🍽️ تعبیر خواب انواع ظرف و ظروف مختلف از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

ظ بدون دیدگاه
 • تعبیر خواب انواع ظرف و ظروف 🍽️

  بعضی از معبرین معتقدند که تعبیر خواب ظرف و ظروف و هر آن‌چه در آشپزخانه به‌کار می‌آید، زن و زنانگی می‌باشد و برخی نیز بر این باورند که آشپزخانه محلّ خوردن و تأمین نیاز گرسنگی انسان است پس به همین خاطر آن را سمبل رزق و روزی و مال و ثروت می‌دانند. ظرف و ظروف از احتیاجات اساسی یک خانه به شمار می‌رود. بنابراین وجود وسایلی از قبیل کاسه، بشقاب، قابلمه، دیگ، ماهی‌تابه و غیره در آشپزخانه امری ضروری و مهم است. در متن زیر سعی شده تا با در نظر گرفتن تنوع ظروف و کارایی آن‌ها و همچنین نظر‌های معبران مختلف، تفسیر مناسبی از این خواب ارائه گردد. پس در ادامه با تاروت رنگی همراه باشید.

  در زیر می توانید با انتخاب معبر و یا موضوع آن، تعبیر خواب آن را مشاهده کنید:

  تعابیر بر اساس معبر

  محمد ابن سیرین

  منوچهر مطیعی تهرانی

  لیلا برایت

  آنلی بیتون

  دانیال نبی

  ابراهیم کرمانی

  تعابیر بر اساس موضوع

  خرید و فروش ظرف و ظروف

  قفسه‌ای پر از ظرف و ظروف برّاق و درخشان

  ظروف شکسته

  شکستن عمدی ظرف و ظروف

  شستن ظرف و ظروف

  ظروف کثیف و چرک

  ظروف چینی

  ظرف شیشه‌ای یا کریستالی

  ظرف سفالی

  ظروف پلاستیکی

  ظروف فلزی

  ظروف مسی

  ظروف آلومینیومی

  ظروف طلایی و نقره‌ای

  ظروف سفید رنگ

  ظروف آب‌خوری

  بشقاب

  پختن غذا در ظروف مجلل

  ظروف تمیز و زیبا

  ظروف خالی

  ظروف زنگ زده

  کمبود ظرف

  ظروف سالم و نشکن

  افتادن ظروف

  تعبیر خواب انواع ظرف و ظروف مختلف

  تعبیر خواب انواع ظرف و ظروف مختلف بر‌ اساس نظر معبر 👴

  از نظر محمد ابن سیرین

  ✍️ اگر در خواب دیدید که درون یک ظرف کاسه‌، چیزی می‌خورید، تعبیر بیانگر این است که شما فردی هستید که انسانیّت و درستی را سرلوحه‌ی اعمال خود قرار داده و در موقعیّت‌های حساس تلاش می‌کنید تا با وجود تمام سختی‌ها، باز هم راه پاکی را پیموده و دست به انجام کار‌های ناپسند نمی‌زنید. همچنین در امور مالی و برطرف نمودن نیاز‌های اقتصادی خود و خانواده‌اتان، همچنان به اصول اخلاقی پایبند بوده و با همّت بلند خویش، روزی حلال کسب می‌نمایید. خداوند نیز به همین خاطر،سرمایه و مال شما را پر برکت ساخته و به زندگی‌اتان نظر خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب کاسه‌ای تهی را مشاهده نمودید، نشانگر این است که برای مدّتی در زندگی شخصی خود دچار مشکلات و معضلات فراوان شده و افسردگی و ناامیدی وجودتان را فرامی‌گیرد اما برای در امان ماندن از رویداد‌های ناگوار بهتر است خود را برای هر اتفاقی آماده نموده و در مقابل ناهمواری‌ها منعطف‌تر باشید.

  ✍️ اگر در رؤیای خویش، کاسه‌‌ی مطلّا و یا نقره اندودی را دیدید که مملوء از غذا‌ها و خوردنی‌های متنوع بود، نشان‌دهنده‌ی این است که شما به مشکلات مالی‌ای بر‌می‌خورید که موجب می‌شود تا محتاج کمک دیگران شده و از آن‌ها درخواست پول کرده و یا زندگی خود را با مال حرام و نادرست سپری کنید. شاید در ابتدا این راه‌ها مؤثر واقع شود اما در آینده نتیجه‌ی خوبی در انتظارتان نخواهد بود.

  از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

  ✍️ اگر در خواب ظرف و ظروف مسی را مشاهده نمودید، تعبیر این است که خدمتکار جدیدی را به استخدام خود در آورده و امور مهمتان را به او می‌سپارید. این خدمتکار که می‌تواند بانویی جوان باشد، فرد قابل اعتمادیست که در زمان کوتاهی با او صمیمی گشته و همچنین محرم اسرارتان خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که درون لیوان و یا در کاسه‌ای آب می‌نوشید حاکی از این می‌باشد که در میهمانی بزرگی شرکت می‌کنید که مجلس بزم و شادی است. در این جشن مورد توجه قرار گرفته و پیشنهادات کاری بسیار پر سودی به شما داده می‌شود که در صورت پذیرفتن آن، وضعیّت مالی‌اتان دگرگون شده و ثروت انبوهی عایدتان خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب قابلمه و یا دیگی را ببینید که روی شعله‌ی آتش است و غذا داخل آن در حال پخته شدن می‌باشد، بیانگر این است که از محلّ سکونت خود دور گشته و راهی سفری دور و دراز خواهید شد. این سفر آغازگر ورود برکت فراوان در زندگی‌اتان خواهد بود.

  ✍️ اگر در رؤیای خویش مشاهده کردید که برایتان قابلمه آوردند و یا آن را به شما سپردند، نمایانگر این است که مسافری در راه دارید که به زودی رفع دلتنگی حاصل می‌شود و او برای مدّت نسبتاً طولانی در کنار شما اقامت می‌گزیند.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که درون قابلمه یا دیگی در حال غذا خوردن هستید، نشانگر این است که از شخصی که برایتان بسیار عزیز و قابل احترام است سوغات و یا هدیه‌ای ارزشمند دریافت کرده و از این بابت مسرور خواهید گشت.

  ✍️ اگر در رؤیا دیدید که همسرتان، دو و یا چند قابلمه را پر از غذا می‌کند، تعبیرش این است که به امید خدا و در آینده‌ای نزدیک فرزندی سالم و نیک به شما عطا خواهد شد. با پا گذاشتن این نوزاد در زندگی‌اتان، اتفاقاتی خوش و غیر‌مترقّبه شما را غافلگیر خواهد ساخت.

  از نظر لیلا برایت

  ✍️ اگر در خواب دیدید که ظرف را چه از روی عمد و چه غیر عمد می‌شکنید، تعبیر نشان‌دهنده‌ی این است که غم و ناراحتی از زندگی شما رخت بر بسته و جایش را به خوشی و شادمانی خواهد داد. افرادی در زندگی شما قدم خواهند گذاشت که به رشد شخصی‌اتان کمک بسیار خواهند کرد.

  ✍️ اگر در خواب بشقابی پر از خوراکی را مشاهده کردید نمایانگر این است که در جمعی احضار خواهید شد که خبر‌های خوشی در آن به گوش شما می‌رسانند. این اخبار مبارک، انگیزه‌ای برای قدم‌های محکم شما به‌سوی فتح قله‌های موفقیّت خواهد بود.

  ✍️ اگر در رؤیای خود بشقابی شکسته و یا خرد شده را به چشم دیدید، بیانگر این است که از سرمایه‌گذاری اخیر خود، سود و منفعتی فراوان برده و کارهایتان همان‌طور که پیش‌بینی‌اش را می‌کردید به سرانجام خواهند رسید.

  از نظر آنلی بیتون

  ✍️ اگر در خواب دیدید که خرید و فروش ظرف های مختلف، در اندازه‌های متفاوت را برعهده دارید، تعبیر حاکی از این است که سرانجامی خوش و سرنوشتی پر از خیر و سعادت برایتان مقدّر گردیده. این پرنده‌ی خوشبختی نه تنها بر دوش شخص شما که حتی بر شانه‌ی نزدیکان و کسانی‌که با شما در ارتباط هستند نیز خواهد نشست و آن‌ها نیز از موهبات تقدیر درخشانتان بهره‌مند خواهند گشت.

  ✍️ اگر در رؤیای خویش مشاهده کردید، افرادی برای هدفی مشخص و کینه‌توزی‌ای دیرینه، ظروف متعلّق به شما را می‌شکنند، تفسیرش این است که بعد از مدّت‌ها سختی و رنج اتفاقی خوشایند برایتان رخ خواهد داد که از آن شادمان گشته و دوباره امید خود را باز می‌یابید. اما بعد از اندکی مجال، همه چیز به حالت اوّل خود برگشته و داغ شما دوباره تازه خواهد شد.

  ✍️ اگر در خواب قفسه‌های طویل و یا کمدهایی پر از ظروفی تمیز، برّاق و درخشان را دیدید نشانگر این است که فردی مطابق با معیار‌های مورد پسند شما به دیدارتان می‌آید که مهرتان بر دل یکدیگر نشسته و پیوند عاطفی عمیقی بینتان شکل می‌گیرد. این رابطه‌ی احساسی در نهایت به ازدواجی شیرین و عاقبتی خوش ختم خواهد شد.

  ✍️ اگر در رؤیا ظروفی را دیدید که سطح آن را گرد و غبار پوشانده بود، بیانگر این است که شما نگران آینده هستید زیرا تصمیماتی اتخاذ نمودید که نتیجه و ثمره‌اش نامشخص و نامعیّن است. این موضوع شما را ترسانده و در خصوص عملکردتان شک و ریب به دل شما می‌اندازد. بهتر است تمرکز خود را به روی نیمه‌ی پر لیوان معطوف کرده و با بزرگنمایی نکردن احتمالات منفی، دغدغه و پریشانی را از خود دور سازید.

  ✍️ اگر در خواب بشقاب چینی و یا شیشه‌ای را دیدید، نشان‌دهنده‌ی ویژگی‌های شخصیتی شماست که همگان را مجذوب خود ساخته و به فکر فرو می‌برد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به تجملی نبودن و ساده زیست بودن اشاره کرد. همچنین اهمیّت و توجه فراوانتان به جلوگیری از اسراف و صرفه‌جویی در زندگی، شما را از دیگر افراد متمایز ساخته و سبب دریافت قدردانی و احترام از مردم خواهد شد.

  ✍️ اگر در رؤیای خویش بشقابی از جنس مس را مشاهده کردید، نمایانگر وجود دشمنانی است که شما را احاطه کرده‌اند. دشمنان حسود و بد دلی که احتمالا از نزدیکانتان هستند. این افراد قصد آسیب رساندن به شما را داشته و برای سست کردن بنیان خانواده و از هم گسستن روابط پایدار شما با عزیزانتان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

  ✍️ دیدن کاسه‌ی مسی در خواب به این معنی است که شما مورد اعتماد و اطمینان اشخاص زیادی هستید که آرزوی همنشینی و مصاحبت با شما را دارند. این اشخاص از افراد والا مقام و صاحب شوکت و قدرت هستند که برای رسیدن به مقاصد شوم و پیش بردن امور مهم و پر اهمیتشان به انسان کاردانی همچون شما نیازمندند. اما شما با وجود آگاهی کامل از عواقب احتمالی تصمیم خود، از همکاری با آن‌ها اجتناب نموده و با شجاعت تمام، درخواستشان را رد خواهید کرد.

  از نظر دانیال نبی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که پا و یا دستتان داخل ظرف مسی است، چه ظرف پر باشد و چه خالی، تعبیر نشانگر این است که فردی شب و روز به درگاه خداوند برای شما دعا می‌کند. دعای خیر این شخص سبب گردیده تا بسیاری از بلایا از شما دور گشته و عمرتان دراز، پر خیر و برکت و سرشار از خوشی گردد. همچنین به‌خاطر قلب پاک و نیّت خالصانه‌ی شما خداوند روزی و نعمت را در زندگی‌اتان دو چندان خواهد کرد.

  از نظر ابراهیم کرمانی

  ✍️ تعبیر دیدن ظرف مسی در خواب، بیانگر خدمت‌کاری است که در رکاب شما، به خوبی و دقیق، انجام وظیفه نموده و وفادار و دوست‌دار شما خواهد بود.

  تعبیر خواب انواع ظرف و ظروف مختلف بر‌ اساس موضوع آن 📋

  خرید و فروش ظرف و ظروف

  ✍️ اگر در خواب دیدید که در حال خرید و فروش ظرف و ظروف خود هستید، تعبیر به این معنی است که حاصل زحمات چندین ساله‌ی خود در حوزه‌ی کسب و کارتان را دیده و تلاش‌هایتان به بار خواهد نشست. همچنین اوضاع مالی و شرایط روحی اتان نیز به‌کلی تغییر کرده و بار دیگر احساس خوشبختی خواهید کرد.

  ✍️ اگر در رؤیای خویش مشاهده کردید که در حال خرید ظرف و ظروف هستید و به یک‌باره ظروف از دستتان رها گردیده و می‌شکند، بیانگر این است که به‌صورت موقّتی، معضلات و مصائب لاینحل زندگی‌اتان، رفع و رجوع می‌شود اما باید احتیاط کنید زیرا دشمنانتان در آرزوی فرصتی مناسب هستند تا دوباره به شما ضربه زده و زهر خود را بریزند. همچنین نباید راز دل و اسرار زندگی خود را به راحتی در اختیار کسی بگذارید بلکه باید با شناخت بیشتر آدم‌های اطرافتان، خطر‌های احتمالی را از خود دفع کنید.

  ✍️ اگر زنی متأهل در خواب دید که مشغول انتخاب و خرید ظروف جدید برای خود است، نمایانگر این است که فردی از او در همه حال حمایت کرده و موجب بروز تغییرات بسیار مثبت و اساسی در زندگی‌اش می‌شود. این تغییرات و پیش‌آمد‌های موجود، نقطه‌ی عطف عمر او، در مسیر رسیدن به خوشبختی خواهد بود.

  قفسه‌ای پر از ظرف و ظروف برّاق و درخشان

  ✍️ اگر فرد مجردی در خواب ببیند که قفسه‌ای پر از ظرف های برّاق در اختیار داشته، که در آن ظرف‌ها کنار هم با نظم و ترتیب مشخصی چیده شده باشند، تعبیر نشان‌دهنده‌ی این است که ازدواجی موفقیّت آمیز و تحسین برانگیز خواهد داشت؛وصلتی مناسب و معقول،که توجه اغلب اطرافیان را جلب کرده و همگان را مجذوب می‌سازد. صاحب خواب بهتر است در این شرایط صدقه بدهد و از خداوند یاری طلبد، تا از چشم نظر در امان بماند.

  ✍️ اگر فرد متأهلی در رؤیایش ویترین‌های بزرگی را به چشم دید که ظروف مختلف در آن چیده شده بودند، نشانگر این است که روال تمام کارهایش به درستی پیش رفته و آمال و آرزوهایش به مرور زمان و با صبر و شکیبایی، یک به یک برآورده می‌شوند. به‌علاوه از عمر خویش، نهایت استفاده را در جهت به کمال رساندن شخصیتش و به جا گذاشتن اثرات مثبت و تأثیر برانگیز از خود خواهد کرد به‌طوری‌که افراد زیادی از کمک‌ها و دست‌گیری‌های او فیض خواهند برد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که ظروف داخل قفسه‌ی موجود در آشپزخانه‌ی‌اتان را خاک گرفته تفسیرش این است که در برهه‌ی حساسی از زندگی با گرفتن تصمیمات نادرست و انتخاب راه‌های نکوهیده، مورد سرزنش خاص و عام قرار گرفته و برای از نو ثابت کردن شخصیت خود به دوستان و اطرافیانتان و همچنین به‌منظور جبران خطاهای گذشته ، تلاش زیادی را به انجام خواهید رساند.

  ظروف شکسته

  ✍️ اگر در خواب ظرف شکسته، لب پر و یا ظرف سوراخی را مشاهده کردید، تعبیر این است که یکی از خدمتکارانی که تازه استخدام نمودید، گرفتار بیماری‌ای سخت می‌گردد و برای رهایی از این مریضی با مرگ دسته و پنجه نرم خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که ظرفی که پیش از این سالم بود و هیچ خط و خشی هم نداشت در‌حال حاضر دچار شکستگی و آسیب شده است، نمایانگر این است که یکی از زنان نزدیک به شما، گرفتار بلا و بیماری‌ای طاقت فرسا شده و سلامتی‌اش را برای مدّت نامعلومی از دست می‌دهد. همچنین می‌تواند بیانگر مرگ و از دست دادن زنی در خانواده و میان خویشاوندان‌اتان باشد که سبب ایجاد غم و اندوه فراوان در شما خواهد شد.

  شکستن عمدی ظرف و ظروف

  ✍️ اگر در خواب دیدید که از روی عمد ظرف را شکسته و یا باعث شکستن ظرفی می‌شوید، تعبیر بیانگر این است که با فردی آشنا و با دوستی نزدیک به اختلاف خورده و درگیری و خصومت بینتان شکل می‌گیرد. این موضوع شما را بی نهایت می‌رنجاند زیرا انتظار نداشتید که رفتاری این چنینی را از شخصی که روزی به او اعتماد کرده بودید، ببینید. این اتفاقات شما را نسبت به اطرافیان بدبین نموده و اندکی گوشه گیر و منزوی خواهید گشت.

  ✍️اگر در خواب مشاهده کردید که ظرفی را با میل و اختیار خود به زمین کوبانده و آن را می‌شکنید، نشان‌دهنده‌ی این است که از همسر خویش جدا گشته و رابطه‌ی احساسی‌اتان به سردی می‌گراید. همچنین می‌تواند نشانگر خیانت و عدم تعهد طرفین در زندگی مشترک باشد که به طلاق ختم خواهد شد.

  شستن ظرف و ظروف

  ✍️ اگر پسر جوان یا مجردی در خواب خود را مشغول شستن ظرف ها دید، تعبیر بیانگر این است که با زنی برخورد می‌کند و آشنا می‌گردد که رابطه‌اشان به ازدواج ختم خواهد شد. این زن، زنی است که به امور خانه کاملا آگاه و مسلط است. همچنین زنی کدبانو، قابل و هنرمندی می‌باشد که محیط خانه را برای صاحب خواب محلّی سرشار از آرامش و آسایش خواهد کرد.

  ✍️ اگر دختر جوان و یا مجردی در رؤیای خویش مشاهده کرد که ظرف‌ها را با دقت و تمیز می‌شوید، نمایانگر این است که خواسته‌ها، آرزو‌ها و تمایلات سرکوب شده‌ای درونش وجود دارد که عدم بروز آن‌ها، صاحب خواب را افسرده ساخته و او را سرشار از نا‌امیدی و سرخوردگی کرده است. این دختر باید با درک شرایط روحی خود، برای درمان و بهبود وضعیتش دست به عملی کار‌آمد زده و خود را از زندان آرزو‌ها و آمالش رها سازد.

  ✍️ اگر زن مطلقه‌ای در خواب دید که ظرف‌ها را یکی پس از دیگری می‌شوید، نشان‌دهنده‌ی این است که مردی مهربان، خوش‌اخلاق، متعهد و وظیفه‌شناس به او علاقه پیدا کرده و از صاحب خواب تقاضای ازدواج می‌کند؛ فردی که مرتبه‌ی خانوادگی بالایی داشته و فرهنگ غنی‌ای را داراست. هر‌چه‌قدر اندازه‌ی ظروف بزرگ‌تر باشد، شانس خوشبختی و سعادت او نیز بیشتر خواهد بود و هر‌قدر ظرف کوچک‌تر باشد احتمال شکست دوباره و عدم تفاهم بیننده‌ی خواب با همسرش افزایش خواهد یافت.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با عجله ظرف می‌شویید، معنایش این است که شما باید در زندگی خود برنامه‌ای مشخص و معین داشته باشید و طبق آن برای دستیابی به مدارج بالا‌تر و کسب موفقیت بیشتر تلاش حاصل فرمایید. تنبلی و سستی در کار‌ها شما را از رقبا عقب انداخته و زندگی‌اتان را کسل کننده و دچار روزمرگی می‌کند. پس شکست‌های کذشته‌ی خود را از یاد برده و به آینده با نگرشی درست‌تر بی‌اندیشید.

  ✍️ اگر در رؤیای خویش مشاهده نمودید که ظرف‌ها را شسته و بعد خشک می‌کنید، تفسیرش این است که شما احتیاج دارید تا افکار پوسیده و سابق خود را دور انداخته و تغییراتی بنیادین و ریشه‌ای در طرز فکر و اعتقادات خود ایجاد نمایید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به هنگام شستن ظروف، به آن‌ها آسیبی جزئی رساندید به معنای این است که شما فردی بسیار احساسی با عواطفی متغیر هستید که کوچکترین حرف و یا انتقاد از سمت دیگران شما را دلخور و اندوهگین می‌سازد. اما برای پیشرفت در زندگی باید خود را قوی‌تر کرده و انعطافتان را نسبت به نظرات دیگران بیشتر کنید تا با شناسایی عیوب خویش، آن‌ها را برطرف سازید.

  ✍️ دیدن شست و شوی ظروف پلاستیکی در خواب و رؤیا نشانگر این است که شما به افراد بی‌ارزشی بها می‌دهید که کوچکترین اثر مثبتی بر زندگی‌اتان نمی‌گذارند حتی سبب اتلاف وقت و انرژی‌ شما می‌شوند. بی‌توجهی و بیرون آمدن از این روابط پوچ مسیر سعادت را برایتان هموار‌تر می‌سازد و شما را به سوی انسان‌هایی فرهیخته‌تر سوق خواهد داد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که فردی شما را مجبور به شستن ظرف ها می‌کند، تعبیر بیانگر این است که آن شخص از شما طلبکار بوده و بدهی‌اتان به او مبلغ قابل توجهی می‌باشد. همچنین نمایانگر عدم توانایی و ضعف روحی شما در برابر مواجهه با این شخص است که فکرتان را مشغول ساخته و شما را می‌آزارد.

  ✍️ اگر مرد متأهلی در خواب ببیند که ظروف آشپزخانه را شست و شو می‌دهد نشان‌دهنده‌ی این است که صاحب خواب همسرش را در کار‌ها ‌ امورات خانه همراهی کرده و با جان و دل به او کمک می‌‌رساند. همچنین حاکی از عشق و علاقه‌ی وافر او نسبت به همسر و فرزندانش می‌باشد.

  ظروف کثیف و چرک

  ✍️ اگر در خواب دیدید که ظروف چرک و کثیف را در روی یکدیگر تلنبار می‌کنید، تعبیر بیانگر این است که مورد تهمت دیگران قرار گرفته و به کاری که انجام ندادیم متهم می‌گردید. توهین‌ها و اهانت‌ها از سمت کسانی‌که روزی آن‌ها دوست می‌نامیدید شما را دل‌شکسته و رنجیده خاطر خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که داخل ظروف کثیف و غبار گرفته چیزی میل می‌کنید نشانگر این است که گروهی بر علیه شما دسیسه چینی کرده و قصد ضربه زدن به شما را دارند. این توطئه‌ها بالاخره طاقت شما را طاق کرده و مجبورتان خواهد ساخت تا واکنشی شدید از خود نشان دهید. اما بهتر است در این شرایط احساسات و خشم خود را کنترل کرده و سعی کنید با سیاست رفتار کنید تا بهانه و دستاویزی برای دشمنانتان فراهم نگردد. این‌گونه نقاط ضعفتان آشکار نخواهد شد و همچنان قدرت را در دست خواهید داشت.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که شخصی به شما ظرف و ظروف چرک و کثیفی را هدیه داد و یا برایتان سوغاتی آورد، نشان‌دهنده‌ی این است که حال روحی خوبی ندارید و مدت زیادی در فکر تغییر شرایط و اوضاع روحی خود می‌باشید. این تحوّل در شما صورت نمی‌پذیرد مگر با عوض کردن نظر و ایجاد نگرش مثبت در ذهنتان. پس با شجاعت تمام بر نگرانی‌هایتان غلبه کرده و به سوی شرایط روحی بهتر گام بردارید.

  ظروف چینی

  ✍️ اگر در رؤیای خویش دیدید که ظروف چینی در اختیار دارید، نمایانگر این است که باید فرصت‌های پیش روی خود را مغتنم شمرده و از عمر و جوانی خود در جهت رشد، موفقیت و پیشرفت بهره گیرید همچنین وجود انسان‌های باتجربه و کارکشته و مشورت با آن‌ها از جمله امتیازاتی است که در اختیارتان قرار داده شده؛ پس کمال استفاده را از این موقعیت ببرید.

  ✍️ اگر در خواب به دیدید که داخل ظرف چینی و شکننده‌ای غذا میل می‌کنید، حاکی از این است که روابط شما همانند همان ظرف، احتیاج به مراقبت و مواظبت دارد تا یک‌وقت عوامل و مشکلات بیرونی سبب گسستن پیوند‌های عمیق، دوستی‌های ارزشمند و عشق و علاقه‌ی بی بدیل‌اتان نسبت به خانواده، عزیزان، همسر و دوستانتان نگردد.

  ظرف شیشه‌ای یا کریستالی

  ✍️ اگر دختر مجردی در خواب ببیند که ظرف شیشه‌ای متعلق به اوست، تعبیر این است که صاحب خواب در سودا و آرزوی ازدواج با شخصی مناسب می‌باشد و در این راستا خداوند به او نظر کرده، فردی لایق را در مسیر زندگی‌اش قرارداده خواهد داد. همچنین خبر از نزدیک بودن وصلت و ازدواجی فرخنده می‌باشد که خوشبختی و سعادت را در پی دارد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که در حال تمیز کردن ظروف کریستالی خود هستید تفسیرش است که شما فردی ساده، دل‌پاک و خوش‌فکر هستید که برای دیگران جز خیر و خوبی چیزی نمی‌خواهید. این پاکی روح شما سبب گردیده تا مردم دوستتان داشته و در مشکلات به کمک شما بشتابند.

  ظرف سفالی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که ظرف سفالی می‌سازید، تعبیر نشانگر این است که شما مهربان هستید اما دیگران از این خوبی سوء استفاده کرده و برای رسیدن به مقاصد خویش بهره می‌برند.

  ✍️ اگر یک زن متأهل  در رؤیای خود مشاهده کرد که دارای یک ظرف سفالی بسیار ظریف و زیباست، بیانگر این است که به‌زودی صاحب فرزند خواهد شد و دوران حاملگی آسانی را سپری خواهد نمود.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که درون ظرفی سفالی غذا می‌خورید، نمایانگر این است که در آینده صاحب فرزندان زیادی خواهید شد و خانواده‌اتان گسترش خواهد یافت.

  ظروف پلاستیکی

  ✍️ اگر در خواب و رؤیا دیدید که جنس همه‌ی ظروف آشپزخانه‌اتان پلاستیکی می‌باشد، تعبیر این است که در برهه‌ای از زندگی نود گرفتار فقر شدید گشته و بدهکاری‌هایتان افزایش خواهد یافت. در نتیجه برای رفع گرسنگی و رفع باقی احتیاجات خویش از دیگران درخواست خواهید کرد. این دوره‌ی کوتاه به‌زودی سپری خواهد شد به‌شرطی‌که امید و ایمان خود را از دست نداده و ضمن یاری گرفتن از اشخاص دیگر، تلاش کنید تا دوباره زندگی خود را از سر گرفته و برای برطرف شدن مشکلاتتان بکوشید.

  ظروف فلزی

  دیدن ظرف فلزی در خواب سه تعبیر متفاوت دارد.

  تعبیر اوّل:

  نمایانگر استوار بودن بنیان خانواده‌ و عشق و محبّتی است که میان صاحب خواب و عزیزانش وجود داشته است. همچنین می‌تواند نشانگر این باشد که خانواده در زندگی این شخص در ارجحیّت بوده و اولویت او تحکیم روابط خویش، با اعضای خانواده‌اش می‌باشد.

  تعبیر دوّم:

  نشان‌دهنده‌ی سود و منفعتی روز افزون می‌باشد که از کار و فعالیّت بیننده‌ی رؤیا به‌دست آمده و زندگی و معاش او را تأمین می‌کند. این شخص در شغل خود پله‌های ترقی را طی نموده و به آنچه از لحاظ مالی در ذهن می‌پروراند، با همّت بلند و به مرور زمان خواهد رسید.

  تعبیر سوّم:

  تفسیرش این است که صاحب خواب دارای حامیانی مهربان، دل‌سوز و خدا‌شناس می‌باشد که در سختی و آسانی، شادی و غم در کنارش بوده و او را از موهبات خویش بی‌نصیب نمی‌گذارند.

  ظروف مسی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که مسی را می‌گدازید تا در نهایت از آن ظرف مسی بسازید، تعبیر این است که با انجام کار‌های خیر و اقدامات نیکو، گره‌ی کار فرد و یا افرادی به دست تو باز می‌شود، مشکلاتشان حل شده و از گرفتاری نجات خواهند یافت.

  ✍️ اگر در رؤیا دیدید که ظرف و یا ظروف مسی متعلق به شماست، بیانگر این است که از راه درست و مسیری خدا‌پسندانه امرار معاش کرده و هزینه‌های خود را تأمین می‌کنید و با عرق جبین، مال حلال خود را صرف زندگی شرافت‌مندانه‌ی خویش می‌دارید.

  ظروف آلومینیومی

  به‌طور کلی تعبیر دیدن ظرف و ظروف آلومینیومی در خواب، ثبات، آسایش و آرامش می‌باشد.

  ✍️ اگر در خواب ببینید که در ظروف آلومینیومی غذا می‌خورید نشانگر این است که بعد از مدّت‌ها دست و پنجه نرم کردن با شرایط جدید و تغییرات ناگهانی، به مرور آن‌ را پذیرفته و خود را با شرایط وفق می‌دهید. این شرایط جدید، تأثیر خود را بر روی تمام مسائلتان من جمله مسائل عاطفی، مالی خواهد گذاشت.

  ظروف طلایی و نقره‌ای

  ✍️ اگر در خواب دیدید که ظرف از جنس طلا یا نقره دارید، تعبیر به معنای این است که شما فراتر از حد و توان خویش از خود توقع داشته و فشار‌ زیادی را تحمل می‌کنید. بهتر است از تظاهر کردن با چیزی که نیستید دست بردارید و خود را گرفتار دردسر‌هایی عظیم نکنید.

  ✍️ اگر در رؤیای خود دیدید که در ظرفی مطلّا و یا نقرا‌ندود چیزی می‌خورید و یا می‌نوشید نشانگر این است که طلبکاران شما به‌زودی برای پی گرفتن پول و سرمایه‌‌اشان به سراغتان می‌آیند تا حق خود را باز گیرند.

  ✍️ اگر در خواب خودتان را در‌حال شستن ظرفی از جنس نقره مشاهده کردید، نمایانگر این است که خبر به‌دنیا آمدن نوزادی خوش‌قدم و پر خیر و برکت به شما می‌سد که از شنیدنش بسیار مشعوف و شادمان خواهید گشت.

  ظروف سفید رنگ

  دیدن ظرف و ظروف با رنگ سفید در خواب دارای چند تعبیر است.

  تعبیر اوّل:

  نمایانگر این است که از جایی که فکرش را نمی‌کنید و یا از جانب فردی که او را نمی‌شناسید، ثروتی به شما تعلق گرفته و مال و اموال بسیاری به شما داده خواهد شد.

  تعبیر دوّم:

  بیانگر مال حلالی می‌باشد که صاحب خواب با زحمات بسیار به‌دست آورده و حتی از مال اندک ولی پر خیر و برکت خویش، بخشی از آن را هم انفاق می‌کند.

  تعبیر سوّم:

  به معنای خبری خجسته و مبارک و ازدواجی سراسر سعادت و خوشبختی است.

  ظروف آب‌خوری

  به‌طور کلی دیدن ظروف آب‌خوری در خواب نماد زن می‌باشد و به این جنس اشاره دارد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که برای برطرف نمودن عطش خویش، از داخل ظرفی آب می‌نوشید، نشان‌دهنده‌ی این است که نیمه‌ی گمشده‌ی خود را یافته و با او ازدواج خواهید کرد. فردی که با او وصلت می‌کنید دارای فضایل اخلاقی و کمالات بی‌شماری است. همچنین او با درایت و توانایی در فرزند پروری، فرزندانتان را به نیکویی تربیت خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که ظرفی را از آب پر نموده اما به هنگام نوشیدن، آب موجود در ظرف به زمین می‌ریزد بیانگر این است که برای فرزندتان مشکلاتی ایجاد می‌شود، سلامتی‌اش در خطر افتاده و دچار بیماری‌ای سخت خواهد شد. این مرض به حدّی شدید است که احتمال مرگ فرزندتان وجود دارد اما با توکّل بر خدا در نهایت همه چیز به خیرتان رقم خواهد خورد.

  بشقاب

  به‌طور کلی تعبیر دیدن بشقاب در خواب رؤیا، دارایی، مال و منال و ثروت و مکنت برای صاحب خواب می‌باشد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که بشقابی را حین خوردن غذا، می‌لیسید به معنای این است که مشکلات و مصائب جدی و مهمی که مدّت‌هاست فکر شما را مشغول خود ساخته، کاملاّ حل شده و جایش را به آسایش، آرامش و خاطر جمعی خواهد داد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که بشقابی را چه عمداً و چه سهواً شکستید، بیانگر این است که ثروت زیادی در زندگی‌اتان جاری گشته و کسب و کارتان رونق خواهد گرفت.

  ✍️ اگر در خواب تعداد زیادی بشقاب را دیدید که در هر کجای خانه و آشپزخانه‌اتان پراکنده گشته‌اند، نشان‌دهنده‌ی این است که اعتماد بنفس و عزّت نفس شما در برخورد با آدم‌های جامعه پایین بوده و همین امر موجب دست کم گرفته شدنتان از سمت دیگر افراد خواهد شد. همچنین عدم توانایی رویارویی با موقعیت‌های جدید و چالش‌های موجود، ترس از نشان دادن استعداد‌های خود، همه و همه شما را از پیشرفت و رسیدن به جایگاهی که لیاقتش را دارید باز خواهد داشت.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که بشقابی سالم، تمیز و زیبا در اختیار دارید تفسیرش این است که شما فردی هستید که توجه به امور خانواده برایتان ارزشمند و مهم است اما برخی اوقات از زیر بعضی مسئولیّت‌های حیاتی‌ای که بر گردنتان است شانه خالی کرده و یا به انجام رساندن آن کار را به وقتی دیگری موکول می‌کنید. این موضوع ممکن است در طولانی مدّت به سلامت رابطه‌ی خانوادگی‌اتان خدشه وارد کرده و عزیزانتان را از شما دلخور سازد.

  پختن غذا در ظروف مجلل

  ✍️ اگر در خواب دیدید که درون ظروف لوکس، شیک و یا مجللی غذا پخته و یا سرو می‌کنید، تعبیر نشانگر این است که شما فردی قناعت پیشه هستید که برای امورات مختلف زندگی حد و مرز مشخص و معینی را قائل می‌باشید. همچنین زیاده‌روی کردن در هر چیزی را مانع رسیدن به احساس حقیقی خوشبختی و دستیابی به ثبات و آرامش می‌دانید.

  ظروف تمیز و زیبا

  به‌طور کلی تعبیر مشاهده‌ی ظرف و ظروف تمیز در خواب حاکی از سرانجامی نیکو و روزگاری خوش برای صاحب رؤیا می‌باشد.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که ظرفی و یا ظروفی تمیز و بدون لک در اختیار داریم تفسیرش این است که شما و شریک عاطفی‌اتان رابطه‌ای بسیار محکم و سرشار از عشق و محبت با یکدیگر دارید که حاضرید در برابر تمام معضلات موجود، از هم حمایت کرده و اجازه نمی‌دهید تا پیش‌آمدهای ناگهانی و یا اشخاصی سودجو این علاقه را کمرنگ سازند.

  ✍️ اگر دختر جوان و مجردی در رؤیای خود مشاهده کرد که ظروف تمیز و زیبا در همه‌جای خانه و آشپزخانه‌ی پخش شدند و هرکدام در گوشه‌ای افتادند، نشانگر این است که خبری مسرّت بخش به صاحب خواب می‌رسد که سبب می‌شو تا او رخ‌داد‌های دردناک گذشته‌اش را فراموش نموده و به آینده‌ای روشن امیدوار گردد.

  ظروف خالی

  ✍️ اگر در خواب ببینید که ظرفی خالی را در دست دارید، نشانگر این است که شما به امید چند برابر کردن سرمایه‌ی خود و دستیابی به ثروت هرچه بیشتر، کسب و کاری جدیدی یراه می‌اندازید که سود و منفعت آن‌چنانی نصیبتان نگشته و حتی احتمال دارد در این مسیر ضرر و زیان مالی نیز به شما وارد شود. به‌علاوه این خواب می‌تواند به معنای پوچ بودن و تهی بودن باور‌ها و افکار صاحب خواب باشد که با پافشاری بر روی اعتقادات، تعصبات بی‌جا و نادرست خویش نه تنها دیگران را از خود رانده بلکه چیزی در دو دنیا عایدش نخواهد گشت.

  ظروف زنگ زده

  ✍️ اگر در خواب و رؤیای خود، ظرف و ظروف زنگ زده و رنگ و رو رفته‌ای را مشاهده نمودید، تعبیر نشان‌دهنده‌ی این می‌باشد که شما فردی هستید که همیشه در زندگی به‌دنبال مقصر گشته تا خود را قربانی جلوه دهید و ناتوانی  خود در رسیدن به مقاصد و خواسته‌هایتان را از چشم دیگران می‌بینید. در حالی‌که دلیل پس‌رفت و عدم پیشرفت شما نداشتن تلاش و استمرار در انجام کار‌هایتان می‌باشد. از شکایت کردن و سرزنش اطرافیان دست برداشته و زمان خود را صرف بهبود عملکرد خویش کنید.

  کمبود ظرف

  ✍️ اگر در خواب دیدید که حین پذیرایی از میهمان‌ها و یا هنگام آشپزی کردن، دچار کمبود ظرف و ظروف شدید، نمایانگر این است که سود دهی و درآمد زایی‌اتان برای مدّتی کاهش یافته و در خرج و مخارج خود با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه خواهید شد.

  ظروف سالم و نشکن

  ✍️ اگر زن آبستن و بارداری در خواب و رؤیای خویش ببیند که درون ظرفی سالم و نشکن غذا می‌خورد، تعبیر بیانگر این است که  او زایمان سهل و ساده‌ای داشته و فرزندش با سلامت کامل جسمی و روحی متولد خواهد شد.

  افتادن ظروف

  ✍️ اگر زن حامله‌ای در خواب دید که ظرفی ناخواسته از دستش رها شده و بدون هیچ آسیبی بر روی زمین می‌افتد، نمایانگر این است که به‌زودی فرزندش را به‌دنیا خواهد آورد و وضع حمل خواهد کرد.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  اشتراک
  اطلاع از
  0 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  روشن
  تاریک