشید، علامتی از پیروز شدن بر دشمنان است؛ البته می‌تواند به معنای شکست دادن رقبا و جلو زدن از آنها نیز باشد.
  ✍️ در تعبیر دیگری از خواب کشتن تمساح باید آن را رویایی نویدبخش بدانیم. شما موفقیت قابل توجهی کسب خواهید کرد. قادر به برطرف کردن موانع و مشکلات موجود در مسیر زندگیتان می‌شوید. اگر می‌خواهید پیروزی قطعی از آنِ شما شود، حتماً با همین فرمان جلو بروید. تردید نکنید، جا نزنید و با تمام توان خود ادامه دهید.

  بر اساس کتاب سرزمین رویاها 📚

  ✍️ مشاهده تمساح در خواب یعنی اطراف شما با افراد بدخواه و دشمن احاطه شده است؛ بنابراین لازم است چشم و گوشتان را باز کنید و احتیاط بیشتری به خرج دهید.
  ✍️ دیدن چند تمساح در خواب به معنای این است که قبل از انجام هر کاری جوانب احتیاط را کاملاً رعایت کنید. به مدد این احتیاط و آینده نگری از هرگونه شکست و ناکامی پیشگیری می‌شود.
  ✍️ چه در خواب تمساحی را ببینید و چه صرفاً پوست آن را، در هر صورت تعبیر خوشایندی در انتظارتان است. این خواب حاکی از این است که زندگی شما دستخوش تغییر و تحولاتی طلایی و مطلوب می شود. این تغییرات کاملاً خوشایند و دل نشین است.
  ✍️ تعبیر دیگر این خواب می‌تواند بیانگر کسب پول، ثروت و دارایی توسط شخص رویابین باشد.

  طبق روایتی از کارل گوستاو یونگ 🤵

  ✍️ کسی که خواب تمساح دیده است ‌شدیداً می‌ترسد که مبادا مورد حمله و هجوم قرار بگیرد. این واهمه و هراس ممکن است از این جهت باشد که نکند تحت تسلط و اقتدار قرار بگیرد و همچون مومی در دستان دیگری باشد.
  لازم به توضیح است که این دل واپسی ها ممکن است به دلیل مشکلات درونی شخص رویابین باشد. شاید هم به حضور مادری مستبد و خود رای مربوط شود که فرزندش را کاملاً وابسته به خود بار آورده است. به طوری این فرزند اکنون از اعمال نفوذ مادرش می‌ترسد.

  تعابیر موضوعی از خواب تمساح📋

  اعضا و جوارح تمساح 🐊

  ✍️ اگر پوست تمساح، گوشت یا استخوانش را در خواب دیده باشید؛ مفهومش مال و ثروتی است که به دشمن و بدخواه شما تعلق دارد. صرف مشاهده این موارد در خواب یا گرفتن آنها به معنای این است که از جانب دشمن مال و اموالی به شما می رسد.

  خوردن گوشت تمساح 🐊

  ✍️ خوردن از گوشت تمساح یعنی دارایی های دشمنتان را صاحب می شوید. به نوعی مال و اموالش از چنگ او در می آورید.
  ✍️ تعبیر دیگر این خواب به معنای تسلط و چیرگی بر نگرانی، اضطراب و تشویش های درونی است. در حقیقت به این درک می رسید که با فرار کردن از مشکلات راه به جایی نمی‌برید؛ در نتیجه این بار جلوی گرفتاری هایتان می ایستید و با آنها مقابله می‌کنید. البته که در نهایت نیز پیروز میدان شما هستید.

  لباسی از جنس پوست تمساح 🐊

  ✍️چنانچه در رویا ببینید که لباسی از جنس پوست تمساح بر تن کرده‌اید؛ بیانگر دو ویژگی در شما است. یکی سرد و بی احساس بودن و دیگری داشتن غرور و تکبر.

  تمساح بی جان و هلاک شده 🐊

  ✍️ اگر در خواب تمساحی مرده و بی جان را ببینید علامت و نشانه ای است مبنی بر این که بدون دردسر و مشقت بر دشمنان خود غلبه خواهید کرد.
  ✍️ ظاهر شدن تمساح و کروکودیل مرده در رویا یعنی از شر تمامی گیر و گرفتاری های زندگی خلاص می‌شوید. این خواب به معنای اتمام همه اختلافات و جنگ و جدال ها است. در حقیقت برای مدتی دیرینه از بابت یک سری مشکلات و دشواری ها در عذاب بوده اید؛ اما راه حلی برای برطرف کردن این گرفتاری ها در دست ندارید.
  اگرچه تلاش فراوانی هم به خرج می دهید و به انتظار نشسته اید تا اوضاع مساعد شود. با این حال جایی برای نگرانی وجود ندارد؛ چرا که در آخر عاقبت خوبی در انتظارتان است.

  تمساحی با قدرت تکلم 🐊

  ✍️ تمساحی که در خواب با شما صحبت می‌کند نشان دهنده دوست و رفیقی سرشار از کینه و دشمنی است. به واسطه این نفرت اندوزی و پدرکشتگی اش قصد آسیب رساندن به شما را دارد.
  ✍️ دیدن خوابی که در آن طرف صحبت تمساح یا کروکودیل شده اید؛ نمادی از یک شخص پشت سر گو است که به بدگویی و غیبت از دیگران می پردازد.
  در تعبیر این خواب باید بگوییم اشخاصی که از زیر و بم شما آگاه هستند؛ بدون قصد و غرض مسائل محرمانه دیگران را برای بازگو شما می کنند. این افشای اسرار از روی تصادف و تقصیر بوده است. در واقع بیشتر نوعی دهان لقی است تا بدجنسی. در هر صورت شما به عنوان شنونده به هیچ وجه از این کار راضی و خشنود نیستید.
  در نتیجه باید از چنین رخدادی درس عبرت بگیرید. پیشگیری کنید و حواستان باشد چه چیزی را با چه کسی در میان می‌گذارید. با چنین رویکردی بعدها جایی برای ندامت و تاسف باقی نخواهد ماند.

  مورد هجوم تمساح قرار گرفتن 🐊

  ✍️ خوابی که در آن مورد حمله و هجوم تمساح قرار بگیرید، تعبیری سمبلیک دارد. این خواب نمادی از یک فرد سنگدل، ظالم، درنده و بی فرهنگ و مهم تر از همه بی وفا و عهد شکن است. در واقع شخصی با چنین خصوصیاتی در تلاش است تا لطمه ای به شما وارد کند. برای مقابله با او تلاش زیادی به خرج می‌دهید؛ اما متاسفانه آنقدری از شما قوی تر است که در هر حال نیت بدش را عملی کرده و به شما ضربه می‌زند.
  ✍️ چنانچه در برابر یورش تمساح به جای فرار کردن، بمانید و ایستادگی و استقامت به خرج دهید بیانگر احساساتی منفی و ویرانگر است. این احساسات از گذشته همراهتان بوده و همواره شما را می آزارد؛ منتهی به رغم رنج و عذابی که می‌کشید این طیف احساسات برای شما جالب توجه است.
  ممکن است تلاشتان در راستای انکار و نادیده گرفتن این احساسات مخرب باشد. منتها در عمل به همین راحتی نخواهد بود. بلکه شرایط سخت و طاقت فرسایی در پیش خواهید داشت.
  ✍️ چنانچه در رویای خود مورد حمله و تهاجم تمساح قرار بگیرید، با او درگیر شوید و شکستش بدهید؛ تعبیر خیری دارد. به این معنا که بر افکار و عواطف منفی و ناخوشایندتان تسلط پیدا می کنید.
  ✍️ اگر در حمله تمساح، شما بر این حیوان چیره شوید ولی بعد رهایش کنید؛ یعنی دشمن و بدخواهان زیادی دارید که از قضا در زندگیتان حضور پر رنگی دارند. حتی می توان گفت با دشمنان خود زندگی می‌کنید. توجه داشته باشید ممکن است این شخص در ابتدای امر فرار و پسروی کند؛ اما فریب این عقب نشینی را نخورید؛ زیرا هنوز هم امکان دارد در آینده از جانب او دچار ضرر و زیان شوید.
  ✍️ تعبیر دیگری از خواب حمله و هجوم تمساح وجود دارد. طبق این تعبیر به دلیل رفتارهای ناشایست و تحقیرآمیزی که با شخصی دارید باعث کینه اندوزی او شده اید؛ در نتیجه آن قدری تحریک شده که می‌خواهد به هر قیمتی به شما صدمه و لطمه‌ای وارد کند.
  تلاش می‌کنید فاصله تان با این شخص حفظ شود و انتخابتان دوری و دوستی است. با همه این ها اگر در انجام قصد شرش موفق شود، صدمه و زیانی که از جانب او وارد شده بسیار مخرب، شدید و جدی خواهد بود.
  ✍️ در تعبیری متفاوت از خواب حمله تمساح باید آن را علامتی دال بر حضور افرادی بی عرضه و نالایق دانست. این افراد بی لیاقت جزو اطرافیان و نزدیکان شما هستند که انجام یک سری امور به آنها سپرده شده است. نابلدی و ناشایست بودن آنها باعث می شود دشمنانتان قوی‌تر و نیرومندتر شوند.
  ✍️ خوابی که در آن شخصی غیر از شما مورد حمله تمساح قرار بگیرد؛ یعنی با بد رفتاری، بی رحمی و ندانم کاری‌هایتان به کسی لطمه و صدمه زده‌اید.
  ✍️ دیدن هجوم تمساح در خواب تعبیر خیر و خوشی ندارد. این رویا نشانه ای از اهانت و بی احترامی به فردی مشخص است؛ یعنی کسی که او را می‌شناسید.
  ✍️ حمله و تهاجم تمساح در خواب حاکی از وجود موانع و مشکلاتی در زندگی است. این مشکلات آن قدری پیچیده هستند که راهی برای رفع و رجوع آنها به ذهنتان نمی‌رسد؛ اما رویای شما این مژده را دارد که یک دوره زمانی نو پیش رویتان قرار می‌گیرد. در این دوره هر مانع، دو دلی و تردیدی که دارید به طور کامل بر طرف می‌شود. بر همین مبنا مجالی می‌یابید تا به همه مشکلات و اتفاقات ناگوار و تلخ پایان ببخشید. در این بازه اعضای خانواده و شریک عاطفی‌تان کمک‌های فراوانی به شما می‌کنند. حضور گرم و همدردی آنها به شما انگیزه و قوت قلبی برای مقابله با مشکلات می‌دهد؛ در نتیجه قادر به رفع کردن هرگونه خلا و نیاز وجودی می‌شوید.
  ✍️ در تعبیر مجزایی از خواب حمله تمساح یا کروکودیل این طور گفته‌اند که از نظر سلامتی و تندرستی دچار مشکل و بیماری می‌شوید. از سوی دیگر، این خواب حکایتگر تجربه طیفی از احساسات منفی و ناخوشایند در روزهای اخیر است. حتی ممکن است با گذر زمان، شدت این عواطف دردناک و آزاردهنده افزایش یابد. با این حساب بهتر است بیشتر برای خودتان وقت بگذارید. اهمیت بیشتری برای خود قائل شوید. با این کارها سطح کیفیت زندگی خود را بالاتر ببرید تا بعدها جایی برای ندامت، پشیمانی و تاسف باقی نماند.
  اگر در روزهای فعلی احساس ناخوش احوالی کرده‌اید، توصیه می‌کنیم به پزشک مراجعه کنید. بگذارید شما را ویزیت کند. حتی خودتان نیز بیکار نمانید و بررسی دقیقی از اوضاع و احوالتان انجام دهید. ممکن است این کار باعث پیشگیری از مشکلات جدی سلامتی باشد. این رویا را به فال نیک بگیرید؛ چرا که امکان دارد به واسطه توصیه های پزشک، سبک زندگیتان به کل عوض شود؛ یعنی راه های بهتری برای مراقبت از سلامتی و تندرستی خود یاد بگیرید.
  ✍️ اگر در خواب به طور واضح دیدید که تمساح یا سوسماری به شما حمله کرده است؛ یعنی چهار چشمی مراقب عزیزانتان باشید. فرد یا افرادی در زندگی شما حضور دارند که حسابی نورچشمی شما محسوب می‌شوند؛ در نتیجه مراقبشان باشید تا خدای ناکرده اتفاق ناگواری برایشان رخ ندهد.
  ممکن است یک سری اتفاقات رخ بدهند که شما را دچار دل آشوبه و نگرانی کنند. این رویدادها بیشتر حس غم و ناشادی را به وجودتان تزریق می کنند. در این شرایط باید دست به کار شوید و اوضاع را سر و سامان بدهید.
  ✍️ از سوی دیگر در عالم خواب مورد حمله تمساح قرار گرفتن می تواند نشانه ای مربوط به ناخودآگاه شما باشد. در حقیقت ذهن هوشیار در تلاش است شما را از موضوعی آگاه کند. مبنی بر این که اگر شخصی برایتان اهمیت ویژه ای دارد و در قلبتان نسبت به او احساس محبت دارید؛ لازم است بیشتر به او توجه کنید. به طور کلی دامنه دقتتان را افزایش دهید. به خصوص نسبت به مسائلی که به تازگی در مورد بعضی افراد فهمیده اید. در واقع به ادراک و قدرت تحلیل خود ایمان داشته باشید. از یافته هایتان سرسری نگذرید.

  همچنین بخوانید:  ⚒️ تعبیر خواب تبر از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  تهاجم تمساح یا کروکودیل به فردی غریبه 🐊

  ✍️ اگر در خواب ببینید که تمساح به فردی بیگانه و ناشناس یورش برده است، می‌تواند نشانه ای از شخصیت محتاط شما باشد. در واقع در امور زندگیتان بسیار زیاد مراقب و گوش به زنگ هستید. بگذارید این طور بگوییم که همواره به فکر محافظت و مواظبت از اعضای خانواده یا رفقایتان هستید. منتها این احساس حراست و پاسداری آن قدری قوی است که تبدیل به نگرانی و دل واپسی شده است. مدام در هول و ولا هستید که مبادا اتفاق بدی برای عزیزانتان رخ دهد و دچار آسیب و لطمه بشوند.
  باید توجه داشته باشید که در نهایت هرکسی زندگی خودش را دارد. به اضافه این که شما نمی توانید هر رخداد و پیشامدی را تحت کنترل و اقتدار خود درآورید؛ بنابراین قسمت اعظم تمرکز و انرژیتان را برای زندگی و وجود خود خرج کنید. گاهی کمی خودخواه بودن هم بد نیست! شایسته است که بیشتر برای خود وقت بگذارید.

  تمساح درنده و مرگبار 🐊

  ✍️ اگر تمساحی درنده خو و وحشی را در خواب ببینید؛ به معنای شروع روزهای جدید و سرشار از تغییرات است.
  ✍️ تعبیر دیگر این خواب می‌تواند حکایت گر از راه رسیدن خطر و تهدیدی باشد. خطری که حتماً، قطعاً و به زودی رخ می‌دهد.

  تمساحی رام و دست آموز 🐊

  ✍️ اگر تمساحی که در خواب شما ظاهر شده رام و اهلی باشد یعنی اعتبار و اقتدار قابل توجهی به دست می‌آورید.
  ✍️ تعبیر دیگری از خواب تمساح اهلی و دست آموز این است که صلح و آشتی در راه است. سابق بر این با افرادی مشکل و درگیری داشته اید و در نتیجه روابط شما تیر و تار است. حتی ممکن است به دلیل رفتار ناشایستی که با شما داشته اند با آنها قطع رابطه کرده باشید. در هر صورت این دلخوری‌ها برطرف خواهد شد و مجدداً روابطتان حسنه می‌شود.
  ✍️ اما اگر خودتان برای تربیت و رام کردن تمساح یا کروکودیل دست به کار شوید، یعنی خبرهای خوشی در راه است. در مسیر درستی گام بر می‌دارید که سرشار از اتفاقات مثبت و نیک است. اگرچه مسائلی خوشایند و گوارا پیش رویتان قرار می ‌گیرد اما یادتان باشد که امکان بهره مندی از همه آنها وجود ندارد. در این شرایط باید هوشیارانه عمل کنید.
  یعنی میان فرصت های ناب و خوش یمنی که پیش آمده دست روی بهترین و مطلوب ترین بگذارید. قدر زمان با ارزشتان را بدانید و نهایت استفاده را از لحظه‌های زندگی خود ببرید. در این شرایط لازم است با اقتدار جلو بروید و بر اوضاع مسلط شوید و در همین راستا سطح کیفیت و مطلوبیت زندگی خود را بالا ببرید.

  حضور تمساح در خشکی 🐊

  ✍️ اگر در خواب ببینید که تمساحی به خشکی آمده و شما را تعقیب می کند، شما هم از چنگش می‌گریزید؛ تعبیر خوشی دارد. رویای شما حاکی از توانمندی و قدرتی است که برای رفع و رجوع مشکلات و گرفتاری‌های خود دارید.
  با گذر زمان شرایط شما سازگار و مناسب می‎‌شود. به طوری که توانایی غلبه بر مشکلات و دغدغه‌های خود را پیدا می‌کنید. کافی است کمی تلاش و استمرار به خرج دهید تا به راحتی بتوانید همه این درگیری‌ها را پشت سر بگذارید.
  ✍️ فرار کردن از تمساح در این خواب این گونه تعبیر می‌شود که حوادثی ناگوار و طاقت فرسا به اضافه مشکلاتی پیچیده و عذاب آور را تجربه خواهید کرد؛ اما خودتان را نمی بازید و در برابر این درگیری‌ها مقاومت به خرج می‌دهید. اجازه نمی‌دهید این گرفتاری‌ها و مشکلات ویرانگر بر شما چیره شده و در زندگیتان خرابی به بار بیاورد.

  دست تنها ماندن در برابر حمله تمساح 🐊

  ✍️ اگر در خواب مورد حمله و هجوم تمساحی قرار بگیرید و خودتان باشید و خودتان؛ و هیچ کسی به کمکتان نیاید یا کسی نباشد که شما را فراری دهد یعنی مشکلاتی سخت، دشوار و طاقت فرسا در راه است. متاسفانه این گرفتاری‌ها را گریزی نیستد و به ناچار باید با آنها روبرو شوید. در این شرایط لازم است که نهایت سعی خود را به کار بگیرید و با مسائل مواجه شوید.
  در تکمیل تعبیر این خواب باید بگوییم که حتی از دست اطرافیانتان هم کاری ساخته نیست. ممکن است قلباً مایل باشند دست یاری به سوی شما دراز کنند؛ اما در عمل هیچ کس قادر نیست به شما کمک کند. کاملاً دست تنها خواهید بود.

  تمساحی که شما را به دندان گرفته است 🐊

  ✍️ این که تمساحی در خواب، شما را گاز بگیرد یعنی ضمیر ناخودآگاه شما از قبول یک سری مسائل رنج آور و تلخ امتناع می‌کند. در حقیقت ذهن ناخودآگاهتان نمی خواهد حقایق آزار دهنده را بپذیرد.
  ✍️ این خواب می تواند نشانگر ارتباط یا شرایطی منفی باشد که یک گوشمالی اساسی به شما می‌دهد. به واسطه آن دچار لطمه و آسیب می‌شوید.
  ✍️ تعبیر دیگر این رویا روایتگر دل واپسی و ترس‌های درونی است که اتفاقاً خودتان هم با آنها آشنایی دارید. در همین حین باید بگوییم که متاسفانه دقت کافی ندارید و از خطاهای قبلی خود عبرت نمی‌گیرید. مدام به تکرار اشتباهات خود می پردازید و عملکردتان سرشار از دلسردی و یاس است.
  ✍️ برای خواب گاز گرفته شدن توسط تمساح تعبیر دیگری مطرح شده است؛ مبنی بر این که به علم و دانایی بیشتری دست خواهید یافت.
  ✍️ تعبیر خواب تمساحی که شما را گاز می‌گیرد می‌تواند علامتی از نگرانی، دل‌واپسی و استرس‌هایی باشد که بابت امورتان دارید. این احساسات منفی و ناخوشایند حتی ممکن است به سلامتی جسمیتان نیز لطمه شدیدی وارد کند.
  ✍️ چنانچه در خواب ببینید که تمساح پاهای شما را گاز گرفته است؛ یعنی وضع مالیتان دچار رکود می‌شود. موانعی جلوی رشد و پیشرفت مالی شما را خواهند گرفت.
  ✍️ تعبیر خواب تمساحی که دستتان را گاز می‌گیرد این است که با همکاران و هم صنفی‌های خود به مشکلاتی جدی برمی‌خورید. این افراد آسیب شدیدی به شما می‌زنند. چنین خوابی را یک هشدار در نظر بگیرید و دقت و احتیاط بیشتری به خرج دهید. خودتان را آماده هرگونه اختلاف و مشکلی در زمینه کاری نمایید.
  ✍️ رویایی که به گاز گرفته شدن توسط تمساح و کروکودیل بگذرد یا قسمتی از اعضای بدنتان را بخورند، بی برو و برگرد نشانه خطر و ریسک است. احتمال دارد مبالغ هنگفتی پول را در زمینه‌ای سرمایه گذاری کرده باشید؛ اما به رغم تلاش و سخت کوشی فراوانتان این سرمایه گذاری به سرانجام نمی‌رسد. عملاً سود و منفعتی نصیبتان نخواهد شد.
  ✍️ تعبیر دیگر این رویا بیانگر حس و حال درونی شما است. گاهی از این همه اهمیت دادن به دیگران به ستوه می‌آیید. قلباً دلتان می‌خواهد از همه کارهایتان دست بکشید و کمی برای خودتان زندگی کنید.

  تمساح شناور در آب 🐊

  ✍️ چنانچه در رویا تمساحی شناور در آب را ببینید که از قضا به سوی شما می‌آید؛ به معنای وقوع اتفاقاتی ناگوار و ناراحت کننده برای شخصی در اطراف شما است. این شخص جزو افراد نزدیک به شما محسوب می‌شود.
  ✍️ تعبیر خواب تمساحی که درون آب دیده شود، اشاره گر ویژگی‌های شخصیتی فرد رویابین است. اگر شما چنین خوابی دیده‌اید ممکن است سرشار از شک و تردید باشید. در واقع هنوز هم که هنوز است نمی‌دانید از زندگی چه می‌خواهید. همین ندانستن و مردد بودن زمینه‌ای را ایجاد می‌کند که به آسانی فریب دیگران را بخورید.
  ✍️ تعبیر متفاوتی از این خواب می‌گوید شخصیتی انعطاف پذیر و نرم دارید. به راحتی با تغییرات و مسائل نوظهور کنار می‌آیید. توان خو گرفتن با هر شرایط و موقعیتی در شما وجود دارد.
  ✍️ خواب شنا کردن تمساح به انرژی، نیرو و توان فرد رویابین نیز تعبیر می‌شود. این خواب بیانگر انرژی و ارتعاش‌های وجودی شما است که باعث ایجاد موفقیت و شادکامی در زندگیتان می‌شود.
  ✍️ دیدن خواب تمساح، کروکودیل و سوسمار درون آب یعنی راهکاری برای حل و فصل کردن مشکلات و گرفتاری‌های خود می‌یابید. در این زمانی نگرانی و دل‌واپسی‌های شما ختم به خیر می‌شود و زنجیره‌ای از رویدادهای خوشایند برایتان در راه است.
  ناگفته نماند که در این شرایط بهتر است تغیراتی در شغل خود داشته باشید. یک زمینه را انتخاب کرده و در آن امر متخصص شوید. حواستان به پیشرفت مالی هم باشید، اجازه ندهید اوضاع پولیتان دچار رکود و یکنواختی شود؛ البته افرادی سر راهتان قرار می‌گیرند که به مدد آنها شغل مناسب خود را می‌یابید؛ بنابراین اگر پیشنهاد کاری دریافت کردید، توصیه می‌کنیم آن را قبول کنید.
  ✍️ رویای شنا کردن تمساح و کروکودیل در آب، تعبیر خوشایندی دارد. بر اساس آن شادی و خوشی به زندگیتان راه می‌یابد. اوضاع کاملاً مطابق میل شما پیش خواهد رفت. خبری از هیچگونه تغییر و تحول نیست؛ مخصوصاً تغییری که این شرایط ایده آل را برهم بزند.
  ✍️ این خواب ممکن است علامت تمایلات و خواسته‌های مخفی درونی نیز باشد. شما علایق و گرایشاتی دارید که از بیان آنها می‌ترسید. در حالی که بروز این تمایلات ممکن است موضوعی طبیعی و حتی خوب و مناسب باشد؛ اما شخص شما موانع زیادی برای ابراز احساسات و علایق درونی خود دارید.

  نابود کردن تمساح🐊

  ✍️ اگر در خواب تمساحی را بکشید مفهومش این است که به روابط اختلافیتان با برخی افراد، بهبود بخشیده می‌شود.
  ✍️ با دیدن چنین رویایی لازم است شیوه صحیح محافظت و مراقبت از خود را بیاموزید؛ چرا که در دوره پیش رو با یک نبرد و مبارزه روبرو می‌شوید. در این جنگ و جدال پیروز خواهید شد و فرصتی دست می‌دهد تا بر ترس ها و نگرانی‌های خود چیرده شوید. از این جا به بعد دیگر می‌توانید با آسودگی خاطر به زندگی خود ادامه دهید.
  ✍️ چنانچه در خواب برای کشتن تمساح اقدام کنید اما موفق نشوید، رویای شما نوعی اخطار است. در واقع بابت موضوعی به شما هشدار داده می شود.
  ✍️ کشتن تمساح در خواب معنای نمادین دارد؛ مبنی بر این که درون شما مملو از خشم و عصبانیت است.
  ✍️ رویایی که در آن جان تمساح گرفته شود این مژده را برایتان دارد که در روزهای آتی شانس و اقبالی درست و حسابی به شما روی خواهد آورد.
  ✍️ تعبیر دیگری از خواب نابود کردن تمساح وجود دارد. این خواب بیانگر احساس تعهد و پایبندی شما نسبت به اهداف و خواسته هایتان است.
  ✍️ اگر برای کشتن تمساح از اسلحه استفاده کرده و به او شلیک کنید، خواب شما علامتی از انرژی و انگیزه‌های درونیتان است. در واقع تمایل زیادی برای شناسایی فرصت ها و زمینه های کاری موفق و پولساز دارید.
  ✍️ تلاش و تکاپو برای کشتن تمساح در خواب به دشمنان و رقبای شدیداً قدرتمند تعبیر می‌شود. این بدخواهان سابق بر این قدرت چندانی نداشته‌اند و حالا به یکباره توانی ویژه پیدا کرده‌اند. بگذارید این طور بگوییم که دشمنان شما گرگ هایی در لباس میش هستند؛ یعنی از در دوستی وارد شده و اتفاقاً ادعای دلسوزی و رفاقت شدیدی نیز دارند. منتها در واقعیت به دنبال کوچک‌ترین فرصتی برای صدمه زدن به شما هستند.
  توجه داشته باشید این گونه اشخاص از انجام هیچ کار بدی ابایی ندارند. همه تلاششان را به خرج می‌دهند تا به شما لطمه‌ای وارد کنند. از آن سو شما هم آگاهی کاملی نسبت به نیت شر این افراد دارید و می‌دانید که شخص یا اشخاصی برای ضربه زدن به شما کمین کرده‌اند؛ بنابراین سعی می‌کنید که خودتان را کنار بکشید و هر طور شده از چنین افرادی دوری کنید.

  یک انسان طعمه تمساح می‌شود 🐊

  ✍️ اگر در خواب ببینید که تمساح انسانی را می‌خورد یعنی یکی از آشنایان برای شما مزاحمت و گرفتاری ایجاد می‌کند.
  ✍️ این خواب می‌تواند نشانه ای از بهم ریختگی شرایط کاری باشد؛ یعنی ممکن است در امور شغلی و پروژه‌های کاریتان شکست بخورید و ناکام بمانید؛ البته احتمال دارد از بابت جنبه‌های دیگر زندگی نیز دچار دل‌واپسی شوید.
  ✍️ چنانچه تمساح، کروکودیل و حتی سوسمار در خواب به کسانی غیر از شخص رویابین حمله کنند و سپس آنها را بخورند؛ یعنی در شغل خود دچار یک شکست سهمگین می‌شوید. این شکست بزرگ ناشی از موش دواندن همکاران غیر قابل اطمینان است. با این حساب توصیه می‌کنیم دست بجنبانید و کار و کسب خود را راه بیندازید.
  به بیان دیگر آقای خودتان باشید و نوکر خودتان! در همین راستا لازم است نحوه رفتار و معاشرت با هر فردی را بیاموزید. این طور نباشد که همه را به یک چشم ببینید و با همه به یک شیوه رفتار کنید.

  تمساحی در حال قورت دادن طعمه 🐊

  ✍️ اگر آن لحظه‌ای را در خواب ببینید که تمساح در حال بلع و قورت دادن طعمه‌اش است؛ به معنای این است که زندگیتان سرشار از شیرینی و لذت می‌شود. منتها در همان زمانی که خوشی‌هایتان به اوج می‌رسد، دچار خطا می‌شوید و به بیراهه می‌روید.

  همچنین بخوانید:  ⚰️ تعبیر خواب تابوت از نظر معبران معروف جهان

  تمساحی که در مجاورت دریاچه حضور دارد 🐊

  ✍️ اگر چنین رویایی دیده باشید یعنی از نظر احساسی یک زندگی کاملاً عاشقانه و خوش را می‌گذرانید.
  ✍️ خواب شما ممکن است حامل پیغامی امید بخش باشد؛ مبنی بر این که همه دل واپسی‌های خود بابت موضوعی خاص را دور بریزید؛ چرا که پایان شب سیاه، سپید است و دل مشغولی شما نیز ختم به خیر خواهد شد.
  ✍️ این که در خواب تمساحی را کنار دریاچه ببینید، ممکن است سمبلی از رفتار و کردار ناشایست اعضای خانواده یا بعضی از رفقایتان باشد. با مشاهده چنین خوابی این احتمال را هم در نظر بگیرید که افراد نامبرده شده در تلاش هستند تا شما را بفریبند. در این راه هر مکر و حیله‌ای را به کار می‌گیرند.

  تمساحی با دهان باز 🐊

  ✍️ اگر در خواب تمساحی را ببینید که با تمام توان دهانش را باز کرده؛ یعنی دیدگاهی خصومت آمیز و دشمنانه نسبت به مسائل دارید. به طور کلی در هر موضوعی بیش از حد واکنش نشان می‌دهید و بزرگ نمایی می‌کنید.
  ✍️ اگر تمساحی که در خواب آرواره هایش را باز کرده، دک و دهانی بسیار بزرگ داشته باشد؛ به معنای میل و اشتیاق شدید شما برای کسب موفقیت، شادکامی و البته مال اندوزی است. این رویا بیانگر طمع کاری و حریص بودن شما است.

  تمساحی کوچک و ریزه میزه 🐊

  ✍️ مشاهده تمساحی با قدر و اندازه کوچک در خواب حکایت از احساس گناه و عذاب وجدان شما بابت موضوعی، دارد.
  ✍️ تعبیر دیگر این خواب به خشم درونی شما مربوط می‌شود؛ یعنی نمی‌توانید کسی را که به شما بدی کرده، ببخشید و از او بگذرید.
  ✍️ رویای گفته شده می تواند نشانه ای مسائل کوچک و کم اهمیت باشد. موضوعاتی که تسلط کافی بر آنها دارید و به راحتی از پسشان بر می‌آیید.
  ✍️ گاهی اوقات دیدن تمساحی کوچک در خواب، سمبلی از خیانت، دو رویی و بی وفایی است.
  ✍️ در تعبیر نمادین دیگری از خواب تمساحی کوچک باید آن را سمبلی از تمایلات دانست؛ در واقع نماد میل و خواسته درونی شخص رویابین برای مراقبت و پاسداری از یک سری افراد است. اگر کسی که این خواب را دیده صاحب فرزندی باشد، خوابش تعبیری غیرعادی دارد. در حقیقت بیانگر تمایلی مریض گونه برای محافظت از فرزندان است.
  ✍️ تمساح هایی در حد و اندازه کوچک بیانگر از خود گذشتگی برای اعضای خانواده است. پس دیدن چنین خوابی یعنی شما شدیداً مواظب خانواده تان هستید؛ البته که آنها نیز متوجه فداکاری هایتان بوده و ارزش کارتان را می‌دانند.

  توله تمساح 🐊

  ✍️ این که در خواب با بچه تمساح روبرو شوید؛ به معنی نیاز و تمایل شما برای برخورداری از یک مراقب و پشتیبان همیشگی است. در واقع دوست مایلید کسی همواره هوای شما را داشته باشد.
  ✍️ در بیانی دیگر می توان این خواب را علاقه مندی به روابط قوی و محکم خانوادگی دانست. شخص رویابین تمایل شدیدی به بهره مندی از حمایت و پشتیبانی والدین اش دارد.
  ✍️ دیدن بچه تمساح یا کروکودیل در خواب بیانگر ایجاد مشکلات و گرفتاری است. ممکن است در ظاهر رفع این مشکلات آسان به نظر بیاید اما در عمل از این خبرها نیست! در چنین شرایطی لازم است بیشتر به اوضاع و احوال زندگی خود دقت کنید. عقاید، نگرش و باورهای خود را به سطح بالاتری ارتقا دهید. ممکن است اکنون بابت مسائلی آزرده خاطر شوید؛ اما نگران نباشید زیرا در روزهای آتیه از شر این چیزهای ناخوشایند آسوده خواهید شد.

  تمساحی درشت اندام 🐊

  اگر تمساح یا کروکودیل با اندازه بزرگ را در خواب ببینید؛ یعنی به این زودی قرار نیست از درگیری و دغدغه های زندگی تان آسوده شوید. به معنای دیگر شما توان و نیروی مقابله با این گرفتاری ها را ندارید؛ چرا که اوضاع فعلی ناشی از پشت گوش انداختن و بی توجهی به شرایط است.
  همان طور که از قدیم گفته اند خود کرده را تدبیر نیست! در نتیجه انتظار نداشته باشید که در همین ابتدای امر موفق به حل مشکلات و رفع موانع شوید. با این حساب جا نزنید و به مقابله با دشواری های زندگی ادامه بدهید. اگر می خواهید بر ناکامی و شکست هایتان چیره شوید، باید صبوری پیشه کنید، وقت و انرژی زیادی بگذارید.
  در این شرایط لازم است با نهایت توانتان به تلاش و سخت کوشی ادامه دهید تا زمانی که بر مشکلاتتان فائق آیید. در غیر این صورت نتایج خوبی عایدتان نخواهد شد.

  گرد هم آمدن چند تمساح 🐊

  ✍️ این که در خواب دور هم جمع شدن چند تمساح را ببینید؛ یعنی در روزهای نه چندان دور با خطرات و ریسک های فراوانی طرف حساب می‌شوید. این خطرات حتی جان و زندگی شما را نیز تهدید خواهد کرد.
  از سوی دیگر این خواب می تواند بیانگر قصد و نیت شما برای کناره گیری در زمینه شغلی باشد؛ زیرا آن طوری که باید از کار و بار خود احساس رضایت و خرسندی نمی‌کنید.

  نبرد دو تمساح 🐊 🐊

  ✍️ اگر در دنیای خواب و بی‌خبری شاهد نزاع دو تمساح باشید، رویای شما بیانگر درگیری و کشمکش، جنگ و جدال و چالش هایی است که میان اطرافیانتان رخ می‌دهد. در این شرایط عقل حکم می‌کند که خودتان را کنار بکشید و هیچ گونه دخالتی نکنید. بگذارید خودشان با هم به توافق و آشتی برسند.
  ✍️ تعبیر دیگری از خواب مجادله میان دو تمساح یا دو کروکودیل وجود دارد. این خواب از درگیری و اختلاف میان دو شخص حکایت می‌کند. یکی از آنها قدرتمند و با نفوذ است و دیگری یک دنده و لجباز! جنگ و دعوای میان آنها اوضاع را بغرنج و پیچیده می‌کند. ممکن است یک طرف این قضیه شما باشید یعنی آن فرد قدرتمند یا لجباز.
  در این صورت لازم است حواستان به عملکردتان در روزهای آینده باشد. در این صورت دیگران را مقصر مشکلات خود نخواهید دانست. به ویژه که ممکن است با کسی درگیر شوید که در روزهای آینده مافوق شما شود؛ یعنی یک رئیس یا سرپرست و غیره. البته ممکن است این افراد پدر، مادر و به طور کلی اشخاص مهم زندگیتان نیز باشند.
  در روزهای پیش رو از نظر مهارت های اجتماعی و برقراری رابطه شرایط چندان خوبی ندارید. با این حساب از هرگونه دعوا و جنجال دوری کنید تا خدای ناکرده بعدها جایی برای حسرت، پشیمانی و ندامت باقی نماند.

  تمساح در بیشه و جنگل زار 🐊

  ✍️ اگر در خواب تمساح یا حتی سوسماری را در جنگل و بیشه زار ببینید، به معنای آغاز یک زندگی سرشار از توانایی و قدرتمندی است. به واسطه تغییر و تحولات مثبتی که در زندگیتان اعمال کرده اید؛ اوضاع به طور عمده عوض شده است.

  تمساحی که در تعقیب شما است 🐊

  ✍️ اگر در خواب ببینید که تمساحی در به در شما را تعقیب می کند، نشانه سعی و تکاپوی شما برای دوری از اشخاص حیله گر و بی وفا است؛ منتها هر کاری هم که انجام دهید باز هم از شر این افراد مکار و بدعهد خلاص نمی‌شوید.
  ✍️ دیدن چنین خوابی ممکن است حال و هوای خوبی را برایتان تداعی نکند؛ اما در واقعیت همه چیز کاملاً متفاوت است. در حقیقت رویای شما به برخورداری از شانس و اقبال فراوان تعبیر می‌شود. حتی ممکن است این اقبال نیک برای چند سال به طول بینجامد اما در نهایت در دو سال پایانی، شرایط از این رو به آن رو شود. همه چیز به سوی خرابی و ویرانی بروید.
  روزهایی سرشار از بدی، بدبختی و وحشت را تجربه کنید. در این شرایط مهم ترین کاری که از شما بر می آید این است که به شان و جایگاه خود اعتماد داشته باشید. با خودباوری و اطمینان به شخص خود پیش بروید. در این صورت است به که لطف خدای متعال مجدداً آرامش و آسودگی را تجربه خواهید کرد.

  محاصره شدن با تمساح‌ها 🐊

  ✍️ این که در خواب شاهد محاصره شدن خود توسط چندین تمساح باشید؛ به معنای مواجه شدن با شرایطی است که بوهای خوبی از آن به مشام نمی‌رسد. این موقعیت از راه نرسیده، به عاقبت خوبی ختم نخواهد شد.
  ممکن است یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید ولی برای قبولش آمادگی لازم را نداشته باشید؛ در نتیجه همین موضوع استرس و نگرانی های زیادی برایتان به همراه داشته باشد؛ بنابراین لازم است با توجه و دقت مضاعفی به پیش بروید. حواستان به هر یک از قدم ها و اقدامات صورت گرفته باشد. اگرچه آدمی جایر الخطا است؛ اما اگر چشم و گوشتان را خوب باز کنید از ارتکاب هرگونه خطایی پیشگیری خواهد شد. اگر این عاقبت اندیشی را نداشته باشید ممکن است نتایج آن به قیمت از دست دادن جانتان تمام شود.
  سعی کنید بیش از حد به خود فشار نیاورید. گاهی حتی بد نیست که به نصیحت های دیگران گوش دهید و از آنها کمک بگیرید؛ البته که می توانید به افراد محتاج کمک نیز یاری برسانید. توجه داشته باشید که بعضی از مردم به رغم غریبه بودن، آنقدری صبور و با درک و فهم هستند که کاملاً شما را می فهمند و کمک حالتان محسوب خواهند شود؛ در نتیجه در روزهای سخت به سراغ این اشخاص بروید و نگذارید بیگانه بودنشان شما را به شک و تردید بیندازد.

  گیر انداختن تمساح 🐊

  ✍️ گیر انداختن و گرفتن تمساح در خواب یعنی تجربه ای هیجان انگیز و خوشایند در پیش دارید. این تجربه ممکن است ناشی از شروع یک رابطه یا پذیرفتن یک موقعیت شغلی جدید باشد. در این شرایط برای قبول کردن یا نکردن، لازم است به تصمیم گیری بنشینید. هر تصمیمی که می گیرید باید آن‌قدری محکم و مطمئن باشد که شما را سرشار از احساس امنیت و اطمینان خاطر کند.
  حتی دوستان و آشنایان نیز دست به کار می شوند و از شما می خواهند که سایر راه های پیش رویتان را بسنجید؛ اما در نهایت این شمایید که باید تصمیم نهایی را اتخاذ کنید. به خصوص که موقعیت های شغلی بزرگ و برجسته همیشه شما را می ترسانیده است. با این حال بهتر است که این بار مغلوب ترس خود نشوید. ضمن تحقیق و بررسی هایی که منجر به افزایش آگاهی و علمتان می‌شود، دلتان را به دریا بزنید و این فرصت شغلی را بقاپید.

  تمساحی روی سطح زمین 🐊

  ✍️ اگر در خواب تمساح یا کروکودیلی را روی سطح زمین ببینید به معنای پیامی از طرف ضمیر ناخودآگاهتان است. ذهنتان به طور فعلی احساس خوبی ندارد و قصد دارد شما را از این موضوع باخبر کند. ممکن است حس بد و ناخوشایند شما بابت امور کاری یا شخصی باشد. شاید از کار و بارتان یا زندگی شخصیتان راضی و خشنود نیستید. این عدم رضایت می‌تواند مربوط به نزدیکان و اطرافیان شما نیز باید. این مسائل و احساسات منفی تاثیر بدی روی اعتماد به نفس شما گذاشته‌اند. حتی از این بابت استرس و نگرانی‌های زیادی را متحمل شده‌اید.
  این احتمال هم وجود دارد که انتظارات زیادی از دیگران دارید؛ اما آنها مطابق با میل و خواسته شما رفتار نمی‌کنند. به طور کلی به خود متکی بودن را یاد بگیرید. این شما هستید که باید با مشکلات و گرفتاری هایتان بجنگید. از کسی هیچ انتظاری نداشته باشید. به پشتکار و سخت کوشی خود ادامه بدهید. دست از قضاوت کردن دیگران بردارید. وقتش رسیده که خودتان را باور داشته باشید و تنها به خودتان تکیه کنید.
  ✍️ تعبیر خواب ایستادن تمساح یا کروکودیل روی زمین گویای احساس شما است. حس می‌کنید گیر افتاده‌اید و به نوعی تحت فشار قرار گرفته‌اید. وقایعی در زندگیتان روی می‌دهد که چندان خوشایند شما نیست؛ منتها نحوه تغییر دادن آن را بلد نیستید و نمی دانید چگونه باید با این اتفاقات مقابله کنید. در این شرایط پیش از هر کاری دقت و تمرکز خود را بالا ببرید. حتی به کوچک‌ترین مسائل نیز حسابی دقت کنید. با گام‌هایی حساب شده پیش بروید و هیچ جزئیات مهمی را از دست ندهید.
  بهتر است همه تمرکزتان را روی کسب پول و درآمد نگذارید. بیشتر از این که به فکر کار و بار باشید، به خانواده و دوستانتان اهمیت بدهید. از تک تک لحظاتی که با عزیزانتان می گذرانید نهایت لذت را ببرید. همین مسائل موفقیت های کوچک و انگیزه بخشی محسوب می‌شوند که رفته رفته به اعتماد به نفس شما بهبود می بخشند.

  تمساح محبوس در قفس 🐊

  ✍️ چنانچه در خواب تمساح یا کروکودیلی را حبس شده در قفس یا در فضای باغ وحش ببینید؛ به معنای مشاجره لفظی با یک شخص جنس مخالف است. این امکان وجود دارد که فردی از اعضای خانواده موجب دلخوری و ناراحتی شما شود. احتمال دارد این اختلاف به دلیل مخالفت شما با تصمیم این فرد باشد؛ چرا که قصد و تصمیم این شخص تاثیر مستقیمی بر زندگی شما می‌گذارد.

  اجزای داخل دهان تمساح 🐊

  ✍️ دیدن استخوان فک یا دندان تمساح در خواب خبر از ایجاد شرایطی ویژه می‌دهد. شرایطی پیش می‌آید که باید به دفاع از خود بپردازید. استقامت و پایداری به خرج دهید. احتمال دارد این مدافعه بابت باورها و عقاید شما باشد. در همین حین لازم است از میزان درک و فهم اطرافیانتان مطمئن شوید. باید اطمینان حاصل کنید که دور و بری هایتان درک صحیح و روشنی از آنچه می‌گویید و می‌خواهید، دارند. به خصوص که ممکن است قصدشان زدن رای شما و ناامید کردنتان از ادامه مسیر باشد.

  تمساح متحرک 🐊

  ✍️ اگر در رویای خود تمساحی را ببینید که قدم زنان در حرکت است، تعبیر خوشی ندارد. در واقع چه تمساح ببینید، چه کروکودیل و سوسمار در هر صورت خبر از این می‌دهد که در مسیر موفقیت و راه رسیدن به اهدافتان با موانع و مشکلات روبرو می شوید. این گرفتاری‌ها معمولی نیستند و به دلیل خاص بودنشان باید صبر زیادی به خرج بدهید تا به امید خدا برطرف گردد.
  از سوی دیگر برای حل مشکلاتتان باید با استراتژی و سیاست به خصوصی پیش بروید. به جایی می‌رسید که همه درها به رویتان بسته است. هر راهکاری که به کار می‌گیرید ثمربخش نخواهد بود. در این شرایط به سراغ فردی بروید که مورد اطمینانتان است. از او مشورت بگیرید و با استفاده از توصیه هایش برای رفع مشکلات و دغدغه های خود اقدام کنید. گاهی اگر با دید دیگری به مسائل بنگرید، راهکارهای متفاوت و مفیدی نصیبتان خواهد شد.
  ✍️ اگر این شما باشید که در خواب به سوی تمساح و کروکودیل گام بر می‌دارید به مفهوم درگیر شدن با انرژی های منفی است. موجی از انرژی و جریان‌های ناخوشایند وارد زندگیتان می شوند. این ارتعاشات منفی را از دور و بری هایتان دریافت خواهید کرد. اگر این پالس های منفی تاثیر بدی بر شما بگذارند، بهتر است چنین افرادی را زندگی خود بیرون بیندازید.
  حتی اگر ناراحتی و احساس ناخوشایند شما از دروغ و حرف های منفی این اطرافیان نشات گرفته باشد، توصیه می‌کنیم یک تغییر و تحول اساسی به زندگی خود بدهید. از هرگونه جریان و اشخاص بد و ناجور دوری کنید. در واقع این گونه می‌توانید به جستجوی خوشبختی و شادکامی قدم بردارید.

  همچنین بخوانید:  🚨 تعبیر خواب تصادف از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  تمساحی که برای شکار کمین کرده 🐊

  ✍️ اگر در خوابتان تمساح یا کروکودیلی را ببینید که آماده شکار کردن است؛ یا شکارش را با موفقیت انجام داده و اکنون مشغول خوردن از آن است، این خواب نمادی از کلیت زندگی شما خواهد بود. شاید شما فردی ریسک پذیر هستید که هیچ ترس و تردیدی از با تمام وجود زندگی کردن ندارید. در این دوره زمانی مسائلی را تجربه می‌کردید که قبلاً اصلاً به فکرتان خطور نمی کرده است. همین تجربیات نوین وجودتان را سرشار از شادی و شعف خواهد کرد؛ البته در همین حین تمایل زیادی برای مدیریت کردن اوضاع دارید. در حقیقت شدیداً می‌خواهید هر چیزی را تحت کنترل و اقتدار خود درآورید.
  ✍️ در تعبیر دیگری از این رویا باید آن را بیانگر پیش آمدی سخت و ناگوار بدانیم. ممکن است تصادفی شرایطی طاقت فرسا پیش بیاید که شدیداً از بابت آن احساس تاسف و پیشمانی داشته باشید. با این تفاسیر بهتر است شیوه ای متفاوت برای انجام امورتان در پیش بگیرید. این گونه راه بر هر گونه تاسف و ندامت بسته خواهد شد.

  دیدن عکسی از تمساح 🐊

  ✍️ اگر در عالم خواب خودتان را در حال مشاهده عکس، تصویر با پوستری از تمساح یا کروکودیل ببینید؛ به معنای خطرات فراوانی است که از جانب دشمنانتان وجود دارد. برخی اشخاص نفرت شدیدی نسبت به شما دارند. به واسطه همین نفرت و بیزاری سخت تلاش می‌کنند تا صدمه و آسیبی به شما وارد کنند؛ بنابراین بیشتر به دور و بری هایتان دقت کنید. بیش از حد به اطرافیان نزدیک نشوید و سعی کنید تا حد ممکن چیزی از مسائل شخصی و احساسی آنها ندانید. هرچه این سطح تماس کمتر شود، احتمال آسیب دیدن هم پایین‌تر می‌آید.
  ✍️ تعبیر دیگر رویایتان به نماد و نشانه‌ای از یک شریک دیرینه تعبیر می‎‌شود. روابط مشترک شما با این شخص قدمت کهنه‌ای دارد؛ منتها اکنون به قصد مختل کردن زندگیتان آمده است. تلاش زیادی به خرج می‌دهد تا خرابی‌ و ویرانی به بار بیاورد. همین رفتار ناشایست او باعث دلخوری و ناراحتی شما می‌گردد. با این تفاسیر لازم است هوشیارانه عمل کنید. دقیق و نکته سنج باشید تا شخص مذکور نتواند شما را بازیچه خودش کند.

  تمساح مادر و توله هایش 🐊

  ✍️ مشاهده تمساح یا کروکودیل مادری به همراه بچه هایش در خواب، گویای حس مراقبت و حفاظتی است که نسبت به اعضای خانواده خود دارید. می‌ترسید مبادا کسی با نزدیک شدن به خانواده تان قصد آسیب زدن به آنها را داشته باشد. در این صورت بهتر است در امور مربوط به خانواده تان زیاده روی نکنید. نباید تا این حد به دل واپسی هایتان پر و بال بدهید.
  ترس هایتان را کنار بزنید و بر اوضاع و احوال شخصی خود متمرکز شوید. اجازه ندهید فکرتان زیاد از حد درگیر زندگی دیگران شود. یادتان باشد هر اتفاق و پیش آمدی که روی بدهد، تقصیری متوجه شما نخواهد بود. این را نیز بدانید که گاهی قدرت شما برای پیشگیری از حوادث کافی نیست؛ بنابراین اجازه دهید که زندگی روال طبیعی خودش را طی کند.

  شکل و شمایل تمساح با صورت انسانی 🐊

  ✍️ دیدن تمساح یا کروکودیلی که چهره ای همچون انسان دارد، خوابی عجیب و غیرمنتظره است. این خواب بیانگر نظر و نگاه شما در مورد یک شخص خاص است. اگر تمساح دیده شده برایتان آشنا باشد، احتمالاً رابطه رقابتی با این شخص دارید و تهدیدی برای منافع شما محسوب می شود. به نظر شما او آدمی بسیار قوی و توانا است که قصد صدمه زدن به شما را دارد.
  ✍️ اگر چهره انسانی تمساح برای شما ناشناس باشد و شما را بترساند، به دشمن و بدخواه تعبیر می‌شود.

  تمساح گریزان از شما 🐊

  ✍️ اگر در خواب شاهد فرار تمساح، کروکودیل یا سوسمار باشید، به احتمال زیاد در روزهای آینده چیزی حدود چند هفته دیگر، اوضاع و احوالتان روبراه می‌شود. شرایط زندگیتان به بهترین حالت خود می‌رسد ترقی چشم گیری خواهید داشت. حتی احتمال برنده شدن در یک بخت آزمایی نیز وجود دارد. در این شرایط بهتر است فعالیت های اجتماعی خود را بهبود ببخشید. به اضافه این که فرصت های طلایی که به شما روی می آورند را در هوا بقاپید.
  ✍️ رویای شما همچنین روایتگر رابطه ای است که به طور فعلی با همسرتان دارید. شما قدرت زیادی را درون خود احساس می کنید. آن‌قدری توانمند هستید که هیچ کس و هیچ چیز حریفتان نخواهد شد؛ در نتیجه گمان می کنید که پیوند شما با همسرتان همیشگی و ناگسستنی است.
  ✍️ تعبیر دیگر این رویا ناشی از نوع خواسته های شما است. تمایلات شما حول محور چیزهای قدرتمند و عظیم می‌گردد.
  ✍️ در تعبیر دیگر می توان گفت که جویای شریکی معتمد و مطمئن برای زندگی خود هستید؛ اما به این باور رسیده اید که هرگز چنین فردی را نمی‌یابید. اگر تا به روز به دلیل بدشانسی، ناکام مانده اید، جایی برای نگرانی نیست؛ چرا که رفته رفته شرایط بهتر و بهتری می‌شود. به نحوی که بالاخره شخص دلخواه و ایده آلتان را خواهید دید.

  کلیتی از تعبیر خواب تمساح 🐊

  ✍️ دیده شدن تمساح در خواب و رویا معنایی نمادین دارد. این خواب نمادی از بی وفایی و بد عهدی، حیله و نیرنگ، تمایلات درونی مخفیانه است. این خواب همچنین سمبلی از یک فرد دشمن و بدخواه است. این شخص قصد صدمه زدن به شما را دارد.
  ✍️ خواب تمساح می‌تواند به علامتی آگاهی دهنده تعبیر شود. این خواب به شما می‌گوید جنبه و ابعاد جدیدی از شرایط پیش رویتان را بسنجید.
  ✍️ رویای تمساح می‌تواند حکایت گر وجود یک قدرت و توانایی در شما باشد؛ یعنی قادر به حرکت از بعد فیزیکی و مادی به سوی ضمیر ناخودآگاه و بعد روحانی خود هستید.
  ✍️ دیدن تمساح در خواب خبر از جنبه های پنهان شخصیتی شما می دهد. در حقیقت به واسطه این رویا قرار است از ابعاد ناشناخته درونیتان آگاه شوید. توجه داشته باشید که این جنبه ها پیش از این کاملاً پنهان بوده است.
  ✍️ در تعبیر مثبت و خوشایند از خواب تمساح باید بگوییم که این رویا حاکی از وجود تعادل روانی در شخص رویابین است. این فرد توانایی و قدرت تفکر قابل توجهی نیز دارد. فرد رویابین به ضمیر ناخودآگاه خود دست یافته است. آن را تحت کنترل داشته و ارتباطی موفق با ناخودآگاهش برقرار کرده است. این رابطه قوی بین خودآگاه و ناخودآگاه شخص، تبدیل به قدرتی عالی می شود. قدرتی که در حل مشکلات و رفع موانع به یاری اش می آید.
  ✍️ در تعبیری دیگر، ظاهر شدن تمساح در خواب نمادی از ویژگی های درونی فرد رویابین است؛ یعنی او از نظر شخصیتی سرد، بی احساس و غیرقابل نفوذ است. علاوه بر این ها شدیداً قدرتمند بوده و توانایی قابل توجهی دارد.
  ✍️ گریختن از چنگ تمساح در خواب یعنی در ضمیر ناخودآگاه شما مسائلی دردناک و نفرت انگیز وجود دارد. شما از مواجه شدن با این مسائل فراری هستید. این خواب همچنین می‌تواند نشانه ای باشد مبنی بر این که قرار است یک موقعیت مایوس و دلسرد کننده برایتان رخ دهد. در تعبیر این خواب گفته اند که احتمال دارد برای برطرف شدن این شرایط، سخت تلاش کنید؛ اما متاسفانه کوشش شما راه به جایی نمی‌برد.
  ✍️ تعبیر دیگر خواب فرار کردن از تمساح این است که اشخاصی در صدد آسیب زدن به شما هستند؛ این لطمه و زیان می تواند در زمینه کاری، ارتباطی- احساسی یا حتی دوستی و رفاقت باشد.
  ✍️ در تعبیر این خواب باید آن را منعکس کننده یک سری رفتارها و تصمیم ها بدانیم که توسط شخص رویابین انجام می‌شوند. از جمله این که تصمیم به جنگیدن و مقاومت کردن می‌گیرد. به اضافه این که می خواهد مسائل را با نگاهی واقع بینانه و به دور از احساسات ببیند.
  ✍️ خواب تمساح بیانگر این است که شخص رویابین زمینه و آمادگی خوبی برای درگیر شدن با مسائل منفی و ویرانگر دارد. او از پذیرفتن این خصوصیات امتناع می کند. نمی خواهد با آنها مواجه شود و حتی از فکر کردن به این ویژگی ها ابا دارد.
  ✍️ در تعبیر خواب تمساح بد نیست گریزی هم به ادبیات بزنیم؛ چرا که تمساح در فرهنگ و ادب نمادی از دروغ و بیهوده گویی، نافرمانی و طغیان، پلیدی و بدجنسی است. اکنون ظاهر شدن این حیوان در خواب، شخصی با همین خصوصیات را وصف می کند.
  ✍️ تعبیر کنندگان غربی خواب تمساح را به فردی دزد، سارق و غارتگر تعبیر کرده اند؛ که فریبکاری و دغل کاری از صفات بارز او است.
  ✍️ چنانچه در خواب تمساحی را ببینید که در فواصل کوتاه بین درون و بیرون آب رفت و آمد می‌کند؛ یعنی ذهنتان مملو از فکرهای منفی و بدبینانه است. حتی خودتان نیز از وجود چنین افکاری مطلع هستید. تلاش شما در راستای سرکوب و خفه کردن این احساسات و اندیشه های ناخوشایند و آزار دهنده است.
  ✍️ اگر در خواب ببینید که تمساحی زیر آب برای شما کمین کرده و بیرون نمی آید؛ اما شما کاملاً از حضور او مطلع هستید، به معنای حضور رقیب در زندگی تان است. این شخص در تلاش است تا به شما ضربه بزند. از قضا شما نیز کاملاً از نیت شر و پلیدانه او باخبرید.
  قدر و اندازه تمساح در این رویا بیانگر توان و قدرت دشمنتان است؛ یعنی هرچه تمساح ابعاد بزرگ تر و درشت تری داشته باشد به همان نسبت هم قدرت و نیروی بدخواهتان بیشتر خواهد بود.
  ✍️ تمساح را سمبل و نشانه ای از اسرار و امور پنهان دانسته‌اند.
  ✍️ نمایان شدن تمساح در خواب می تواند گویای میل و رغبت شما برای سر و سامان دادن به گرفتاری و مشکلات باشد. شما شدیداً مایلید که از شر گیر و گرفتاری‌هایتان خلاص شوید.
  ✍️ تعبیر دیگری از خواب تمساح بیانگر این است که از بایدها و نبایدها خسته‌اید؛ و اکنون تمایل زیادی برای این دارید که ماهیت وجودیتان را آزادانه بروز دهید. بگذارید این طور بگوییم که می‌خواهید خودِ واقعیتان را نشان دهید.
  ✍️ در تعبیر خواب تمساح گفته شده که خبر از قدرت و توانایی شما در کسب موفقیت و شادکامی دارد.
  ✍️ دیدن تمساح در خواب همچنین می‌تواند به معنای ترفیع شغلی باشد. این ارتقای مقام به دلیل زحمات، تلاش و سخت کوشی خود شما است.
  ✍️ حضور تمساح در خواب ممکن است نشانه فرا رسیدن موقعیتی خاص باشد؛ شخص رویابین معتقد به خطرناک و تهدید کننده بودن این شرایط است؛ به تعبیر دیگر پای موضوعی در میان است که ثبات و تعادل زندگی شما را از بین می‌برد. باعث ایجاد اختلال در روتین همیشگیتان می‌شود.
  ✍️ این که در خوابتان به جای هر حیوان دیگری، تمساح نمایان شده است؛ سمبل ترس‌ها و نگرانی‌های درونی شما است. این واهمه و هراس شدید و بسیار قوی است. با این تفاسیر رویای شما می‌تواند در جهت مقابله با این ترس‌ها تعبیر شود. در واقع زمان آن رسیده که با دل واپسی های خود روبرو شوید. یک بار برای همیشه خودتان را از شرشان خلاص کنید.
  ✍️ رویای تمساح ممکن است علامتی از یک خطر قریب الوقوع باشد. خطر و تهدیدی که در آینده نه چندان دور از راه می‌رسد.
  ممکن است سانحه‌ای کشنده و ناگهانی رخ بدهد و شما را دچار آسیب و ضرر کند؛ منتها به رغم مرگبار بودن این حادثه، راه و روش زندگی تا تغییرات کاملاً مثبت و خوشایندی می‌کند؛ یعنی به سمت خیر و نیکی می‌روید.
  ✍️ گاهی اوقات تمساح در خواب ظاهر می‌شود تا پیامی هشدار آمیز به شما بدهد؛ مبنی بر این که فردی مکار و حیله گر برای شما کمین کرده است. همه تلاشش را می‌کند تا شما را بفریبد. پس از مشاهده چنین خوابی باید شش دانگ حواستان را جمع کنید و حسابی مواظب خودتان باشید.
  ✍️ معبری عقیده دارد که تمساح نماد یک مرد دزد و سارق است.
  ✍️ اگر در خواب تمساح شما را به زیر آب بکشد و غرق کند به معنای این است که در آب غرق و خفه می‌شوید.

  تعبیر خواب بر اساس تفاوت‌های تمساح و کروکودیل 🐊

  ✍️ در تعبیر خواب تمساح لازم است مطمئن شوید که تمساح را در خواب دیده‌اید یا کروکودیل! اگرچه معبرین در تعبیر خواب تمساح و کروکودیل مطالب مشابهی را بیان کرده‌اند؛ اما گاهی نیاز میان تعبیر رویای آنها تفاوت‌هایی وجود دارد. این تمایزات به شکل ظاهری آنها مربوط می‌شود. به عنوان مثال استخوان فک کروکودیل پهنای بیشتری نسبت به تمساح دارد. از آن سو استخوان فک تمساح باریک است و شبیه به عدد هفت دیده می‌شود.
  منتها از این ها که بگذریم این دو حیوان از بابت شرارت و خباثت در سطح یکسانی قرار گرفته‌اند. ظاهر شدن هر دوی آنها در خواب، حس چندان خوبی برای فرد رویابین ندارد. معمولاً کسی نیست که از دیدن خواب تمساح یا کروکودیل قند در دلش آب شود و احساس رضایت کند! منتها از نظر علم تعبیر اوضاع کمی متفاوت است.

  برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

  در افسردگی غم به لایه های عمیق زندگی شما نفوذ میکند و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما بوجود می اورد. اگر احساس می کنید دچار افسردگی هستید حتما مشکلات خود را برای یک روانشناس متخصص شرح دهید، با کمک او مشکل را ریشه یابی کنید و برای عبور از چالش‌هایتان از مشاور راهکار بگیرید، برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  اشتراک
  اطلاع از
  0 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  روشن
  تاریک