💠 تعبیر خواب روزه از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

ر بدون دیدگاه
 • تعبیر خواب روزه💠

  روزه در عالم رویا و خواب تعبیر نسبتا خوبی دارد. برخی از تعابیر گفته شده در این باره عبارت است از: بزرگواری، توبه و استفغار، فرزند پسر، ادای قرض و بدهکاری، فرج و گشایش و دوری و فاصله گرفتن از غم و ناراحتی.

  روزه گرفتن یکی از اعمال پسندیده نزد خداوند یگانه است و به همین علت است که ماه رمضان را ماه مهمانی خداوند می دانند. روزه علاوه بر این که عملی پسندیده در امور دینی است، برای بدن و جسم ما نیز خیلی مفید و خوب است.
  در ادامه ما برای شما عزیزان تعابیر دقیق از این خواب را دسته بندی کرده ایم. برای یافتن تعبیر خواب خود با تاروت رنگی همراه باشید.🌹

  در زیر می توانید با انتخاب معبر و یا موضوع آن، تعبیر خواب آن را مشاهده کنید:

  تعابیر بر اساس معبر

  امام جعفر صادق (ع)

  محمد ابن سیرین

  ابراهیم کرمانی

  محمد العنبری

  تعابیر بر اساس موضوع

  روزه گرفتن شخص مرده

  باطل کردن روزه

  تعبیر خواب روزه

  تعبیر خواب روزه بر اساس نظر معبر 👴

  از نظر امام جعفر صادق (ع)👳‍♂️

  از نظر امام جعفر صادق (ع) اگر در خواب دیدید که روزه دار بودید، خواب شما ده تعبیر دارد:
  ✅تعبیر اول، نشانه بزرگی و بزرگواری است. در زندگی تان به مقام بالایی دست خواهید یافت و از این طریق به بزرگی و قدرت خواهید رسید.
  ✅تعبیر دوم، ریاست و قدرت است. اگر در شغلی اداری و یا دولتی هستید پس تعبیرش برای شما ترفیع مقام و قدرت بیشتر است.
  ✅تعبیر سوم، سلامتی و تندرستی در زندگی حقیقی تان است. نگران نباشید خطری جسم شما را تهدید نمی کند.
  ✅تعبیر چهارم، نماد قدرت، مقام، مرتبه و احترام در بین مردمان است. دیگران بسیار به شما احترام خواهند گذاشت و برای شما ارزش خاصی قائل هستند.
  ✅تعبیر پنجم، توبه کردن از انجام گناه و معصیت و طلب استغفار از خداوند است. تصمیم می گیرید که کار های اشتباه تان را کنار بگذارید و دوباره به سمت خداوند باز گردید.
  ✅تعبیر ششم، پیروزی و ظفر یافتن بر دشمنان و بدخواهان می باشد. بر تمام کسانی که خوبی شما را نمی خواهند، پیروز خواهید شد و مانع رسیدن به اهداف شوم آنها خواهید شد.
  ✅تعبیر هفتم، افزایش نعمت و برکت، رزق و روزی در زندگی تان را نشان می دهد. مورد لطف و عنایت خداوند یگانه قرار خواهید گرفت.
  ✅تعبیر هشتم، رفتن به سفر حج و زیارت خانه خداست. خداوند شما را به دیدار خود خواهد خواند.
  ✅تعبیر نهم، نشانه جهاد کردن و به جنگ دشمنان خدا به پا خاستن است.
  ✅تعبیر دهم، یک فرزند و نوزاد تازه متولد شده پسر را نشان می دهد. خداوند یک پسر به شما هدیه خواهد کرد.
  ✍️اگر در خواب دیدید که روزه داشتید و سر سفره نشستید و روزه خود را گشودید، این رویا نشان می دهد که شما فرد بسیار خوب و خوش ذاتی هستید و همچنین از راه حلال و خداپسند روزی وارد زندگی تان می کنید.
  ✍️اگر در خواب دیدید که روزه خودتان را از عمد و از روی آگاهی شکستید، تعبیرش خوب نیست. اگر عازم سفر هستید، در این سفر امکان دارد که گرفتار یک اتفاق ناگهانی شوید. به تعبیر دیگر شاید دچار یک بیماری و کریضی شوید که شما را برای چند صباحی در بستر نگه دارد.
  ✍️اگر در خواب دیدید و یا آگاه بودید که شما به مدت دو ماه است که روزه اید، تعبیر این رویا نشانه توبه کردن از گناه و روی آوردن دوباره به سمت خداوند است.
  ✍️اگر در خواب دیدید که روزه مستحب (تطوع) گرفته بودید، خواب خوبی است و تعبیرش نشانگر سلامتی و تندرستی شماست. بدن و جسم شما از هر گونه گزند و تهدید دور خواهد بود.
  ✍️اگر در خواب دیدید و یا آگاه بودید که به مدت یک سال روزه دار هستید، تعبیرش این است که از انجام گناه و معصیت توبه خواهید کرد و از خداوند طلب استغفار می کنید.
  ✍️اگر در خواب دیدید که روز عاشورای حسینی بود و شما برای خشنودی خداوند روزه گرفته بودید، خواب خوب و مثبتی دیده اید. از تمام غم و غصه ها فاصله خواهید گرفت و به خوشبختی و سعادت خواهید رسید.

  همچنین بخوانید:  🎨 تعبیر خواب رنگ کردن از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  از نظر محمد ابن سیرین👨

  از نظر ابن سیرین اگر در خواب دیدید که روزه دار بودید و با زبان روزه در حال خواندن قرآن، ذکر و تسبیح خداوند هستید، این رویا تعبیرش این است که از به دست آوردن مال حرام و کسب روزی از راه نا مشروع، انجام گناه و اعمال ناشایست توبه می کنید.
  ✍️اگر در عالم رویا دیدید که روزه داشتید ولی در حال غیبت و بدگویی درباره کسی هستید و یا فحش و ناسزا می گفتید، تعبیر این رویا نشان می دهد که شما در انجام وظایف و امورات خداوند کوتاهی نخواهید کرد ولی این اعمال شما همه ناشی از ریا و خودنمایی است و هیچ یادی از خداوند ندارید. همچنین در راه خداوند و دین اسلام صداقت و راستگوی کافی را دارا نیستید. در برخی از موارد خطاهایی دارید.

  از نظر ابراهیم کرمانی👨

  از نظر کرمانی اگر در خواب دیدید که ماه رمضان است و شما نیز روزه دار بودید، تعبیرش خوب نیست. این رویا می تواند نشانه ای از گران شدن اجناس و خوراکی و همچنین کم شدن نعمت و خطر قحطی است. از نظر برخی از معبران این رویا نماد سلامتی و تندرستی، دین حق تعالی، گشایش و فرج و فاصله گرفتن از غم و ناراحتی، ایمنی از شر بیماری و مرض، پرداخت وام و بدهکاری و رهایی و فاصله گرفتن از رنج و غم و سختی است. همه این تعابیر تنها شامل رویایی است که شما در ماه رمضان روزه بوده باشید.

  از نظر محمد العنبری👨

  از نظر العنبری اگر در خواب دیدید که روزه گرفته بودید، پس این رویا به شما از سربلندی و سرافرازی در زندگی دنیوی و اخروی و همچنین توفیق استغفار و طلب آمرزش از خداوند خبر می دهد. به تعبیر دیگر این رویا نشان می دهد که کفاره و میزان جریمه برای قسم و سوگندی که خورده اید را خواهید پرداخت و یا خداوند به شما فرزند پسری عطا خواهد کرد.
  ✍️اگر در خواب دیدید که ماه رمضان بود ولی شما روزه نگرفته بودید، تعبیر این رویا از یک سفر طولانی و نامعلوم با قصد و نیت جهاد و یا امری برای رضای خدا خبر می دهد.

  همچنین بخوانید:  💃🕺 تعبیر خواب رقص از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  تعبیر خواب روزه بر اساس موضوع آن 📋

  ✅روزه گرفتن شخص مرده

  اگر در خواب دیدید که یکی از نزدیکان تان که مدتی است فوت شده روزه خودش را از روی قصد و آگاهی باطل کرد و شما نیز با چشم خود دیدید که وی طعام یا آب نوشید، این رویا تعبیر نیکی برای شما ندارد. در واقع این رویا یک هشدار و اخطار می باشد. بسیار بیشتر از قبل مراقب خود باشید، چرا که شیطان و دشمن در کمین نشسته اند تا در فرصت مناسب شما را از اهداف و راه خودتان دور کنند و به سمت بیراهه و راه های نادرست بکشانند.
  اگر بالعکس دیدید یعنی مرده از روی سهو و حواس پرتی روزه اش را باطل کرد، تعبیر این رویا نشان می دهد که شما مشغول انجام اعمال و کار هایی هستید که خودتان هم کاملا می دانید و آگاه هستید که بی هدف و پوچ می باشند و نتیجه دل انگیزی به همراه ندارند. در واقع شما می خواهید که دست بکشید، اما هنوز خودتان آمادگی کامل برای تغییر را ندارید.
  بهتر است هرچه سریع تر دست به کار شوید، در غیر این صورت پشیمانی و ندامت سنگینی در راه دارید. به طوری که حسرت و افسوس لحظه ای شما را رها نخواهد کرد.

  ✅باطل کردن روزه

  از نظر معبران اگر در خواب دیدید که از روی عمد و آگاهی روزه خودتان را باطل کردید، این رویا تصویری از گناهان شما در بستر بیماری است. در واقع این خواب به شما گوشزد می کند که بهتر است هر چه سریع تر توبه کنید.
  اگر بالعکس از روی سهو و ناخواسته این اتفاق افتاد، این خواب می تواند ناشی از افکار بهم ریخته و آزار دهنده، و همچنین دل مشغولی های بیش از اندازه شما باشد.

  همچنین بخوانید:  🧣 تعبیر خواب روسری از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف
  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  اشتراک
  اطلاع از
  0 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  روشن
  تاریک