🦷 تعبیر خواب شکستن دندان از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

د یک دیدگاه
 • تعبیر خواب شکستن دندان 🦷

  ما در این مطلب به تعبیر خواب هایی می‌پردازیم که منحصراً در ارتباط با شکستن دندان و یا دندان‌ها است. از نظر اکثر عالمان و مفسران عالم رؤیا و خواب، دندان چیزی با ارزش و قیمتی به حساب می‌آید. پس از دست دادن آن به هر نحوی می‌تواند به معنای از دست دادن موقعیت‌های خوب چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ اجتماعی و یا خانوادگی باشد. همچنین تهدیدی برای سلامت و عافیت صاحب خواب و نزدیکانش هم به حساب می‌آید. در ادامه پس برای دانستن هر چه بیشتر با تاروت رنگی همراه باشید.

  تعبیر خواب شکستن دندان

  تعبیر خواب شکستن دندان بر‌ اساس نظر معبر 👴

  از نظر محمد ابن سیرین

  اگر در خواب دیدید که بخش و یا قسمتی از دندان شما دچار شکستن شده است، تعبیر آن نشانگر این است به شما و یا یکی از افراد بسیار نزدیکتان آسیب، زیان و ضرری می‌رسد، به دردسر‌های عظیم می‌افتید و روی ناخوش زندگی خودش را به شما نشان می‌دهد و سبب نگرانی و پریشانی خواهد گردید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به یکی از دندان‌های پیشین و یا جلویی شما ضربه‌ای وارد شد و دچار شکستگی گردید، نشانگر این است افرادی با شما به مخالفت و ستیز می‌پردازند، کینه و کدورت بینتان جدایی انداخته و درگیری و جنگ پیش خواهد آمد. ریشه‌های این دشمنی محکم بوده و اطرافیان مورد اعتمادتان هم باعث و بانی آن خواهند بود.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندانتان شکست، و این شکستگی به حدی بود که باعث از بین رفتن کامل آن گردید، نشان‌دهنده‌ی این است که شما به بیماری، رنج و سختی دچار خواهید گشت و هیچ تکیه‌گاهی به جز خدا و هیچ راهی به جز توکل نمی‌یابید. این سختی‌ها به شما درس‌های زیادی می‌دهند. هر‌چند زندگی را به کامتان تلخ خواهند کرد.

  از نظر یوسف بنی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که یکی از دندان‌های بزرگ و درشت شما به دلیلی شکست و دچار نقص گردید، بیانگر این است که مشکل و گره‌ای در زندگیتان خواهد افتاد که موجب کشمکش و همچنین جدال با چند تن از آشنایان در محل کار و یا زندگیتان می‌شود. که رمقی برای شما باقی نمی‌گذارد و خستگی زیادی چه از لحاظ روحی و چه از نظر جسمی بر رویتان خواهد گذاشت. باید بیش از پیش تلاش کنید که از بحث‌های بیهوده با افراد بهانه‌جو دوری گزینید و به‌جای آن به افراد درست و قابل اطمینان تکیه ورزید که کمی از مشکلات خواهند کاست و با راهنمایی‌های درست و منطقی شما را از منجلاب بیرون خواهند کشاند.

  از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

  به‌طور کلی دیدن دندان در خواب مربوط به افراد نزدیک و یا خانواده‌ی صاحب خواب است. دندان‌های واقع بر فک بالایی نماد مردان خانواده، دندان‌هایی که بر فک پایین سوارند نماد زنان، دختران و بانوان فامیل و دندان‌های پیشین هم نشان‌دهنده‌ی فرزندان و افراد کوچکتر خانواده می‌باشد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که کل و یا فقط قسمتی از دندان شما بر اثر ضربه دچار شکستن گردید و بعد باقی‌مانده‌ی آن بر روی دست و یا روی زمین پخش شد اما با این‌حال قابل تشخیص بود و همچنین قابل دیدن، چرک و آلوده نشد بلکه به همان شکل اولش باقی ماند، تعبیر آن نشانگر این است که یک و یا چند نفر از عزیزانتان احتمالاً درگیر معضلات و بحران‌هایی در زندگی می‌شوند که آن‌ها را هم از لحاظ روحی و هم جسمی ضعیف می‌کند و آثار منفی آن تا مدّت‌ها در زندگیشان خودش را نشان خواهد داد. همچنین نشان‌دهنده‌ی این است که خودتان به تنهایی نباید در صدد حل مشکلات دیگران برآیید بلکه با کمک خواستن و مشورت کردن با افراد درست و کاربلد، مسیر برایتان سهل‌تر و اقداماتتان مؤثر واقع خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندانتان شکست و تکه‌های آن پس از پراکنده شدن بر روی زمین و کف دست، از نظر محو و ناپدید گردید و یا سیاهی و کثیفی رویش را پوشاند، تفسیر خیر و خوشی ندارد و به معنای این است که در آینده‌ای نزدیک یکی از اقوام دور و یا نزدیکتان فته خواهد کرد. گرد غم و اندوه بر زندگی شما خواهد نشست و اوضاع را تغییر خواهد داد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان مصنوعی شما شکست نشانگر این است که تاکنون به‌جای وابسته بودن به خود و توانایی خودتان، به افراد دیگر تکیه کرده‌اید و از دیگران به‌عنوان وسیله‌ای برای درست پیش رفتن کار‌ها و وجهه‌ی اجتماعی خود بهره گرفته‌اید. اما این اقدامات پیشین شما همگی نشان‌دهنده‌ی عدم عزت‌نفس و اعتماد بنفس نسبت به خود، شخصیت و استعداد‌هایتان بوده که می‌خواستید آن را با عوامل بیرونی جبران کنید و رویش سر‌پوش بگذارید، به‌دنبال تأیید دیگران بودید و به تنهایی از پس وظایف خود بر‌نیامدید، حالا وقت آن رسیده تا به خودتان بیایید زیرا دیر یا زود تمام وابستگی‌ها مانند حبابی پوچ در جلوی چشمانتان می‌ترکد و در آن زمان  چاره‌ای جز تکیه بر خود و خدای خود نخواهید داشت.

  از نظر دانیال نبی

  این معبر معتقد است که دندان در خواب و رؤیا بیانگر خانواده، عیال، فرزندان و والدین می‌باشد. و برای صاحب خواب اخبار ناگواری را همراه خواهد داشت.

  همچنین بخوانید:  🌊 تعبیر خواب دریا از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  ✍️ اگر در خواب دیدید که یک و یا چند تا از دندان‌های فک بالای شما دچار شکستن و خرد شد، تعبیر آن نشانگر این است که از مردان نزدیک به شما شخصی دچار بیماری خواهد شد که شما در بهبود او می‌توانید بسیار کمک کننده واقع شوید و درمان بخشی از درد‌هایش یا از طریق کمک مالی و یا از طرق دیگر به دستان شما صورت خواهد گرفت.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان‌های فک پایینی شما دچار شکستگی شد و آسیب دید، نشانگر این است که از زنان فامیل و یا دختران اهل خانه‌ی شما، فرد و یا افرادی کسالت پیدا می‌کنند. این مریضی برای مدتی آن‌ها را از پا می‌اندازد اما به لطف خدا وضعیتشان به مرور بهتر خواهد شد. همچنین نشان‌دهنده‌ی این است که باید بیشتر از گذشته حواستان به سلامت و احوال زنان نزدیکتان باشد تا ضعیف نگردند و از پا نیفتند.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که یکی از دندان‌های جلویی شما شکست، بیانگر این است که  یکی از عزیزان نزدیکتان که ارتباط تنگاتنگی با هم دارید و در یک مکان زندگی می‌کنید، همانند همسر و فرزندان، خواهر و یا برادر، مادر و پدر، گرفتار ضعف جسمانی می‌گردد و این موضوع مدتی زندگی را برایتان سخت می‌کند و دغدغه‌های جدیدی را برایتان ایجاد می‌کند به‌طوری که تمام توجه‌اتان صرف پیدا کردن راه‌حلی برای رفع بیماری آن شخص خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان‌های کناری شما شکست حاکی از این است که شخص بلند مرتبه، والا مقام و بزرگ از خویشاوندان و فامیل به دردسر می‌افتد و تنش رنجور و بیمار خواهد گردید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان‌های پشتی و عقبی شما دچار نقص و آسیب و یا شکستگی گردید نشانگر این است به‌زودی خبری از افراد فامیل، شخص و یا اشخاصی که زمان زیادی است آن‌ها را ندیدید، ارتباطی نداشتید و با هم ملاقات نکردید درباره‌ی به خطر افتادن سلامتی آن‌ها و بیمار شدنشان به گوشتان خواهد رسید که شما را غمگین و ناراحت خواهد کرد.

  از نظر کارل گوستاو یونگ

  از نظر روان‌شناسی تعبیر شکستن دندان در خواب، بیان‌کننده و نشان‌دهنده‌ی اعتقادات، باور‌ها و افکار صاحب خواب می‌باشد و بعدی از شخصیت او را در عالم واقع آشکار می‌کند.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان‌ شما شکست. بیانگر این است که شما احتیاج دارید که بیشتر و بهتر خود را بشناسید و دلیل و منشأ رفتار‌های خود را فهمیده تا برای اصلاح آن‌ها دست به عمل و اقدامی مناسب بزنید.

  وابسته و سربار دیگران بودن هویتی به شما نمی‌بخشد بلکه از شما فردی ضعیف و ترسو می‌سازد که جرأت رویارویی با خود واقعیش را ندارد و می‌کوشد تا پشت دیگران پنهان شود. ادامه دادن این رویه استقلال شما را به خطر انداخته و موجب میشود در صورت بروز مشکلات شخصی، به‌جای حل آن‌ها، فرار نموده و به دیگران پناه ببرید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان شما شکست و یا افتاد، و این اتفاق با درد و خونریزی همراه بود، نشانگر این است که شما موانعی را بر سر راهتان احساس می‌کنید که این گره‌ها و سدها موجب می‌شوند تا مواردی را در زندگی از دست بدهید. این موارد می‌تواند از دست دادن و دور شدن از عزیزانتان باشد، می‌تواند از کف دادن مال، ثروت و دارایی‌ای باشد که با سختی آن را کسب نموده و برای به‌دست آوردنش تلاش کردید، همچنین احتمال دارد به عافیت و سلامت شما مربوط شود که مورد تهدید قرار گرفته و سبب بیمار شدنتان خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان فرزند و اولاد شما شکست، بیانگر این است که به‌زودی خبر‌های تلخی به شما خواهد رسید که شما را ناراحت، غمگین و افسرده خواهد کرد.

  از نظر علامه مدنی

  تعبیر دیدن خواب شکستن دندان، می‌تواند به معنای مرگ و از دست دادن مادر و یا یکی از خویشاوندان سمت مادری باشد. که این اتفاق صاحب خواب را افسرده و مدتی گوشه‌نشین خواهد کرد.زیرا از نظر عاطفی پیوندی عمیق با شخصی که فته شده داشته و فقدانش زندگیش را تحت تأثیرقرار خواهد داد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که یکی از دندان‌های جلوی واقع در فک بالایی شما شکست، نشان‌دهنده‌ی این است که احتمال دارد مادرتان به رحمت خدا برود و مصیبت و غم او شما را از پا در خواهد آورد و باعث رنجش و ناامیدی شما خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب مرده‌ای را مشاهده کردید که دندان جلوی فک بالاییش دچار شکستگی و آسیب شد، بیانگر این است که یکی از خواهر‌های شما فته خواهد کرد و یا اگر خواهری ندارید شخصی مؤنث که از نظر احساسی به او نزدیک‌تر هستید جانش را از دست خواهد داد.

  از نظر علامه طباطبایی

  ✍️ اگر زن آبستن و حامله در خواب دید که دندان جلویی فک پایینش شکست، تفسیرش نامیمون و غیر مبارک می‌باشد و توصیه شده است که بعد از مشاهده‌ی این خواب، شخص بیننده برای رفع بلایا و مصائب بهتر است پولی را به‌عنوان صدقه کنار بگذارد. به‌علاوه دیدن این خواب، بیانگر دعوا، بحث و مشاجره با همسر است و یا می‌تواند خبر از جدایی و طلاق را با خود به همراه داشته باشد. همچنین دیدن شکستگی دندان‌های پیشین فک پایین،نشانگر از دست دادن شخصی نزدیک است. صاحب خواب داغ‌دار خواهد شد و باید مصیبتی را به دوش بکشد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان پیشین شخصی در دهانش شکست و کاملاً خرد شد، نشان‌دهنده‌ی این است که از میان فامیل پدری، فردی عمرش تمام شده و فته خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان پیشین مرده‌ای خرد شد و یا شکست بیانگر داغ برادر و از دست رفتن او می‌باشد.

  همچنین بخوانید:  🏴‍☠️ تعبیر خواب دزد از نظر معبران معروف جهان

  ✍️ اگر در خواب زنی را دیدید که دندان جلویی واقع در فک زیرینش شکست که شما او را نمی‌شناختید و تاکنون زیارتش نکرده بودید، دلیل بر این است که بین شما و اطرافیان مسئله و موضوعی سبب دلخوری و ناراحتی می‌گردد. همچنین خصومت و کدورت‌ها را تقویت می‌کند، روابط را تحت تأثیر قرار داده و اشخاص را به هم بدبین خواهد کرد.

  از نظر ابراهیم کرمانی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان آسیابتان به‌طور کامل و یا نیمه، شکسته بود بیانگر این است که در کسب و کارتان برکت حاصل می‌گردد، سود و نفع خوبی می‌کنید و مال و مکنت به‌دست می‌آورید و یا روزی و رزق در زندگی شما دو چندان می‌گردد. همچنین زندگیتان تغییرات مثبتی خواهد کرد، وام و بدهی‌هایتان پرداخت و گره‌ی مشکلات به‌وسیله‌ی این پول به لطف خدا باز خواهد شد.

  از نظر معبران غربی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان‌های جلویی فک بالایی شما دچار شکستن شد، و شما بعد از گذشت چند روز برای درمان و یا ترمیم آن به پزشک مراجعه کردید، تعبیر آن بیانگر عبور از روز‌های خوب و خوش و قدم نهادن به سختی‌ها و گرفتاری‌هاست. رخ‌داد‌ها و پیش‌آمد‌های ناخوشایند روزگارتان را تیره و تار خواهد کرد و خوشبختی از زندگیتان رخت بر خواهد بست.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندانتان شکست و با درد و رنج زیادی همراه بود نشانگر این است که برای مدتی کوتاه به مشکل مالی بر می‌خورید که بخشی از سرمایه‌اتان از دست می‌رود و محتاج کمک مالی اطرافیان می‌گردید. این موضوع شما را در تنگنا و فشار قرار داده و روز‌های سختی را پیش رویتان می‌گذارد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان فرزندتان در حادثه‌ای دچار شکستن و خرد گردید، تعبیر آن بیانگر این است که در بین اعضای خانواده بحث و مشاجره‌ای صورت می‌گیرد که موقعیت خانواده را به خطر انداخته و سبب سردی و تضعیف روابط می‌گردد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان کسی که با او خصومت و دشمنی دارید و باعث و بانی بسیاری از اتفاقات ناگوار در زندگیتان شده، شکست،  دلیل بر این است که اخبار مبارکی را از سوی عزیزانتان می‌شنوید که دنیا را برای شما گلستان خواهد کرد و غم گذشته را از بین خواهد برد.

  از نظر علما و مفسران مسلمان

  متأسفانه هیچ یک از تفاسیر مربوط به شکسته شدن دندان‌های جلو در فک بالا و پایین، تعبیر مبارکی ندارند و اکثراً به اندوه و ناراحتی منجر می‌شوند.

  ✍️ اگر در خواب و رؤیای خویش مشاهده کردید که دندان‌های جلویی فک بالا و پایینتان شکست بیانگر این است که از نزدیکانتان ضربه می‌خورید افرادی که حتی فکرش را نمی‌کنید از پشت به شما خنجر می‌زنند، برخی از بستگانتان بدگویی شما را در پیش مردم می‌کنند و افرادی هستند در لباس دوستی که برایتان نقشه‌ها دارند و در پی سود خویش‌اند. همچنین نشانگر شنیدن خبری ناراحت کننده و اندوه‌ناک درباره‌ی خویشاوندانتان است که این خبر یا خبر مرگ و یا اخبار مربوط به بیماری و کسالت است.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که تک تک دندان‌های پیشین شما شکست و در دهانتان خرد گردید، به معنای این است که پدرتان عمرش کوتاه می‌شود و در آینده‌ای نزدیک دار فانی را وداع می‌گوید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که تنها سه تا از دندان‌های بالایی شما شکست نشانگر فته شخصی است که شما او را می‌شناسید که حتی می‌تواند لزوماً از بستگانتان نباشد. اما مرگ او شما را به فکر فرو می‌برد و همچنین نقطه‌ی عطفی در زندگیتان خواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که چهار عدد از دندان‌های جلویی در فک بالایی شما شکست به این معناست که فرد و یا افرادی در فامیل به‌طور غیر منتظره، ناگهانی و بی‌خبر ناپدید می‌گردند و یا به عبارتی سر به نیست خواهند شد.

  از نظر آنلی بیتون

  ✍️ اگر در خواب دیدید که در به‌خاطر ضربه‌ای که به فکتان وارد شد دندانتان شکست، بیانگر رویارویی با حوادثی در ارتباط با اطرافیان، خانواده و خویشاوندانتان است که پیامد‌های هولناکی مانند مرگ‌ را برای آن‌ها، به همراه خواهد داشت.

  ✍️اگر در خواب دیدید که دندن‌اهایتان داخل دهان شکست و خرد گردید و شما آن را به بیرون تف کردید، نشانگر این است که یکی از اعضای خانواده، عزیزان و نزدیکانتان به بیماری سختی مبتلا خواهد شد که این قضیه شما را بسیار درگیر خواهد کرد.

  ✍️ اگر در عالم رؤیا و خواب دیدید که دندان‌هایتان دچار شکستن شد، تعبیر آن نشان‌دهنده‌ی این است که در شرایط و وضع نامناسبی قرار خواهید گرفت که وادارتان می‌کند تا برنامه‌ریزی‌‌‌ها و اقدامات خود را عقب انداخته و در خلال آن وقفه ایجاد کنید. این وضع ناخوشایند می‌تواند بیماری‌ای باشد که دچارش خواهید شد، سیستم بدنی، جسمی و عصبی شما را مختل خواهد کرد و سلامتتان را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.

  تعبیر خواب شکستن دندان بر‌ اساس موضوع آن 📋

  شکستن دندان‌های جلو

  دندان‌های جلو در عملکرد جویدن، در خوردن و هضم و بلع غذا بسیار نقش مهمی را ایفا می‌کند و سبب می‌شود تا سیستم بدنیمان سالم باقی مانده و به‌درستی وظایفش را به انجام برساند. همچنین دندان‌های جلویی چون در معرض دید همگانند در زیبایی چهره و آراستگی ظاهر ما مؤثر بوده و اعتماد بنفس و خودباوری را در ما تقویت می‌کنند. چیزی که در تفسیر این نوع خواب قابل توجه است و تعابیر را از هم متمایز می‌کند، طریقه‌ی شکستن و عاملی است که سبب ساز این اتفاق گردیده است.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان جلویی شما به‌خاطر دلیل مشخصی که آن را می‌دانید و نسبت به آن آگاهی دارید لطمه دید و دچار شکستن گردید، تعبیر آن به معنای آن است که شما فردی احساسی هستید که به‌جای افکار منطقی و ریشه‌دار به هیجانات و عاطفه‌ی خود اکتفا می‌کنید. اجازه می‌دهید تا اتفاقات شما را به هر سو بکشانند به‌جای آن‌که خودتان رقم زننده‌ی سرنوشت خود باشید و از تجربیات دیگران درس بگیرید. حرف دیگران و عملکرد افراد روی نظرات شما تأثیر به‌سزایی دارد و شما به شخصه نقطه نظر و ایده‌ی شخصی برای ارائه ندارید و یا نظرات و توانایی‌های خود را دست کم می‌گیرید. تمامی این نقاط ضعف اگر برطرف نگردند به مرور شما را به تباهی خواهند کشاند.

  همچنین بخوانید:  🦷 تعبیر خواب دندان از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  شکستن دندان‌های عقب

  دندان‌های کرسی که در انتها و عقب‌تر از دندان‌های دیگر قرار گرفته‌اند نماد همسر، پدر و مادر صاحب خواب هستند.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان‌های انتهایی شما دچار شکستن شد، تعبیر آن بیانگر این است که همسر پدر و یا مادرتان در بلا و گرفتاری قرار می‌گیرند و بیماری و مریضی بر آن‌ها غالب می‌شود.

  شکستن دندان مصنوعی

  تفسیر دیدن شکستن دندان مصنوعی در خواب نماد عوامل خارجی‌ای می‌باشد که ما برای زندگی بهتر و داشتن احساس متفاوت‌ترو تازه‌تر به آن‌ها چنگ زده و آن‌ها را به‌عنوان وسیله‌ای برای بهبود احوالات روحی خود به کار می‌بریم. این دستاویز‌های بیرونی، سبب می‌شود تا ما التفات و توجه کمتری به قدرت درون خویش داشته باشیم و انگیزه‌های خود را به عوامل بیرونی پیوند زنیم.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان مصنوعی شما، و یا هر شخص دیگری، چه او را بشناسید و چه برایتان نا‌آشنا و غریبه به‌نظر برسد، دچار شکستن شده و آسیب دید، تعبیر آن نشانگر این است که شما تمام امید خود را که همان عناصر خارجی و انگیزه‌های بیرونی مانند دوستان و خویشاوندان و یا افراد دیگر هستند، از دست داده‌اید و احساس می‌کنید قدرتی ندارید زیرا پیش از این قدرت را از خود گرفتید و با کمال میل شاید هم از روی ناآگاهی به عواملی خارج از خود داده‌اید. عواملی که به خودی خود در برابر اراده و توانایی شما، هیچ اختیاری ندارند مگر آن‌که خود این‌طور باور کرده و پذیرفته باشید. در واقع این اتفاق هشداری است که به شما می‌گوید زودتر به خودتان بازگردید و ایمان بیاورید، نقاط قوت خود را بشناسید و دست روی زانوهای خود گذاشته به‌جای یاری خواستن از دیگران،دست به دامان کسی و یا چیزی شدن ثابت کنید که عزت نفستان هنوز زنده است.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان مصنوعی‌ شما دچار شکستن و تکه تکه شد تعبیر آن به معنای این است که باید در انتخاب آدم‌های اطرافتان هشیار باشید. افرادی هستند که به ظاهر نقاب دوستی بر صورت دارند اما در بزنگاه‌ها درست جایی که شما احتیاج به کمک و یاری آن‌ها دارید پشتتان را خالی می‌کنند و با دشمنانتان هم‌دست و هم‌پیمان می‌شوند. توجه نکنید چه کسانی بیشتر جلوی رویتان از شما تعریف می‌کنند این معیار سنجش درستی برای شناخت نزدیکانتان نیست بلکه باید آن‌ها را امتحان کرده و در موقعیت‌های مختلف مورد آزمایش قرار دهید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان مصنوعی شما می‌شکند، چون در حالت عادی دیدن آن نماد پیری و کهولت سن است، در صورت خرد شدن و از بین رفتنش در خواب، به معنای عبور از بیماری و ضعف، برگشتن قوا و قدرت به بدن و سلامتی و عافیت می‌باشد.

  شکستن و یا افتادن دندان بدون خونریزی

  هرگونه آسیب دیدن و شکستن دندان‌ها در خواب ممکن است لزوما تعبیر و تفسیرش مرگ و میر نباشد بلکه برای آرامش خاطر بیشتر، بهتر است نیت کنیم و صدقه‌ای برای رفع و رجوع بلایا کنار گذاشته و در نظر بگیریم.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندانتان شکست و خون از آن جاری گردید بیانگر رخ دادن اتفاقی غیر‌منتظر و ناگهانی است که شما از آن بی‌خبر بوده و از حادث شدن آن شوکه می‌شوید. پیش‌آمدی که جدا از خیر و شر بودنش به‌خاطر قرار دادن شما در موقعیتی جدید، شما را با چالش‌های تازه روبه‌رو خواهد کرد که با توکل بر خدا از پس شرایط بر‌خواهید آمد و بر مشکلات فائق می‌آیید.

  شکستن و یا افتادن دندان با خونریزی

  شکستن و یا افتادن دندان با درد و خونریزی، نشان‌دهنده‌ی از دست دادن مال، دارایی، عافیت و اشخاص و عزیزان زندگیمان است. اما تعبیر این خواب به این بستگی دارد که کدام یک از دندان‌هایمان دچار همچین آسیبی شده است.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندان‌های فک بالایی شما با خونریزی زیاد شکست و صدمه دید، نشانگر این است که فردی بزرگ مرتبه و بلند همت در نزدیکانتان مال و روزی فراوانی عایدش می‌شود که احتمالاً خیرش به شما هم می‌رسد و در سود و نفع آن، با او شریک خواهید شد.همچنین می‌تواند به معنای این باشد که شما به استراحت احتیاج دارید، باید مدّتی از بند وظایف و مسئولیت‌های سنگین رها شوید و اندکی به خودتان بپردازید. سخت‌گیری بیش از حد در کار‌ها شما را ضعیف می‌کند و انرژیتان را از شما خواهد گرفت.

  دندان نیمه شکسته

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دندانتان نصفه و نیمه شکسته است بیانگر این است که یکی از اعضای خانواده و کسی که به او دلبستگی و علاقه‌ی شدیدی دارید، بیمار خواهد شد. در صورتی‌که این دندان نیمه شکسته از فک بالاییتان باشد، این فرد مرد است و اگر دندان نیمه شکسته را در فک زیرین خود مشاهده کردید، نشان‌دهنده‌ی این است که فرد مورد نظر مؤنث بوده و یکی از زنان نزدیکتان می‌باشد. دیدن دندان نیمه شکسته در عقب دهانتان بیانگر این است که شخص بیمار می‌تواند پدر، مادرو یا همسرتان باشد و دندان‌های جلو نشانگر بیماری خواهر، برادر و فرزندتان خواهد بود.

  دمنوش گیاهی

  ‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  اشتراک
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  سهند
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت: ۰۹:۴۳

  با درود فراوان
  مطالب تعبیر خواب جالب بود و خوابی که دیده بودم رو در این تعابیر داشت و استفاده کردم.

  روشن
  تاریک