✋ تعبیر خواب شکستن دست از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

ش بدون دیدگاه
 • تعبیر خواب شکستن دست ✋

  در متن زیر سعی شده تا در خصوص تعبیر خواب شکستن دست، تمام آنچه را که لازم است درباره‌اش بدانید در اختیارتان قرار گیرد. دیدن اعضا و جوارح بدن در خواب از اهمیت خاصی برخوردار است و بسته به آنکه چیست و چه نقشی را در بدن ایفا می‌کند، معنا و تفسیر متفاوتی دارد. دست، عضو اصلی بدن به‌شمار می‌رود که بدون استفاده از آن و یا در صورت آسیب دیدنش، زندگی برایمان سخت و دشوار خواهد بود. پس با تاروت رنگی همراه باشید.

  تعبیر خواب شکستن دست

  تعبیر خواب شکستن دست بر‌ اساس نظر معبر 👴

  از نظر محمد ابن سیرین

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دستتان شکسته است بیانگر این است که از راه‌های مختلف پول و ثروت وارد زندگیتان شده و برکات و خیرات خداوند شامل حالتان می‌شود که وضع زندگی شما را زیر و رو خواهد کرد و به مراد دلتان خواهید رسید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که انگشتان دست خود را یک به یک می‌شکنید نشانگر این است که در بحران و مضیقه‌ی مالی قرار می‌گیرید، قرض و وام و بدهی‌هایتان سر به فلک می‌کشد، دوره‌ی رنج و محنت شما فرا می‌رسد و در نهایت کمک دیگران محتاج خواهید شد.

  ✍️ اگر زن بارداری در خواب دید که دست راستش دچار شکستگی و ضرب گردیده، نشان‌دهنده‌ی این است که خداوند به‌زودی به او فرزند پسرعطا می‌کند و با ورودش به زندگی صاحب خواب، روزی‌اش چند برابر شده و نعمات بسیاری را از سوی پروردگار دریافت می‌کند. به‌علاوه زندگی بیننده‌ی خواب را دگرگون می‌سازد به‌طوری که تلخی‌های گذشته جای خود را به شیرینی حضور نوزاد خواهد داد.

  ✍️ اگر زن آبستنی در رؤیای خود مشاهده کرد که دست چپش شکسته و آسیب دیده است بیانگر این است که فرزند او دختری صاحب جمال و زیبارو است که آینده‌ای روشن و درخشان انتظارش را می‌کشد. فرهیختگی او زبان‌زد خاص و عام می‌شود و اطرافیان را تحت تأثیر کمالات خود قرار می‌دهد همچنین به‌زودی برای خانواده‌ی خود مایه‌ی افتخار و عزت خواهد شد.

  ✍️ اگر دختری مجرد در خواب شکستن یک و یا هر دو دست اش را دید، تعبیر آن حاکی از این است که خبر‌های ناخوشایند و اندوهناک به گوشش می‌رسد که او را غمگین نموده و رو به افسردگی می‌کشاند.

  ✍️ اگر دختری جوان در خواب دید که برای بهبود شکستگی دستش، اقدامی انجام داد بیانگر این است که بر مشکلات زندگیش فائق می‌آید ، موفق می‌شود تا چاره‌ای برای گرفتاری‌هایش بیاید و به دل‌نگرانی‌هایش پایان خواهد بخشید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که یکی از دستانتان شکسته است نشانگر این است که قدرت مورد نیازتان را به‌دست خواهید آورد تا در برابر مسائل و موانع زندگی خود آن را به‌کار بگیرید و با درایت و توانایی، با حساب کردن روی نیروی خود از پس هر چیزی برآیید. همچنین دیدن یک دست در خواب نماد برادر است و به اخباری اشاره دارد که درباره‌ی برادرتان به گوش شما خواهند رساند و از موضوعی مطلع خواهید شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دست شکسته‌ی خود را گچ گرفته‌اید، بیانگر ستیز، کینه و کدورت بین شما و اشخاصی می‌باشد که برای زمین زدن و بردن حیثیت شما از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند اما در پایان شما پیروز میدان هستید و آن‌ها را شکست خواهید داد، همچنین اگر فرد بیماری دست شکسته‌ی خود را در خواب دید نشانگر این است که رفته رفته قوای بدنی خود را باز می‌یابد و سلامتی‌اش را به‌طور کامل به‌دست خواهد آورد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که گچِ دستِ شکسته‌ی شما سست و تکه تکه گردید و بعد به ناگهان فرو ریخت و از هم پاشید تعبیرش بدیمن و نامبارک است و از پیش‌آمد‌های ناگوار خبر می‌دهد که در برابرشان باید قوی بود و شکیبایی پیشه  کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دست راستتان آسیب دید و شکستگی در آن ایجاد شد، به معنای این است که یکی از عزیزانتان مانند پدر، برادر و یا پسرتان اگر مبتلا به بیماری‌ای است، به مرور و به لطف خداوند متعال شفا پیدا می‌کند و جامه‌ی سلامت و عافیت به تن خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که شکستن دست چپتان را دیدید، تعبیر آن بیانگر این است که از میان زنان نزدیک به شما، مثل مادر، خواهر و یا دخترتان اگر شخص مریضی وجود دارد، بهبود پیدا می‌کند، حال خوش خود را باز می‌یابد و سرزنده با جسمی سالم به باقی زندگی خود خواهد پرداخت.

  از نظر معبران غربی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دو دستتان دچار شکستگی شد نشانگر این است که شما در ارتباط گرفتن با دیگران مشکل دارید و نمی‌توانید آن‌طور که باید و شاید با اطرافیان کنار بیایید. احساس می‌کنید توسط دیگران درک و پذیرفته نمی‌شوید به همین‌خاطر از آن‌ها دوری می‌گزینید اما فرار چاره‌ی کار نیست بلکه پاک کردن صورت مسئله می‌باشد. انعطاف خود را بیشتر کرده و تلاش کنید تا پیوند سازنده با دیگران برقرار سازید زیرا برای ادامه‌ی حیات و گذران زندگی به ارتباطات احتیاج خواهید داشت.

  همچنین بخوانید:  🐫 تعبیر خواب شتر از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دست شکسته‌ی شخص و یا اشخاصی را گچ می‌گیرید نشانگر این است که در سیستم حکومت فعلی به قدرت خواهید رسید، جاه و مقام به‌دست می‌آورید. همچنین در نهایت به آرامش و زندگی سرشار از امنیت و رفاه دست می‌یابید.

  ✍️ اگر در خواب شکستن دست راستتان را دیدید، تعبیر آن این است که در آینده مسئله‌ای پیش می‌آید که شما به راه و خطا و اشتباه رفته و قسم دروغ می‌خورید. این موضوع در زندگیتان برای شما عاقبت خوشی نخواهد داشت. از هر دست که بدهید از همان دست دریافت خواهید کرد پس باید از کرده‌ی خویش پشیمان و نادم باشید، درصدد جبران آن بر‌آیید و از خداوند رحمان مغفرت طلب کنید.

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که دستتان شکسته اما در عالم واقع دست شما سالم و بدون نقص بود نشانگر این است که شما در انجام اقدامات برای رسیدن به مقاصد خویش دچار محدودیت می‌باشید و همین مسئله موجب شده تا از قدرت عملتان کاسته شود و نتوانید با تمام امکانات خویش در مسیر اهدافتان حرکت کنید و به خواسته‌های خود دست یابید.

  ✍️ اگر در رؤیا دیدید که دستتان در اثر بروز حادثه‌ای شکست، بیانگر این است که شما باید با تمرکز روی توانایی‌ها و استعداد‌های خویش و نقاط قوّتتان بگذارید  و وجه تمایز خود از بقیه را بشناسید و درک کنید تا در نهایت با تکیه کردن به آن‌ها اعتماد بنفس و نیروی لازم برای حل مسائل را در خودتان ایجاد کنید. اتفاقات گذشته هرچقدر سخت و طاقت فرسا دیگر برنمی‌گردند پس آن‌ها را فراموش کرده از رخ‌داد‌های پیشین درس بگیرید به‌جای اعتماد بی‌جا به دوستان و آشنایان یکبار برای همیشه به خودتان ایمان بیاورید.

  از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که استخوان دست شما شکسته بود، به معنای این است که شما در پرداخت هزینه‌های زندگی دچار مشکل ودر شغل خود نه تنها سود نمی‌کنید بلکه ضرر هنگفتی هم متحمل می‌شوید. اگر کارمند هستید و شغل ثابتی دارید درگیر وام، بدهی و کم شدن حقوق و مزایایتان می‌شوید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دستتان شکست و شما محل ضرب دیدگی را گچ گرفته، روی آن را ضدعفونی کرده و پانسمان می‌بندید تعبیر آن نشان‌دهنده‌ی ضربه‌ی مالی ای است که به شما وارد می‌شود اما با درایت و آگاهی می‌توانید اوضاع را مدیریت کرده و از شرایط نامساعد به نفع خود بهره جویید تا کمتر ضرر کرده و بخشی از خسارات وارد شده را جبران کنید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دست شکسته‌ی کسی را پانسمان کرده و یا گچ می‌گیرید نشانگر این است که شما فردی درست‌کار و نیکوکار هستید که از کمک کردن به دیگران لذت می‌برید و با انجام این‌کار ثواب آخرت و خیر در دنیا را نصیب خود می‌گردانید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دستتان دچار ضرب و شکستگی شد و بعد به پزشک مراجعه کردید و آن را گچ گرفتید، چه این گچ سفت باشد چه محلول، چه خشک باشد چه نم‌دار و خیس، بیانگر این است که مصائب در مسیر زندگیتان قد می‌کشند و مشکلات تازه در زمینه‌های مختلف خود را نشان خواهند داد، تحمل شرایط سخت‌تر از سابق می‌شود و به مرور روار سرد و گرم خود را به شما خواهد چشاند.

  از نظر لوک اویتنهاو

  ✍️ اگر در خواب شکستن دست تان بر اثر انجام کاری را دیدید، تعبیر آن به معنای این است که شما فردی خود رأی و مغرور بوده که به جز خودتان شخص دیگری را نمی‌پذیرید و همیشه خود را بالاتر و برتر از دیگران می‌دانید. احترام گذاشتن و تأمل کردن نظرات مردم برایتان پوچ و بی معنی است. اگر کسی مخالف نظر و عقیده‌ی شما اظهار نظر کند آن‌قدر با اون بحث و جدل می‌کنید تا در نهایت او را وادار به پذیرش آن‌چه در سر می‌پرورانید خواهید کرد. این طرز برخورد با اطرافیان باعث ایجاد حس منفی نسبت به شما می‌گردد و آن‌ها را از شما دلگیر و ناراحت خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دست خودتان و یا دیگری را دچار آسیب جدی و شکستگی حاد کرده‌اید نشانگر این است که در آینده‌ای نزدیک اخبار بد و غم‌انگیز شما را ناراحت کرده و حال روحیتان را به هم خواهد ریخت.

  از نظر آنلی بیتون

  ✍️ اگر در خواب دیدید که استخوان دست و یا پایتان شکست، تعبیر آن نشان‌دهنده‌ی ضعف شما در مدیریت و ریاست در محل کار می‌باشد. که این عدم رسیدگی، نظم و آشفتگی بیش از حد در سازماندهی افراد، اشخاص و موضوعات موجب سرخوردگی و در نهایت سقوط و شکست شما خواهد شد. بهتر است با افزودن علم خود در راستای بهبود مدیریت و ایجاد دقت و نظم در کسب و کارتان راه نجاتی برای پیش‌رفت و جلوگیری از شکست پیدا کنید.

  همچنین بخوانید:  🪟 تعبیر خواب شکستن شیشه از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  از نظر عبدالغنی بن اسماعیل نابلسی

  دیدن شکستن دست در خواب تعبیر و نماد مرگ یکی از برادران صاحب خواب است که به‌طور ناگهانی عمرش کوتاه می‌گردد و دار فانی را وداع می‌گوید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دست راست شما شکست و در آن ناحیه درد احساس می‌کردید بیانگر این است که گناه بسیار بزرگی را مرتکب شدید که تهدیدی بزرگ برای خودتان و اطرافیانتان محسوب می‌شود پس نیاز است توبه کنید و با تغییر رفتار، منش و عملکرد خویش ثابت کنید که از کرده‌های خویش به شدت پشیمان هستید و در پی جبران خواهید بود.

  از نظر معبران مسلمان

  ✍️ اگر در خواب دیدید که استخوان دست شخص دیگری شکسته است و شما در حال درمان او هستی، دستش را می‌بندی و رسیدگی‌های لازم را انجام می‌دهید تعبیر آن بیانگر این است که در کسب و کار خود اعتبار پیدا می‌کنید، همه جا سخن از کاربلدی و کار کشتگی شما در کار شنیده می‌شود. رقبای سرسخت هر چقدر تلاش می‌کنند باز به گرد پای نخواهند رسید. همچنین به‌خاطر رفتار و منش مناسب و خاضعانه مردم تو را بسیار دوست می‌دارند، طرفداران و خواهان زیادی در بین مردم داری و با تمام وجود به افراد پایین دست و نیازمند کمک خواهی کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که استخوان دستتان شکست، نشان‌دهنده‌ی این است که مقدار قابل توجهی از مال و مکنت خود را از دست خواهید داد و معیشت شما برای مدت زمان نا‌مشخصی با دشواری رو‌به‌رو خواهد بود.

  ✍️ دیدن دست شکسته در خواب، چه دست خود باشد و چه دست دیگری، چه دست چپ باشد و چه دست راست به معنای مشکلات و بار‌ سنگینی است که برادر صاحب خواب با خود به تنهایی به دوش می‌کشد و نیازمند یاری و کمک فرد بیننده است تا اندکی از سختی مسیر بکاهید و دشواری‌ها را با او قسمت کند. پس بیننده‌ی خواب باید تا دیر نشده به برادرش کمک برساند.

  تعبیر خواب شکستن دست بر‌ اساس موضوع آن 📋

  شکستن استخوان دست چپ

  ✍️ اگر در خواب دیدید که از بلندی افتادید و دست چپ شما دچار شکستگی شد، بیانگر این است که زنان و بانوان اطرافتان دست به دست هم داده و برای رفع و رجوع مشکلی که بخشی از آن مربوط به شماست اقدام می‌کنند، یاری می‌دهند و تغییراتی صورت خواهند داد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که از جایی سقوط کردید و دست چپ شما شکست اما خیلی سریع از جای خود بلند شدید و درد و رنجی را حس نکردید به معنای این است که به نفع قدرت حاکم در جامعه‌ی خود که می‌تواند یک شخص باشد، دست به عمل زده، اطلاعاتی را در حضورش افشا می‌کنید و آگاهی و درکش را نسبت به اطرافیان و دنیای پیرامونش بالا می‌برید.

  ✍️اگر در عالم رؤیا مشاهده کردید که در بیمارستانی بستری هستید و دست چپ شما را گچ گرفته و یا بسته‌اند، بیانگر این است که به‌خاطر جلب رضایت حاکم زمانه‌ی خویش ریسک کرده و جانتان را در خطر می‌اندازید اما در نهایت به اندازه‌ای که به او وفادار هستید و در راستای سود حاکم تلاش می‌کنید، حاکم نیز شما را از مال و ثروت، جاه و مقام غنی و بی‌نیاز خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دست چپ آسیب جدی‌ای دید و استخوانش عمیقاً ترک خورد به این معناست که ممکن است مادر، خواهر و یا فرزند دخترش گرفتار بیماری‌ شوند و یا یکی از آن‌ها در آینده‌ای نزدیک مرگ به سراغش بیاید و به زندگیش پایان بخشد.

  شکستن استخوان دست راست

  دست راست به خودی خود نماد برادر، پدر و فرزندان پسر است.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دست راست شما شکسته است می‌تواند به معنای از دست دادن و فته شدن شخصی باشد در آینده باشد که بسیار به شما نزدیک است و به او علاقه‌ی زیادی دارید. این می‌تواند عضوی از خانواده‌ی شما باشد مثل پدر، برادرانتان و همچنین اولادتان.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که استخوان دست راست شما شکست، نشان‌دهنده‌ی مال نادرست و ثروتی است که از مسیر اشتباه و خطا به‌دست آورده‌اید هرچند آسایش نسبی را برای شما فراهم آورده است اما به مرور برکت مالتان کم می‌شود و آن‌چه را هم که دارید از دست می‌دهید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به علت شکستن دست راست، به بیمارستان منتقل و آنجا بستری شدید همچنین از شدت جراحت و درد به خود می‌پیچیدید و ناله سر می‌دادید، تعبیر آن نشانگر این است که مجبور می‌شوید تا در برابر ظلم و جور قدرتمندان جامعه‌ی خود سکوت کنید، به آن‌ها دست دوستی دهید، در رکابشان فرمانبردار و مطیع باشید و دستوراتشان را مو به مو انجام دهید تا جان خود را حفظ نموده و از شرّشان در امان بمانید.

  شکستن دست مرده

  ✍️ اگر در خواب مرده‌ای را دیدید که دستش شکسته بود، تعبیر آن بیانگر این است که شما برای به‌دست آوردن و کسب مال راه‌ها و مسیر‌های گوناگون و متعددی را امتحان می‌کنید اما از هیچ کدام جوابی حاصل نمی‌شود و نفعی عایدتان نمی‌گردد انگار هر چه می‌روید به‌دور خود می‌چرخید و نتیجه‌ی دلخواه را نمی‌گیرید اما باید صبور باشید تا مسیر درست به لطف خدا مشخص گردد. به‌زودی از سردرگمی بیرون خواهید آمد و پیش‌رفت در شغل نصیبتان می‌گردد.

  همچنین بخوانید:  🦁 تعبیر خواب شیر (حیوان) از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  ✍️ اگر‌ عالمی در خواب دست مرده‌ای را دید که دچار آسیب شده و استخوانش شکسته است نشانگر این است که مردم و اهل دیار او از فضل و جودش و همچنین از علم و فهمش بهره خواهند برد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دست مرده‌ای شکسته است و شما در بالین او حاضر گشته و درحال دل‌داری دادن و آرام کردن او هستید، از او مراقبت می‌کنید و به او دوا می‌رسانید تا بهبود یابد، نشان‌دهنده‌ی این است که بعد از مدّت زیادی ناامیدی و یأس، بارقه‌های انید دوباره بر شما می‌تابد، انگیزه‌ی زندگی درونتان موج خواهد زد، کار‌هایتان رو به روال می‌افتند و چه در زمینه‌ی شغل و چه در زمینه‌ی خانواده خبر‌های مسرّت بخشی را دریافت خواهید کرد.

  شکستن دست پدر، مادر، خواهر یا برادر

  ✍️ اگر در خواب، دست چپ و یا راست خود را شکسته دیدید، نشانگر این است که قصد دارید تصمیمی اتخاذ کنید اما شک، تردید و دودلی مانعتان می‌شود و ترس از نتیجه پاهایتان را سست می‌کند اما درنهایت موفق خواهید شد که با شک خود مبارزه کرده در مسیر اهداف جلو بروید و پیروز میدان باشید.

  شکستن دست همسر

  ✍️ اگر در خواب دیدید که دست همسرتان شکست، نشان‌دهنده‌ی این است که شما چند وقتی است که بی‌حوصله و تندخو گشته‌اید، دیگر مانند قبل با نشاط و سر‌حال نیستید. مسئله‌ای شما را آزار داده و می‌رنجاند. اما به نفعتان است که برای داشتن ارتباط خوب با اطرافیان تمام پل‌های پشت سر را خراب نکنید. این حال و روز شما موقتی است پس در این دوره‌ی کوتاه از بحث، جدل، جنگ و دعوا اجتناب کنید زیرا در آینده از رفتار و کردار خویش پشیمان خواهید شد.

  شکستن دست زن متأهل

  ✍️ اگر زن متأهلی در خواب دید که دستش شکسته است تعبیر آن بیانگر این است که نمی‌تواند بین مسئولیت‌هایش در خارج از خانه و وظایف داخل خانه تعادل ایجاد کند. در نتیجه در هر دو زمینه دچار عقب ماندگی در کار‌ها، استیصال و سردرگمی می‌شود. این بی‌ثباتی و بی‌نظمی او را هم کلافه می‌کند و ناچار به انتخاب یکی از آن دو و یا تنظیم برنامه‌ای فشرده برای پیش بردنشان خواهد شد.

  ✍️اگر زن متأهلی در خواب مشاهده کرد که شکستن دست اش با درد زیاد همراه بود، تعبیر آن بیانگر این است که با همسرش بر سر مسائل مالی بحث و مشاجره در پیش دارند. اوضاع کسب و کار و شغل همسر صاحب خواب رو به سقوط است و بازه‌زمانی تقریبا دشواری را به‌خاطر کمبود امکانات سپری خواهند کرد که به نسبت قبل شرایط زندگیشان دگرگون گشته و نیازمند صبر و بردباری خواهد بود.

  شکستن دست زن باردار

  ✍️ اگر زن آبستنی در خواب دید که دستش ضرب دید و شکست به معنای این است که دوره‌ی حاملگی دشواری را در پیش خواهد داشت. تغییرات جسمی او در این دوران مشکلات زیادی را برایش به‌وجود می‌آورد. ضعف بدنی و درد انتظارش را می‌کشد اما قابل تحمل است فقط باید مدتی تاب بیاورد تا فرزندش به دنیا بیاید و با ورود او به این دنیا، به لطف خدا زندگیش سراسر لذت و شادمانی گردد.

  شکستن دست دختر مجرد و جوان

  ✍️ اگر دختر مجردی در خواب دید که دستش می‌شکند نشانگر این است که وضعیت روحی و روانی او مورد خطر و تهدید قرار گرفته است. اما با درمان‌های مناسب روز به روز سلامت روانیش برمی‌گردد، روز‌های تاریک را پشت سر گذاشته و به ثبات در زندگی‌اش خواهد رسید.

  ✍️ اگر زنی جوان در رؤیای خود مشاهده کرد که یکی از دستانش به تنهایی دچار شکستگی می‌شود، بیانگر این است که از سر خامی و بی‌تجربگی، بدون مشورت با افراد حاذق و شایسته، دست به انجام کار‌ها و عملی کردن تصمیماتی می‌زند که به زیان و ضرر او تمام خواهد شد.

  ✍️ اگر دختری مجرد در خواب دید که دست راستش شکسته است، نشان‌دهنده‌ی این است که با همسر یا شریک عاطفیش به مشکل خورده و بعد از جدال و بحث تصمیم به جدایی و یا دوری از هم خواهند گرفت که برای هر دو بهتر و مناسب‌تر خواهد بود و از تنش‌ها خواهد کاست.

  ✍️ اگر دختری مجرد در خواب دید که دستش شکسته و برایش گچ گرفته‌اند به معنای این است که اندوه و ناراحتی بیش از پیش سراغش می‌آید و روحش را می‌آزارد. افکار منفی موجب بد دلی او نسبت به مردم و عدم اطمینانش نسبت به نزدیکان می‌شود و این غم اگر درمان نگردد و ریشه کن نشود در آخر تمام ابعاد زندگی‌اش را در بر خواهد گرفت و نقطه‌ی سفیدی باقی نخواهد گذاشت.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  اشتراک
  اطلاع از
  0 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  روشن
  تاریک