🔪 تعبیر خواب ژیلت و تیغ زدن از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

ژ ۳ دیدگاه
 • تعبیر خواب ژیلت و تیغ زدن 🔪

  تعبیر خواب دیدن تیغ و یا همان ژیلت از نظر اکثر معبران، نشانه‌ی مشکلات، اندوه و غم است. که صاحب خواب با آن دست و پنجه نرم می‌کند، و مثل تعبیر تمامی خواب‌ها، به حال درونی و روحی او بر‌می‌گردد. هر‌چند همه‌ی این تفاسیر به جزئیات رؤیا بستگی دارد که نظرات را از هم متمایز کرده و نظر‌های فراوانی را در این زمینه می‌طلبد. در متن زیر به بررسی تمامی نظر‌ها و تعابیر معبران معروف پرداخته شده است. پس با تاروت رنگی همراه باشید.

  تعبیر خواب ژیلت و تیغ زدن

  تعبیر خواب ژیلت و تیغ زدن بر‌ اساس نظر معبر 👴

  از نظر لیلا برایت

  دیدن ژیلت در خواب، بیانگر ناهمواری‌ها و پیش‌آمد‌های ناخوشایندی است که احتمال دارد در مسیر زندگیتان مانند سدّی جلوی پیش‌روی و پیشرفتتان را بگیرد و یا حرکتتان را به سوی هدف، کند و یا متوقّف کند.

  ✍️ اگر در خواب تیغ مخصوص تراشیدن صورت و یا همان ژیلت را مشاهده کردید، بیانگر این است که به زودی در زندگی برای شما مشکلات، سختی ها و گرفتاری‌هایی پیش می‌آید که مجبور به مواجهه با آنها هستید و ممکن است این گره‌ها زندگی شما را تغییر دهد و عواقبش برایتان گران تمام شود.

  از نظر امام جعفر صادق (ع)

  تراشیدن موی سر با تیغ و ژیلت و کچل شدن در خواب دارای شش تفسیر و تعبیر متفاوت می‌باشد.

  تفسیر اوّل: بیانگر سفر حج و عازم شدن به مکه است. اگر در خواب دیدید که موی سر خود را با تیغ تراشیدید، به معنای این است که به‌زودی به زیارت خانه‌ی خدا نائل می‌شوید.

  تفسیر دوّم: نشانگر سفر رفتن و عزیمت کردن برای مدتی نامعلوم از جایی به جای دیگر است که دور از محل زندگیتان می‌باشد.

  تفسیر سوّم: به معنای این است که صاحب خواب در زندگی به مراتب بالاتر صعود خواهد کرد و به علت لایق بودن، به مقام و منزلتی رفیع خواهد رسید و نزد مردم عزیز و محترم شمرده خواهد شد.

  تفسیر چهارم: بیانگر امنیت، آسایش و رفاه می‌باشد که برای صاحب خواب مهیّا می‌گردد.

  تفسیر پنجم: نماد مال و مکنت است و به معنای این است که صاحب خواب ثروت فراوانی را از جایی کسب می‌کند و یا به او ارث کلانی خواهد رسید.

  تفسیر ششم: نشان‌دهنده‌ی از بین رفتن اندوه و غم و پا گذاشتن به روز‌هایی آرام و بی‌دردسر خواهد بود.

  از نظر آنلی بیتون

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با ژیلت و یا تیغی که بسیار کند است یا آنطور که باید و شاید تیز نیست در حال تراشیدن صورت خود هستید، تعبیر آن به معنی این است که اطرافیان و نزدیکان به شما حسادت می‌ورزند به همین سبب به دنبال بهانه هستند تا شما را زیر سوال ببرند و از کردار و اعمال تان انتقاد کنند. پس باید محتاطانه پیش بروید، نزدیکانتان را بشناسید و به هر شخصی اعتماد نکنید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که هنگام استفاده از ژیلت و اصلاح صورت خود، آن را بریده‌اید و به خودتان آسیب رساندید، تعبیر آن به معنای این است که وارد کسب و کار جدیدی  می‌شوید و یا پولتان را در جایی سرمایه‌گذاری می‌کنید که سود و منفعتی عایدتان نمی‌شود هیچ، ضرر و زیان هنگفتی هم برایتان به بار می‌آید و فشار زیادی را به‌خاطر این موضوع تحمل خواهید کرد.

  همچنین بخوانید:  🍮 تعبیر خواب ژله از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  ✍️ اگر مردی در خواب ببیند که موی سر خود را با تیغ کوتاه می‌کند یا آن را مرتب می‌نماید، نشانه‌ی این است که او فردی مهربان و دست‌ودلباز است که از صمیم قلب می‌خواهد دست دیگران را بگیرد و به آن‌ها در مشکلات و مسائل مالی، کمک کند. به اطرافیانش چه ناشناس و چه آشنا خیر می‌‌رساند اما قدرت دادن جواب منفی را در برابر درخواست‌های مالی دیگران ندارد. در نتیجه ورشکستگی، فقر و ضرر مالی در انتظار اوست. همچنین کوتاه کردن موی سر یا اصلاح آن با ماشین ریش تراش و یا تیغ، نماد یأس و ناامیدی، تشویش و نگرانی برای صاحب خواب است که معضلات روحی‌اش را تشدید می‌کند و اضطرابش را بالا می‌برد.

  از نظر محمد ابن سیرین

  دیدن استفاده از ژیلت برای اصلاح سر در خواب به معنی  نجات یافتن از رنج و محنت است.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که تمام موهای خود را از ته تراشیدید بیانگر این است که حزن و حسرت گذشته را فراموش کرده، از آن رها می‌شوید و دوباره به زندگی عادی خود بر‌می‌گردید. همچنین روزگار بر وفق مرادتان پیش خواهد رفت و گره‌ی مسائلتان به لطف خدا یک به یک باز خواهد شد.

  از نظر خالد بن علی العنبری

  به‌طور معمول، دیدن تعبیر تیغ و یا ژیلت در خواب، نماد عداوت، ستیز و دشمنی با شخص و یا اشخاصی آشنا در زندگی می‌باشد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با تیغی که در دست دارید به کسی آسیب می‌رسانید، او را می‌ترسانید و یا موجب فرار او می‌شوید، بیانگر این است که به کسانی‌که با شما دشمنی ورزیدند، از شما کینه به دل دارند و در پی انتقامی سخت هستند زخم می‌زنید، در برابرشان پیروز می‌شوید، آن‌هارا از خود و زندگیتان دور می‌سازید و شرّشان را از سر خود کم خواهید کرد.

  از نظر کارل گوستاو یونگ

  ✍️ اگر تیغی را در خواب خود مشاهده نمودید، بیانگر و تعبیر وضعیت نابسامان و پیچیده‌ای می‌باشد که شما باید رفع و رجوعش کنید و کسی به‌غیر از شما قادر به حل آن نخواهید بود زیرا خودتان باعث ایجاد بخش اعظمی از این مشکلات شدید. پس تنها شخصی که می‌تواند با جبران خطا‌ها و اشتباهاتش، موقعیت و شرایط بهتری را به‌وجود آورد خودتان هستید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید موی بدنتان را با تیغ اصلاح می‌کنید، نشانگر این است که به عملی دست می‌زنید که دقت، احتیاط و تمرکز شما را می‌طلبد. ضمناً نتیجه‌اش کاملاً بستگی به شدت جمع بودن حواس شما به موضوع، دوری از حاشیه‌ها و اتفاقات بی‌اهمیت و نامربوط به کار و هدفتان دارد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهای سرتان را از ته تراشیدید و به اصلاح کچل شدید، به معنای این است که از چشم اطرافیانتان می‌افتید، عزت و احترام خود را نزد بزرگان از دست می‌دهید و از عرش به فرش می‌رسید.

  از نظر لوک اویتنهاو

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موهای سرتان را با تیغ و ژیلت از ته کوتاه کردید، نشانگر و تعبیر مصیبت و عزاداری در خانواده می‌باشد که غمِ آن، زندگی را مدتی برایتان مختل کرده و مانع آسایش و راحتی شما و خانواده‌اتان می‌گردد.

  از نظر علامه مدنی

  ✍️ اگر در خواب دیدید، شخصی که دستش از دنیا کوتاه گشته، در حال اصلاح مو‌های سر خود با تیغ و ژیلت می‌باشد و در نهایت سرش تاس و صیقلی می‌گردد، تعبیر آن گویای این است که بخت به شما رو می‌کند و شانس در خانه‌اتان را خواهد زد. بنابراین در مدّت زمانی بسیار کوتاه که دور از انتظارتان می‌باشد به آنچه همیشه در طلب و آرزویش بودید دست می‌یابید و دلتان از رسیدن به مقصود شاد و خرسند می‌گردد.

  همچنین بخوانید:  🧥 تعبیر خواب ژاکت از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  ✍️اگر در خواب مشاهده کردید که در حال اصلاح و ژیلت زدن موی پای خود هستید، نشان‌دهنده‌ی وجود افراد چاپلوس و منفعت‌ طلب اطرافتان است که ازکار‌های خود نیت بدی دارند و برای بد‌نامی شما دست به اعمال ناپسندی می‌زنند اما در نهایت عدو سبب خیر می‌شود و همین رفتار به ظاهر زننده‌ی آن‌ها شما را از موضوع و مشکلی می‌رهاند و همه‌چیز در آخر به سود شما تمام می‌شود.

  از نظر معبران غربی

  معبران غربی معتقدند که تیغ اصلاح و یا ژیلت، بیانگر کمر خم کردن، و تسلیم شدن در برابر گرفتاری‌ها می‌باشد که طاقت فرد را طاق می‌کند و او را به مرز رهایی و بی‌خیالی می‌کشاند.

  ✍️ اگر در خواب ژیلت نقش پررنگ و مؤثری را ایفا می‌نمود، نشان‌دهنده‌ی این است که مسائل و موضوعاتی در زندگی‌ شما وجود دارد که به جای پیدا کردن راهکاری درست و اصولی در حال جنگیدن با آن‌ها هستید. این درگیری ها در‌نهایت به شما کمک نخواهد کرد بلکه از شما فردی ضعیف می‌سازد که آستانه‌ی تحمل پایینی دارد و سریعاً جلوی‌ مصائب زندگی سر فرود می‌آورد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید، ژیلتی که در حال استفاده از آن می‌باشید لبه‌های تیز و برنده‌ای دارد، نشانگر این است که شما اخلاق تندی دارید که باعث دوری اطرافیان و دوستانتان از شما می‌شود زیرا کلام و عملکرد شما، از نظر آن‌ها توهین به حساب می‌آید. پس نیاز است کمی روی رفتارتان کار کرده و در آن تجدید نظر بفرمایید. تا طرد نگردید و موجبات دلخوری عزیزانتان را فراهم نکنید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که ژیلت و یا تیغ شما، کهنه، رنگ‌و‌رو رفته و قدیمی می‌باشد، بیانگر این است که شما احتیاج به تجربیات نو و متفاوت از گذشته‌ی خود دارید و همچنین باید آگاهی خود را نسبت به مسائل پیرامونتان افزایش دهید، نکات جدیدی از زندگی بیاموزید و خود را به ایده‌آلتان نزدیک کنید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با ژیلت، صورت خود را تراشیدید و اصلاح نمودید، نشان‌دهنده‌ی احساس نیاز برای ایجاد تغییرات اساسی و مثبت در زندگی شماست که وضعتان را بهبود می‌بخشد و از شما انسان بهتری می‌سازد.

  ✍️اگر در خواب دیدید که به‌وسیله‌ی ژیلت، موی اندام‌های خود را می‌زنید یا کوتاه می‌کنید بیانگر این است که به‌زودی قرضی که بر گردنتان است و یا وامی را که گرفته‌اید، پرداخت و بدهی خود را صاف خواهید کرد و اگر ناراحتی و حس و حال بدی در زندگی به شما غلبه کرده، به امید خدا رفع خواهد شد و شادی و نشاط جایش را خواهد گرفت.

  تعبیر خواب ژیلت و تیغ زدن بر‌ اساس موضوع آن 📋

  بریدن بدن با تیغ یا ژیلت

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با استفاده از تیغی یا ژیلت برنده، بر روی اعضای بدن مانند صورت، دست، پا و سر خود جراحت ایجاد کردید و آن‌ها را زخمی نمودید، تعبیر آن نشانگر اتفاقاتی ناگوار، التهاب و نگرانی بین شما و شریک عاطفیتان در رابطه است که ممکن است به جدایی و فراق منجرشود. همچنین باید در این زمینه محتاطانه قدم بردارید و باعث شاد شدن دل دشمنان، اشخاصی که از آب گل آلود ماهی می‌گیرند وکسانی‌که مشتاق دیدن درگیری بین شما و معشوقتان هستند، نشوید. این افراد ممکن است جزوی از خانواده‌اتان باشند که خیال می‌کنند دارند به نفع و صلاح شما عمل می‌کنند اما در واقعیت نتیجه‌ی این دخالت و پا‌ در‌ میانی مطلوب نخواهد بود.

  ✍️  اگر در خواب دیدید که با هنگام تراشیدن مو‌های خود، خود را با  زخمی نمودید و خون از جراحاتتان جاری گشت، نشانگر بروز رفتاری غیر‌منتظره و ناراحت کننده از سمت کسی که شما به او اعتماد بیش از حد و علاقه‌ای نا‌گفتنی دارید، می‌باشد که شما را به‌کلی از آن شخص ناامید و مأیوس می‌سازد.

  همچنین بخوانید:  🍮 تعبیر خواب ژله از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  تیغ یا ژیلت شکسته

  ✍️ اگر در خواب تیغی را مشاهده کردید که دارای شکستگی و نقص ظاهری می‌باشد، دلیل بر بروز پریشانی‌ها، رخ‌داد‌های تنش‌زا و آسیب روحی‌ای می‌باشد که سبب آزار و اذیت صاحب خواب می‌گردد، آرامش را از او می‌گیرد و او را گیج و سردرگم خواهد کرد.

  تراشیدن موی سر با تیغ

  تراشیدن موی سر با تیغ و ژیلت، به خودی خود دارای تفاسیر متعددی در خواب می‌باشد.

  تعبیر اوّل: نماد شکیبایی و صبر است. به معنای این است که صاحب خواب فردی پر تحمل، با محبت و خیر‌خواه است که محبوب دل مردم و نزدیکانش می‌باشد. همچنین روی خوش و رفتار متواضع آن شخص منجر به جلب رضایت اطرافیان و خشنودی خداوند خواهد شد.

  تعبیر دوّم: بیانگر تردید، دودلی و شک در کارهاست. نشان‌دهنده‌‌ی وجود یک دو راهی در مقابلتان است که تصمیم‌گیری در این زمینه بسیار سخت و دشوار می‌باشد زیر نتیجه‌اش مستقیماً بر روی اتفاقات آینده‌ی شمت تأثیر‌گذار است.

  تعبیر سوّم: نشانگر تصمیمات اشتباه، غلط و رفتن از راهی نادرست است که تبعاتی سنگین به همراه دارد. به علاوه ندامت و احساس شرم‌ساری به صاحب خواب دست می‌دهد، جای جبران باقی نمی‌ماند و پشیمانی سودی نخواهد داشت.

  تعبیر چهارم: نشان‌دهنده‌ی فراموش کردن و رها نمودن افکار و اتفاقات مربوط به گذشته می‌باشد. نارضایتی صاحب خواب از کرده‌ها و نکرده‌های گذشته‌، سرزنش و حسرتش، جای خود را به اتفاقات مثبت و پیروزی‌های نه‌چندان دور می‌دهد و روزهای شیرینی را برایش رقم خواهد زد.

  تعبیر پنجم: بیانگر عزت نفس و اعتماد بنفس قوی و بالای صاحب خواب است. و نشانگر نترس بودن و شجاعت او در زمینه‌ی امتحان کردن راه‌های جدید و نو می‌باشد. که با استفاده از آن موفقیت‌های زیادی را به خود اختصاص داده و پله‌های ترقی را طی خواهد نمود.

  تراشیدن موهای زیر بغل با ژیلت

  تراشیدن موی زیر بغل و اطراف آن در خواب دو تعبیر متفاوت دارد.

  تعبیر اوّل: بیانگر این است که حرف مردم به هیچ‌وجه بر شما اثری ندارد و شما فردی هستید که رضایت خودتان در زندگی حرف اول را می‌زند. از نگاه‌ها، قضاوت‌ها و عتاب و سرزنش مردم واهمه‌ای ندارید بلکه خود را فردی آزاد و رها می‌دانید که توجه به حرف عامه‌ی مردم لذت زندگی را از او می‌گیرد و عمرش را کوتاه می‌کند.

  تعبیر دوّم: تیغ زدن موی زیر بغل در خواب، بیانگر پرداخت بدهکاری‌ها و قرض‌ها است. همچنین به معنای پرداختن وام و بیرون آمدن از زیر بار مالی سنگین می‌باشد که نتیجه‌اش رفع غم و اندوه و دفع آفات و مصیبت‌ها است.

  تراشیدن موی عورت و یا اطراف آن، با ژیلت

  ✍️‌ اگر زنی در خواب ببیند که موی عورت خود را کوتاه می‌کند و یا با تیغ و ژیلت می‌تراشد، تعبیر آن به معنی اوج گرفتن او در زمینه‌های مختلف زندگی، پشت سر نهادن دوره‌ی سخت و طاقت فرسا و رسیدن به آرامش و عزت است.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که موی عورت و یا اطراف آن ناحیه را با تیغ یا ژیلت، تراشیده و اصلاح کرده‌اید، نشانگر این است که به‌زودی به خواسته و مراد دل خود می‌رسید و رسیدن به مقصود، سود و منفعت زیادی را به سمت شما روانه خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که ژیلت در دست دارید، قصد کوتاه کردن موی عورت خود را دارید اما دست از این‌ کار می‌کشید و موی عورت را نمی‌تراشید، به معنای این است که فردی در قبال شما کار ناشایستی را انجام می‌دهد که اصلا از او توقع ندارید و برعکس در گذشته به آن شخص، محبت زیادی کرده بودید، اما او از سادگی شما به نفع خویش استفاده کرده و در حقتان جفا خواهد کرد.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  اشتراک
  اطلاع از
  3 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  رها
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت: ۰۹:۵۰

  سلام من خواب دیدم صورت مردی غریبه را سمت ابرو را تیغ میزدم

  یگانه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت: ۰۹:۱۱

  سلام وقت بخیر
  من خواب دیدم نصف موهای صورتم رو با ژیلت زدم ولی نصف دیگر اش موند اون نصف دیگر رو بعدا زدم و پوستی شفاف و نرم داشتم میشه بگید تعبیرش چیه ؟