🌳 تعبیر خواب درخت از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

د ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ بدون دیدگاه

تعبیر خواب درخت🌳

تعبیر درخت در عالم خواب و رویا، نمادی از قدرت، ثبات و استحکام و همچنین مقاومت در برابر سختی هاست. همانطور که در دنیای واقعی نیز درختان علاوه بر لازمه حیات انسان ها بودن، در برابر باران، برف و … مقاوم هستند. همچنین طبق چرخه منظمی در فصول مختلف ظاهرشان نیز عوض می شود.
به بیان دیگر برخی معبران درختان را به اعضای خانواده و ارتباط شما با آنها تعبیر کرده اند.
معبران برای انواع درخت تعابیر خاصی آورده اند و هر درختی را نمادی از چیزی می دانند. در ادامه ما برای شما عزیزان تعابیر دقیق از ای خواب را دسته بندی کرده ایم. برای یافتن تعبیر خواب خود با تاروت رنگی همراه باشید.🌹

در زیر می توانید با انتخاب معبر و یا موضوع آن، تعبیر خواب آن را مشاهده کنید:

تعابیر بر اساس معبر

امام جعفر صادق (ع)

دانیال نبی

یوسف نبی

ابراهیم کرمانی

اسماعیل ابن اشعث

محمد ابن سیرین

جابر مغربی

محمد العنبری

منوچهر مطیعی تهرانی

لوک اویتنهاو

آیتانوس

آنلی بیتون

کتاب سرزمین رویاها

تعابیر بر اساس موضوع

درخت بید

درخت اقاقیا

درخت آبنوس

درخت انار

درخت ترنج

درخت هلو

درخت گلنار

درخت مورد

درخت خار

درخت نی

برگ درختان میوه دهنده

شاخه های درخت

زیر درخت ایستادن

درختی با برگ های سبز

درختی پر از شکوفه

افتادن برگ از درخت

درخت قدیمی و کهنسال

ریشه درخت

درخت بدون برگ

افتادن درخت

بالا رفتن از درخت

پایین آمدن از درخت

کاشتن درخت

بریدن درخت

چیدن میوه از درخت

صحبت کردن با درخت

تعبیر خواب درخت

تعبیر خواب درخت بر اساس نظر معبر 👴

از نظر امام جعفر صادق (ع)👳‍♂️

از نظر امام صادق (ع) دیدن درخت در عالم رویا ۱۰ تعبیر دارد:
✍️تعبیر اول، فردی را نشان می‌دهد که به مانند یک حاکم و یا پادشاه است. او از موقعیت و جایگاه اجتماعی بالایی برخوردار است و همچنین قدرت و اموال زیادی در دست دارد.
✍️تعبیر دوم، نمایانگر طلا و پول و زر می باشد.
✍️تعبیر سوم، فردی را نشان می دهد که به شغل تجارت و بازرگانی مشغول است. شاید خود شخص شما کسی هستید که با بازار و بازرگانان بسیار ارتباط دارید و یا خودتان از این قشر هستید.
✍️تعبیر چهارم، مردی با اراده قوی و مستحکم و همچنین بسیار دلیر و شجاع است.
✍️تعبیر پنجم، مردی را نشان می دهد که در حوزه علم و دانش، درجه بالایی دارد. می تواند یک حکیم، معلم و یا استاد باشد. حتی می تواند یک شخص کهنسال باشد که شما از تجربیات و آگاهی او بسیار استفاده می کنید.
✍️تعبیر ششم، یک شخص با ایمان و معتقد را نشان می دهد. وی به دستورات خداوند بسیار مقید است و یک مومن واقعی است.
✍️تعبیر هفتم، شخصی را نشان می دهد که بی دین است و هیچ اعتقادی در او دیده نمی شود.
✍️تعبیر هشتم، شهرت و لقب می باشد. شاید بخاطر اتفاقی و یا یکی از خصیصه های اخلاقی تان بر سر زبان ها بیفتید.
✍️تعبیر نهم، دشمنی، خصومت و کینه می باشد. حتی ممکن است این کدورت ها به جنگ و کشمکش تبدیل شود.
✍️تعبیر دهم، مردی را نشان می دهد که صداقت و یک رنگی ندارد. در واقع او یک منافق است و متناسب با شرایط و منافع خودش، روی دیگری از خود نشان می دهد.

همچنین امام صادق (ع) برای درخت انگور پنج تعبیر جداگانه آورده اند:

✍️تعبیر اول، به دست آوردن سود و منفعت و رسیدن به خواسته و مقصود می باشد.
✍️تعبیر دوم، خسارت و زیان برای شماست. می تواند در هر زمینه ای باشد و شرایط آنطور که پیش بینی کرده بودید، پیش نرود.
✍️تعبیر سوم، مردی است که بسیار حیله گر و بدجنس می باشد. مراقب باشید تا از جانب چنین شخصی ضربه نخورید.
✍️تعبیر چهارم، درگیری و خصومت است. شاید با یکی از دشمنان درگیر شوید.
✍️تعبیر پنجم، ثروت و اموالی را نشان می دهد که درستی و صلاحیت آن مشخص نیست. در واقع در مشروعیت این مال شبهه وجود دارد.

✍️اگر در خواب دیدید که درختی را کَندید و یا بُریدید، این رویا نشان می دهد که در آن سرزمینی که درخت رویش کرده بود، آشوب و فتنه ایجاد خواهد شد.

از نظر دانیال نبی 👳‍♂️

از نظر حضرت دانیال (ع) هر درختی که پیش مردم و در عموم مردم بسیار محبوب و مفید باشد و یا اینکه مردم به آن درخت اعتقاد داشته باشند، تعبیرش یک مرد بسیار شریف، اصیل و بزرگوار می باشد.
✍️اگر درختی را دیدید که میوه می داد، تعبیرش مردی ثروتمند و توانگر می باشد که اموال و دارایی بیشماری دارد.
✍️اگر آن درخت جزو درختان میوه دار نبود و تنها سایه و یا قشنگی داشت، تعبیرش مرد فقیر و تهیدستی می باشد.
✍️اگر آن درخت خار داشت و شما نمی توانستید به تنه ی آن دست بزنید، تعبیرش یک مرد بد اخلاق، بسیار بد عنق، حساس، تندخو و بدمزاج می باشد.
در این بین حضرت دانیال (ع) تعبیری هم برای درختان موجود در سرزمین و کشور های عرب آورده‌اند. اگر در عالم رویا درختی را دیدید که نژادش مربوط به سرزمین‌های عربی باز می گشت، پس این درخت نشانه مردی بیابان نشین و بادیه نشین می باشد و اگر این درخت مربوط به سرزمین های عرب نبود و در هر سرزمین دیگری یافت می‌شد، تعبیرش خلاف این است و این مرد نژادی از عرب ندارد.

همچنین حضرت دانیال (ع) برای درختان جداگانه تعبیر آورده اند:

✍️درخت آبنوس: اگر در عالم رویا درخت آبنوس (درختی از تیره خرمالو، که میوه آن شبیه انگور زرد و ظاهرش شبیه درخت عناب است. همچنین چوب این درخت از گران بها ترین چوب ها در صنایع می باشد) دیدید، این خواب نشانگر یک مرد می باشد. این مرد در حال حاضر در امور کاری خود دچار سردرگمی،آشفتگی، ناتوانی و احساس عاجز بودن شده است.
✍️درخت آلو: درخت آلو در خواب دیدن تعبیرش نشانگر مردی است که در حرفه پزشکی و خدمت‌رسانی به مردم مشغول به کار است. این مرد در کار خود بسیار موفق می باشد و در حد توان خودش به همه افراد اطراف خود کمک می‌کند. مردی بسیار شریف و برای جامعه مفید می‌باشد.
✍️درخت زردآلو: اگر در خواب درخت زردآلو دیدید، پس نشانه یک فرد بیمار و مریض احوال می باشد. شاید خودتان مریض باشید و یا یکی از نزدیکان تان که بسیار برای شما مهم و با ارزش است، دچار کسالت جسمی شده باشد.
✍️درخت انار: درخت انار در خواب دیدن تعبیرش فردی است که صاحب اموال و دارایی‌های بسیاز می باشد و به لحاظ مالی در وضعیت خوبی قرار دارد.
✍️درخت انجیر: از نظر حضرت دانیال درخت انجیر در خواب نشان می دهد که مردی بسیار ثروتمند هستید و دارایی ها و املاک زیادی به اسم شماست.
✍️درخت انگور: اگر در عالم رویا درخت انگوری را دیدید، پس باید به شما بگویم که تعبیر این خواب نشانگر وجود یک زن بسیار زیبا رو و خوش چهره و همچنین بسیار نیکوکار و نیکو سرشت می باشد.
✍️درخت بادام: درخت بادام در عالم رویا نشانه یک زن بد ذات و بد طینت می باشد.
✍️درخت بلوط: اگر در خواب خود درخت‌ بلوط دیدید، این خواب نشان می دهد که مردی اطراف شماست که بسیار نادان می باشد و همچنین از ویژگی های بد شخصیتی مانند منافقی و دورو بودن برخوردار است. این فرد حتی نسبت به نزدیکان و خویشاوندان خودش هم همین گونه رفتار می کند، پس سعی کنید از این فرد بسیار دوری کنید. در صورتی که این شخص خود شما هستید، پس هرچه زودتر از این رفتار های ناپسند خود دست بکشید و بدانید که عاقبت این کارها فقط دامن خودتان را خواهد گرفت.
✍️درخت بلیله: اگر در عالم رویا درخت بلیله (نوعی درخت که برگ های پهن و عریضی دارد و میوه آن خاصیت درمانی دارد) دیدید، چنین رویایی نشانگر مردی است که به لحاظ شخصیتی بسیار بزرگ و شرافتمند است و همچنین سخنان و راهنمایی های وی بسیار مفید و پر سود می‌باشد. همچنین اگر در بین مردم اطراف خود مشکلی ببیند درصدد حل کردن آن بر می آید و از جان و دل تلاش می کند.
✍️درخت پسته: اگر در عالم رویا درخت‌پسته دیدید، این خواب نشانه مردی است که به لحاظ زندگی دنیوی بسیار ثروتمند و صاحب اموال زیادی است، اما دست و دل خرج کردن ندارد و بسیار خسیس و تنگ نظر می باشد. خیری از او به کسی نخواهد رسید.
✍️درخت ترنج: اگر در خواب درخت ترنج (میوه ای شبیه لیمو اما در مزه متفاوت می باشد) دیدید، چنین خوابی هم مردی را نشان می‌دهد که بسیار بداخلاق و خودخواه می باشد و در هر مساله ای دوست دارد که حرف او عملی شود.
✍️درخت چنار: اگر در عالم رویا درخت چناری را دیدید که یا تماشا می کردید و یا در حال استراحت زیر سایه آن بودید، این خواب نشانگر مردی است که بسیار مهربان و دست و دل باز می‌باشد. او به تمام دوستان و اطرافیان خود در حد توانش کمک می کند دست و همچنین این مرد بسیار با برکت و پرخیر می باشد.
درخت خرما یا نخل: اگر در عالم رویا درخت‌خرما دیدید، نشانه مردی شرافتمند و بسیار دانا و حکیم می باشد. اگر دیدید چنین درختی را در خانه خود نگهداری می کردید، این رویا نشان می دهد که با چنین مردی طرح دوستی و رفاقت خواهید ریخت و یا در جمعی با او آشنا و هم صحبت می شوید.
✍️درخت زیتون: اگر در خواب درخت زیتون دیدید، مردی اصیل و ریشه دار را نشان می دهد. همچنین نشانگر وضعیت مادی متوسط اوست و به همین علت که مال زیادی ندارد، کمتر کار خیر و صالح انجام می دهد.
✍️درخت سدر: درخت سدر در خواب دیدن، تصویری از مرد بزرگواری است که علی رغم بزرگی اش بسیار کم رو و خجالتی می باشد.
✍️درخت سَرو: درخت سرو می تواند تعبیرش مردی است که اهل قوم عرب نیست و همچنین او بسیار با دقت، تیزبین و منظم، و همچنین حساس و زودرنج باشد.
✍️درخت سنجد: درخت سنجد در خواب هم نشانه وجود مردی است که سخنان بسیار نیکو و مفیدی می‌گوید و همچنین در زندگی خود بسیار باعظمت می باشد. به طوری که خدمتگزارن و نوکران زیادی داشته و همچنین به مردم بسیار لطف و محبت می کند.
✍️درخت سیب: درخت سیب در خواب دیدن تعبیرش به مانند درخت سَرو می باشد. مردی از نژاد غیر عرب و بسیار دقیق و حساس می باشد.
درخت شفتالو یا هلو: درخت هلو را نیز می توان به مردی ثروتمند و توانگر که علم زیادی هم دارد تفسیر کرد. همچنین او بسیار صبور و بردبار و باعذت می باشد.
اگر دیدید که در باغ خود در حال کاشت درخت هلو بودید، این رویا تعبیرش یک فرزند است که خداوند به شما عطا می کند. این فرزند در یادگیری علم و دانش بسیار باهوش و سریع می باشد.
✍️درخت صنوبر: تعبیر درخت صنوبر تعبیر خوبی نیست. این رویا نشان دهنده مردی است که در زندگی دنیوی خود تنگ دست و فقیر است و همچنین رفتار و کردار ناپسندی دارد. این فرد هم در زندگی دنیوی و هم زندگی معنوی اش بیچاره و عاجز خواهد بود.
✍️درخت عود: اگر در عالم رویا درخت عودی را دیدید، این رویا تعبیرش مردی زیبارو، خوش بیان، و همچنین توانگر و ثروتمند است که در عین حال ذات و سرشتی نیکو دارد.
✍️درخت فندق: درخت فندق در خواب دیدن مردی را نشان می دهد که اصالت او به قوم عرب باز می گردد. این مرد بسیار سنگدل و نامهربان است. همچنین وی به اعمال ناپسند و لهو و خوش گذرانی علاقه زیادی دارد. از وی به کسی خیری نخواهد رسید.‌ اگر در زندگی حقیقی از چنین شخصی انتظار کمک و یاری دارید، این خواب به شما می گوید که چشم امید نداشته باشید.
✍️درخت گردو: اگر در خواب درخت گردویی را دیدید، این خواب نشانه مردی است که برای خانواده خود بسیار فداکار است. او به همسر و فرزندان خود اهمیت زیادی می دهد و برای آنان بسیار دست و دل باز و گشاده رو می باشد.
اگر دیدید که بر بالای درخت گردویی رفته بودید، پس شما با مرد بزرگ و شرافتمندی ارتباط خواهید داشت.
✍️درخت گلابی: دیدن درخت گلابی در خواب، تعبیرش مردی بسیار شاد و با روحیه و همچنین توانگر و ثروتمند است.
✍️درخت گلنار (درختی پر از شکوفه های میوه انار): اگر در عالم رویا چنین درختی را دیدید، تعبیرش مردی را با صفاتی مانند شرافتمندی، مهربانی،بخشنده بودن و جوانمردی و معرفت نشان می دهد.
✍️درخت مورد: درخت مورد در عالم رویا نشانگر مردی بسیار بد اخلاق و بد عنق می باشد که تحمل و هم صحبتی با او بسیار سخت و غیر ممکن است. همچنین او با هیچکس سازگار نیست و همیشه دنبال بهانه و غر زدن می باشد.
✍️درخت نارگیل: درخت نارگیل در عالم رویا را می توانیم به مردی جادوگر و دروغگو تعبیر کنیم. این مرد بسیار با سحر و جادو سر و کار دارد و همچنین به اطرافیان خود مدام دروغ می‌گوید و صداقت در وجود او نیست.
✍️درخت نارنج: تعبیر درخت نارنج به مانند درخت مورد می باشد، با این تفاوت که چهره این مرد، همیشه رنگ پریده و مثل آدمهای مریض احوال می باشد.
✍️اگر کسی در خواب دید که فصل پاییز است و وارد باغی شده که تا به حال آن باغ را ندیده بود و همچنین برگ درختان این باغ در حال ریختن بود، چنین خوابی خوب نیست. این خواب از گرفتار شدن به غم و ناراحتی خبر می‌دهد.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که در حال درخت کاشتن در ملک و یا زمین تان بودید، چنین خوابی نشان می‌دهد که به اندازه آن درختان شما به مقام و مرتبه والایی خواهید رسید. اگر اکنون هم در شرایط و موقعیت خوبی قرار دارید، پس درجه و مقام شما بیشتر خواهد شد. همچنین از این بابت در چشم مردم عزیز تر می شوید و آنها احترام بیشتری به شما خواهند گذاشت.
✍️همچنین حضرت دانیال آورده اند که: اگر شخصی صاحب مقام و یا یک پادشاه و حاکم در خواب خود ببیند که درختی در کاخ و یا منزل خود دارد، تعبیر این خواب به خدمتکاران و نوکران او باز می گردد.
✍️اگر درختی را در محل نماز و یا مسجد دیدید و همچنین این درخت و نوع آن درخت برای شما آشنا و شناخته شده نبود، چنین خوابی نشانگر قوت و مستحکم شدن اعتقادات شما در امور دینی تان می باشد.
✍️درختان باغ در عالم رویا، نشانه مال و اموالِ صاحب باغ می باشد. چنانچه صاحب باغ خودِ شما بودید، پس تعبیرش ثروت و دارایی برای شما می باشد.
✍️اگر دیدید که درختی را از ریشه در آوردید، این خواب نشان می‌دهد که شما باعث می شوید که مقام و مرتبه و ثروت و اموالِ شخصی از بین برود. شاید جاسوسی کسی را بکنید و یا اینکه بخواهید برای کسی پاپوش درست کنید تا زندگیش را نابود کنید.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که از درختی زرشک می چیدید و یا از پای این درخت زرشک جمع می کردید، این خواب تعبیرش دشمنی و خصومت با یک فرد خسیس و تنگ نظر می باشد.

همچنین بخوانید:  🌊 تعبیر خواب دریا از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

از نظر یوسف نبی 👳‍♂️

از نظر یوسف نبی اگر کسی در خواب دید که بالای درختی می رفت، تعبیر چنین خوابی دشمنی و خصومت می‌باشد. حال یا شما با کسی دشمنی دارید و یا اینکه گروهی با شما دشمن خواهند شد.

از نظر ابراهیم کرمانی👨

از نظر ابراهیم کرمانی اگر در عالم رویا درخت‌خرمایی را دیدید که از ریشه خشک شده بود و شما آن را بریدید و قطع کردید، چنین خوابی تعبیرش این است که شما ملزم به انجام کاری شده اید اما در انجام آن دچار اختلال و بی نظمی خواهید شد و این کار ناتمام و نصفه خواهد ماند.
از نظر کرمانی ریشه درخت در عالم رویا، نمادی از سازش، موافقت و تسلیم شدن در برابر امر خدا و در مورد امور دینی می باشد. همچنین بایستی ذکر کنیم که تعبیر این خواب به صاحب درخت باز می گردد.
✍️اگر در عالم رویا دید که ریشه های درختی بسیار قوی و مستحکم بود این خواب نشان می دهد که صاحب این درخت تمام زکات اموال خود را به طور کامل و جامع پرداخت کرده است.
✍️اگر برخلاف این دیدید، یعنی دیدید که ریشه های این درخت بسیار سست و شکننده بود؛ تعبیرش هم‌ برعکس است. صاحب این درخت، زکات اموال خود را کامل نخواهد پرداخت.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که پوست درختی بسیار قوی و محکم بود، به طوری که شما قادر به کَندن آن نبودید، این خواب اشاره به روزه دار بودن صاحب درخت دارد. او فردی است که بسیار مقید به روزه گرفتن و امور دینی خود می باشد.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که از درخت یک برگ تازه کندید و یا در حال جمع کردن برگ درختی بودید، به همان اندازه که از این درخت برگ کندید، پول و ثروت به دست خواهید آورد.
✍️اگر دیدید که درختی را بریدید و قطع کردید و سپس درخت بر زمین افتاد، چنین خوابی نشان می‌دهد که صاحب این درخت در زندگی اش نابود خواهد شد و یا اینکه حال و روزش به قدری دگرگون می شود که تا مرز سقوط و زوال پیش خواهد رفت.
✍️اگر در خواب دیدید که در حال جمع کردن میوه از درختی بودید، تعداد اعضای خانواده شما زیاد خواهد شد و همچنین نسل شما ادامه دار است.

از نظر اسماعیل ابن اشعث👨

از نظر اسماعیل بن اشعث اگر در خواب دیدید که در حال جمع کردن برگ درختی بودید، این خواب نشان می‌دهد که به اندازه‌ای که برگ جمع کردید، پول و ثروت به دست خواهید آورد.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که بر بالای درختی رفته بودید و از میوه آن تناول می کردید، چنین خوابی تعبیرش این است که یا به مقداری که میوه مصرف کردید مال و ثروت به دست می‌آورید و یا اخبار و سخنانی خواهید شنید که باعث خشنودی و رضایت قلبی شما خواهد شد. تنها یک نکته را باید ذکر کنیم که اگر درختی که دیدید درخت زردآلو بود تعبیر آن خوب نیست.
✍️اگر دیدید که تنها فقط در بالای درختی رفته بودید، این رویا نشان می دهد که با مردی معاشرت خواهید کرد که به لحاظ جایگاه اجتماعی موقعیت خوبی دارد. این مرد باعث می‌شود که شما از استرس و تشویشی که در مورد آینده خود دارید رها شوید و در واقع به خاطر وجود او شما احساس امنیت کنید. به بیانی او حامی و پشتیبان شما خواهد شد.
✍️اگر دیدید که در حال بریدن درختی بودید، این خواب نشانگر بیماری است به زودی درگیر یک بیماری بسیار طاقت فرسا خواهید شد. به تعبیر دیگر احتمال دارد که یکی از نزدیکان و یا یکی از اعضای خانواده شما به رحمت الهی برود.
✍️اگر دیدید که درختی را از جا کَندید و آن را با ریشه در آوردید، تعبیرش باز هم بیماری و کسالت جسمی می باشد. به تفسیر دیگر امکان دارد در آن محلی که شما درخت را کَندید، شخصی بیمار شود و همین بیماری باعث فوت و مرگ او شود.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که درخت با شما صحبت می کرد و حرف های دلنشین می زد، چنین خوابی تعبیرش این است که شما دست به عملی خواهید زد که در نتیجه آن باعث شگفتی و تعجب مردم خواهید شد. شاید تا قبل از این همه شما را سرزنش می کرده اند، اما این عمل شما باعث می شود که پیش چشم دیگران عزیز شوید.
✍️اگر در عالم رویا تعداد زیادی درخت میوه دار دیدید و می دانستید که همه آنها از آنِ شماست، چنین خوابی از یک عمر طولانی و با برکت خبر می دهد. شما به اندازه عمر خواهید کرد که در زندگی تان به پیروزی‌ها و موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنید.

از نظر محمد ابن سیرین👨

از نظر محمد ابن سیرین اگر کسی در خواب دید که در خانه خودش درخت عرعر نگهداری می‌کرد، تعبیر چنین خوابی این است که با مردی بسیار اصیل و با شرافت صحبت و همنشینی خواهد داشت.
✍️اگر چنین درختی را در خیابان و یا کوچه یا باغی دیدید، پس میزان اصالت و مهربانی این مرد کمتر خواهد بود. در واقع خیلی برای شما خیری نخواهد داشت.
درخت یاسمن در خواب دیدن، تعبیرش یک زن می باشد. این زن به لحاظ مالی و زندگی دنیوی بسیار توانگر و ثروتمند است اما به لحاظ رفتاری و کرداری زنی بد طینت و بد ذات می باشد.
✍️اگر گل های این درخت یاسمن به زنگ سفید بود، تعبیرش دقیقا برعکس بالاست. این زن بسیار خوش عاقبت و نیکو سرشت است.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که درخت خرمایی در منزل خود داشتید و قصد کردید و آن را بریدید، این رویا خوب نیست. یکی از نزدیکان و یا خویشاوندان شما مریض احوال و بیمار خواهد شد.
✍️اگر دیدید که درخت خرمای منزل شما از ریشه خشک و بی جان شده بود، چنین رویایی تعبیرش مربوط به روابط زناشویی شماست. احتمالا بین شما و همسرتان کمی اختلاف ایجاد می شود و باعث کدورت و فاصله خواهد شد.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که درخت خرمایی در خانه شما وجود داشت، ناگهان خشک و دوباره سرسبز شد، این رویا خوب است و می تواند حامل یک نوید برای شما باشد. اگر بیمار هستید و یا بیماری اطراف شماست، در وعده ای نزدیک شفا و بهبودی دارد.
✍️اگر دیدید که شاخه ای از درخت خرما در دست داشتید، این خواب نشان می دهد که خداوند یگانه فرزندی به شما عطا می کند.
برگ درخت در عالم رویا برگ درختی را دیدید (در صورتی که برگ به شاخه درخت باشد)، تعبیرش بیانگر ویژگی های اخلاقی شماست. نکته ای که حائز اهمیت است این است که اگر برگی که دیدید، در عالم بیداری هم فصل رویش آن بود؛ پس تعبیرش بسیار نیکوتر و دقیق تر است.
✍️اگر دیدید که مقداری برگ سبز از درختی کَنده بودید و یا کسی مقداری از برگ های سبز به شما هدیه کرد، این رویا نشان می دهد که شما از ویژگی ها و خصیصه های اخلاقی نیکویی برخوردار هستید و اخلاق پسندیده ای دارید.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که در حال تماشای درختان باغ انگوری بودید و آن درختان برگ نداشتند، این رویا هم نشان دهنده ازدواج شما با زنی ناشایست است. این زن نیکو کار و دلسوز نیست و از ازدواج با او شما خیری نخواهید دید.
✍️اگر دیدید که برگ های این باغ انگور زرد و پلاسیده شده بود، این خواب از یک بیماری و کسالت کوتاه مدت خبر می دهد.
شاخه درختان در عالم رویا سمبلی از فرزندان، برادران و بستگان و خویشان شماست.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که شاخه های درختی بسیار انبوه و به هم پیچیده بود، پس تعداد اقوام و نزدیکان شما افزایش می یابد.
✍️اگر بالعکس بالا دیدید و شاخه ها کم و انگشت شمار بود، تعبیرش نیز برعکس است و نشان می دهد که تعداد اعضای خانواده و بستگان شما کم خواهد شد.
✍️اگر در خواب دیدید که شاخه ای از درخت شما افتاد و یا کم شده بود، پس یکی از اقوام شما به رحمت الهی خواهد رفت.
✍️اگر دیدید که در حال بریدن شاخه ای از درختان خودتان بودید، این رویا نشان می دهد که شما سعی دارید بستگان و یا اقوام را از خودتان و زندگی تان دور نگاه دارید.
✍️اگر در عالم خواب دیدید که شخصی آشنا و شناخته شده به شما شاخه ای باریک و نازک از یک درخت داد، این خواب نشان می دهد که از جانب آن شخص سود و منفعتی به شما خواهد رسید.
✍️اگر این شخص غریبه و بیگانه بود، پس این سود و بهره از جانب شخصی ناآشنا است.
✍️اگر این شاخه خشک و بسیار شکننده بود، تعبیرش بی اثر است. نه خوبی و نه بدی به شما خواهد رسید.
✍️اگر دیدید که در زمین خودتان بذر و یا درختی کاشتید، این خواب نیکوست. در های رحمت به روی شما باز خواهد شد و همچنین زندگی تان سرشار از رفاه و آسایش خواهد شد.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که درختی را با اره قطع کردید، بسته به تعبیر درخت دیده شده و پس از مشخص شدن نسبت این درخت در زندگی واقعی، نشان می دهد که شما این شخص را بسیار اذیت خواهید کرد و تصمیم می گیرید که ارتباط خود را با او قطع کنید.
✍️اگر در خواب دیدید که باد بسیار شدید بود و درختان آن ناحیه را کند و باعث ویرانی شد، این رویا نشان می دهد که یک بیماری سهمگین و غیر قابل مهار گریبان مردم را خواهد گرفت. شدت و وسعت این بیماری مثل طاعون، وبا، سرخچه و… می باشد.
سایه درخت در عالم رویا، نماد رسیدن به آسایش و رفاه توسط کسانی است که به شما خدمت و لطف بسیاری کرده اند، می باشد.
✍️اگر سایه این درخت، از درختی بدون میوه و ثمر بود؛ تعبیرش مردی را نشان می دهد که بسیار بدکار و فاسد می باشد. همچنین او بسیار بی پروا، شجاع، بی دین و کافر است که به هیچ چیز عقیده ندارد. همچنین این خواب از این خبر می دهد که عمر وی کوتاه است و به زودی خواهد مُرد.
✍️اگر دیدید که فرشتگان دستان شما را گرفتند، به بهشت برده و زیر سایه درخت طوبی (درختی بهشتی) نشاندند، از بهترین رویاها دیده اید. این خواب به شما نوید از سعادت و کامروایی در زندگی دنیوی و آخرت می دهد، همانطور که در قرآن کریم آمده: … طُوبَى لَهُمْ وَحُسْنُ مَآبٍ _ … خوشی و سرانجام نیک از آن ایشان است (رعد-۲۹)

از نظر جابر مغربی👨

از نظر جابر مغربی هر درختی که خوشبو باشد یا گل معطری داشته باشد و همچنین میوه خوشمزه هم داشته باشد، نمادی از یک مرد پاک نیت، نیکو سرشت و درستکار و همچنین دیندار و مسلمان می باشد.
درختانی که میوه دار باشند، تعبیرشان به یک زن باز می‌گردد. این زن می تواند همسر شما یا از اقوام و حتی مادرتان باشد.
همچنین جابر مغربی معتقد است که هر چه قدر درخت رویای شما پربارتر و سرسبز تر باشد این خواب نشان می‌دهد که اعتقادات و دینداری شما هم محکم تر و پر قوت تر می باشد.
هر چه درختی را خشک تر بدون برگ و حتی ناقص و کج ببینید، تعبیرش یک زیان ضرر در حوزه مالی می باشد.به تعبیر دیگر شاید در امور کاری و مالی تان با دوره ای از رکود و کساد رو به رو شوید.
همچنین جابر مغربی آورده است که: اگر درختی که در عالم رویا دیدید را کاملاً می شناختید و می دانستید از چه نوعی میباشد، تمامی تعبیر این خواب به امور دینی و معنوی شما باز می گردد.
✍️اگر در عالم رویا درخت‌ بادام دیدید، تعبیرش نمادی از یک مرد خسیس، بخیل و تنگ نظر می باشد.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که از درختی سنجد می چیدید، این رویا نشان می دهد که از جانب یک مرد بد اخلاق و بسیار تندخو صاحب اموال و دارایی خواهید شد. شاید هم از او طلبی داشته باشید که اکنون به شما بازگردد.
✍️پوست درخت، نمادی از رزق و روزی و برکت در زندگی شماست.
✍️ساقه و یا تنه درخت، نماد ایمان و اعتقادات شماست.
✍️برگ های درخت، نمادی از خوبی، نیکی، خوشی، لذت، زیبایی و شادمانی می باشد.

همچنین بخوانید:  👿 تعبیر خواب دشمن از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

برای برگ درختان تعابیر متفاوتی داریم.
✍️اگر درختی که دیدید درختی بود که میوه شیرین دارد، تعبیرش نشانگر اخلاق و خلق و خوی خوب و نیکو می باشد.
✍️درختانی که میوه ترش دارند، تعبیرشان بالعکس است یعنی نشان‌گر اخلاق بد و تندخویی می باشد.
✍️درختانی که بی ثمر و بدون میوه هستند و بیشتر جنبه تزئینی دارند، تعبیرش نمادی از پول و ثروت می باشد.
✍️آب درختان و یا آبی که پای جوی درختان است، تعبیرش نمادی از نماز و عبادت است.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که در خانه خودتان مشغول درخت کاشتن بودید، این خواب نشان می دهد که بسته به درختی که دیده اید، یک داماد به خانواده شما اضافه خواهد شد. منظور از بسته به نوع درخت این می باشد که درخت شما از جمله کدام درختان است میوه دار است یا بدون میوه.
✍️همچنین ما برای انواع درخت تعابیر متفاوتی داریم که بسته به این تعبیر خلق و خو و شخصیت داماد شما تعبیر خواهد شد.
✍️اگر در عالم رویا درختی را دیدید که متعلق به منطقه و سرزمین و آب و هوایی محله شما نبود، تعبیرش نماینگر یک مرد غریبه و بیگانه می باشد که به زودی وارد محله و منطقه شما خواهد شد.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که بر روی بلندی درخت ایستاده بود، این خواب نشانگر پیشرفت و ترقی در امور کاری تان می‌باشد. همچنین امکان دارد که ارتقاء و ترفیع مقام داشته باشید.
✍️اگر دیدید که از بالای درختی افتاد و پای شما شکست یا صدمه دید، این خواب خوب نیست. در واقع از یک گرفتاری و بلا مصیبت خبر می‌دهد.
✍️اگر در خواب جایی را دیدید که پر از درختان خشک و از تنه بریده بود، این رویا نشانگر مردم بی دین و مذهب می باشد. در واقع این گروه در جهل و نادانی هستند و از دین اسلام و مسلمانان آگاهی ندارند.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که زیر سایه درختی نشسته بودید و یا خوابیده بودید، چنین خوابی تعبیرش این است که مردی از شما حمایت خواهد کرد و شما نیز به او تکیه کرده اید. تعبیر این که این مرد کیست و چه اخلاق و خصلتی دارد، بستگی به درختی دارد که شما در عالم رویا دیده اید. برای تعبیر دقیق تر باید تعبیر درخت دیده شده را بررسی کنید.
✍️اگر در عالم رویا دیدم که در منزل شما و یا خانه ی شخص دیگری درختان بسیار زیاد و متنوعی وجود داشت به طوری که در بیرون داخل بالا و پایین خانه پر از درخت بود این خواب بر خلاف ماهیت زیبای آن خوب نیست. مصیبت و بلایی گرفتار صاحب آن منزل خواهد شد که به علت آن مردم زیادی به منزل او رفت و آمد خواهند کرد. می تواند غم بزرگ یک عزیز از دست رفته باشد و یا اینکه یک مصیبت بسیار سهمگین و غیر منتظره گرفتار او شود که بقیه برای کمک به او مدام رفت و آمد کنند.

از نظر محمد العنبری👨

از نظر العنبری درخت در عالم رویا، تعبیرش یک زن است.
✍️اگر به تعداد زیادی درخت در خواب دیدید، تعبیرش درگیری و خصومت است. احتمالا با یکی از دشمنان دیرینه خود درگیر خواهید شد.
✍️درختان ناشناخته و بیگانه که اصالتا مربوط به منطقه شما نیستند، تعبیرش غم و اندوه است. مخصوصا اگر این درختان را در هنگام شب و بامداد ببینید.
✍️درختان زیبا و همچینین میوه دهنده، مثل خرما، نشانگر سخنان و صحبت های نیکو و پر سود است.
✍️درخت زشت و بدون میوه، مثل درخت حنظل، تعبیرش سخنان ناپسند و بی فایده است.

از نظر منوچهر مطیعی تهرانی👨

منوچهر مطیعی معتقد است که درخت به طور عادی، خودش تعبیر مشخص و ثابتی ندارد. اغلب معبران نوشته اند که تعبیر هر درختی که در خواب دیده شود، به عدم مردمداری، درویش صفتی، تهی دستی، و فقر و تنگدستی اشاره می‌کند. همچنین در این بین اشاره ای هم به ذاتی و صفات نیکوی شخصیتی شما دارد. به طور کلی این گونه افراد و کسانی که این خصیصه های اخلاقی را دارا هستند، چه بر مردم و چه بر محیط اطراف خودشان هیچ تاثیر بدی ندارند.
✍️اگر در عالم رویا درختی را در مسجد و یا زیارتگاهی دیدید، چنین خوابی خوب است و تعبیرش نیکوست.
درخت اطراف مرداب و یا نیزار، در خواب خوب نیست و نشانه منفی می باشد.
✍️اگر در عالم رویا درخت نخلی را دیدید، چنین خوابی خوب است و نشان دهنده عزت، احترام، بزرگواری و سربلندی شما می باشد. همچنین اگر این درخت بار خرمای زیادی داشته باشد تعبیرش دو چندان مثبت خواهد بود.
✍️درخت بید مجنون و درخت شاه توت و بلوط، در خواب درختان خوبی نخواهند بود و تعبیرش نمادی از غم، افسردگی، شرمساری، سرافکندگی و خجالت زدگی می باشد.
✍️درخت بید در خواب دیدن، نماد یک دوست و همراه است. دوستی مهربان و بسیار وفادار که مدام به فکر شماست و در هر حالتی چه شادی و چه غم شما را تنها نمی گذارد. بسیار به او اعتماد دارید و می دانید که هر گاه به او پناه ببرید از شما حمایت می کند. هر کسی که با این تفاسیر در ذهن شما تداعی شد، همان دوست با وفای شماست.

از نظر لوک اویتنهاو👨

از نظر لوک اویتنهاو اگر در خواب درختی را همراه با شکوفه های بسیار دیدید، چنین خوابی نماد خوبی است. در واقع تعبیرش این است که در آینده شما به سعادت و خوشبختی بزرگی خواهید رسید.
✍️اگر در عالم رویا درختی را در آتش دیدید و در حال سوختن بود، این خواب تعبیرش منفی است. یک زیان و یا خسارت بسیار بزرگ در انتظار شما خواهد بود. اگر نتوانید این بحران را به خوبی مدیریت کنید، زندگی شما از هم پاشیده خواهد شد.
✍️درخت خشکیده و بدون برگ و شکوفه، نشانه شکست و ناکامی می باشد. این شکست می تواند در هر زمینه‌ای باشد، مالی، احساسی، عاطفی و… .
✍️اگر در عالم رویا درختی را افتاده و یا خوابیده بر روی زمین دیدید، چنین رویایی تصویری از آرزوها و امیدهای ناکام مانده شما می باشد. شاید آرزوهایی داشته اید که هر چه تلاش کردید به آنها دست نیافته اید و حالا ناامید و مایوس شده باشید.
✍️اگر در عالم رویا خود را در حال تکان دادن درختی دیدید، این خواب نمادی از خوشبختی و سعادت می باشد. خوشحال باشید، چراکه آینده زندگی شما روشن و عالی می باشد.
✍️اگر در عالم رویا درختی را دیدید که پربار بود و میوه های فراوان داشت، این خواب هم نمادی از دوستان وفادار و بسیار متعهد اطراف شماست. قدر این دوستان واقعی را بدانید!
✍️اگر در خواب دیدید که بر روی درختی نشسته بودید، این رویا می تواند تصویری از افتخارات و پیروزی های شما در زندگیتان باشد. در واقع شما برای هر آن چه که می خواهید تلاش بسیار می کنید و در نتیجه موفق و پیروز می شوید. این خواب هم ناشی از احساس افتخار شما به خودتان می باشد.
✍️اگر دیدید که از بالای درختی بر زمین افتادید، این خواب نشان می‌دهد که افرادی شما را مسخره خواهد کرد و مورد تحقیر و تمسخر اطرافیان قرار خواهد گرفت.
✍️اگر دیدید که در حال بالا رفتن از درختی بودید، به زودی اخبار بسیار مهمی را به شما خواهند رساند و باید تصمیم بزرگی بگیرید.

از نظر خانم آیتانوس👩

از نظر خانم ها آیتانوس بعضی از درختان مثل بید، نارون و چنار، نماد شما خانواده هستند و همچنین شاخ و برگ این درختان نشانه فرزندان و اقوام نزدیک شما می باشد. پس طبق این تفاسیر اگر شما یکی از این درختان را در خواب ببینید که سرسبز و بسیار پر بار بود، پس نشانه سلامتی تندرستی و خوشبختی و سعادت خانوادگی شماست.

از نظر آنلی بیتون👨

از نظر آنان می‌توان دیدن درخت گردو در خواب تعبیرش رفتن به مسافرت و عازم سفر شدن می باشد. مسافرت‌های دلپذیر و به یاد ماندنی که تا مدت ها یاد این لحظات باعث شادمانی و خوشحالی شما خواهد شد. همچنین این خواب تعبیر دیگری دارد و آن هم رسیدن به سعادت و خوشبختی در زندگی دنیوی نیز می باشد.
✍️اگر در خواب جنگلی را پر از درختان بلوط دیدید، خواب نشانه این است که شما در تمام مراحل زندگی و لحظات خود پیروز و سربلند خواهید بود.
✍️اگر فقط یک درخت بلوط را دیدید اما پر از میوه بلوط، چنین خوابی هم نشانه ترقی و پیشرفت و ارتقاء مقام می باشد. شما به مقامی بسیار بالا و جایگاه مناسبی در جامعه خواهید رسید.
✍️اگر در عالم رویا درخت بلوطی را دیدید که هیچ شاخ و برگی نداشت و همچنین آفت زده بود، من خوابی به شما می گوید که آمادگی روبرو شدن با هر اتفاقی را داشته باشید. امکان دارد حوادثی بسیار ناگهانی و تکان دهنده در راه داشته باشید اما نگران نباشید، اگر قوی باشید از این بحران هم عبور خواهید کرد.
✍️اگر شما مجرد هستید و در خواب درخت بلوط دیدید، این خواب نشان دهنده این است که به زودی شرایط برای ازدواج مهیا و مساعد خواهد شد و تشکیل زندگی خواهید داد. زندگی متاهلی شما بسیار دلپذیر و سرشار از آرامش خواهد بود.
✍️درخت بید در عالم رویا، نشانه یک مسافرت است اما باید بگوییم که این مسافرت خوشایند نیست و سراسر غم و نگرانی است. شاید برای مراسم فوت یکی از عزیزان دورتان راهی سفری شوید.

کتاب سرزمین رویاها📚

در کتاب سرزمین رویاها نوشته شده است که درخت بلوط در خواب دیدن، علامتی از پول و ثروت زیاد و همچنین عمر طولانی و با برکت خواهد بود.
✍️اگر دیدید که از درخت بلوطی بالا می رفتید، این خواب نشان می‌دهد که کسی اطراف شماست که در زندگی اش بسیار بدشانس و بد اقبال می باشد. دست به هر کاری می زند و یا تصمیم به انجام هر کاری می گیرد، موانع غیر قابل حلی پیش روی او سبز می شود و همین موانع باعث می شود او از انجام آن کار دست بکشد!
✍️اگر دیدید که زیر شاخه ها و برگ های درخت بلوط در حال استراحت بودید، این رویا نشان می‌دهد که عمر شما بسیار طولانی و با برکت خواهد بود، همچنین ثروت زیادی عاید شما خواهد شد.
✍️اگر در عالم رویا یک درخت بلوط را دیدید که خشک شده بود، یکی از اطرافیان و یا یکی از دوستان نزدیک و عزیز شما از دنیا خواهد رفت.
✍️اگر در عالم رویا تعدادی درخت بلوط را دیدید، این خواب نشان می‌دهد که اخیراً در ذهن تان ایده ها و نقشه های بسیار جالب و هیجان انگیزی را مرور می کنید. اگر به نظرتان عملی و پر بازده هستند، پس معطل نکنید و وارد میدان عمل شوید.
✍️درخت های بلوط جوان و پر شاخ و برگ، نشانه ای از پول زیاد و درشت می باشد. احتمال دارد طی وعده های نزدیک و یا وعده های دور این پول به شما برسد، اما در هر صورت چنین پولی برای شما دیده می شود.
✍️اگر در عالم رویا درخت‌بلوط ای را دید که برگ های پلاسیده و خراب شده ای داشت، چنین خوابی نشانه یک ضرر بزرگ در مورد امور مالی تان می باشد. شاید جایی سرمایه‌گذاری کرده باشید که اکنون نتیجه مطلوبی نداشته باشد و حتی متحمل یک زیان بزرگ شوید.
✍️اگر در عالم رویا درخت‌ بلوطی را دیدید که اطراف آن برگهای خشک روی زمین ریخته بود، این خواب علامت یک عشق ناکام و نافرجام می باشد. رابطه تان با شریک عاطفی تان آنطور که باید پیش نرفته است.
✍️اگر در خواب درخت بلوط بریده شده ای را دیدید، این خواب از یک خیانت خبر می‌دهد. شاید این خیانت از سمت شریک عاطفیتان و یا حتی نزدیکان و خانواده شما باشد. به هر حال بسیار مراقب و محتاط باشید.
✍️اگر دیدید که درخت بلوطی بر سر شما سقوط کرد، یکی از دشمنان شما یا شکست خواهد خورد و یا اینکه می میرد و به رحمت الهی می رود. در هر صورت یکی از دشمنان دیرینه شما نابود می شود.
✍️اگر دیدید که زیر سایه درخت بلوط ای بودید تعبیرش این است که شما زندگی فوق العاده و عالی برخوردار هستید و یا اگر اکنون شرایط عادی دارید، صبور باشید. شرایط بسیار دل انگیز و عالی می شود.
✍️اگر دیدید که در حال جمع کردن میوه های درخت بلوطی بودید، این خواب نشانه ثروت و دارایی می باشد.
✍️اگر دیدید که میوه بلوطی در دستان شما بود، این خواب از یک شانس و اقبال خبر می دهد. می تواند در هر زمینه‌ای باشد، چه در زندگی فردی و چه در زندگی اجتماعی شما!
✍️اگر در زندگی حقیقی خود کمی ناخوش احوال و یا بیمار هستید و در عالم خواب دیدید که میوه بلوطی در دستان شما بود، این خواب از بهبودی و شفای شما در وعده ای نزدیک خبر می دهد. نگران نباشید اوضاع مساعد خواهد شد.
✍️اگر دیدید میوه بلوط را از درخت چیدید، این خواب هم علامتی از شانس و اقبال و سعادت و خوشبختی می باشد.

همچنین بخوانید:  🦷 تعبیر خواب دندان از نظر معبران معروف جهان

تعبیر خواب درخت بر اساس موضوع آن 📚

✅درخت بید

برخی از معبران درباره درخت بید در خواب معتقدند که دیدن این درخت نمادی از شغل و منبع درآمد، زندگی و امرار معاش و همچنین رزق و روزی در زندگی حقیقی شماست. هرچقدر این درخت پر شاخ و برگ تر و سبز تر باشد، پس معیشت و زندگی شما نیز فراخ تر و گسترده تر می باشد.
✍️اگر برعکس این درخت بسیار ضعیف، کوچک و بی شاخ و برگ باشد، پس نشانگر فقر، ضعف، تنگ دستی و مضیقه مالی است.
✍️اگر این درخت را در فصول بهار، تابستان، و حتی پاییز دیدید و همچنین سرسبز و بسیار پربار، بسیار خواب خوبی است و تعبیر مثبت و نیکویی هم دارد.
✍️اگر در فصل سرما و زمستان تک درخت بیدی را در میان برف و سرما دیدید، خواب شما منفی است. تعبیر این خواب یک بیماری و کسالت جسمی را نشان می دهد.
✍️اگر دیدید درخت بیدی که در خانه همسایه روییده آنقدر بزرگ و پر شاخه شده است که شاخه و سایه آن در خانه شما هم آمده است، تعبیرش این است که از جانب یک دوست و یا جایی که با شما آشناست، سود و منفعت به دست خواهید آورد و بسیار بهره مند خواهید شد.
✍️اگر بالعکس خواب بالا را دیدید، یعنی دیدید که درخت بید خانه شما به خانه همسایه هم کشیده شده، تعبیرش هم برعکس است و این شما هستید که باعث رسیدن سود و نفع به دیگران می شوید. حال چه خودتان بخواهید و چه نخواهید، این اتفاق خواهد افتاد.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که در سایه درخت بیدی دراز کشیده بودید، شخصی از شما حمایت خواهد کرد و باعث سود بردن و بهره وری شما خواهد شد. همچنین به واسطه او در ثروت و رفاه غرق خواهید شد.
✍️اگر شما یک پسر جوان و یا یک دختر جوان می باشید که در خواب خود درخت بید دیده اید، تعبیر این رویا از یک آینده پر از امید و انگیزه به شما خبر می دهد و همچنین تصمیم خواهید گرفت که ازدواج کنید و تشکیل خانواده دهید.

✅درخت اقاقیا

✍️اگر در عالم رویا درخت اقاقیا دیدید، این درخت در علم تعبیر نمادی از سعادت، خوشبختی و بُرد می باشد. در واقع سمبل کامروایی در همه زمینه ها می باشد.
✍️اگر در عالم رویا دیدید که در حال بو کردن و استشمام بوی این درخت بودید، تعبیرش یک اختلاس مادی را نشان می دهد. اخیرا افکاری درباره دزدی و کلاهبرداری دارید. این عمل اصلا پسندیده نیست و خداوند حق الناس را نمی بخشد. پس توبه کنید و این فکر ناسپند را از خود دور کنید.

✅درخت آبنوس

درباره این درخت برخی معبران معتقدند که اگر کسی در خواب درخت آبنوس دید، پس تعبیرش یک زن و یا خدمتکار و کنیز زن می باشد.

✅درخت انار

درخت انار می تواند سمبلی از یک زن توانگر و ثروتمند باشد که علی رغم وضعیت مالی خوب، اخلاق و رفتار نیکو و پسندیده ای هم داشته باشد.

✅درخت ترنج

این درخت می تواند نشانگر مردی باشد که در جامعه مقام و جایگاه خوبی دارد. همچنین به لحاظ مالی هم ثروتنمد و صاحب اموال زیادی است.

✅درخت هلو

اگر در فصل هلو در عالم رویا دیدید که از درخت هلو میوه می چیدید، این خواب تعبیرش به دست آوردن سود از جانب یک شخص صاحب مقام می باشد. منفعت بزرگی در انتظار شماست.

✅درخت گلنار

عده ای از تعبیر گران این درخت را نمادی از اموال و فرزندان شما می دانند. بسته به محتوای خواب شما که این درخت را در چه حالی دیدید و شما نیز مشغول چه عملی بودید، خواب شما تعبیر می شود.

✅درخت مورد

برخی از معبران اسلامی درباره این درخت عقیده دارند که تعبیرش مردی است که صاحب علم و دانش زیادی است. همچنین او بسیار ثابت قدم و به خود مطمئن است و برای وجود خود بسیار ارزش قائل است.

✅درخت خار

درخت و یا بوته خار در خواب دیدن، نشانه یک مرد بدذات و بدکردار است که جز شر و بدی چیزی برای اطرافیان ندارد.

✅درخت نی

درخت نی در خواب، مردی بداخلاق و تند خو می باشد که همچنین عادت زشتی به غیبت و سخن چینی دارد.

✅برگ درختان میوه دهنده

اگر در خواب برگی از این دسته از درختان را دیدید، تعبیرش ثروت و اموال است. پول درشتی به دست شما می رسد.

✅شاخه های درخت

شاخه های درخت در خواب، نمادی از افراد و اشخاص جدیدی است که طی وعده های نزدیک با آن ها آشنا خواهید شد. ارتباطات جدید در راه دارید.
همچنین این رویا نشان می دهد که شما برای کمک کردن و یاری رساندن به دیگران بسیار آماده و مشتاق هستید.
هرچه شاخه های این درخت بلند تر و پر برگ تر دیدید، نشان می دهد که مهر و محبت و لطف شما بیشتر و زیاد تر است. دیگران نیز در هر شرایطی روی کمک و یاری شما حساب باز می کنند و بسیار به شما اعتماد دارند.

✅زیر درخت ایستادن

اگر در عالم رویا دیدید که زیر درخت ایستاده بودید، تعبیر این خواب به شما می گوید که درباره مسائل مهمی باید بیشتر فکر و تجدید نظر کنید. شاید اکنون زمان این است که یک تصمیم اساسی برای زندگی خود بگیرید و فراموش نکنید که جزئیات و ریز به ریز این موضوعات را بررسی کنید.
اگر دیدید که با شخص دیگری زیر درختی ایستاده بودید، تعبیر این خواب نشان می دهد که شما در زندگی حقیقی برای یک دوستی و ارتباط شخصی را زیر نظر گرفته و رفتار های او را ارزیابی می کنید. شاید احساس می کنید شخصی را که مدت ها به دنبال او بودید را اکنون یافته اید و به همین علت احساس شادی و خوشنودی دارید.
درختان با رنگ های زیبا
اگر در عالم رویا درختی را دیدید که شاخ و برگ های آن بسیار رنگارنگ و زیبا بود، این رویا نشانه تغییرات و تحولات هیجان انگیزی است که پیش رو خواهید داشت. اتفاقات و حوادث جدید و عجیبی در راه خواهید داشت.

✅درختی با برگ های سبز

اگر در عالم رویا درختی را با برگ های بسیار سبز و خوش رنگ دیدید، این خواب نشانه خوب و مثبتی است. همچنین نمادی از رونق و ترقی می باشد. زندگی که مدت ها انتظارش را می کشیدید اکنون به واقعیت تبدیل می شود و تمام انتظارات و خواسته های شما برآورده خواهد شد.
به تعبیر دیگر چنین رویایی نشانه بارداری و به دنیا آمدن یک فرزند است.

✅درختی پر از شکوفه

درختی که پر از شکوفه های بهاری باشد، تعبیرش نشانگر رشد و بلوغ، عشق و محبت و شادابی و شادمانی است. پس از تلاش های زیاد و غصه خوردن های شبانه تان در نهایت به شخص محبوب خود خواهید رسید و همچنین به خاطر ایده ها و خلاقیت های ذهنی تان قادر خواهید بود تا موفقیت ها و پیروزی های بزرگی برای خود رقم بزنید.

✅افتادن برگ از درخت

اگر در عالم رویا شاهد افتادن برگی یا برگ هایی از درختان بودید، این خواب نشان می دهد که شما به خاطر وجود برخی موانع و مشکلات بین شما و خانواده تان نمی توانید لذت کافی را از زندگی ببرید. به تعبیر دیگر ممکن است اخبار بد و ناگواری به گوش شما برسانند. تنها راه نجات از این احساسات بد، این است که سعی کنید روی اخلاق و رفتار هایتان کار کنید تا قوی و مستحکم شوید. تنها اینگونه در برابر مشکلات قوی می شوید و می توانید با ناملایمات مبارزه کنید.

✅درخت قدیمی و کهنسال

درخت قدیمی و کهنسال، در صورتی که خشک شده هم باشد؛ تصویری از آرزو های بر باد رفته و ناکامی های زندگی شماست. در واقع این خواب ناشی از شکست ها و نرسیدن های شما به آرزو هایتان می باشد.
تعبیر دیگر از این خواب، نشانگر بی ثباتی و بی نظمی، و در برخی موارد ناباوری و عقیم بودن است. در برخی دیگر نیز نماد مرگ و فوت نیز می باشد.

✅ریشه درخت

اگر در عالم رویا ریشه های درختی را دیدید، این خواب تعبیرش نشانگر میل شما به تغییر و تحول در زندگی تان می باشد. دوست دارید تغییر کنید و به آن چیزی که می خواهید دست یابید. اگر همین اکنون دست به کار شوید، قطعا پیروز میدان خواهید بود.

✅درخت بدون برگ

درختی که برگ نداشته باشد، علامت خستگی و عدم وجود انرژی، یأس و ناامیدی و تلاش های بی ثمر یا فرصت های از دست رفته است. اگر اکنون در حال گذر از دوره میانسالی خود هستید، پس این خواب ناشی از احساس ناراحتی و افسردگی شما بابت مشکلات و ناکامی های جوانی تان است. از گذر عمر خود بسیار ناراحت و دلگیر هستید و نگرانید که عمرتان بی ثمر و فایده رو به اتمام است.

✅افتادن درخت

اگر در عالم رویا شاهد افتادن و سقوط درختی بودید، این رویا تعبیر منفی دارد. شما شدیدا احساس خطر و ناامنی می کنید. حس می کنید که مسیر زندگی تان از ابتدا اشتباه بوده است و حالا امکان برگشت وجود ندارد. از این بابت بسیار کلافه و نگران می باشید.

✅بالا رفتن از درخت

اگر در عالم رویا دیدید که در حال بالا رفتن از درختی بودید، این خواب به شما از موفقیت در وعده ای نزدیک خبر می دهد. همچنین این خواب به شما نوید از بهرین لحظات و اتفاقات می دهد. طی وعده ای نزدیک همه چیز درست می شود.

✅پایین آمدن از درخت

پایین آمدن از درختی در عالم رویا، نمادی از شکست های عاطفی، احساسی، مالی و کاری است.
تعبیر دیگری نیز وجود دارد. این خواب یک هشدار هم می باشد. شما نباید تمام اسرار و راز های زندگی تان را با کسی در میان بگذارید. برخی از مسائل باید تا پایان عمر در دل شما محفوظ باشد. اگر این قاعده را رعایت نکنید، پس باید همیشه منتظر خیانت از سمت کسانی باشید که روزی اعتماد تام به آنان داشتید.

✅کاشتن درخت

اگر در عالم رویا دیدید که در حال کاشتن درخت بودید، خواب خوبی دیده اید. این رویا نشانگر پیروزی، موفقیت، و پناه و مأوا است. شما موفق می شوید تا یک پناهگاه بسیار خوب و عالی برای خود دست و پا کنید.

✅بریدن درخت

اگر در خواب خود را مشغول بریدن شاخه های درختی دیدید، تعبیرش این است که شما نسبت به کسی یا چیزی در زندگی تان، می ترسید. شاید هم برای کاری در تلاش هستید که ثمر و نتیجه ندارد. پس انرژی که صرف می کنید بیهوده و بی فایده است.

✅چیدن میوه از درخت

اگر در خواب دیدید که از درختی میوه می چیدید و بالافاصله می خوردید، تعبیرش موفقیت و دیدن نتیجه زحمات تان است. تمام انرژی و زمانی که صرف این کار کردید، حالا به جایی رسیده است.

✅صحبت کردن با درخت

اگر در عالم رویا دیدید که با درختی در حال صحبت و گفت و گو بودید، این خواب حامل یک پیغام مهم برای شماست. پس از دیدن این خواب، باید کلمات و سخنان درخت را به خوبی به یاد داشته باشید. تعبیر این رویا بر اساس همان مکالمه می باشد. اگر درباره خشک سالی، قحطی، بدبختی و مصیبت صحبت می کرد، پس تعبیرش نیز همین است.
اگر بالعکس درباره چیز های خوب و دلنشین صحبت می کرد، پس باز تعبیر همان است.

5 1 رای
مطلبو دوست داشتی؟
در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد برخط
مشاهده تمامی دیدگاه ها