🎨 تعبیر خواب رنگ کردن از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

ر بدون دیدگاه
 • تعبیر خواب رنگ کردن 🎨

  با توجه به آن‌که رنگ کردن با استفاده از کدام رنگ صورت گرفته و صاحب خواب چه چیزی را آغشته به رنگ نموده می‌توان تعبیری درست و دقیق برای این نوع خواب در نظر گرفت. برای دانستن معانی و تعابیر بیشتر با تاروت رنگی همراه باشید.

  در زیر می توانید با انتخاب معبر و یا موضوع آن، تعبیر خواب آن را مشاهده کنید:

  تعابیر بر اساس معبر

  کارل گوستاو یونگ

  امام جعفر صادق (ع)

  لوک اویتنهاو

  محمد ابن سیرین

  منوچهر مطیعی تهرانی

  یوسف نبی

  جابر مغربی

  شیخ مفید

  خالد بن علی العنبری

  حضرت محمد (ص)

  ابراهیم کرمانی

  اسماعیل ابن اشعث

  آنلی بیتون

  لیلا برایت

  معبرین غربی

  کتاب سرزمین رویاها

  تعابیر بر اساس موضوع

  رنگ کردن خانه توسط نقّاش

  رنگ کردن مو

  رنگ کردن موی بلند

  رنگ کردن مو به رنگ مشکی

  رنگ کردن مو به رنگ زرد

  رنگ کردن مو به رنگ قرمز

  رنگ کردن مو به رنگ خاکستری

  رنگ کردن مو به رنگ قهوه‌ای

  رنگ کردن مو به رنگ طلایی

  رنگ کردن موی سر زن در آرایشگاه

  تعبیرخواب رنگ کردن

  تعبیر خواب رنگ کردن بر‌ اساس نظر معبر 👴

  از نظر کارل گوستاو یونگ

  رنگ کردن لباس و یا موی سر در خواب تعبیر آن بیانگر این است که صاحب خواب شخصیت فعلی خود را دوست نداشته و آن را نمی‌پسندد و می‌خواهد با الهام گرفتن از شخصیت، رفتار و کردار دیگران خود را تغییر داده و هویّتی متفاوت از آن‌چه تاکنون داشته ایجاد نماید. حالا هر رنگی که در خواب بر لباس و یا بر موی خود می‌زند معنی خاص خودش را دارد به این صورت که سعی بیننده بر این است خود را به ویژگی و معنای آن رنگ‌ نزدیکتر سازد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موی خود را سیاه نمودید نشانگر این است که شما فردی هستید که در کارهایتان جدیّت نداشته و سرسختانه آن‌ها را دنبال نمی‌کنید اما همیشه خواسته‌ی قلبی‌اتان این بوده که عادات بد گذشته را ترک‌ کنید و با اراده و جدیّت زیاد پیگیر کارهای  خود باشید تا موفقیت را از آن خود سازید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که مو‌های خود را رنگ‌ نمودید و یا به رنگ روشن درآوردید نشان‌دهنده‌ی آن است که شما فردی کم انرژی هستید که اکثر اوقات شور زندگی نداشته و همه چیز از نظر شما کسل کننده و تکراری می‌باشد. ولی پرنشاط بودن و پرانرژی بودن، این‌که بتوانید از لحظه‌های زندگی خود لذت برده و برای ادامه‌ی آن انگیزه‌ی لازم را داشته باشید، از آرزو‌های شما بوده و هست. پس در جهت تغییر شخصیت خود دست به عمل زده و از هیچ تلاشی فروگذار نخواهید کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهای خود را رنگ و آن را مشکی می‌کنید نشانگر این است که شما اعتماد بنفس کافی ندارید و برای تأیید گرفتن از دیگران مدام نظرات اصلی و احساسات خود را زیر سؤال برده پ آن را مخفی می‌کنید. همین امر سبب شده تا به‌جای ایستادن روی پای خود به دیگران نیازمند باشید و ایده‌های آن‌ها را دنبال کنید اما این شیوه نتیجه‌ی خوبی به همراه ندارد زیرا با سرکوب احساسات حقیقی انسان بعد از مدتی روحش آسیب دیده و رنجور خواهد شد.

  از نظر امام جعفر صادق (ع)

  امام صادق (ع) معتقد است که هر رنگی نشانه‌ی اتفاق و یا خبری خاص برای بیننده‌ی رؤیا می‌باشد.

  ✍️ اگر پادشاه دارای سلطنت در خواب دید که جامه‌اش را به رنگ‌ سیاه درآورد و یا جامه‌ای سیاه رنگ به تن کرد بیانگر آن است که او و تمام وزیران،  سربازان، خدمت‌کاران به همراه خدم و حشمش به قدرت، مقام و ثروت دست می‌یابند همچنین نشانگر این است که پادشاه دولت خویش را گسترده خواهد کرد.

  هر چقدر ارزش و بهای جامه بیشتر باشد این شکوه، عزّت و جلالی که در آینده‌ای نزدیک به آن دست خواهد یافت بزرگ‌تر و عظیم‌تر خواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که جامه‌اتان را به رنگ زرد درآوردید یا جامه‌ی زردی به تن کرد نشان‌دهنده‌ی این است که کسالت و بیماری به شما و عزیزانتان نزدیک است و امکان ابتلا به آن زیاد می‌باشد. ابتلا گردیدن به این بیماری خطرات جدّی‌ای را برای شخص بیمار به همراه خواهد داشت.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که جامه‌اتان را به رنگ سرخ درآورد و یا لباسی سرخ رنگ به تن دارید بیانگر این است که به علّت رفتار پرخاشگرایانه و نامناسب، اطرافیان نسبت به شما خصومت و عداوت پیدا نموده و از شما دوری می‌گزینند.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که جامه‌ای زرد رنگ پوشیدید و یا آن را با رنگ زرد، رنگ نمودید بیانگر این است که شخصی به شما تهمت ناروا زده و با دروغ‌گویی بهتان قصد ضربه زدن به شما را دارد اما این‌بار عدو سبب خیر شده و با هر تلاشی که برای زمین زدن شما انجام می‌دهد خودش در منجلاب افتاده و خیر و منفعت را عاید شما می‌گرداند.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که لباسی به رنگ قرمز به تن کردید و یا لباستان را به رنگ قرمز درآوردید بیانگر این است که رحمت و برکت در زندگی‌اتان جاری گردیده و موجبات شادی و سرور را فراهم می‌آورد. همچنین نشان‌دهنده‌ی غالب شدن بر دشمن و شکست آن‌هاست و نماد قدرت و توانمندی شما می‌باشد. به‌علاوه لباس قرمز جامه‌ایست که اهل بهشت بر تن دارند و نشانه‌ی پاکی، خلوص، عشق و رحمت است. در واقع بی غل و غش بودن قلب صاحب خواب و نیکویی اعمال و کردارش را نشان می‌دهد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که جامه‌ی سبز رنگی بر تن دارید و یا جامه‌اتان را به رنگ سبز درآوردید بیانگر آن است که کار‌‌های نیک و اعمال صالح به شما در بین مردم اعتبار بخشیده و سبب بالا بردن عزّت و سربلند نمودن شما می‌شود. درست‌کاری و پرهیزکاری شما به حدی قابل توجّه است که اعتماد دیگران را در خصوص شما به حدّ اعلا می‌رساند.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که جامه‌ی نارنجی رنگی بر تن دارید و یا جامه‌اتان را به رنگ‌ نارنجی درآوردید نشانگر این است که ممکن است به گناه و فساد کشیده شوید و اعمال خوبتان تباه گردد. سعی کنید از هم‌نشینی با افراد گناهکار پرهیز کرده و راه خداوند را پیش بگیرید تا سعادت یابید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهای خود را با حنا رنگ کردید اوّل بیانگر این است که با افتخارات و موفقیّت‌هایی که کسب می‌کنید مایه‌ی سربلندی،فخر و مباهات فامیل می‌گردید و سبب می‌شوید تا مردم از نیکویی و حسن آن‌ها سخن بگویند. دوّم به معنای این است که شما با انجام حسنات، عیب‌های نزدیکان اللخصوص خانواده‌ی خود را پوشانده و ابرویشان را خواهید خرید. سوّمین معنی رنگ کردن مو با حنا در خواب، تعبیر آن می‌تواند غم و اندوهی باشد که مدّت‌هاست با آن دست و پنجه نرم می‌کنید اما به لطف خدا و با رفع مشکلات اندوهتان به شادی بدل خواهد گشت. تعبیر چهارم رنگ کردن مو و حنایی نمودن آن می‌تواند به معنای به سود رسیدن و کسب منفعت از کاری باشد که مدت‌هاست نتیجه‌ی مثبت و قابل قبولی از آن به‌دست نیامده و بی‌حاصل باقی مانده. در  پنجمین تفسیر آن می‌توان به مورد تهمت و حرف‌های ناروا قرار گرفتن توسط اطرافیان اشاره کرد که به‌خاطر به‌وجودآمدن سوء تفاهم و اختلاف احتمال دارد به دروغگویی و حسادت محکوم‌ گردید اما به امید خدا حقیقت خودش را نشان داده و در نهایت همه چیز مشخص خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دیوار‌های ساختمانی را رنگ کردید نشانگر این تعابیر است: اوّل آن‌که بیانگر جاذبه‌ها و نعمت‌های نیوی می‌باشد که صاحب خواب را مسحور خود کرده  و سبب دست زدن او به اعمال نادرست برای کسب ثروت بیشتر خواهد شد. دوّم آن‌که به معنای این است که صاحب خواب سرگرم انجام فعالیت‌ها و کار‌هایی است که سودی برایش نخواهد داشت بلکه باعث از دست رفتن فرصت‌های ارزشمند و ضرر و زیان در زندگی‌اش خواهد شد. و سوّمین تعبیر می‌تواند دروغ‌ها و حرف‌های اثبات نشده‌ای باشد که توسط صاحب خواب گفته می‌شود و باعث ایجاد کینه و کدورت، دشمنی و بدخواهی بین او و آدم‌های اطرافش خواهد گردید.

  همچنین بخوانید:  💰 تعبیر خواب رشوه از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  از نظر لوک اویتنهاو

  دیدن هر کدام از رنگ‌ها در خواب معنا و مفهوم متفاوتی دارد که نشان‌دهنده‌ی افکار و احساسات آدمی می‌باشد.

  ✍️ اگر کسی در خواب دید که با رنگ‌های مختلف در حال رنگ‌آمیزی، نقّاشی و یا رنگ کردن لباس بود تعبیر آن بیانگر افکار شادی‌آور و خوشحال کننده‌ایست که صاحب خواب را متحوّل نموده و به زندگی امیدوارتر می‌سازد.

  ✍️ اگر کسی در خواب دید که با رنگ آبی موهایش را، لباسش را و یا مکانی را رنگ می‌کند به معنای دلخوری و ناراحتی‌ای است که به‌خاطر مسئله و مشکلی در بیننده‌ی رؤیا ایجاد گردیده و او را مأیوس ساخته است.

  از نظر محمد ابن سیرین

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دیوار ساختمان و یا شیء‌ای را رنگ کردید و روی آن رنگ‌ سفید زدید بیانگر این است که شما انسانی پاک با قلبی رئوف هستید که اعمال پسندیده و درستی را انجام می‌دهید و به امور دینی پایبندید همین امر سبب اعتماد و دوستی مردم با شما می‌گردد و از شما به نام نیک یاد خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با رنگ سیاه جامه و یا مویی را رنگ نمودید بیانگر اندوه و ناراحتی‌ای است که زندگی‌اتان را در برگرفته و همه چیز را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. مصیبت‌ها و بلایا سبب نگرانی و اضطراب شما گردیده و خبر از اتفاقات ناگوار می‌دهد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که جامه و یا چیز‌های دیگری مانند مو، دیوار و اشیاء را آغشته به رنگ زرد کردید و آن‌ها را رنگ‌آمیزی نمودید نشان‌دهنده‌ی آن است که عزیزان و نزدیکانتان دچار مریضی‌ای سخت می‌شوند که این اتفاق اندوه بزرگی را متوجه‌ی حال شما خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب خویش مشاهده نمودید که از رنگ قرمز برای رنگ کردن چیزی استفاده کردید، تعبیر حاکی از این است که اگر شما زن باشید رخ‌داد‌های مثبت و خوشایندی انتظارتان را می‌کشد و اگر شما مذکّر باشید دیدن این رنگ در خواب مبارک نبوده و خبر از سختی، گرفتاری و دشواریِ مسیر پیش روی شما خواهد داشت.

  ✍️ رنگ سبز در خواب چه بیننده‌ی خواب زن باشد و چه مرد، نماد ثواب و پاداش است. و به این معناست که صاحب خواب فردی با تقویٰ و پرهیزکار بوده که علاوه بر آخرت با اعمال نیکویش آخرتش را نیز آباد می‌کند، به جایگاه ویژه دست می‌یابد و به سعادت خواهد رسید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهای خود را با حنا رنگ کردید بیانگر این است که شما انسان درون گرایی هستید که درباره‌ی احساسات خود با دیگران حرف نمی‌زنید در نتیجه همین امر موجب می‌شود تا دیگران از حال شما باخبر نگردند و شما هم میل و رغبتی به در جریان گذاشتن اطرافیانتان حتی در زمان ناخوشی نخواهید داشت.

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کرد که اشیاء را به‌وسیله‌ی حنا رنگ می‌کند نشانگر این است که مردم شما را دست کم می‌گیرند و بهای لازم را به شما نمی‌دهند در نتیجه باعث دور شدن و منزوی شدن شما می‌گردد و موجب می‌شوند تا دست به اعمال نادرست زده و اقداماتی انجام دهید که توانایی‌های خود را از راه غلط به دیگران اثبات گردانید.

  ✍️‌اگر در خواب دیدید که یکی از دست و پای خود را با استفاده از حنا رنگ می‌کنید بیانگر این است که مال و اموالی را که روزی از دست داده است و زمینه‌ی فقر را برایش فراهم کرده، به‌زودی به زندگیش بازمی‌گردد و او حقّش را باز می‌یابد.

  ✍️ اگر در خواب دید که هر دو دست و پایش را با حنا رنگ نمود نشان‌دهنده‌ی این است که فرزندان پسری و برادران خود را ترغیب نموده تا به کار‌هایی برخلاف اصول دینی و امور شرعی دست بزنند و همین باعث ایجاد مصائب و مشکلاتی سخت برای آن‌ها می‌گردد.

  از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

  ✍️ استفاده از رنگ سفید برای رنگ کردن یا حتی دیدن جامه‌ و یا جسمی سفید در خواب به‌طور کلی تعبیر آن نیکوست و نشان از خوشبختی و قرار گرفتن در مسیر‌های درست برای رسیدن به مقاصد و آمال است.

  ✍️ دیدن رنگ سیاه در خواب، نشان‌دهنده‌ی این است که صاحب خواب مایه‌ی سربلندیِ عزیزانش می‌شود، با درایت خویش به مقام بالایی در زندگی و کار دست می‌یابد و نزد مردم اعتبارش افزون می‌گردد. همچنین بابت این دستاورد‌ها تا همیشه ممنون خویش خواهد بود و به خودش افتخار خواهد نمود.

  ✍️ استفاده از رنگ زرد در خواب برای رنگ‌آمیزی، بیانگر مرض، درد و بیماری می‌باشد و مانند هشداری برای صاحب خواب است که شکر سلامتی‌اش را بیش از پیش به جا آورده و التفات بیشتری نسبت به خود داشته باشد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که از رنگ سرخ و یا رنگ سبز استفاده نمودید، نشانگر این است که در شرایطی قرار می‌گیرید که شما را اندکی دچار تنش و اضطراب می‌کند اما این احساس به علّت جدید بودن مسیر و بی‌تجربگی شماست. اگر روی خودتان و هیجاناتتان کنترل داشته باشید و تصمیم عجولانه نگیرید انشالله انتهای مسیر سراسر نشاط و سرور خواهد بود.

  از نظر یوسف نبی

  ✍️ رنگ سفید در خواب بیانگر زیاد شدن احترام و حرمت شما میان اطرافیانتان است که برای اقدامات و سخنانتان ارزش قائلند و شما را ارج می‌نهند.

  ✍️ رنگ زرد در خواب نشانگر از دست دادن قوا، ضعف جسمانی و ابتلا شدن به بیماری‌ای صعب‌العلاج می‌باشد.

  ✍️ رنگ سرخ در خواب نشان‌دهنده‌ی این است که صاحب خواب فردی سیاست‌مدار است که در کار خویش بی‌گدار به آب نمی‌زند، با احتیاط عمل کرده و پیش از اتخاذ تصمیم در مرتبه‌ی اوّل همه‌ی ابعاد آن را می‌سنجد.

  از نظر جابر مغربی

  ✍️ اگر در خواب خود دیدید که موهایتان را رنگ نمودید تفسیرش این است که در طول عمر خویش توشه‌ای مناسب را جمع نموده و ثواب بی‌شماری کسب کردید همین امر موجب شده تا با عزّت و فخر زندگی کنید و همچنین از عمر خویش نهایت استفاده را ببرید.

  از نظر شیخ مفید

  ✍️ اگر دختر و یا زن جوانی در خواب دید که خودش و یا اطرافیانش در حال رنگ نمودن دیوار‌های خانه و سقف آن هستند تعبیر میمون و مبارکی ندارد و نشانگر وجود افرادی حسود، ریاکار، دروغگو و دورو در نزدیکی اوست که هدفشان بر هم زدن آرامش و آسایش و انداختن گره در زندگی او می‌باشد. همچنین این مشکلاتی که دیگران آن‌ها را موجب می‌شوند ممکن است سبب بروز اختلافاتی جدّی بین او و معشوقش گردد که انتهایش تلخی و جدایی خواهد بود.

  از نظر خالد بن علی العنبری

  ✍️ اگر در خواب دیدید که ریش خود را با حنا، سرخ می‌کنید بیانگر آن است که شما پیرو دین هستید و در جهت اشاعه و گسترش راه و روش پیامبر(ص) و سنّت و سیره‌ی ایشان می‌کوشید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به دستان خود حنا زدید و آن‌ها را رنگ نمودید نشانگر این است که کار‌هایتان روی غلتک‌ می‌افتد، همه‌ی موانع به آرامی از جلوی راهتان کنار می‌روند و در نهایت زندگی‌ای سراسر آرامش، به‌دور از حاشیه خواهید داشت. همچنین اگر صاحب خواب زنی متأهل باشد به‌ این معناست که اختلافات او و همسرش رفع گردیده و مهر و محبت بینشان بیشتر می‌گردد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به مو‌های خود را به رنگ مشکی درآوردید نشان‌دهنده‌ی این است که حال روحی شما بنا به دلایلی بد می‌شود، نشاط خود را از دست می‌دهید و برای جبران احساسات منفی‌اتان دست به انجام کار‌هایی خلاف و عرف و دین خواهید زد.

  از نظر حضرت محمد (ص)

  ✍️ اگر در رؤیا و خواب خویش مشاهده نمودید که ریش خود را با حنا رنگ کردید، تعبیر آن بیانگر این است که شما انسان زیرک و محافظه‌کاری هستید که احساس خوبی ندارید اگر دیگران از نیت و اقدامات شما باخبر شوند. احساس می‌کنید اگر درباره‌ی مسائل با دیگران سخن نگویید امنیت و آرامش بیشتری در زندگی خواهید داشت.

  همچنین بخوانید:  💃🕺 تعبیر خواب رقص از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  ✍️ اگر در خواب دیدید که ریش خود را حنا گذاشتید اما رنگ نگرفت، نشانگر این است که اوضاعتان رو‌به‌راه گشته و احوالات روحیه‌اتان بهبود پیدا خواهد کرد.

  از نظر ابراهیم کرمانی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که کف یکی از دستان خود را با حنا رنگ کردید نشان‌دهنده‌ی این است که در زندگی دچار و گرفتار مشکلات عدیده خواهید شد که سبب رنج کشیدن و به سختی افتادن شما خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که کف هر دو دست خود را حنایی رنگ کردید نشانگر این است که شما فردی خودخواه و از خودراضی هستید که برای منفعت خویش و پایین کشیدن دیگران از جایگاهشان، به مکر و نیرنگ روی آورده و با استفاده از حیله‌های خویش اهداف خود حتی به قیمت ضرر و زیان دیگران به انجام میرساند.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که پاهای خود را هم با حنا رنگ کردید حاکی از این است که ترس و دلهره به‌زودی زندگی‌اتان را فرا گرفته و شما را دچار اضطراب و دلهره خواهد کرد. اما چاره‌ی کار حفظ خونسردی، اجتناب از گرفتن تصمیمات غیرمنطقی و عجولانه و توکل بر خدا می‌باشد. همچنین اگر صاحب این خواب زن باشد اخبار خوشی در انتظار ا‌ست که در زندگی برایش مایه‌شادی و آرامش خیال خواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دست‌ها و پاهای خویش را بنفش نمودید بیانگر این است که شما در تجارت و یا کسب و کار خویش انسانیت را رعایت نکرده و برای اندوختن ثروت و پول بیشتر دست به کار‌های ناپسند و رقّت انگیز خواهید زد.

  از نظر اسماعیل ابن اشعث

  ✍️ اگر مردی در رؤیای خویش مشاهده کرد که دست و پای خود را با حنا رنگ کرده است نشانگر این است که به کار‌های جاهلانه و دور از منطق دست می‌زند که موجبات تمسخر و سرزنش مردم را فراهم خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که سر انگشتان خود را حنا گذاشتید و بعد رنگ آن نارنجی شد نشان‌دهنده‌ی این است که شما فرد شاکر و درستکاری هستید که تکیه‌گاه خود را خداوند یافتید، او را تسبیح می‌گویید و از دستورات دین مورد پذیرش او، پیروی می‌کنید.

  از نظر آنلی بیتون

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهای خود را در آرایشگاه رنگ می‌کنید به معنی این است که دشمنان در اطراف شما زیاد هستند و قصد دارند تا با بدگویی و افترا، حیثیت و اعتبار شما را زیر سؤال برده و شما را از مقام خویش پایین بکشند اما با احتیاط زیاد در نهایت می‌توانید متوجه‌ی نقشه‌ی آن‌ها شده و با درایت بدخواهانتان را از میدان به در کنید.

  از نظر لیلا برایت

  ✍️ اگر در خواب دیدید که رنگ سفید را بر روی چیزی زدید بیانگر این است که شما انسانی رئوف با قلبی پاک هستید که همیشه برای دیگران خیر و نیکی طلب کردید و در بزنگاه به یاری‌اشان شتافتید. به همین خاطر مردم‌ شما را دوست داشته و احترام زیادی برایتان قائلند.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهای خود را به رنگ سرخ درآوردید تفسیرش این است که شما دچار ضرر و زیان مالی و یا ورشکستگی خواهید شد که این موضوع برای مدّتی شما را افسرده و اندوهگین خواهد ساخت.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که رنگ آبی را بر روی چیزی زدید نشانگر این است که پله‌های ترقی را طی کرده و به اهداف والای خویش دست خواهید یافت.

  از نظر معبرین غربی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهای خود را طلایی و یا بلوند کردید در‌حالی‌که در عالم بیداری موهای شما به رنگ دیگریست به معنای این است که شما فردی هستید که دیگران آرزوی دوستی و معاشرت با شما را دارند. به دیگران احترام می‌گذارید، به نظراتشان توجه می‌کنید و دوستی فداکار، مهربان و صادق هستید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موی خود را به رنگ مشکی و خرمایی درآوردید نشانگر این است که انسانی فروتن و خاضع هستید و در برابر افتخارات و دستاوردهایتان بی‌ادعا می‌باشید. همچنین دیگران شما را به وفاداری و تعهد می‌شناسند چرا که اگر قولی دهید به آن عمل نموده و اگر پیمان دوستی ببندید تا آن‌جایی‌که ممکن است پایبند آن می‌مانید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موی خود را قرمز کردید نشان‌دهنده‌ی این است که اتفاقی در زندگی شما می‌افتد که نقطه‌ی عطفی برای تغییرات گذشته و قدم گذاشتن به جهانی تازه و نو خواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که خانه‌ی خود را سبز رنگ کردید بیانگر این است که شما در زندگی به گناهان و اشتباهات خود پی برده و درصدد اصلاح آن‌ها برمی‌آیید. همچنین توبه‌ی شما نزد پروردگار پذیرفته می‌شود و از راه نادرست به مسیری سراسر معنویّت و روشنی قدم می‌گذارید و چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ باطنی تغییرات فاحشی خواهید کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که خانه‌ی خود را به رنگ قرمز رنگ نموده نشانگر این است که وارد رابطه‌ای احساسی و عاشقانه‌ای می‌شود که برایش فراز و نشیب‌های زیادی را می‌آفریند و سبب افتادن اتفاقاتی تازه خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که برای رنگ‌آمیزی خانه از رنگ زرد استفاده نمودید تفسیرش این است که شما به یک بیماری مبتلا خواهید گشت که این بیماری ممکن است جسمی بوده و یا روحتان را تحت تأثیر قرار دهد و آن را تضعیف کند.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دیوار خانه‌ی خود را بنفش کردید، معنایش این است که شما وارد معامله و یا شراکتی می‌شوید که در آن رشد و پیشرفت کرده و سود و منفعت زیادی عایدتان خواهد کردید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که خانه‌ی خود را رنگ نموده و دیوار‌های داخلی آن را آبی کردید نشان‌دهنده‌ی اتفاقاتی خوشایند در جهت میل و خواسته‌ی قلبی شماست که روحیه‌اتان را عوض کرده و خوشحالی و سرور را نصیبتان خواهد کرد.

  ✍️ اگر در رؤیای خویش مشاهده نمودید که به دیوارهای خانه‌ی خود، رنگ سیاه می‌زنید حاکی از این است که دچار اندوه و ناراحتی‌ای خواهید شد که منشأ آن مسئله و گره‌ای در زندگی شماست. اما نباید ناامید شوید و توکلتان را از دست بدهید زیرا تمام این احساسات، موقّتی و گذرا می‌باشد و به لطف خدا با رفع و رجوع مشکلات، حال درونی‌اتان نیز بهبود خواهد یافت.

  از کتاب سرزمین رویاها

  به‌طور کلی رنگ کردن موهای خود در خواب، تعبیر از رخ‌دادن اتفاقاتی ناگهانی می‌باشد که تعبیر آن صاحب خواب را دچار معضل و دردسر می‌کند. رنگ کردن موهای دیگران همچنین، دلیل بر پیش‌آمدی است که برای شما به ناگاه رخ داده، غافلگیر نموده و موجبات خوشحالی شما را فراهم خواهد کرد. به‌علاوه رنگ تیره و کدر نماد بیچارگی و سیه‌روزی و رنگ روشن در خواب مهمولاً نماد عدم سلامت جسمانی و بیماری می‌باشد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که بر روی موهایتان رنگ طلایی گذاشتید، بیانگر این است که از کار‌های اشتباهی که در گذشته مرتکب شدید توبه کرده و سخت نادم و پشیمان خواهید شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهایتان را سیاه رنگ،کردید نشانگر این است که راز و اسراری که مدّت زیادی است در سینه‌ی خود پنهان داشتید ناگهان فاش شده و یا کسی آن را کشف خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهایتان را با حنا رنگ کردید، نشان‌دهنده‌ی این است که با یکی از دوستان نزدیک و صمیمی خود دچار مشاجره و اختلاف شده و تصمیم می‌گیرید تا به رابطه‌ی د‌وستانه‌ی خود پایان دهید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موی خود را رنگ بلوطی کردید تفسیرش این است که در مسیر موفقیت شما موانعی سبز خواهند شد که شما را از لحاظ روحی و ذهنی خسته نموده در نتیجه سرعت پیشرفت شما کند خواهد شد و رسیدن به مقصد مورد نظر به تأخیر خواهد افتاد.

  همچنین بخوانید:  👨 تعبیر خواب ریش از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  ✍️ اگر در خواب دیدید که گونه‌های خود را با استفاده از سرخاب رنگ می‌کنید بیانگر این است که زندگی‌ای پر از نیکویی، سلامت و خوشبختی را تجربه می‌کنید. به‌علاوه با عزّت و سربلندی زندگی کرده و طول عمر با سعادتی را خواهید داشت.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که پارچه‌ای را رنگ می‌کنید معنایش این است که بخاطر اتفاق و یا از بابت رفتار شخصی ناامید و دلخور می‌شوید. این ناراحتی و اندوه قلب شما را آزرده و اگر سریع‌تر حسرت خوردن برای گذشته را متوقف نکنید آینده‌ای تیره همراه با رویداد‌های ناخوشایند انتظارتان را خواهد کشید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که لباسی را رنگ می‌کنید نشانگر این است که شما فردی هستید که برای زندگی خود برنامه‌ی مشخصی نداشته و بی‌نظمی را پیش گرفتید. این عدم تعادل در انجام مسئولیت‌ها و وظایفتان در زندگی برای شما تبعات بدی را در دی خواهد داشت و سبب سستی و شکست شما خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که از رنگ‌های مختلف و متعددی برای رنگ‌آمیزی دیوار، لباس، پارچه، مو و یا هر چیز دیگر استفاده می‌کنید نشان‌دهنده‌‌ی این است که سوغاتی  و یا هدیه‌ای دریافت می‌کنید که برای شما بسیار مهم و ارزشمند خواهد بود.

  تعبیر خواب رنگ کردن بر‌ اساس موضوع آن 📋

  رنگ کردن خانه توسط نقّاش

  ✍️ اگر در خواب دیدید که نقاشی در حال رنگ کردن خانه است، تعبیر این است که اطرافیان شما تصمیم می‌گیرند که در مشکلات شخصی به شما کمک برسانند و به‌دنبال راه چاره‌ای برای حل مشکلات شما باشند.

  شما با یاری آن‌ها شما تغییرات به‌سزایی را در زندگی‌اتان ایجاد می‌کنید که هم نتایج مادی خوبی برایتان به همراه داشته و هم نتایج معنوی و ارزشمندی را به ارمغان خواهد آورد. هر اندازه که نقّاشی که در رؤیا او را مشاهده نمودید درستکار و مؤمن باشد کمک‌هایی که از سمت اطرافیان به شما می‌رسد کارساز تر و مؤثر تر خواهد بود.

  رنگ کردن مو

  رنگ کردن مو و یا تغییر دادن رنگ موها در خواب چند تعبیر را داراست.

  تعبیر اوّل:

  بیانگر این است که شما شخصیتی که در حال حاضر هستید را دوست ندارید و تلاش می‌کنید تا به نوعی خودتان را تغییر داده و شبیه به کسانی شوید که به آن‌ها علاقمندید. این تغییر هویّت و عدم اعتماد بنفس نسبت به خود شما را به سمت و سوی تحوّلاتی چشمگیر در اخلاق و رفتار خویش متمایل می‌سازد.

  تعبیر دوّم:

  نشان‌دهنده‌ی مشکلاتی در روابط شما با دیگران می‌باشد که موجبات ناراحتی شما را فراهم می‌کند. اما آنچه در درون شماست هیچ‌وقت شما را تنها نمی‌گذارد. شما برای برطرف نمودن احساس تنهایی خویش مجبور به تظاهر نمودن نیستید بلکه با ارزشمند دانستن انسان‌های درست در اطرافتان باید سعی کنید از دوستانی‌که با اشتباهاتشان شما را نیز به دردسر می‌اندازند دور بمانید.

  تعبیر سوّم:

  نشانگر این است که در کاری وارد می‌شوید و شراکتی را آغاز می‌کنید که همسو با علایق و استعداد‌های شما می‌باشد اما با این‌حال ترس‌هایی درونتان سبب می‌شود که نتوانید آن‌طور که باید و شاید توانایی‌های خود را بروز داده و به دیگران اثبات نمایید همچنین دلهره‌ی دیگر شما به علّت این است که فکر می‌کنید با افزایش مشغله‌هایتان از انجام مسئولیت‌ها و وظایفتان باز می‌مانید.

  تعبیر چهارم:

  شما بسیار به گذشته‌ی خویش فکر می‌کنید و به‌دنبال چرایی اتفاقات می‌گردید انا باید دست نگه دارید زیرا پرداختن بیش از حد به گذشته شما را از آینده و پیشرفت باز خواهد داشت. این اتفاقات ممکن است خاطراتی از دوران کودکی شما باشند که کاری از دستتان برای اصلاح و جبران آن‌ها برنمی‌آید در عوض تمرکز خود را روی رخداد‌های آینده قرار دهید زیرا شما تسلط بیشتری بر آینده‌ی خویش خواهید داشت.

  رنگ کردن موی بلند

  ✍️ اکر در خواب دیدید که موهای بلند خود را رنگ کردید  بیانگر این است که در عمر خویش دست به اعمال پسندیده و نیکویی می‌زنید که سبب افزایش اعتبار شما میان مردم و نزدیکان و بالا بردن احترام و عزّتتان خواهد شد. همچنین خشنودی خداوند را نیز در پی خواهد داشت.

  رنگ کردن مو به رنگ مشکی

  به‌طور کلی مشکی نمودن مو‌ها دلیل بر صداقت، تعهد و وفاداری صاحب خواب در ارتباط با دوستان و اطرافیانش می‌باشد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موی سر شخصی را به رنگ مشکی درآوردید بیانگر این است که فردی در زندگی شماست که اقدامات مخفیانه‌ای را انجام داده و حقیقتی را از شما پنهان می‌دارد که با فاش شدنش ضرر و زیان بسیاری به شما و خودش می‌رساند. در این میان شما کوشش زیادی می‌کنید که راز ناگفته را درک نموده و شک تمام وجودتان را فرا خواهد گرفت.

  ✍️ اگر در رؤیای خویش مشاهده نمودید که موهای خود را در خانه و یا در آرایشگاه مشکی رنگ کردید نشان‌دهنده‌ی این است که شما هنوز خود و احساسات خویش را به‌درستی نشناخته‌اید در نتیجه دائما آن‌ها را نادیده گرفته و رویشان سرپوش می‌گذارید.

  رنگ کردن مو به رنگ زرد

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موی خود را زرد رنگ کردید بیانگر این است که از لحاظ اقتصادی وضع مالیتان رونق می‌گیرد و از مال و ثروت زیادی برخوردار می‌شوید. همچنین فرصت‌ها و موقعیت‌های ناب شغلی پیش رویتان قرار می‌گیرد که تغییرات مثبتی را در زندگی‌اتان ایجاد می‌نماید.

  رنگ کردن مو به رنگ قرمز

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهای خود را قرمز کردید بیانگر ترقّی، کسب موفقیت و پیشرفت در زمینه‌ی شغلی، روابط و معیشتی می‌باشد. همچنین می‌تواند تغییراتی و تحولاتی را شامل شود که عمیقاً شرایط و روان شما را تحت تأثیر خود قرار داده و مسیر زندگی‌اتان را تغییر خواهد داد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهای فر و حالت‌دار خود را به رنگ‌قرمز درآوردید نشان‌دهنده‌ی  این است که شما فردی ساده و بی‌ریا هستید که دیگران از شما سوء استفاده نموده و قصد مکر، حیله و فریب شما را خواهند داشت.

  رنگ کردن مو به رنگ خاکستری

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهای خود را خاکستری رنگ کردید تفسیرش این است که موقعیت و شرایطی پیش خواهد آمد که شما باید به بهره‌گیری از دانش و خرد خویش مسائل را حل نموده و استعداد و توانایی‌های خود را به اثبات برسانید.

  رنگ کردن مو به رنگ قهوه‌ای

  ✍️ اگر در رؤیای خویش مشاهده نمودید که موهایتان را قهوه‌ای کردید حاکی از این است که شما فردی پرتلاش و قدرتمند هستید که اگر مشکلی برایتان پیش بیاید آن را با هر سختی و از راهی که شده حل می‌کنید و اگر در کاری شکست بخورید و مغلوب گردید دوباره برمی‌خیزید و با قدرت و توان بیشتر برای جبران گذشته و ساختن آینده‌ای سرشار از آرامش و خوشبختی تلاش می‌کنید. همچنین نشان‌دهنده‌ی این است که آینده از آن شماست که با اقدامات مثبت خود به مردم نفع می‌رسانید و آن‌ها را یاری می‌کنید.

  رنگ کردن مو به رنگ طلایی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهای خود را طلایی کردید به معنی این است که شما فردی نیک کردار و خوش اخلاق هستید که به همین خاطر دیگران جذب شما می‌شوند و دوستتان دارند.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهایتان را طلایی کردید در حالیکه در عالم بیداری مویتان به رنگ دیگری بود نشانگر این است که اطرافیان شما خیر و صلاحتان را می‌خواهند و دوستان بسیار خوبی دارید.

  رنگ کردن موی سر زن در آرایشگاه

  به‌طور کلی در خواب رنگ کردن مو در آرایشگاه تعبیر از خصومت و دشمنی می‌باشد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موی سر خود را در آرایشگاه رنگ نمودید نشان‌دهنده‌ی این است که دشمن در کمین شماست و در انتظار فرصتیست تا پشت سر شما بدگویی کرده و حیثیتتان را ببرد. پس باید مواظب باشید و با دقّت اطرافیانتان را انتخاب نموده، ساده‌لوحانه خود را به دامشان نیندازید.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  اشتراک
  اطلاع از
  0 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  روشن
  تاریک