🌊 تعبیر خواب سیل از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

س یک دیدگاه
 • تعبیر خواب سیل 🌊

  خوابی که سیل در آن جاری شود هم تعبیر خوش و خرم دارد و هم به بدی و شر تعبیر می‌شود. منتها در تعبیر این رویا باید به جزئیات، حتی ریز‌‌ترین آنها توجه شود. از جمله تمیز یا کثیف بودن آب سیل، بزرگ یا کوچک بودن مساحت محلی که سیل آمده و غیره. توجه داشته باشید کوچک‌ترین بی دقتی ممکن است تعبیر خوابتان را به کل عوض کند. به همین دلیل تیم تاروت رنگی تعابیر مختلفی از خواب سیل را جمع آوری و منتشر کرده است. امید است با مطالعه این مطلب به تعبیر و معنای رویای خود پی ببرید.

  نمایان شدن سیل در خواب سمبلی از فراوانی و کثرت است.

  خواب سیل به علامتی از وقوع دل‌واپسی، اختلاف و درگیری تعبیر می‌شود.

  مشاهده سیل در خواب نشانه‌ای از حضور یک فرد سمی در زندگی فرد رویابین است. این شخص سرشار از انرژی‌های منفی است و مانعی قوی برای پیشرفت و رشد شما در زندگی محسوب می‌شود.

  برخی از معبرین خواب سیل را به یاس، دلسردی و عدم تسلط بر امور زندگی تعبیر کرده‌اند. ممکن است این احساسات ناشی از این باشد که شخصی دیدگاه و عقاید خودش را به شما تحمیل می‌کند؛ به همین دلیل است که فشار زیادی را بر روی خود احساس می‌کنید. به نحوی که سر کلافه زندگی‌تان را گم کرده‌اید.

  در زیر می توانید با انتخاب معبر و یا موضوع آن، تعبیر خواب آن را مشاهده کنید:

  تعابیر بر اساس معبر

  منوچهر مطیعی تهرانی

  محمد ابن سیرین

  ابراهیم کرمانی

  امام صادق (ع)

  اسماعیل بن اشعث

  آنلی بیتون

  کارل گوستاو یونگ

  کتاب فرهنگ تفسیر رویا

  تعابیر بر اساس موضوع

  سیل بهارانه

  سیل پر از گل و لای

  سیلاب تمیز و زلال

  سیل با آب کثیف

  سیل پر خروش و موج دار

  سیل آرام

  سیل با سرعت زیاد

  سیل مخرب

  همراه شدن با سیل

  گیر افتادن در سیل

  کشته شدن در سیل

  خفه شدن در سیل

  مشاهده سیل

  شهر سیل زده

  ویران شدن خانه توسط سیل

  بقایای سیل زدگی

  تلاش برای گریختن از سیل

  بسته شدن راه با سیل

  ایستادن میان جریان سیل

  بیرون آمدن آشغال پس از سیل

  تبدیل باران به سیل

  تعبیر خواب سیل

  تعبیر خواب سیل بر‌ اساس نظر معبر 👴

  از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

  اگر در عالم خواب ببینید که سیل آمده یعنی در روزهای آینده حادثه‌ای ناگوار در زندگی‌تان رخ می‌دهد. این اتفاق ترسناک، خطرناک و البته شدید است؛ در نتیجه هیچ جنبه خوب و خوشایندی در آن وجود ندارد.

  سیل آب به سمت شما:

  اگر ببینید که سیل آب به سمت شما جاری شده به معنای این است که درگیر یک اتفاق و پیش آمد ناگهانی و غیر منتظره می‌شوید.

  ممکن است در رویا ببینید که در معرض سیل قرار گرفته‌اید اما به یک وسیله یا تکیه گاه چنگ انداخته و خودتان را نگه داشته‌اید؛ به نحوی که جریان سیل نمی‌تواند شما را با خود ببرد. در این صورت خطری در راه است اما از بزرگی و شدت آن کاسته می‌شود.

  سیل با آب تمیز و زلال:

  اگر در خوابتان ببینید سیلی از آب تمیز و زلال آمده و ماهی درون این آب در حال شنا کردن است؛ مفهومش این است که آن پیشامد و اتفاق رخ می‌دهد اما به خیر و خوشی ختم می‌شود.

  اگر سیل دیده شده در خواب آبی تر و تمیز داشته باشد اما با سر و صدا و هیاهو جریان بیابد، تعبیر خوبی ندارد.

  پناهگاه در وقوع سیل:

  اگر ببینید جریان سیل از راه آمده اما شما یک پناهگاه برای خودتان دست و پا کرده‌اید و در نتیجه از صدمات سیل ایمن هستید؛ اما سیلاب به محیط اطراف صدمه وارد می‌کند و از قضا خانه شما نیز در همان محدوده قرار دارد تعبیر خوبی برای آن نشده است؛ چرا که به واسطه همان رخداد غیر منتظره یک سری تغییرات اساسی به وقوع می‌پیوندد. آن قدر اساسی که همه چیز از این رو به آن رو می‌شود. در نتیجه آن نیز ساکنین منطقه سیل زده به ویژه خود شما دچار ضرر و زیان می‌شوید.

  نگرانی هنگام وقوع سیل:

  اگر آمدن سیل را در خواب ببینید و در همان حین شدیداً نگران باشید که نکند خرابی به بار بیاید، تعبیر نیکی دارد؛ به این مفهوم که هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

  سیل آرام و بی سر و صدا:

  چنانچه سیل آرام و بی سر و صدا بیاید و شما نیز هیچ واهمه و هراسی از بابت سیل نداشته باشید حتی تلاشی برای فرار هم نکنید، در همین حین نیز سیل به خانه و زندگی‌تان راه پیدا کند؛ یعنی قرار است سود و منفعتی نصیب شما شود.

  سیل طغیانگر و پر سر و صدا:

  در خصوص همین خواب اگر سیلی پر تلاطم و طغیانگر بیاید، تعبیر خوش و نیکی برایش وجود ندارد.

  این که در عالم رویا صدا و جوش و خروش سیل به گوشتان برسد؛ یعنی یک موقعیت خطرناک، غم انگیز و رنج آور برای شما پیش می‌آید.

  وحشت و ترس هنگام سیل:

  این که آمدن سیل در خواب باعث ترسیدن، وحشت کردن و فرار کردن شما بشود آن هم در حالی که سیل هیچ خطری برای شما نداشته است؛ به معنای شر و بدی است.

  از نظر محمد ابن سیرین

  آمدن سیل در خواب نشانه‌ای از حضور دشمنی با نفوذ است؛ البته می‌تواند به فردی قدرتمند و منصب دار اشاره داشته باشد که زورگو و ظالم است.

  تقلا و مقابله با سیل در خواب به معنای درگیر شدن با دشمن و بدخواه است؛ منتها اگر صحیح و سالم از دل سیل بیرون بیایید از پیروزی و غلبه بر دشمن حکایت می‌کند.

  سیل در منطقه بیلاقی و سرد:

  این که در خواب ببینید در منطقه‌ای ییلاقی و سرد سیل آمده علامتی از غم، غصه، اندوه، درد و رنج است. در حالی که آمدن سیل در مناطقی با آب و هوای گرم نشانه سود، منفعت، شادی و خوشی است.

  سیل در خونه یا کوچه:

  جاری شدن سیل در خانه یا کوچه محل زندگی‌تان یعنی در امور خود به نتیجه می‌رسید و همه چیز حل و فصل می‌شود.

  از نظر ابراهیم کرمانی

  سیل در فصل گرم:

  چنانچه خواب ببینید که در فصل گرم و تابستانی آب رودخانه طغیان کرده و سیل ناشی از آن باغ‌های میوه را خراب کرده، باغ‌هایی که اتفاقاً پر محصول و سرسبز هستند؛ یعنی شخصی عالی مقام و قدرتمند در آن منطقه ساکن است که جانش را از دست می‌دهد یا به تعبیر دیگر همه مقام و منصبش از دست می‌رود. این امکان نیز وجود دارد که شخصی با نفوذ و قدرت بیشتر از راه برسد و او را از مقامش برکنار کند.

  از نظر امام جعفر صادق (ع)

  امام صادق (ع) خواب سیل را از چهار منظر تعبیر کرده‌اند که به صورت زیر است:

  • ایشان معتقدند که دیدن سیل در خواب به معنای دشمن و بدخواهی قوی است که حس دشمنی شدیدی نسبت به فرد رویابین دارد.
  • ایشان تعبیر دیگری از رویای سیل ارائه کرده و آن را نمادی از فردی قدرتمند و با نفوذ می‌دانند که ظلم و ستم زیادی در حق بقیه روا می‌دارد.
  • نمایان شدن سیل در خواب به معنای وجود قدرتی بزرگ است که به مدد آن پیروزی و غلبه بر مسائل از راه می‌رسد.
  • ظاهر شدن سیل در خواب و رویا می‌تواند سمبلی از حادثه‌ای ناگوار، آشوب و بلوا و گیر و گرفتاری باشد.
  همچنین بخوانید:  🥔 تعبیر خواب سیب زمینی از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  از نظر اسماعیل بن اشعث

  سیل از رودخانه:

  اگر در خواب شاهد طغیان و خروش آب رودخانه باشید که به صورت سیل درآمده و زمین‌های کشاورزی متعلق به شما را غرق آب کرده است؛ و هرچه کاشته‌اید نابود شود یعنی فردی قدرتمند، مال دار و عالی مقام قصد دارد ضرری به شما وارد کند که شما از این آسیب و گزند محفوظ و ایمن می‌مانید. صدمه‌ و ضرری متوجهتان نخواهد شد.

  از نظر آنلی بیتون

  اگر در خواب ببینید که آمدن سیل باعث خرابی و آوار شدن محله‌هایی از شهرتان شده، علامت ۳ چیز است:

  • مریض و ناخوش احوال می‌شوید.
  • از نظر شغلی دچار ضرر و زیان می‌گردید.
  • اگر مجرد هستید در زمان ازدواج یک سری اتفاقات رخ می‌دهد که باعث پریشانی، آشوب، بلوا و همهمه می‌شود؛ در نتیجه این حوادث غم و اندوه به دلتان راه می‌یابد.

  در تعبیر دیگر از خواب سیل گفته شده که در روزهای نه چندان دور احساساتی منفی، مملو از دل‌واپسی و استرس را تجربه خواهید کرد.

  از نظر کارل گوستاو یونگ

  اگر خواب ببینید که سیل جاری شده و شما نیز در میان جریان سیل هستید یعنی یک سری خواسته و تمایل درونی مخفی دارید. وقت آن رسیده این امیال را بروز دهید و از پنهان و سرکوب کردن آنها دست بکشید.

  در تعبیر دیگری از خواب سیل گفته شده که فرد رویابین انتظارات زیادی از دیگران دارد. شخص پر توقعی است که با خواسته‌های ریز و درشتش و همین طور اظهار نظرهای ناشایستش موجب آزار دیگران می‌شود. آن‌ها را تحت فشار می‌گذارد به نحوی که احساس می‌کنند هر آن در حال له و لورده شدن هستند.

  معنای دیگر چنین رویایی می‌تواند به میل درونی شما مربوط شود؛ مبنی بر این که می‌خواهید گذشته‌ها را پاک کرده و یک زندگی تر و تمیز و تازه را آغاز کنید.

  ویران کردن خانه توسط سیل:

  اگر ببینید که سیل خانه و زندگی شما را ویران کرده مفهومش دچار شدن به فشارهای شدید احساسی است.

  اما اگر ببینید که جریان سیل خانه‌ها را دفن کرده یعنی از نظر احساسی آرام و راحت هستید. بگذارید این طور بگوییم که با خودتان آشتی هستید و بر روی احساساتتان کنترل دارید.

  این که در خواب آمدن سیل را ببینید علامتی از به وقوع پیوستن یک گرفتاری ناگهانی است. مشکلی که به هیچ وجه انتظار رخ دادنش را نداشتید. در واقع یک بحران و بی قراری احساسی – عاطفی شدید و وسیع را تجربه خواهید کرد.

  از نظر کتاب فرهنگ تفسیر رویا

  این معبر سیل را نمادی از افسردگی و بهم ریختگی روحی و روانی می‌داند. در واقع معتقد است سیل نشانه احساسات منفی و ناخوشایند است. در حقیقت نگرانی و اضطرابی که فرد رویابین دچارش می‌شود ناشی از ترس و هراس‌هایی است که همچون سیل به وجودش جاری می‌گردد.

  ضمیر ناخودآگاه این فرد ناآرام است. این آشفتگی ذهنی با طیفی از احساسات غیرقابل کنترل همراه شده و سر به طغیان و سرکشی می‌گذارند. منتها این انقلاب احساسی و فکری روی به سوی آگاهی و خودشناسی دارد.

  در تعبیر مثبت‌تر و ملایم‌تر باید بگوییم که این شورش و نافرمانی درونی در واقع عواطفی نیکو همچون احساس عشق و دوست داشتن است. در هر صورت اگر قادر به مدیریت کردن این بلوا و گردنکشی باشید، نتایج خوبی برایتان به همراه خواهد داشت؛ چرا که زمینه‌ای برای رشد و پیشرفت فراوان در اختیارتان قرار می‌گیرد. سیل در اکثر خواب و رویاها حامل انرژی‌های مثبتی است که وجود شخص رویابین تشنه دریافت این انرژی‌ و ارتعاشات است.

  تعبیر خواب سیل بر‌ اساس موضوع آن 📋

  سیل بهارانه

  اگر خواب ببینید که فصل بهار است و سیل می‌آید، این خواب مفهوم خوب و خوشی دارد. رویای شما نویدبخش تغییرات خوب و دل‌نشینی است که به زودی در زندگی‌تان رخ می‌دهد. این تغییرات کاملاً خوشایند و باب میل شما هستند.

  سیل پر از گل و لای

  چنانچه آبی که در سیل جریان یافته پر از گل و لای باشد، نوعی اخطار است؛ مبنی بر این که نباید به اطرافیانتان اعتماد کنید. آنها را محرم اسرار و زندگی شخصی خود ندانید.

  سیلاب تمیز و زلال

  اگر در خواب ببینید که سیلی از آب‌های زلال و تمیز راه افتاده است؛ یعنی بنابر شرایطی ناچار به عقب نشینی از مسیر کار و بارتان می‌شوید. برنامه ریزی‌هایتان و اموری که قصد انجامشان را داشتید باید به تاخیر بیفتد؛ چرا که در راه رسیدن به اهداف و آرزوهایتان یک سری موانع و مشکل سبز می‌شود.

  لازم است تمرکز صد در صدی‌تان را برای مواجه شدن با این گرفتاری‌ها خرج کنید؛ بنابراین از مشکلات فرار نکنید، با آنها دست به گریبان شوید تا در نهایت پیروز میدان شما باشید. یادتان نرود که برای غلبه بر موانع باید صبوری به خرج دهید؛ چرا که کلید رسیدن به آرزوها و اهدافتان فقط و فقط صبر و شکیبایی است.

  در تعبیر دیگری از این رویا، دیدن سیلابی که حاوی آب‌های پاکیزه و آبی رنگ است نوید از رفع و رجوع شدن مشکلات می‌دهد. به طوری که به زودی زندگی‌تان سرشار از موفقیت و شادکامی می‌شود. مشاهده این رویا به معنای بر طرف شدن یک شرایط سخت و طاقت فرسا است.

  در همین حین به پاس رفتار و کردار خوبتان به خصوص خوبی‌هایی که در حق دیگران کرده‌اید، پاداش می‌گیرید.

  سیل با آب کثیف

  تعبیر دیگری از خواب سیل مطرح است که بر اساس تمیزی یا کثیفی آب تفسیر می‌شود؛ یعنی هرچه درجه آلودگی، کثیفی و گِل و لای داشتن سیلاب بیشتر باشد نشانه شدیدتر بودن اثرات منفی یک اتفاق غیرمنتظره است. در این صورت حادثه‌ای ناگهانی رخ می‌دهد که غم و غصه ناشی از آن زیاد‌تر است.

  سیل پر خروش و موج دار

  سیلابی که پر خروش و موجدار باشد خبر از مشکلات و درگیری‌های احساسی می‌دهد. این مشکلات باعث ناآرامی و بحران‌های روحی در شما خواهد شد. در حقیقت برای طولانی مدت عواطف و احساسات خود را در نطفه خفه کرده‌اید و اکنون این احساسات سرباز کرده و شما را تحت فشار می‌گذارند.

  همچنین بخوانید:  🧄 تعبیر خواب سیر از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  برای این که بتوانید این مشکلات احساسی را کنترل کنید توصیه می‌کنیم به اوضاع و احوال رویایتان فکر کنید؛ ببینید سیل در کجا آمده بود، آن مکان چه ویژگی‌هایی داشت و غیره. با چنین کدهایی می‌توانید به منشأ این نگرانی‌ها و اضطراب‌ها در زندگی واقعی خود پی ببرید.

  سیل آرام

  چنانچه سیلی که در رویایتان نمایان شده آرام، راکد و ملایم باشد نشانه دل‌واپسی شما بابت یک موضوع ویژه است؛ البته جایی برای نگرانی نیست زیرا زودتر از آنچه فکرش را کنید همه چیز حل و فصل می‌شود.

  سیل با سرعت زیاد

  اگر سیلی که در خواب دیده‌اید با شدت و سرعت زیادی به سوی شما بیاید؛ یعنی توانایی مدیریت کردن تغییر و تحولات زندگی را ندارید. در واقع تغییراتی در امور زندگی‌تان رخ می‌دهد که از کنترل و تسلط شما خارج است. این دگرگونی‌ها آن‌چنان سریع و غیرمنتظره بوده‌اند که عملاً آشفته، حیران و سرگشته شده‌اید؛ البته این خواب ‌می‌تواند به راکد و یکنواخت بودن زندگی فرد رویابین نیز تعبیر شود.

  سیل مخرب

  در مقابل یک سیل مخرب که از خودش ویرانه به جای می‌گذارد، نشانه خسارت و لطمه در مقیاس بزرگ است.

  در تعبیر خواب سیل حتماً باید به مکانی توجه شود که سیل در آن رخ داده است؛ چرا که اگر سیل در محیطی کوچک واقع شود به معنای کم بودن ضرر و صدمات است. در حالی که جاری شدن سیلاب در مکانی بزرگ و وسیع بر زیاد بودن ضرر و زیان دلالت دارد.

  همراه شدن با سیل

  آمدن سیل در عالم خواب و این که شخص رویابین با جریان سیل جا به جا شود، تعبیر خوشی ندارد. ممکن است اشاره‌ای به ناخوش احوال شدن ظرف چند روز آینده داشته باشد. با این حساب توصیه می‌کنیم برای چک آپ و بررسی وضع سلامتی‌تان به سراغ یک پزشک بروید.

  تعبیر دیگر این خواب می‌تواند حاکی از شکست و ناکامی در زمینه کاری و شغلی باشد. به نوعی دچار رکود شغلی می‌شوید و خبری از رشد، پیشرفت و ترفیع نخواهد بود. به طور کلی یک بازه زمانی دشوار و طاقت فرسا در پیش دارید؛ برای گذر از آن لازم است با خوش بینی و انرژی مثبت حرکت کنید.

  گیر افتادن در سیل

  این که در خواب ببینید سیل آمده و شما در آن گیر افتاده‌اید و از هر سو با جریان آب محاصره شده‌اید؛ یعنی خبرهای خوبی در راه است. این رویا نمادی از اوضاع و احوال فعلی زندگی شما است. در کمال آسایش و راحتی زندگی می‌کنید البته شرایط زندگیتان کمی هم عجیب و غیرعادی است؛ اما به طور کلی سرشار از احساس رضایت نسبت به زندگی هستید. به خصوص که اوضاع مالی و پولی کاملاً مساعدی هم دارید. دور و بری‌های شما همگی ثروتمند و سرمایه دار هستند. به واسطه چنین اطرافیان پولداری، آینده خوبی نصیبتان می‌گردد. آینده ای که در آن خوشبخت و سعادتمند می‌شوید.

  تعبیر دیگری از خواب گیر افتادن و محاصره شدن در سیل وجود دارد؛ مبنی بر این که از نظر جنسی به تمایلات خود بی توجهی و حتی آنها را خفه کرده‌اید.

  این رویا می‌تواند بیانگر نامتعادل بودن و بی ثباتی از نظر احساسی باشد. اگر سیلی که دیده‌اید پر قدرت، پرفشار، عظیم و بزرگ باشد نیز همین تعبیر را دارد؛ یعنی به برهم خوردن تعادل در زمینه‌های احساسی و عاطفی مربوط می‌شود.

  کشته شدن در سیل

  این که در خواب ببینید سیل از راه رسیده و شما را تحت تسلط خودش گرفته به نحوی که این گیر افتادن به قیمت از دست دادن جانتان تمام شود؛ یعنی سرشت، طبیعت و غریزه‌های شما نقشی پیش برنده در زندگی‌تان دارد. همین غرایز درونی ممکن است باعث رنجش و ایجاد غم و درد در بعضی از دور و بری‌های شما شود.

  خفه شدن در سیل

  این که در خواب ببینید سیل آمده و شما را در خود فرو برده و در حال خفگی هستید؛ صرف نظر از حس و حال ترسناک آن رویا، تعبیر خیر و نیکی دارد؛ بنابراین با مشاهده چنین خوابی دلیلی برای نگرانی و دل‌واپسی وجود نخواهد داشت. در تعبیر این خواب گفته شده که به معنای مساعد شدن وضع مالی و پولی شما است؛ یعنی به زودی از نظر پولی یک تکان اساسی به زندگی‌تان وارد می‌شود. وضع مالی شما نسبت به گذشته حسابی روبراه خواهد شد.

  مشاهده سیل

  اگر در خواب، خود را به عنوان نظاره‌گر سیل ببینید و جز نگاه کردن هیچ کاری انجام ندهید؛ یعنی افسار یک سری امور از دستتان خارج می‌شود و کنترلی بر آن‌ها نخواهید داشت. این قضیه تا حدی پیش می‌رود که دچار احساس ضعف و ناتوانی می‌شوید.

  اگر از پشت پنجره یا به طور کلی از درون خانه به جریان سیل بنگرید؛ یعنی مسئله‌ای باعث دل‎‌مشغولی و اضطراب شما شده است. این احساس نگرانی و هراس برایتان ناخوشایند و غیر قابل قبول است. در واقع قادر به پذیرش آنها نیستید.

  اگر از مسافت دوری نظاره‌گر جریان سیل باشید؛ یعنی اتفاقی تکان دهنده رخ می‌دهد. این واقعه بنیان زندگی‌تان را دگرگون می‌کند. حتی ممکن است شخصیتتان را نیز از اساس متحول کند.

  شهر سیل زده

  اگر در خواب ببینید که یک شهر یا حتی کشور دچار سیل زدگی شده یعنی در روزهای قبل با گرفتاری و مشکلات ریز و درشت فراوانی سر و کار داشته‌اید. این دغدغه‌ها حسابی شما را از کت و کول انداخته است؛ در نتیجه اکنون به زمانی برای آرام گرفتن و ریکاوری شدن احتیاج دارید. در حقیقت چنین رویایی علامتی است مبنی بر این که باید استراحت کنید تا انرژی از دست رفته خود را باز یابید و توانی برای ادامه دادن راه زندگی‌تان کسب کنید.

  اگر در خواب ببینید که سیل آمده و شدت این سیل باعث شده شهر در جریان آب شناور شود، به معنای این است که حوادثی منفی و تکان دهنده در راه است. این اتفاقات ناگوار و ناخوشایند به زودی رخ می‌دهند. همان طوری که با مشاهده چنین خوابی پریشان، نگران و آزرده خاطر شده‌اید در عالم واقعیت نیز هیمن طیف احساسات را تجربه خواهید کرد.

  یک دوره زمانی بد، سخت و نفس‌گیر در پیش دارید که سرشار از ناامیدی، یاس و حتی بدبختی است؛ بنابراین باید بیشتر احتیاط کنید؛ زیرا امکان دارد مشکلاتی در حوزه کار یا سلامتی‌تان پیش بیاید؛ حتی احتمال دارد که این گرفتاری‌ها در کمین روابط احساسی و خانوادگی شما باشد.

  تعبیر خوابی که در آن سیل مردم را با خود می‌برد نیز تقریباً به همین صورت است. چنین خوابی نیز تعبیری بد شگون و نحس دارد؛ یعنی به زودی مشکلات و دغدغه‌های زیادی گریبانتان را می‌گیرد. به واسطه این گرفتاری‌ها درد، رنج و اندوه به شما تحمیل می‌شود. در این شرایط چاره‌ای ندارید جز این که بسوزید و بسازید! منتها مهم است که آرامش خود را حفظ کنید و با قدرت پیش بروید تا به امید خدا از شر این مشکلات خلاص شوید.

  همچنین بخوانید:  📿 تعبیر خواب سجاده از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  ویران شدن خانه توسط سیل

  اگر فرد رویابین ویران و خراب شدن خانه‌اش را به وسیله سیل ببیند ممکن است در روزهای آتی مشکلاتی برای خانواده‌اش پیش بیاید. این گیر و گرفتاری‌ها بر رابطه فرد با اعضای خانواده‌اش اثراتی منفی می‌گذارد و موجب آشفتگی و ناآرامی در روابط خانوادگی می‌شود. با این اوصاف خونسرد و آرام باشید زیرا هر گونه تندخویی و رفتار پرخاشگرانه باعث بدتر شدن شرایط خانه و خانواده می‌گردد.

  خواب سیلی که به کل همه خانه‌ها را خراب کند خبر از ضرر و زیان‌های مالی در روزهای آینده می‌دهد. این ضرر در مبالغ سنگین خواهد بود. تعبیر دیگر این رویا می‌تواند علامتی هشدار دهنده باشد. مبنی بر این که خود را آماده کنید زیرا فردی حسود برایتان کمین کرده و در صدد صدمه زدن به شما است.

  اگر سیلاب بعد از نابودی منازل کاهش پیدا کند مفهومش این است که هنوز هم فرصت شروعی مجدد را دارید. کافی است بخواهید و از اول شروع کنید و به سراغ حل مشکلات و گرفتاری‌های خود بروید.

  اگر سیلابی که در خانه جریان پیدا کرده ناشی از ماشین لباسشویی باشد؛ یعنی در آینده شرایطی پیش می‌آید که ناچار به برقراری ارتباط با یک سری آدم‌های ناجور و ناشایست می‌شوید. تعداد زیادی از آدم‌های بدجنس، بد طینت و سنگدل دور و بر شما می‌آیند و در نتیجه حضور آن‌ها اوضاع برای شما سخت و دشوار می‌گردد.

  بقایای سیل زدگی

  اگر خواب ببینید سیل آمده و همه چیز را ویران کرده و اکنون شما مشغول مشاهده بقایای سیل زدگی و آوار به جای مانده از آن هستید؛ به طوری که جریان سیلاب خرابی‌ها را در راستای خیابان با خود می‌برد، این طور تعبیر می‌شود که به زودی پشت سرگویی و شایعاتی درباره شما مطرح می‌شود. ممکن است شخصی از شما بدگویی کند که به واسطه حرف‌هایش نیک نامی شما به طور کامل از بین برود.

  تعبیر خواب سیلی که بارش باران و وزش باد را به همراه دارد.

  اگر خواب ببینید که به راه افتادن سیلاب مصادف با بارش باران و وزیدن باد شده است؛ یعنی لازم است از لحاظ مالی آینده نگر باشید و به پس انداز کردن روی بیاورید. این پول اندوخته شده در آینده برای انجام اموری مهم به کارتان خواهد آمد. حواستان باشد که پول خود را برای مخارج بیهوده و غیر واجب خرج نکنید.

  تلاش برای گریختن از سیل

  اگر در خواب ببینید که برای فرار از سیل تقلا و تلاش می‌کنید؛ یعنی در آینده نزدیک راهی نو برای مشغول کردن خود پیدا می‌کنید. در حقیقت یک سرگرمی جذاب می‌یابید که مشغول شدن به آن حال و احوالتان را حسابی خوش می‌کند.

  در تکمیل تعبیر این رویا باید ببینید که آیا در نهایت موفق به فرار از چنگ سیلاب شده‌اید یا نه. همین گریختن یا نگریختن است که تعبیر خوابتان را از این رو به آن رو می‌کند. با این تفاسیر چنانچه از سیل بگریزید و حتی بتوانید پناهگاهی امن برای خود دست و پا کنید، تعبیر خوبی در انتظارتان نخواهد بود.

  در تعبیر آن باید بگوییم که بابت اتفاقی که در گذشته رخ داده، پشیمان، نادم و متأسف هستید. این احساس می‌تواند ناشی از رفتار و کردار ناشایست و بد شما در روزهای سپری شده باشد که حالا نمی‌توانید از سرزنش کردن خود دست بکشید؛ به نوعی برای انجام آن نمی‌توانید خودتان را ببخشید.

  این احتمال وجود دارد که فرد موردعلاقه‌تان را آزرده‌‌اید یا حتی صدمات شدیدی به او زده‌اید؛ همین امر تأثیر بسیار بدی بر روی رابطه‌تان گذاشته است. به طوری که این رابطه هیچ‌گاه مثل سابق نمی‌شود؛ در نتیجه سرشار از احساس عذاب وجدان هستید. اگر چنین باشد، توصیه می‌کنیم عمیقاً روی اشتباهات خود فکر کنید. آن‌ها را آنالیز کنید تا در روزها و موقعیت‌های آینده مجدد تکرار نشوند.

  برای این رویا تعبیر مثبت و خیر هم بیان شده است. طبق این تعبیر به زودی از پس همه مشکلات و گرفتاری‌ها بر خواهید آمد.

  اگر در عالم خواب فرار موفقی از چنگال سیل نداشته باشید؛ خبر از مقاومت شما در برابر تغییرات می‌دهد. در واقع میانه خوشی با هیچ‌گونه تغییر و دگرگونی ندارید. کنار آمدن با تغییر و تحولات برایتان کاری طاقت فرسا و سخت است؛ در نتیجه وقتی چیزی در زندگی‌تان عوض شود، احساس ناآرامی، بی قراری و حتی ناراحتی به شما دست می‌دهد.

  سیلی که از وقوع آن مطمئن نیستید:

  اگر در خواب و رویا از گوشه و کنار بشنوید که قرار است سیل بیاید اما از وقوع آن چندان مطمئن نیستید و این خبر در حد حدس و گمان باشد؛ این خواب علامت خوبی ندارد. مفهومش این است که به زودی از نظر سلامتی و تندرستی به مشکل بر‌می‌خورید. حتی ممکن است در بخش‌های مختلف زندگی نیز برایتان گرفتاری‌هایی پیش بیاید.

  اگر یک فرد تاجر یا کسی که کار و کسبی برای خودش دارد این خواب را ببینید، تعبیر متفاوتی در انتظارش است. به خوبی و خوشی تعبیر می‌شود و بیانگر فرا رسیدن موفقیت و شادکامی‌های فراوان است.

  بسته شدن راه با سیل

  اگر در خواب ببینید که پشت فرمان نشسته‌اید یا با پای پیاده راه می‌روید و ناگهان می‌بینید که مسیر پیش رویتان با سیل بسته شده است؛ یعنی در روزهای آتی از نظر احساسی و عاطفی درگیر مشکلات و بحران‌های زیادی می‌شوید. در یک چنین اوضاعی صبوری پیشه کنید، جا نزنید و به تلاش برای رسیدن به اهدافتان ادامه دهید.

  ایستادن میان جریان سیل

  اگر در خواب ببینید که جریان سیل از راه رسیده و شما در میان آن حضور دارید؛ مفهومش این است که برای مقابله با موانع و چالش‌های زندگی‌تان باید با تمام قوا بجنگید. همه نیروی خود را به کار گیرید تا بر آنها غلبه کنید.

  بیرون آمدن آشغال پس از سیل

  خوابی که در آن سیلاب منجر به بیرون آمدن زباله و آشغال و حتی مدفوع از فاضلاب شود؛ یعنی بابت رفتار و کردارهای ناشایست و ناجور خود شرمگین، خجول و حتی عصبانی هستید.

  تبدیل باران به سیل

  معبرین گفته‌اند اگر در خواب ببینید که رگبار باران جاری شده و به سیلاب تبدیل می‌شود؛ علامت خوبی نیست. این خواب خبر از این می‌دهد که خشم و غضب خداوند بزرگ متوجه آن شهر و مکان خواهد شد. این خشم و عصبانیت ممکن است به صورت بلایای طبیعی همچون سیل باشد یا این که درگیری و اختلافات داخلی رخ بدهد.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  اشتراک
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  فاطمه
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت: ۰۷:۰۳

  سلام من خواب دیدم که داره بارون میاد و همش شدیدتر میشه بعد من هرچی به مامانم میگفتم بیا بریم خونه مامان بزرگ پیش هم باشیم گوش نمیداد بهم میگفت اینجا خونه خودمون خوبه بعد یهو از پنجره یه مقدار کم ولی پرشتاب آب ریخت تو خونه من به مامانم گفتم بیا بریم داره سیل میاد بعد گفت سیل نیست الان برفه رفتم تو حیاط دیدم الان داره برف میاد
  تعبیرش چیه؟

  روشن
  تاریک