🚀 تعبیر خواب سفر و مسافرت کردن از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

س یک دیدگاه
 • تعبیر خواب سفر و مسافرت کردن 🚀

  سفر کردن در خواب، همانطور که از اسمش پیداست، نماد تحوّل و دگرگونی در زندگیست و تعبیر آن به متغیر‌هایی همچون، مکان فعلی صاحب خواب، مکانی که قصد سفر به آن را دارد، مناظر اطراف، هموار بودن یا نبودن راه و مسیر و وسیله‌ای که با آن به سفر می‌رود بستگی دارد. معبران مختلف و نامدار به‌طور کامل و جامع ابعاد و زوایای این نوع خواب را بررسی کرده‌ و ما را از معنای آن آگاه نمودند. برای اطلاعات و جزئیات بیشتر در ارتباط با این تفاسیر با تاروت رنگی همراه باشید.

  در زیر می توانید با انتخاب معبر و یا موضوع آن، تعبیر خواب آن را مشاهده کنید:

  تعابیر بر اساس معبر

  محمد ابن سیرین

  ابراهیم کرمانی

  جابر مغربی

  منوچهر مطیعی تهرانی

  لوک اویتنهاو

  آنلی بیتون

  کارل گوستاو یونگ

  شیخ طوسی

  لیلا برایت

  کتاب سرزمین رویاها

  امام جعفر صادق (ع)

  تعابیر بر اساس موضوع

  سفر به خارج از کشور

  سفر کردن فردی مرده

  سفر رفتن همسر

  سفر با خانواده

  سفر با دوستان یا همکاران

  سفر با عده زیادی از مردم

  به سفر رفتن دیگران

  سفر به مشهد

  سفر به مکانی ناشناخته

  سفر به کوه

  سفر به اقیانوس

  سفر با هواپیما

  سفر با خودرو

  سفر با قایق

  سفر با کشتی

  سفر با اتوبوس

  سفر با اسب

  تنها سفر کردن بدون وسایل نقلیه

  سفر به کربلا

  سفر به مکه

  تعبیر خواب سفر در زمان

  سفر به مقاصد مشخص

  سفر به مکان‌های ناشناخته

  سفر به مکان‌های سرسبز

  حمل بار و بندیل زیاد در سفر

  گم کردن پاسپورت و یا شناسنامه در سفر

  تعبیر خواب سفر و مسافرت

  تعبیر خواب سفر و مسافرت کردن بر‌ اساس نظر معبر 👴

  از نظر محمد ابن سیرین

  ✍️ اگر در خواب دیدید که سفر کردید و یا به جایی هجرت نمودید که آنجا در مقایسه با مکان قبلی شما، ازهر لحاظ بهتر و قابل قبول‌تر بود، احساس آرامش بیشتری داشتید و از آنجا راضی‌تر بودید، بیانگر این است که اوضاع شما به‌زودی بر وفق مرادتان می‌شود و شانس به شما رو خواهد کرد. همچنین احوالتان نسبت به گذشته بهبود یافته و روزگار خوشی را تجربه خواهید کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به مکان و یا جایی سفر کردید که سطح کیفیتش نسبت به مکان سابق شما از همه لحاظ  پایین‌تر و ضعیف‌تر بود، نشانگر این است که در آینده اتفاقات بدی را تجربه می‌کنید، حال خوبتان دگرگون شده و به بد‌حالی دچار می‌شوید. احساس می‌کنید تمام در‌ها به روی شما بسته شده، خوش‌ شانسی از شما می‌گریزد و به هر‌کار و هر‌اقدامی روی می‌آورید نتیجه‌اش به ضرر شما خواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که به کربلا سفر نمودید و در رؤیا خودتان را در بین زائرین دیدید، تعبیر آن به معنای این است که با یاری و کمک نزدیکان و دوستانتان از گرداب مشکلات نجات پیدا کرده و قدرت خود را دوباره باز خواهید یافت. به‌علاوه با لطف و حمایت اطرافیان نسبت به خودتان دلگرمی و آرامش را با تمام وجود احساس خواهید کرد.

  دیگر آنکه اگر در خواب دید که به کربلا رفته و حرم امام حسین (ع) را زیارت می‌کنید، نمایانگر این است که  از زندگی حال حاضرتان راضی و خشنود هستید و تماماً شکرگزار آنچه که خداوند در طی عمرتان به شما عنایت نموده، خواهید بود. این رضایت عمیق قلبی سبب شده تا فرصت‌های زندگی را غنیمت بشمارید و عجولانه از آن‌ها گذر نکنید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به حج رفته و به خانه‌ی خدا سفر کرده‌اید، نشانگر این است که لطف خدا شامل حالتان خواهد شد و حج قسمتتان می‌شود. در این سفر فضائل بسیاری کسب نموده، سود زیادی می‌برید و باقی عمر خود را به نیکی سپری خواهید کرد.

  ✍️ اگر فرد بیمار و مریضی در رؤیای خود دید که به سفر حج می‌رود نشان‌دهنده‌ی این است که سلامت خود را دوباره به‌دست می‌آورد و شفا می‌یابد. مشکل جسمی و با روحی‌اش برطرف گردیده، و لباس عافیت به تن خواهد کرد.

  ✍️اگر فردی مقروض و بدهکار در خواب ببیند که به سفر حج نائل می‌شود به معنای این است که وضعیت مالی‌اش سامان می‌یابد، در کسب و کار خود رشد می‌کند، آن را گسترش می‌دهد و یا شخص خیّری دستش را می‌گیرد و به صاحب خواب کمک نموده تا بدهی و وامش را پرداخت کند. سنگینی بار بدهی‌ها از روی دوشش برداشته شده و بعد از مدت‌ها با خیالی آسوده به زندگی باز می‌گردد.

  ✍️ اگر کسی که از مسئله و یا موضوعی به شدّت می‌هراسد و یا از چیزی ابا دارد در خواب ببیند که به سفر حج مشرّف می‌شود، بیانگر این است که به‌زودی و در زمانی اندک، مشکلش برطرف گردیده و با ترس‌هایش با شجاعت رو‌به‌رو می‌شود. در نتیجه یک به یک گره‌های زندگیش گشوده و خیالش آسوده خواهد شد.

  ✍️ اگر مسافری در خواب دید که به سفر حج رفته است، تعبیرش این است که به خوبی سفر را پشت سر گذاشته، لحظات نابی را سپری کرده و با سلامت کامل و به راحتی به خانه باز خواهد گشت.

  ✍️اگر در خواب دیدید که، به خانه‌ی خدا سفر کرده‌اید، احرام به تن دارید و به‌سوی کعبه روانه شده‌اید، به معنای آن است که اخلاق، منش و رفتارتان از قبل بسیار نیکو‌تر شده و با شدت بیشتری تقوا پیشه خواهید کرد. به‌نحوی که هم خدا از شما خشنود می‌گردد و هم مردم به درست‌کاری شما ایمان می‌آورند.

  ✍️اگر در خواب دیدی که بعد از سفر به مکه، در حال طواف کعبه هستید، نماد ایمان، اعتقاد و درستی اعمال و رفتار شما می‌باشد و همچنین نشانگر این است که از سمت حاکم جامعه‌ی خود، به شما سود خواهد می‌رسد، در حق شما لطف می‌کند و از صدقه سرش برکت زیادی عایدتان خواهد شد.

  از نظر ابراهیم کرمانی

  از نظر این معبر، سفر به مکان‌هایی خوب مثل زیارت‌گاه‌ها و شهر‌های مذهبی تعبیری خیر و مبارک دارد. همچنین سفر به مکان‌های نامعلوم و نامشخص نشان از آشفته حالی و تردید صاحب خواب است. پس تفسیر آن نیک نخواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به سفر رفته‌اید اما مکانش برایتان آشنا نیست و از موقعیتش اطلاعی ندارید، نمی‌دانید کجاست و یا اسمش چیست، بیانگر این است که با همسرتان به مشکل خورده، و به خاطر اختلافات پیش آمده به‌طور موقّتی و یا برای همیشه از او جدا می‌شوید و بینتان فاصله خواهد افتاد. همچنین به معنای این است که محل زندگیتان را تغییر داده و به مکانی دیگر هجرت خواهید کرد. به‌هرحال سفر کردن به‌جایی ناشناخته دلیل بر دوری از همسر و یا دوری از خانه‌ی خویش است.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به سفر می‌روید و عده‌ای برای بدرقه‌ی شما همراهیتان می‌کنند، تعبیر آن نشان‌دهنده‌ی تغییر در شرایط زندگی شما به سمت بهتر شدن و ارتقاء یافتن می‌باشد. و به معنای این است که تلاش‌هایتان به ثمر می‌نشیند و نتایج مطابق خواسته و میل شما در کار‌هایتان حاصل خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که عازم کربلا شده‌اید و یا قصد رفتن به زیارت امام حسین (ع) را دارید، بیانگر این است که با توکل بالا و اعتقاد راسخ به خودتان و خداوند بزرگ، پله‌های ترقی را طی نموده و از طی کردن مسیر‌های دشوار و قدم گذاشت در راه‌های نا‌هموار ترسی ندارید پس با قدرت به سمت اهداف و مقاصدتان حرکت می‌کنید و از جان مایه می‌گذارید. انشالله به آن‌چه در دل دارید خواهید رسید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به زیارت خانه‌ی خدا رفته‌، به مکه سفر کرده‌اید و در آن‌جا مشغول راز و نیاز و عبادت هستید، نشانگر این است که افراد دارای مقام و منصب در اطرافتان سبب پیشرفت و بهتر شدن امور مربوط به شما می‌شوند و شرایط موجود زندگیتان را مطلوب خواهند ساخت.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با هواپیما به محل و یا مکانی مذهبی و مقدّس سفر کردید، و هواپیمایی که بر آن سوار هستید در پهنای آسمان بالا رفته و با سرعت زیاد شما را به مقصد مورد نظر می‌رساند، نشانگر رشد در زندگی شخصی و اوج گرفتن شما در حوزه‌های مختلف زندگیتان می‌باشد.که مسیر‌های پیش رویتان در‌نهایت به آرزو و آمال شما ختم خواهد شد. همچنین اگر دختر جوان و مجردی در خواب مشاهده کرد که سوار بر هواپیما به‌سوی مکانی مذهبی در حرکت است، نشان‌دهنده‌ی این است که از فریب افراد دغل‌کار و حقه‌بازی که در اطرافش تظاهر به انسان‌دوستی و درستی دارند، رهایی پیدا کرده، خطر از بیخ گوشش می‌گذرد و آسیب و زیانی به او نخواهد رسید.

  از نظر جابر مغربی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که سفر کردید و سفرتان سرشار از تجمّل، راحتی و امکانات بود، بیانگر این است که کار‌هایش روی روال می‌افتد، همه چیز به خوبی برای او دیش خواهد رفت تا آن‌جاییکه می‌تواند به اهداف خویش جامه‌ی عمل پوشانده و از عملکردش و نتایج حاصل از آن راضی و خشنود خواهد گردید.

  ✍️ اگر در رؤیای خود مشاهده کردید که سفر شما همراه با دشواری، کمبود امکانات و راه سخت و طاقت فرسا بود، نشانگر این است که اتفاقات بر‌خلاف انتظارتان می‌روند و باعث شوکه شدن و تعجب شما می‌گردند زیرا هیچ چیز طبق برنامه‌ریزی مشخص و از پیش تعیین شده جلو نمی‌رود در نتیجه کار‌هایتان با موانع و مشکلات زیادی رو‌به‌رو، و مجبور به تقبّل زیان زیادی خواهید شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به مکان‌های زیارتی من جمله مکه، مدینه، زیارت‌گاه یا حتی مسجد سفر کرده‌اید، تعبیر آن به معنای این است که، متوجه می‌شوید که ترس و واهمه‌ی شما از موضوع مدّنظرتان، وهم و خیالی بیش نیست و تردید در امور جایز نیست پس با روحیه‌‌ی بالا و صبر زیاد، زمام امور را به دست گرفته و قدم‌های محکمی برای رسیدن به خواسته‌ها و تمایلات دنیوی و اُخروی خود، بر‌می‌دارید که موجب شگفتی همگان می‌گردد و تحسینشان را در پی خواهد داشت.

  همچنین بخوانید:  🌊 تعبیر خواب سیل از نظر معبران و موضوعات مختلف

  از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

  سفر در خواب، نماد تغییر و تحوّل در زندگی واقعی می‌باشد که بسته به مکان و محلی که به آن سفر می‌کنید تفسیرش هم متفاوت خواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به جایی عالی، خوش آب و هوا و مناسب سفر کردید و به شما در آن سفر بسیار خوش گذشته است، نشان‌دهنده‌ی این است که در حال صعود و تعالی در امور مختلف زندگیتان هستید، آهسته و پیوسته مسیر تکاملتان را طی می‌کنید و بر روی بال‌های پرنده‌ی خوشبختی سوار خواهید شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید به مکانی سفر کردید که حال خوبی در آنجا نداشتید و اوقات خوشی را سپری نکردید، تعبیر آن نشان‌دهنده‌ی پس رفت شما در زندگی، عقب ماندن از اطرافیان و اُفول کردن خورشید زندگیتان است که شرایط را برای شما سخت کرده و اتفاقات ناگواری را حادث خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که در مسیر سفر، بار و بندیل شما زیاد است و وسایل متعددی را همراه خود حمل می‌کنید، نشانگر زیاد‌تر شدن مسئولیت‌های شما نسبت به گذشته، سنگین‌تر شدن وظایف و به دوش کشیدن کار‌هایی است که شاید حتی فرا‌تر از حد توان شما باشند و تمام این تحولات و تغییرات ناگهانی رخ داده و سبب خواهد شد که شما آمادگی قبلی برای مواجهه با آن‌ها را در خود ایجاد نکرده باشید و همین امر شما را نگران خواهد کرد و بر دغدغه‌هایتان خواهد افزود.

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که از سفر بازگشتید و همراه خود سوغاتی‌ها، بار‌ها و وسایل زیادی را آورده‌اید، نشان‌دهنده‌ی این است که به اندازه‌ی مقدار و تعداد اسباب، اتفاقات جدیدی وارد زندگیتان خواهد شد که می‌توانند خوب باشند یا بد، سبب سود شما گردند یا ضرر برسانند. در هر‌حال پذیرش این افت و خیز‌های ناگهانی و تغییرات نو، برای شما زمان‌بر و کنترلش کمی دشوار خواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به سفر می‌روید و از شدت دلتنگی و فرق، اشک می‌ریزید و گریه می‌کنید، نشانگر این است که به‌زودی از دیدن شخصی، بسیار خوشحال و ذوق‌زده خواهید شد. با این ملاقات و دیدار تصمیمات جدیدی در زندگی اتخاذ می‌کنید که نقطه عطفی پر‌‌رنگ و قوی در زندگیتان و مقدمه‌ای برای رخ‌داد‌های تازه‌تر خواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که کسی را به سفر فرستادید، تعبیر آن به معنای این است که در آینده‌ای نزدیک اخبار مسرّت بخش و خوشایندی به گوش شما خواهد رسید که شما را بسیار هیجان‌زده خواهد کرد.

  ✍️ اگر دختر جوان و مجردی در خواب دید که از راه هوایی و به‌وسیله‌ی هواپیما به کربلای معلی سفر کرد، می‌توان این‌طور تفسیر کرد که او در نهایت با مردی ازدواج خواهد کرد که دارای شأن و مقام بالا و از خانواده‌ای اصیل و فرهیخته می‌باشد. آن مرد پول، ثروت و مکنتی زیادی خواهد داشت که بخش قابل توجهی از آن در نهایت نصیب صاحب خواب خواهد شد.

  ✍️ اگر جوانی بیکار که شغل و حرفه‌ی خاصی ندارد در خواب ببیند که با هواپیما به زیارت امام حسین (ع) رفته است، نشان‌دهنده‌ی این است که به‌زودی به او شغلی مطابق با توانایی‌ها و استعداد‌هایش معرفی می‌شود که مورد علاقه‌ی او بوده و از آن کار پول کافی‌ای در خواهد آورد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به سفر حج رفته‌اید و در مکه حضور دارید، بیانگر این است که به لطف خدا از آسیب‌های جانی و مالی در امان خواهید ماند و این موضوع تأثیر به‌سزایی روی رفتار و کردار شما خواهد گذاشت.

  از نظر لوک اویتنهاو

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به سفر علمی رفته‌اید تعبیر آن به معنای این است که با ورود شادی و شادمانی بیشتر به زندگیتان، بخت به شما رو آورده و روزگار شیرینی را تجربه خواهید کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با کالسکه سفر می‌کنید و از شهری به شهر دیگر می‌روید نشانگر خوشبختی و عاقبت بخیری برای شما و خانواده شما می‌باشد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با پای پیاده به سفر رفتید بیانگر این است که باید به پرداخت مسائل مهمی بپردازید که پیش از تجربه‌اش را نداشتید و با پرداختن به آن‌ها خودتان را برای انجام کار‌های بزرگتر آماده خواهید کرد.

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که همراه با شخصی دیگر سفر کردید و تنها نیستید، نشانگر این است که عدّه‌ای به بدگویی پشت سر شما می‌پردازند و دائما در مجمع‌های گوناگون پشت سر شما حرف زده و غیبت می‌کنند اما در نهایت خودشان رسوای خاص و عام خواهند شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که سفرتان بر روی آب است، نشان‌دهنده‌ی داشتن زندگی‌ای در سطح معمول جامعه، متوسط ولی با آبرو می‌باشد که شما برای خودتان خواهید ساخت.

  ✍️ اگر در رؤیای خود دیدید که با بار و بندیل بسیار به سفر رفتید، نشانگر تحمل غم و اندوه فراوان است که به تنهایی به دوش می‌کشید.

  همچنین بیانگر خرج‌های اضافی و پوچی است که انجام می‌دهید. همین امر، باعث از دست رفتن مقدار هنگفتی از مال و دارایی شما خواهد شد و برای روز مبادا پولی در اختیار نخواهید داشت تا مشکلات خود را با آن رفع کنید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که شب هنگام عازم سفر شدید، نشان‌دهنده‌ی این است که به‌زودی به دلایلی شخصی، تصمیم به ترک کشور خود و محل زندگیتان می‌کیرید و شروع تازه‌ای در انتظارتان خواهد بود.

  از نظر آنلی بیتون

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به مسافرت خارج از کشور رفتید نشانگر این است که با چند تن از آشنایان برای تنوع و عوض شدن حال و هوای خود به سفر رفته و تجربه‌ی جدیدی را در پیش خواهید گرفت.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که در راه سفر، از مسیری ناهموار با شیبی تند و زمینی پر از سنگ و کلوخ گذر کردید به معنای این است که سود و منفعتی در کارتان حاصل می‌شود که به شدت به آن امیدوار شده و دل می‌بندید اما بعد از مدّتی تمام نتایجتان نقش بر آب شده و از بین می‌رود. همچنین بعد از موفقیتی موقتی، ضرر و زیان زیادی خواهید کرد و دردسر‌های عظیمی به سراغتان خواهد آمد.

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که حین سفر از زمینی سرسبز، خرم با آب و هوایی مناسب، منظره‌هایی دل‌انگیز و طبیعتی بکر گذشتید، تعبیر آن نشان‌دهنده‌ی این است که آنقدر سعادتمند می‌شوید و خوشبختی نصیبتان می‌گردد که هرجا می‌روید حرف از افتخارات بی‌شائبه‌ی شما می‌باشد که توجه همگان را به خود جلب نموده و ارج و قربتان را زیاد خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که همراه اطرافیانتان به‌وسیله‌ی ماشین در راه سفر هستید، بیانگر این است که آدم‌های جدیدی سر راهتان قرار می‌گیرند و اتفاقاتی نو را برایتان رقم میزنند. این فصل جدید در زندگی شما برایتان بسیار هیجان‌انگیز و تکرار‌ نا‌شدنی خواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به تنهایی سوار بر ماشین به سفر رفتید بدون آنکه کسی همراهیتان کند و یا هم‌سفری داشته باشید، نشانگر این است که در دنیای واقعی به مسافرتی خواهید رفت، پر از ماجرا و موانع، پر از حادثه و پیش‌آمد‌های غیر‌منتظره. اما این سفر به شما تجربیات ارزنده‌ای را خواهد داد که از آن درس خواهید گرفت.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که از راه دریا سفر می‌کنید نشانگر این است که تا به‌حال پول خوبی از قِبَل انجام وظایف کاری و در عین حال سخت خود به‌دست آورده‌اید اما به‌زودی پاداش و حقوقی بالاتر از آن‌چه تصورش را می‌کنید به شما خواهد رسید.

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که هنگام سفر از طریق دریا، حادثه‌ای برایتان رخ داد، تعبیر آن نشان‌دهنده‌ی این است که به دام عشق‌های واهی و پوچ می‌افتید که عاقبت خوشی نخواهند داشت بلکه فقط احساسات شما را به بازی خواهند گرفت و به شما لطمه‌ی روحی و عاطفی وارد خواهند کرد.

  از نظر کارل گوستاو یونگ

  به‌طور کلی سفر رفتن از نظر این معبر، دارای چند تفسیر و تعبیر می‌باشد.

  تعبیر اوّل: بیانگر سود و منفعتی است که عاید صاحب خواب می‌شود. او را از هرجهت اللخصوص در زمینه‌ی مالی غنی کرده و از اشخاص دیگر بی‌نیاز می‌سازد.

  تعبیر دوّم: به معنی تلاش صاحب خواب در جهت شناخت درونیّات، شخصیت و هویّت خویش است که در جهت کشف دنیای منحصر به‌فرد خود همواره می‌کوشد.

  تعبیر سوّم: نشانگر پیشرفت و ترقی بیننده‌ی خواب در مراحل مختلف زندگی‌اش می‌باشد، پیشرفتی که او را به‌سوی موفقیت سوق می‌دهد.

  تعبیر چهارم: تفسیر سفر کردن در خواب، به این بستگی دارد که کجا میروید و چه چیز‌هایی را می‌بینید. آن‌چه در خواب بر شما می‌گذرد نشانه‌ای از اتفاقات روزمره‌‌اتان و برنامه‌ی روزانه‌ی شما می‌باشد و کیفیت آن را نشان می‌دهد.

  تعبیر پنجم: نشان‌دهنده‌ی خستگی فرد از زحماتی است که در طول روز متحمل می‌شود،  در واقع تفسیرش این است که به‌دنبال فرار از روزمرگی و یکنواختی می‌باشد که او را کلافه نموده و آزار می‌دهد. همچنین نشانگر این است که صاحب خواب به‌دنبال شروعی تازه و مسیری جدید است که سرشار از تجربیاتی نو و رخ‌داد‌هایی جنجالی باشد.

  همچنین بخوانید:  🌡️ تعبیر خواب سوختن از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دوستانتان به سفر می‌روند بیانگر این است که، دگرگونی‌های مثبتی در انتظار شما خواهد بود که در جهت منافع و رشد شما انجام می‌پذیرد. تغییری که نه تنها راضی خواهید بود بلکه از آن بی‌صبرانه استقبال هم خواهید کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که سفر خود را به انجام رساندید و در حال بازگشت هستید، به معنای تحقق یافتن اهداف و مقاصدتان می‌باشد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید به سفری کاری رفته‌اید، نشانگر فشار کاری‌ای است که آنقدر سنگین و طاقت فرسا می‌باشد که شما احساس می‌کنید در‌حال له شدن هستید و هیچ زمان خالی برای تفریح و استراحت ندارید بلکه فقط در حال انجام مسئولیت‌هایی هستید که به شما محوّل گردیده.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با اتومبیل به سفر می‌روید و جاده هموار، صاف و بدون مانع است، بیانگر این است که شما فردی تلاش‌گر هستید که آرام آرام و قدم به قدم برای اهدافتان قدم بر‌میدارید و خیلی محتاطانه پیش می‌روید.

  ✍️اگر در خواب مشاهده کردید که حین مسافرت با اتومبیل، از راه‌های نا‌هموار و پر از مانع عبور کردید تعبیر آن نشان‌دهنده‌ی بروز مشکلاتی در زندگی واقعی شماست که برای مدتی باعث توقف و وقفه در حرکت شما به سوی خواسته‌هایتان خواهد شد.

  از نظر شیخ طوسی

  ✍️ اگر در خواب دیدی که به همراه پدر خود به سفر رفته‌ای بینگر این است که در دنیای واقعی سرانجام خوبی در انتظار توست و هرگز در مقاطع زندگی، از خانواده و اطرافیانت شرمنده و خجل نخواهی بود.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که همراه با افراد و یا گروهی به سفر کربلا رفته‌اید و به زیارت حرم مبارک امام حسین (ع) مشرّف شدید، به معنای این است که برنامه‌ها و افکار از پیش ساخته شده در ذهنتان محقق خواهد شد و به حاجتی که در دل دارید خواهید رسید.همچنین به معنای این است که شما به‌زودی مورد شفاعت این امام بزرگوار قرار گرفته و مسیر زندگیتان رو به نیک بختی و عاقبت بخیری می‌باشد.

  از نظر لیلا برایت

  ✍️ اگر در خواب ببینید که همراه با کاروانی عظیم به سفر کربلا  رفته‌ و در سفر حس و حال خوبی را تجربه می‌کنید، بیانگر این است که به اندازه‌ی تعداد نفرات و جمعیتی که با شما در این سفر همراه است، مال و ثروت از راهی درست و مناسب، از طریق کسب و کاری حلال وارد زندگیتان می‌شود و شما را از گرفتاری‌ها می‌رهاند.

  بر‌ اساس کتاب سرزمین رویاها

  ✍️ اگر کسی در خواب ببیند که با هواپیما به سفر کربلا می‌رود بیانگر این است که از بیچارگی و فقر نجات می‌یابد. هرقدر وهواپیما در آسمان اوج بگیرد و بالا برود، نشان‌دهنده‌ی این است که صاحب خواب به شهرت، اعتبار و جاه و جلال خواهد رسید.

  از نظر امام جعفر صادق (ع)

  به‌طور کل سفر کردن در عالم رؤیا و خواب از منظر امام جعفر صادق (ع)، نشان‌دهنده‌ی تغییر و تحول در زندگی شخصی و یا کاری صاحب خواب می‌باشد.

  ✍️ اگر کسی در خواب ببیند که قصد سفر کردن به مکانی زیارتی و مقدس را داشت و در عالم رؤیا خودش را مشغول زیارت دید، بیانگر این است که خداوند او را از بلایا و مصائب حفظ خواهد کرد و ضرری به او وارد نخواهد شد.

  ✍️ اگر کسی در خواب دید که به زیارت امام حسین نائل گردید به معنای این است که دست به هر کاری می‌زند برایش نفع زیادی را به همراه خواهد داشت و سود قابل توجهی را دریافت خواهد نمود.

  ✍️ اگر زن متأهلی در خواب دید که همراه همسرش عازم سفر بود، و در طی سفر زن آرام و ساکت مانده بود، حرفی نمی‌زد و تلاش به برقراری ارتباط نمی‌کرد نشانگر اختلافات و عدم تفاهم بین این زوج می‌باشد که به حدی درگیری و نزاع بینشان بالا می‌گیرد که امکان جدایی به خواست هر دو طرف ماجرا، وجود دارد.

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که برای حج، به مکه سفر کرده‌اید تعبیر آن بیانگر تفسیرات گوناگون است. من جمله ازدواج کردن و تشکیل خانواده، انتخاب شریک برای زندگی و وصلتی فرخنده و میمون. خریدن کنیز و مشغول شدن او در خانه‌ی صاحب خواب، به زیارت رفتن فردی بزرگ و انسانی والا که دارای مقام، بزرگی و منزلت می‌باشد. کمک و یاری رساندن به خلق خدا و انجام کار‌های خدا پسندانه و خیر که ثواب زیادی برای صاحب خواب دارد. همچنین تلاش و مشارکت در مسیر‌های درست و در نهایت به معنای آشنایی با افراد اهل علم، معرفت و دانش که نشست و برخاست با آن‌ها به معرفت صاحب خواب می‌افزاید و روح او را پرورش خواهد داد.

  تعبیر خواب سفر و مسافرت کردن بر‌ اساس موضوع آن 📋

  سفر به خارج از کشور

  مهاجرت به خارج از کشور چند تعبیر متفاوت دارد.

  تعبیر اوّل: تعبیر خواب سفر کردن به مکان‌های دور از دسترس، برای صاحب خواب به معنای تردید، سرگشتگی و ترس است که سبب می‌شود تا او نتواند تصمیم درستی را بگیرد . در عین حال جنگیدن و ستیز با سختی‌ها و مسائل، یا حتی گریختن از آن‌ها مشکلات را بد‌تر کرده و به دودلی و سردرگمی بیننده‌ی خواب دامن خواهد زد.

  تعبیر دوّم: نشانگر لازم بودن اتفاقاتی متنوع و تغییراتی کارساز در زندگی بیننده‌ی خواب است که با ایجاد این تفاوت‌ها نسبت به گذشته احساس خوشبختی بیشتری نصیب او می‌شود و مسیر لذت بخش و آسان می‌گردد.

  تعبیر سوّم: نشان‌دهنده‌ی این است که صاحب خواب تمام زمانش را صرف کار و تلاش در جهت منافع مالی می‌کند و اهمیت چندانی به اوقات فراغت و آسایش خود نمی‌دهد، مسئولیت‌های زیادی را می‌پذیرد و در نهایت این فشار‌ها و مشغله‌ها روی عملکرد و احوال روحیِ او تأثیر خواهد گذاشت.

  تعبیر چهارم: بیانگر ایده‌های نو، اتفاقات تازه و نتایجی شگفت‌آور است که جلوی پای مشاهده‌گر قرار می‌گیرد و او را از تکرار مکررات می‌رهاند.

  ✍️ اگر شخصی که وضعیت مالی خوبی ندارد، در خواب دید که به سفر رفته است، بیانگر بهبود شرایط و خروج او از تنگنای مالی می‌باشد که برایش خوشحال کننده خواهد بود.

  ✍️ اگر شخص بیماری در رؤیا دید که سفر می‌کند، نشانگر بازیابی سلامتی‌اش و به دست آوردن قوای جسمانی می‌باشد. صاحب خواب دوباره توانایی و قدرت لازم را پیدا خواهد کرد و به مرور زمان بهبودی در او حاصل خواهد شد.

  ✍️ اگر در سفر لحظات ناب و خوشی را تجربه کردید تعبیرش خیر و خوب است و به معنای وجود لحظاتی عالی در زندگی واقعی خواهد بود اما اکر لحظات تلخی را حین سفر در خواب پشت سر گذاشت، نماد گرفتاری و گره در زندگی صاحب خواب می‌باشد که باید هر چه زودتر راه حلی بیندیشد یا اقدامی مفید را ترتیب بدهد.

  سفر کردن فردی مرده

  ✍️ اگر در خواب دیدید، فردی که فته شده و شما آن را می‌شناسید، قصد مرد که به خارج از کشور سفر کند تفسیرش نیکو نیست و به معنای افرادی بیگانه و ناشناس است که دشمنش می‌شوند و قصد زمین زدنش را دارند.

  سفر رفتن همسر

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که همسرتان بدون اینکه با شما هماهنگی انجام دهد و شما را آگاه و با‌خبر سازد، به سفر رفت، بیانگر ااین است که تا چند وقت دیگر وسیله‌ی مهم و با ارزش یکی از اعضای خانواده‌اتان ناپدید و کم خواهد شد. شما مقصر شناخته می‌شوید و باید در صدد جبران بر بیایید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که همسرتان به مکانی مقدس و زیارتی بدون شما، سفر کرد تعبیرش می‌تواند مستحکم شدن رابطه‌ی عاطفی و بالا رفتن سطح کیفیت آن، بین شما و شریک عاطفیتان باشد. همچنین نشان‌دهنده‌ی عشق و علاقه و تعهد بین شما دو نفر خواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که همسرتان به تنهایی به سفر تفریحی برای گشت و گذار و خوش‌گذرانی رفت، نشانگر این است که برای یکی از شما دو نفر شغل، حرفه و یا کار خوبی پیدا خواهد شد. همچنین امکان دارد که شخصی که اصلا فکرش را نمی‌کنید بصورت ناگهانی به شما پیشنهاد کار دهد.

  سفر با خانواده

  ✍️ اگر در خواب دیدید که همراه خانواده عازم سفر شدید، تعبیر آن بیانگر این است که تمایل دارید تا با همکاری و هم‌یاری خانواده، پروژه‌ای را شروع کرده و یا کسب و کاری را راه بیندازید که نفع و سودش هم به شما و هم به کل خانواده خواهد رسید.

  سفر با دوستان یا همکاران

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با دوستان و یا همکاران خود به سفر رفته‌اید، بیانگر این است که رابطه‌ی بین شما و آن‌ها به‌قدری محکم و پایدار است که هیچ‌کس و هیچ ‌چیز نمی‌تواند بیتان فاصله و تفرقه بیندازد. همچنین نشان‌دهنده‌ی دلسوزی و علاقه‌ایست که در شما نسبت به آن‌ها و در آن‌ها نسبت به شما شکل گرفته است.

  سفر با عده زیادی از مردم

  ✍️اگر در خواب دیدید که با جمعیت کثیری از مردم سفر کردید، تعبیرش این است که شما فردی هستید که اراده و اختیار ندارید و افراد دیگر رفتار شما را کنترل کرده و برایتان تعیین و تکلیف می‌کنند. همین موضوع سبب شده تا فردی وابسته به دیگران، بدون اراده و قاطعیت شخصی، شناخته شوید. کسی که همچنان در فکر کسب اجازه از مردم است و برای نظرات خودش هم ارزشی قائل نمی‌باشد.

  به سفر رفتن دیگران

  ✍️ اگر در خواب دیدید که کسان دیگری به سفر می‌روند، نشانگر این است که اقوام و خویشاوندانی که زمان زیادی است آن‌ها را ملاقات نکرده و ندیده‌اید به دیدار شما خواهند آمد، شما را از تنهایی بیرون می‌آورند، روحیه‌اتان را تغییر داده و شما را خشنود می‌سازند.

  همچنین بخوانید:  🦟 تعبیر خواب سوسک از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  سفر به مشهد

  ✍️ اگر در عالم رؤیا دیدید که به همراه پدر و یا والدین خویش، عازم مشهد شده‌اید نشانگر این است که سرنوشتی خوش نصیبتان گردیده و به‌خاطر دعای والدین هرگز در زندگی به شخصی محتاج نمی‌شوی و آبرو حیثیتت تحت هر شرایطی مقابل خانواده‌ات حفظ خواهد شد. خیر در این دنیا و صو نیکویی در آخرت برایت در نظر گرفته شده است.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که همراه برادرتان به سفر رفته‌اید بیانگر این است که شانس در خانه‌ی شما دو نفر را می‌زند، برکت و فراوانی در زندگیتان جاری شده و ترقی و پیشرفت در امورتان حاصل می‌گردد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با مادر خود به سفر مشهد رفتید، تعبیر آن نشان‌دهنده‌ی این است که از خطر بیماری، فقر و دشمنانت در امن و امان هستی و به لطف خدا هر کس بد شما را بخواهد، خودش در چاه خویش گرفتار خواهد شد.

  سفر به مکانی ناشناخته

  ✍️ اگر در رؤیا دیدید که به جایی ناشناخته سفر کردید، نشانگر این است که باید فرصت‌های خو را  غنیمت بشمارید و از وانیه به وانیه زندگی در جهت رشد و شکوفایی خود بهره بگیرید.

  سفر به کوه

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به مکانی کوهستانی سفر کردید، بیانگر این است که در زندگی لایق آسایش، رفاه و خوشبختی می‌باشید که به لطف خدا در طول عمرتان اوج خواهید گرفت و به مراتب عالی از جهت مالی و معنوی دست پیدا خواهید کرد.

  سفر به اقیانوس

  ✍️ اگر در خواب دیدید که از طریق اقیانوس و از مسیر آبی سفر کردید، نشانگر این است که در محل کار خود افرادی به‌خاطر شرایط و وضع پیش‌آمده در آن‌جا به شما حسادت و رشک می‌ورزند و موجبات بحث و جدل را فراهم می‌سازند. در نتیجه شما راه و چاره‌ای به‌جز شکیبایی و صبوری نخواهید داشت تا به مرور خصومت‌ها بر‌طرف گردد و فرد خاطی به اشتباهش پی ببرد.

  سفر با هواپیما

  تعبیر اوّل: نشانگر این است که دست به انجام کاری خواهید زد که بی‌نهایت ثمره‌ی خوبی دارد و سبب برانگیختن توجه و احساسات اطرافیانتان خواهد شد که شما را تشویق کرده و انکیزه‌ی لازم را به شما خواهند داد. تا سرانجام به موفقیت دست پیدا کرده و سعی و تلاشتان را چند برابر خواهید کرد.

  تعبیر دوّم: بیانگر این است که افراد نزدیک و صمیمی با شما به‌زودی برایتان مژده‌‌ی رویداد‌های خوب  و باور نکردنی را می‌آورند و به گوشتان می رساند.

  سفر با خودرو

  ✍️ اگر در خواب دیدید که سوار بر خودرو در‌حال رفتن به سفر هستید، بیانگر این است شما دقیق می‌دانید از زندگی چه میخواهید، اهداف خود را می‌شناسید و به مسیری که قرار است از آن عبور کنید واقف هستید.

  اگر در کنار شما، حین رانندگی شخص دیگری نیز نشسته بود نشانگر این است که شما تابع مردم هستید و از عقل و اراده‌ی خود بهره نمی‌گیرید.

  سفر با قایق

  ✍️ اگر در خواب دیدید که سوار بر قایق به سفر رفته‌اید، نشان‌دهنده‌ی فکر‌های بکر، خلاق و ایده‌های نابی است که در سر خود می‌پرورانید. باید دست به عمل زده و این ایده‌ها را پیاده سازید تا ارزش و کارآمدی آن‌ها را بیشتر درک کنید. همچنین با اجرای این ایده‌ها می‌توانید به آرزو‌های خود جامه‌ی عمل بپوشانید.

  سفر با کشتی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با کشتی به سفر رفتید، بیانگر این است که شما فراتر از توانایی‌های خود از خودتان توقع دارید، فردی بلند پرواز هستید اما همین کمال طلبی در مواقع بحرانی شما را زمین می‌زند و باعث سر‌خوردگی و شکستتان می‌گردد. همچنین چون شما شخصیتی دارید که از یکنواختی بیزار است و عاشق تنوع و تغییرات اساسی می‌باشد، همین امر سبب شده تا با ایجاد تحولات جدید، گاهی موجب صدمه زدن و زیان به خود گردید.

  سفر با اتوبوس

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با اتوبوس به سفر رفتید نشانگر این است که رقبای زیادی دارید که در حسرت جایگاه و مقام شما افسوس می‌خورند و برای این‌که شما را از میدان به در کنند از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد و این خواب مانند هشداری است که اطرافیانتان را به شما می‌شناساند پس باید به افراد مورد اعتماد خود بها دهید و تمرکزتان فقط بر روی پیشرفت خودتان باشد نه زمین زدن دشمنانتان.

  سفر با اسب

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که سوار بر مرکب خود، عازم سفر به مکانی دیگر هستید، نشانگر خبر‌های شنیدنی و رضایت‌بخش از طرف عزیزانتان می‌باشد که شما را شاد و خرسند می‌سازد. اسب در خواب نشانه‌ی خوش یمنی و اتفاقات مبارک است.

  تنها سفر کردن بدون وسایل نقلیه

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به تنهایی و بدون سوار شدن بر وسیله‌ی نقلیه به مسافرت رفتید، حاکی از آن است که اختلافاتی بین شما و دوست نزدیکتان پیش خواهد آمد که سبب دلخوری، ناراحتی و دوری شما می‌شود و در نهایت جدایی و فراق را به همراه خواهد داشت. همچنین این جدایی دشمنانتان را شاد می‌سازد و باعث می‌شود برخی از این اختلاف برای زمین زدن شما و پیش‌برد منافع و مقاصد خود استفاده کنند.

  سفر به کربلا

  رفتن به اماکن زیارتی و مقدّس از نظر تمام معبران دارای تعبیری خوشایند است.

  ✍️ اگر در رؤیای خود مشاهده کردید، که به سفر کربلا رفتید، تعبیر آن نشانگر این است که حاجات، آرزو‌ها و خواسته‌هایتان در آینده‌ای نزدیک برآورده خواهد شد و به آنچه در دل به آن تمایل دارید خواهید رسید. اوضاع بر وفق مراد پیش خواهد رفت و اتفاقات خوشی برایتان خواهد افتاد.

  سفر به مکه

  ✍️ اگر در خواب دیدید که عازم مکه شدید، نشان‌دهنده‌ی این است که در آینده‌ای نزدیک انشالله به زیارت خانه‌ی خدا مشرف خواهید شد و برکات زیادی از این سفر نصیبتان خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب ببیند که به سفر مکه رفته‌اید و در آن‌جا عمرتان به پایان رسید و فته کردید، نشانگر این است که بر عمرتان افزوده خواهد شد، از لحظات عمر خود، نهایت استفاده را خواهید برد و تمام امورتان رو به روال خواهد افتاد.

  تعبیر خواب سفر در زمان

  ✍️ اگر در خواب دیدید که در زمان سفر کردن و به گذشته‌ی خویش رفته‌اید، تعبیر آن به معنای آن است که بخشی از وجودتان هنوز در روز‌های پیشین گیر کرده و با یادآوری گذشته اندوهتان را بیشتر می‌کند. همچنین بیانگر این است که شما به‌جای کنار آمدن با واقعیات زندگی، برای التیام روح و ذهن خود، هنوز در گذشته سیر می‌کنید و از آنچه که در زمان حال به‌وقوع پیوسته می‌هراسید. گذشته تمام شده و پشیمانی یا خوشحالی به‌خاطر آن سودی نخواهد داشت. به‌علاوه دیدن گذشته در خواب می‌تواند نشان‌دهنده‌ی روحیه‌ی حساس و عاطفی شما در برخورد با موضوع عشق و رابطه‌ی عاشقانه باشد که این بیش از حد احساسی برخورد کردن به نفع شما نخواهد بود بلکه فقط برایتان حسرت می‌آفریند.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به زمان آینده سفر کردید، نشانگر این است که شما از آینده و اتفاقات پیش نیامده‌ی آن می‌ترسید و دائما افکار نامربوط و ناامید کننده برای خودتان تنش و اضطراب ایجاد می‌کنید. درحالیکه با از دست دادن لحظه‌ی حال در آینده افسوس به سراغتان خواهد آمد.

  سفر به مقاصد مشخص

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به مقصد و مکانی شناخته شده و مشخص سفر کردید بیانگر این است که شما به‌خاطر فشار‌ها و مسئولیت‌های سنگینی که بر دوشتان است درمانده شدید و در فکر راه چاره برای فرار از روزمرگی هستید که دلتان می‌خواهد از زیر آن‌همه بار شانه خالی کرده تا بالاخره راحت شوید.

  سفر به مکان‌های ناشناخته

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که برای مسافرت به مکانی ناشناخته برای سفر رفتید، به معنای این است که سلامتی‌اتان ممکن است در خطر بیفتد و یا موضوعی آن را تهدید خواهد کرد. اگر زودتر به آن رسیدگی نکنید نتایج خوبی در انتظارتان نخواهد بود.

  سفر به مکان‌های سرسبز

  ✍️اگر در خواب دیدید که به مکانی خرم و پر از دار و درخت سفر کردید، تعبیر خواب سفر کردن نشان‌دهنده‌ی آن است که مسیر زندگیتان همواره سرشار از خوشبختی و سعادت خواهد بود. و در طول عمر خویش، آرامش و آسایش نصیبتان خواهد شد و از برکات خداوند بهره‌مند خواهید شد.

  حمل بار و بندیل زیاد در سفر

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که به همراه بار و بندیل و وسایل زیاد به سفر رفتید، بیانگر این است که شما در زندگی واقعی هم همانقدر بار و مسئولیتی که بر دوشتان از سنگین است. شما فردی هستید که دلتان می‌خواهد سختی‌های خود را به دیگران انتقال نداده و خودتان به تنهایی غم‌خوار و حلّال مشکلات شوید درحالی‌که انتظار بی مورد از خود داشتن، از شما فردی افسرده می‌سازد. غم‌های خود را با فردی قابل اعتماد در میان گذاشته و اجازه دهید تا دیگران هم به شما کمک کنند.

  گم کردن پاسپورت و یا شناسنامه در سفر

  ✍️ اگر در خواب دیدید که پاسپورت خود را گم کردید، تعبیرش ترس از اتفاقات و پیش‌آمد‌های غیر منتظره‌ای است که بهرحال برایتان رخ خواهد داد و احساس ناامنی و خطر را در وجودتان بیدار خواهد کرد.

  برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

  در افسردگی غم به لایه های عمیق زندگی شما نفوذ میکند و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما بوجود می اورد. اگر احساس می کنید دچار افسردگی هستید حتما مشکلات خود را برای یک روانشناس متخصص شرح دهید، با کمک او مشکل را ریشه یابی کنید و برای عبور از چالش‌هایتان از مشاور راهکار بگیرید، برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  اشتراک
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  علیرضا
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت: ۰۵:۰۶

  سلام من عاشق دختری شدم
  که امشب خوابش رو دیدم اون رو تو کربلا دیدم حالا تعبیرش چی میشه میخوام بدونم

  روشن
  تاریک