🌊 تعبیر خواب دریا از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

د یک دیدگاه
 • تعبیر خواب دریا🌊

  دریا در عالم طبیعت یکی از زیباترین و آرامش بخش ترین پدیده های خداوند یگانه است، به طوری که خواب دیدن آن نیز باعث احساس لذت و خوشنودی می شود. معبران نیز برای خواب دریا تعبیر خوبی آورده اند. برخی دیدن دریا در خواب را به رها شدن از غم، رسیدن به قدرت و عظمت، اموال و دارایی، و خوشحالی و شادمانی و… تعبیر کرده اند. در ادامه ما برای شما عزیزان تعابیر دقیق از این خواب را دسته بندی کرده ایم. برای یافتن تعبیر خواب خود با تاروت رنگی همراه باشید.🌹

  تعبیر خواب دریا

  تعبیر خواب دریا بر اساس نظر معبر 👴

  از نظر یوسف نبی 👳‍♂️

  از نظر یوسف پیامبر دیدن آب دریا در عالم رویا، نشانه‌ای از فزونی و فراخی رزق و روزی شماست.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که از آب گوارای دریا می خوردید، تعبیرش این است که به همان اندازه که از آب دریا می نوشیدید، از جانب یک شخص صاحب مقام و قدرت به اموال و ثروت خواهید رسید.
  ✍️اگر دیدید که تمام آب دریا را نوشیدید، این خواب خیلی خوب است. شما در آینده می توانید آن قدر به قدرت و عظمت برسید که کنترل همه جهان را در دست بگیرید.
  برخی از تعبیررگران نوشته اند که آب دریا در خواب دیدن، به همان مقداری که میل شود، برای شخص بزرگی و اموال به همراه دارد، چرا که این آب زلال و گواراست.

  از نظر ابراهیم کرمانی👨

  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که بین آب‌های دریا بودید، تعبیرش این است که شخصی صاحب مقام و بلند مرتبه مثل یک حاکم شما را به خدمت و زیر دستی خود خواهند خواند. به تعبیر دیگر امکان دارد که شما از مردی بسیار دانا و و صاحب علم، اطاعت و فرمانبرداری کنید، به بیانی مطیع و طرفدار او خواهید شد.
  ✍️اگر دیدید که در میان دریا بودید و از شدت تعجب و ترس خشک تان زده بود و ساکن ایستاده بودید، تعبیرش این است که خطری شما را تهدید می کند.
  ✍️اگر دیدید که از دریا خارج شدید، تعبیرش این است که از غم،دوری، رنج و عذاب فاصله خواهید گرفت.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که از آب دریا می نوشید و این آب بسیار سرد بود، این رویا نشان می دهد که شما از دانش و علم خود به نحو احسن استفاده می کنید. در صورتی که شما یک عالم و یا دانشمند باشید یا در زندگی واقعی از علم بالایی برخوردار باشید، این خواب نشان می دهد که علم و آگاهی شما پایان می یابد و از به دست آوردن علم دست خواهید کشید، همانطور که در قرآن کریم آمده: قُل لَّوْ کَانَ الْبَحْرُ مِدَادًا لِّکَلِمَاتِ رَبِّی لَنَفِدَ الْبَحْرُ قَبْلَ اَن تَنفَدَ کَلِمَاتُ رَبِّی… _ بگو اگر دریا مرکب کلمات پروردگار من باشد پیش از آنکه کلمات پروردگارم تمامی گیرد دریا تمامی پذیرد… (کهف-۱۰۹).
  ✍️اگر شما در زندگی حقیقی جزو طبقه مردم عام می باشید، این خواب نشان می‌دهد که از جانب یک فرد صاحب مقام و قدرت شما در امان خواهید بود و او از شما حمایت و پشتیبانی خواهد کرد. به تعبیر دیگر احتمال این است که شما تصمیم بگیرید به دنبال تحصیل علم و دانش بروید.
  ✍️اگر در خواب دیدید که از آب دریا می نوشیدید و این آب بسیار گرم و داغ بود، تعبیر این خواب نشان می‌دهد که شما مرتکب گناه و معصیت خواهید شد و به طور کلی تفسیر چنین خوابی بسیار بد و ناخوشایند خواهد بود، همانطور که در قرآن کریم آمده: … وَسُقُوا مَاء حَمِیمًا فَقَطَّعَ اَمْعَاءهُمْ _ … آبی جوشیده می‌نوشند که اندرونشان را پاره‌پاره می‌کند (محمد-۱۵).
  ✍️اگر در عالم رویا دید که آب دریا حالت لجن و گنداب بود، تعبیرش این است که شما با کسی و یا نسبت به چیزی نفرت و دشمنی پیدا می کنید و از این بابت بسیار هراسان و آشفته خواهید شد. اینطور که خواب شما نشان می دهد این دشمن بسیار خطرناک و قوی است، همانطور که در قرآن کریم آمده: یَتَجَرَّعُهُ وَلاَ یَکَادُ یُسِیغُهُ… _ به زحمت، جرعه‌جرعه آن را سر می‌کشد ولی هرگز به میل خود حاضر نیست آن را بیاشامد… (ابراهیم-۱۷).

  از نظر محمد ابن سیرین👨

  از نظر محمد ابن سیرین اگر در خواب دیدید که از آب گوارا و پاک دریا می نوشیدید، این خواب نشان می دهد که از کسی که از جایگاه والایی در جامعه برخوردار است، به ثروت و دارایی خواهید رسید.
  ✍️اگر دیدید که بر روی آب دریا و یا رودخانه در حال راه رفتن بودید، این خواب نشان می دهد که شما فردی هستید با ایمان قوی و محکم و همچنین اعتقادات پاک و نیت خالصی دارید. شاید یکی از بندگان مقرب درگاه خداوند باشید.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که با آب رودخانه و یا دریا در حال غسل کردن بودید، این خواب نشانه خوبی است. علاوه بر این که به لحاظ رفتاری و اخلاقی، فردی مومن و صالح می باشید، از غم و اندوه و دلسردی نیز فاصله خواهید گرفت. همچنین این خواب نشان می دهد که اگر بیمار هستید و یا کسالتی دارید، به زودی شفا و بهبودی دارید. اگر قرض دارید و یا بدهکار هستید، به لطف خداوند و تلاش خودتان همه این بدهکاری ها پرداخت خواهد شد. اگر در بند و یا حبس هستید، آزاد و رها خواهید شد.

  همچنین بخوانید:  🦷 تعبیر خواب دندان از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  از نظر جابر مغربی👨

  از نظر جابر مغربی اگر در خواب دیدید که به داخل آب دریا می‌رفتید، تعبیر این خواب این است که تمام عبادات و طاعات شما قبول درگاه حق خواهد بود.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که آب دریا بسیار زیاد شده بود، تعبیرش این است که قدرو و نیروی یک شخص بلند مرتبه و یا حاکم شما بسیار زیاد خواهد شد و روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود.
  ✍️اگر بالعکس دیدید که آب دریا کم شده بود و پایین آمده بود، تعبیرش نیز برعکس خواهد بود. نشان می‌دهد که قدرت و نیروی این شخص رو به سقوط و زوال خواهد رفت و به مرز نابودی و هلاکت کشیده می شود.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید، که مقداری از آب دریا را نوشید اما برای شما هیچ فرقی نداشت، تعبیرش این است که امکان دارد یک دانشمند، یک عالم، و یا یک حاکم و فرد قدرتمندی نابود و هلاک شود. اگر شما خودتان یکی از این ویژگی ها را دارید پس تعبیرش نیز برای شماست.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که آب رودخانه ها و دریاها همه یک جا جمع می شدند، تعبیرش این است که حاکم سرزمین شما اموال و دارایی خودش را یک جا جمع خواهد کرد.
  ✍️اگر دیدید که از آب دریا ها موج بلند می شد و تمام آسمان را ابرهای سیاه فرا گرفته بود، تعبیر این خواب نشان می‌دهد که مردم این سرزمین غرق در گناه و معصیت شده اند، همانطور که در قرآن کریم آمده: … مَوْجٌ مِّن فَوْقِهِ مَوْجٌ مِّن فَوْقِهِ سَحَابٌ… _ … (یا چون ظلماتی است به دریایی ژرف که) موجی آن را گرفته و بالای آن موجی دیگر و بالاتر از آن ابری قرار دارد… (نور-۴۰).
  ✍️اگر در خواب دیدید که دریا طوفانی و پر از موج بود و یا از در حال شکار ماهی و صید از دریا بودید، تعبیرش این است که به اندازه و میزان آن موج ها و یا شکارتان روزی و رزق حلال به دست خواهید آورد و زندگی بر شما و همسرتان بسیار آسوده و راحت خواهد شد، همانطور که در قرآن کریم آمده: اُحِلَّ لَکُمْ صَیْدُ الْبَحْرِ وَطَعَامُهُ مَتَاعًا لَّکُمْ… _ حلال شده است برای شما شکار دریایی… (مائده-۹۶).
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که آب دریا بسیار شور بود، تعبیرش این است که شما راه کسب و کار حلال را کنار خواهید گذاشت و برای امرار معاش خود راه حرام خواری را انتخاب خواهید کرد.
  ✍️اگر دیدید که آب دریا خشک شده بود، این رویا نشانه نابودی و هلاکت برای کسانی است که از قدرت و نفوذ زیادی در دنیای واقعی برخوردارند.
  ✍️اگر دیدید که شنا کردید و به ساحل آمدید و لباس به تن کردید، این رویا نشان می دهد که به زودی در مسائل کاری مستقل خواهید شد و دیگر برای کسی کار نخواهید کرد، بلکه آقای خود می شوید. اگر خلاف این خواب دیدید، پس تا زمان نامعلومی هم در بند و تحت فرمان خواهید بود.

  از نظر لیلا برایت👵

  اگر در خواب شاهد یک دریای بسیار طوفانی و متلاطم بودید، به زودی ضرر و زیان سنگینی در پیش دارید. خود را برای هر گونه اتفاق ناگواری آماده سازید.

  از نظر منوچهر مطیعی تهرانی👨

  در کتاب نفائس الفنون در مورد دریا نوشته اند که تعبیرش نمادی از یک حاکم و یا رئیس خواهد بود. اما از نظر من نمی توان دریا را صرفاً یک پادشاه حاکم و یا رئیس دانست. به این علت که در زمان های مختلف کسانی که صاحب قدرت و عظمت بودند نامهای مختلف داشتند و هر کسی که صاحب قدرت و یا عظمتی باشد می‌تواند به صورت دریا در خواب ما ظاهر شود.
  برخی اوقات این صاحبان قدرت پادشاه هستند، گاهی رئیس یک اداره و رئیس کاری شما، و یا به قول فروید یک امپراطور و مدیر و… به طور کلی نشانگر کسی است که شما در دنیای بیداری بسیار از او ترس و وحشت دارید و تمام امید و انگیزه شما بسته به لطف و محبت او است، پس می‌ترسید که او را از دست بدهید و یا ارتباط شما با وی خراب شود. در واقع این خواب تمام کسانی که ما نسبت به آنها ضعف شدید داریم را نشان میدهد. نه تنها دریا بلکه تمام صورت پدیده های عظیم و بزرگ نمادی از این گونه افراد می باشند، مثل دریا، آسمان، طوفان، رعد و برق و یا حیوانات درنده و قوی، مثل شیر، پلنگ، و عقاب و…
  فروید نیز همچنین عقیده‌ای دارد.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که کنار دریا ایستاده اید، پس شما با این فرد همراه و هم مسیر خواهید شد.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که از آب دریا نوشیدید، پس شما از طریق این شخص به سود و منفعت خواهید رسید.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که آنقدر از آب دریا نوشیدید که تمام شد و چیزی باقی نماند، به زودی شما صاحب قدرت، عظمت و شکوه و جلال خواهید شد.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که می توانستید روی آب دریا راه بروید، شما درگیر یک کار خطرناک و تهدید آمیز خواهید شد و امکان دارد تا مرز سقوط پیش بروید، اما نگران نباشید چرا که شما با تمام این خطرات به پیروزی خواهید رسید.
  برخی از معبران معتقدند که اگر در خواب دیدید در ساحل دریا نشسته بودید و منظره تلاطم دریا را مشاهده می کردید، این خواب خوب نیست. در واقع نشان می‌دهد که امکان دارد یکی از فرزندان شما گرفتار یک بیماری و کسالت جسمی شود.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که از کشتی بیرون خارج می شوید و سپس به ساحل رفتید و قدم می زدید، این خواب نیز نشان می‌دهد که اگر شما در خانه خود فرزند بیماری دارید و یا اینکه یکی از عزیزان شما چند مدتی است که درگیر بیماری شده است، پس این خواب نشانگر شفا و بهبودی وی می‌باشد.
  ✍️اگر در عالم رویا خود را در حال غرق شدن دیدید، پس شما گرفتار موانع و مشکلات خواهید شد.
  ✍️اگر دیدید که در کشتی هستید و روی دریای آرامی در حال حرکت می باشید، چنین خوابی هم نمادی از امنیت و آرامش و همچنین آسایش در زندگی تان می باشد.

  همچنین بخوانید:  🌳 تعبیر خواب درخت از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  از نظر آنلی بیتون👨

  از نظر آنلی بیتون اگر در عالم رویا شنیدن زمزمه دریا یا ساحل را تجربه می کردید این خواب نشان دهنده این است که شما زندگی خوبی ندارید. زندگی برای شما بسیار سخت و غیر قابل تحمل است. باید بگوییم که چاره ای جز وفق دادن خود با این شرایط ندارید، چرا که اینطور که خواب نشان می دهد، این شرایط فعلا پایدار است و زندگی شما سراسر بدون عشق و محبت و دیدن مهری از سمت دیگران سپری خواهد شد.
  به طور کلی دیدن دریا در خواب نشانه آرزوها و خواسته های ناکام و بی ثمر می باشد.
  دیدن دریا ممکن است همراه با برخی پدیده ها مانند خشک شدن، طوفانی بودن، مواج بودن و… باشد که این جزئیات بسیار مهم است. پس اگر خوابی در ارتباط با دریا دیدید باید محتوای خواب را به خوبی به یاد داشته باشید تا طبق آن بتوانیم خواب شما را تفسیر کنیم.
  ✍️اگر شما یک خانم هستید و در خواب دیدید که همراه با همسر خود در دریا شنا میکردید، این خواب نشان می‌دهد که به یکی از آرزوهای قدیمی که برایتان بسیار ارزش دارد، خواهید رسید.

  از نظر لوک اویتنهاو👨

  از نظر لوک اویتنهاو اگر در عالم رویا دریایی را بسیار متلاطم و ناآرام دیدید، این خواب نشانه ناراحتی و اندوه می باشد. امکان دارد برای وعده ای کوتاه زندگی خود را با بی میلی و سردی سپری کنید.
  ✍️اگر در عالم رویا دریای مواجی با موج های بلند دیدید، این خواب نشانه خوبی است. شما دست به هرکاری بزنید در نهایت با نتایج بسیار خوب و لذت بخشی مواجه می‌شود. به بیان دیگر می توان گفت شما در تمام امور خوشبخت خواهید بود.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که بر روی دریا در حال کشتیرانی بودید، این خواب نشان می‌دهد که شما بسیار شجاع هستید و یکی از خصیصه های ویژگی های اخلاقی شما هم شهامت تان برای ریسک کردن می باشد. در واقع شما عاشق خطر و هیجان هستید.
  ✍️اگر دیدید که در حال غرق شدن در دریا بودید، این خواب نشان می‌دهد که شما خودتان باعث شده اید که به دردسر و بدبختی بیفتید. شاید با یک ندانم به کاری و یا یک تصمیم اشتباه خودتان شرایط را به هم ریخته باشید. دست از بی تابی کردن بردارید و برای مساعد کردن اوضاع فکری کنید.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که ناگهان در میان دریایی افتادید، این خواب علامت خوبی نیست. به زودی متحمل یک ضرر و زیان غیر قابل جبران خواهید شد. ممکن است برای مدتی مجبور باشید که با مسائل بسیار مشکلی دست و پنجه نرم کنید.
  ✍️اگر دیدید که دریا بسیار شفاف و زلال بود، بابت مسأله ای خوشحال خواهید شد و از شدت هیجان زبان تان بند خواهد آمد. همچنین دریای آرام نیز نشانه شادمانی و شعف و خوشحالی است.

  از نظر کارل گوستاو یونگ👨

  از نظر کارل گوستاو یونگ، دیدن موج های بلند و خروشان دریا که همراه با گل و لای باشد، به شما هشدار می دهد. باید تصمیمات بسیار مهمی بگیرید، پس اگر خطا کنید همه چیز بهم خواهد ریخت. لطفا عجولانه اقدام نکنید و همه جوانب را بررسی کنید.

  کتاب نفایس الفنون🔮

  در کتاب نفایس الفنون آمده است که اگر کسی در خواب دید که از آب دریا می نوشد، چنین خوابی خوب است. در واقع نشان می‌دهد که به همان میزانی که از آب دریا نوشیده است، به عزت و احترام خواهد رسید و پیش چشم بقیه عزیز خواهد شد.
  ✍️اگر دید که با شنا کردن از آب دریا خارج شد، این خواب نشان می‌دهد که اگر زندانی و محبوس شده است و یا پیش شخص قدرتمندی کار می کند، به سلامت از این مساله رها می شود.
  ✍️اگر در خواب دید که در دریا غرق شد و جان خود را باخت، سپس دریا او را توسط موج به بالای آب آورد؛ این خواب نشان می‌دهد که درگیر مادیات دنیوی شده است‌ آنقدر حریص و طمعکار شده که غرق در مادیات و عشق به مسائل فانی شده است.
  ✍️اگر دید که غرق شد اما باز مجددا از دریا خارج شد، این خواب نشان می دهد که دست از مادیات و اعمال دنیوی خواهد کشید و سعی می کند که به آخرت خود بیشتر توجه کند.

  همچنین بخوانید:  👊 تعبیر خواب دعوا از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  تعبیر خواب دریا بر اساس موضوع آن 📚

  ✅دریای صاف و روشن

  اگر در عالم رویا دیدید که دریا بسیار روشن و صاف بود و همچنین آب آن زلال دیده می شد، این رویا نشان می دهد که کسی که شما برای او کار می کنید و یا از او فرمان می گیرید، دانا و صاحب علم و حکمت می باشد.

  ✅دریای تیره و کثیف

  اگر در عالم رویا دیدید که آب دریا بسیار کثیف و تیره بود، این خواب نشانگر این است که برای شخص درستکاری خدمت نمی کنید و او بسیار فاسد و زورگو می باشد. هرچه سریع تر از این کار بیرون آیید و به دنبال لیاقت و ارزش خود بروید.
  اگر در عالم رویا دیدید که از آب چنین دریایی نوشیدید، این خواب بیانگر آن است که اگرچه شما به دنبال چیزی هستید و به دستش هم بیاورید، اما این کار سختی و مشقت بسیار همراه دارد و باعث ترس و اضطراب در وجود شما خواهد شد.

  ✅راه رفتن روی آب دریا

  اگر در خواب دیدید که بر روی آب دریا راه می رفتید اما نه در آب فرو می رفتید و نه خیس می شدید، این خواب به شما مژده می دهد که از آتش جهنم و عذاب الهی مصون خواهید بود و می توانید به آسانی و سهولت از پس امور دنیوی خود برآیید.

  ✅تماشای دریا از فاصله دور

  اگر در خواب دیدید که در حال تماشای دریا از فاصله دوری بودید و جرأت نزدیک شدن به آن را نداشتید، این خواب نشان می دهد که شما به چیزی امید واهی دارید و رسیدن به آن غیر ممکن می باشد. کمی واقع بین تر باشید.

  ✅افتادن در دریا

  برخی از تعبیرگران در مورد افتادن در دریا معتقدند که چنین اتفاقی در عالم رویا نشانه نوسانات و بی ثباتی های اخیر در زندگی شماست. جای نگرانی نیست، چرا که به زودی رفع خواهد شد.
  برخی دیگر از معبرین به خصوص معبرین غربی، در این باره نوشته اند که اگر در خواب دیدید به درون دریا افتادید، این خواب نمادی از بد شانسی و بد اقبالی می باشد. همچنین می تواند نشانه آسیب پذیر و شکننده بودن روح شما باشد.
  از سمتی دیگر شاید به حس ششم شما اشاره کند و بخواهد درباره وقوع یک حادثه و فاجعه بد هشدار دهد.

  ✅دریا در هنگام شب

  اگر در عالم رویا به هنگام شب دریا را مشاهده کردید، این خواب به شما می گوید که باید دوره ای استراحت و تفریح برای خود برنامه ریزی کنید. این کار باعث می شود که انرژی از دست رفته خود را مجددا به دست آورید.

  ✅پریدن در دریا

  اگر در عالم رویا دیدید که به داخل دریایی پریدید، این خواب تعبیر خاص و ویژه ای دارد. اگر خودتان را در حال پریدن به درون دریایی آبی و شفاف دیدید، این خواب نشان دهنده هیجان بالا و بیش از حد شما در زندگی حقیقی است. شاید هم در آینده تجربه ای بسیار هیجان انگیز و جدیدی در پیش داشته باشید.

  ✅تماشای غروب آفتاب در دریا

  اگر در خواب در حال تماشای منظره زیبای غروب آفتاب در دریا بودید، نشان می دهد که در ذهن خود ایده ها و افکار جالب و کارآمدی دارید.

  ✅کوسه در دریا

  اگر در خواب کوسه ای را در دریا دیدید و یا در حال شنا کردن با کوسه ای در آب رو به رو شدید، در این صورت این رویا می تواند علامت یک اخطار به شما باشد. اطراف شما اتفاقاتی در حال وقوع است که شاید از آن بی خبرید. پس از دیدن این خواب باید بسیار مراقب باشید و به هر کسی اعتماد نکنید. برای شما نقشه های ریخته اند که اگر غفلت کنید شکست خواهید خورد.
  همچنین درباره اوضاعی که اطلاعات دقیق و کافی ندارید، باید خیلی مراقب باشید چون شاید با پایان بدی رو به رو شوید.

  ✅دریای گل آلود

  اگر در خواب خود دریایی بسیار گل آلود و کثیف را دیدید، این خواب نشان می دهد که شما نسبت به حرام و حلال بودن اعمال و یا رفتارتان اصلا توجهی نمی کنید. سعی کنید عدالت را برقرار کنید و حق کسی را پایمال نکنید.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  اشتراک
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  تاتی
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت: ۲۰:۴۱

  خواب دیدم وسط دریا توی یه قایق بودم شب بود و دریا تاریک و وحشتناک بود یهو یه دسته دلفین اومدن نزدیکم و باهاشون بازی میکردم متوجه شدم بچه های دلفینا دارن میمیرن میان روی سطح آب خیلی ناراحت شدم و از شدت احساسات زدم زیر گریه و گریه هام بند نمی اومد😐😥

  روشن
  تاریک