🍳 تعبیر خواب آشپزی از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

الف بدون دیدگاه
 • تعبیر خواب آشپزی 🍳

  به‌طور کلی آشپزی کردن نماد زن و خصلت‌های زنانه می‌باشد. زیرا معمولا در بین اعضای خانواده، بانوی خانه مسئولیت و وظیفه‌ی مدیریت آشپزخانه و پختن غذا برای همسر و فرزندان را به‌عهده دارد امّا تعبیر این خواب و دیدن آن در عالم رؤیا، بسته به آن‌که پخت و پز غذا در چه مکانی انجام شده و غذای مورد طبخ چیست، صورت می‌گیرد. همچنین توجه به ابزار و امکانات موجود برای آشپزی کردن نیز، نقش مؤثری در آشکار گشتن معنای خواب خواهد داشت. برای دانستن هر چه بیشتر در خصوص تفسیر این خواب با تاروت رنگی همراه باشید.

  در زیر می توانید با انتخاب معبر و یا موضوع آن، تعبیر خواب آن را مشاهده کنید:

  تعابیر بر اساس معبر

  آنلی بیتون

  لوک اویتنهاو

  منوچهر مطیعی تهرانی

  جابر مغربی

  محمد ابن سیرین

  کارل گوستاو یونگ

  لیلا برایت

  خالد‌ بن علی العنبری

  کتاب سرزمین رویا

  کتاب مقدّس

  تعابیر بر اساس موضوع

  آشپزخانه شلوغ و کثیف

  استفاده از کتاب آشپزی

  امتحان کردن مزه غذا

  آشپزی به تنهایی

  صرف مدت زیاد برای آشپزی

  عجله در آشپزی

  آشپزی برای افراد زیاد

  آشپزی کردن برای خودتان

  آشپزی برای عشق خود

  آشپزی کردن برای دیگران

  آشپزی کردن دیگری برای شما

  آشپزی کردن مرده

  شکست در آشپزی

  به راحتی آشپزی کردن

  ریختن غذا روی زمین حین آشپزی

  استفاده کردن از ادویه حین آشپزی

  آشپزی کردن در رستوران

  آشپزی برای جشن و میهمانی

  آشپزی کردن برای عید

  آشپزی کردن در آشپزخانه

  آشپزی کردن روی اجاق گاز

  آشپزی کردن روی آتش

  آشپزی کردن روی چراغ خوراک‌پزی

  سوختن غذا

  پختن صبحانه

  پختن ناهار

  پختن شام

  پختن غذای مغذی

  پختن سوپ

  پختن برنج

  آشپزی کردن با تخم مرغ

  آشپزی کردن با پنیر

  پختن گوشت

  پختن فرنی

  پختن مرغ

  پختن ماهی

  پختن نان

  پختن گوشت آهو

  پختن سیب زمینی

  پختن سوسیس

  پختن پنکیک

  پختن مارمالاد

  پختن غذای نیمه آماده

  پختن غذای عجیب و غریب

  داشتن دستیار حین آشپزی

  تعبیر خواب آشپزی کردن

  تعبیر خواب آشپزی بر‌ اساس نظر معبر 👴

  از نظر آنلی بیتون

  ✍️ اگر در خواب ببینید که در حال آشپزی و سرخ کردن گوشت و یا در حال استفاده از آن حین آشپزی هستید، تعبیر بیانگر این است که از سمت دوستان و نزدیکان مسئولیّتِ انجام کار و وظیفه‌ای به شما محوّل می‌گردد، که به محض مطلع گردیدن از آن شاد شده و احساسی سراسر سرور و نشاط را تجربه خواهید کرد. زیرا این فعالیّت‌ها در جهت بهبود کیفیت زندگی شما و اطرافیان می‌باشد و رضایتمندی جمعی را در پی دارد. همچنین ضمن حرکت در این مسیر، معجزات فراوانی در زندگی‌تان رخ می‌دهد که اوضاع مالی، اقتصادی و روابط شما را دگرگون خواهد ساخت.

  ✍️ اگر در خواب شخص دیگری را حین آشپزی ببینید که در حال سرخ کردن و یا کباب کردن گوشت در آشپزخانه می‌باشد، نمایانگر این است که شما فردی مغرور بوده که همیشه دیگران را مقصر اصلی مشکلات خود دانسته و هیچ‌گاه انگشت اتهام را سمت خود نمی‌گیرید. گویا اطرافیان مسئول حل نمودن مشکلات شخصی‌تان بوده و باید در رکاب شما خدمت کنند. این نظر خودخواهانه و خودبینانه‌ و توقعات بی‌جا و بیش از حدّتان از مردم، سبب گردیده تا دوستان و آشنایان از مصاحبت با شما شدیداً خودداری کرده و تنهایی و انزوا نصیبتان گردد.

  ✍️ اگر در رؤیای خویش دیدید که در حال آشپزی هستید، چیزی را بر روی آتش و حرارت کباب کرده و همزمان میل می‌نمایید، نشانگر این است که اخبار بدی به گوشتان می‌رسد و یا پیشامدی ناگوار شما را شوکه و اندوهگین می‌سازد. اما این ناراحتی و غم موقّتی بوده و به‌زودی از زندگی‌تان رخت بر می‌بندد. پس با توکّل به خدا این دوره‌ی حساس را به سلامت پشت سر گذاشته و دوباره به زندگی عادی خود باز خواهید گشت.

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که در آشپزخانه‌ی شخصی دیگر ، چه شناس باشد و چه ناشناس، زیر دیگی پر از محتویات گوشت را روشن نموده و در امور آشپزی به صاحب آشپزخانه کمک می‌نمایید، نشان‌دهنده‌ی این است که شما در امور خیر برای رفع مشکلات یک زن شرکت کرده، به او کمک رسانده و یا با اقدامات خود، آن زن را به منافع و مقاصدش نزدیک‌تر می‌سازید. بازتاب محبّت‌های بی دریغ شما در آینده‌ای نزدیک به خودتان باز‌ گشته و لطف خدا را شامل حالتان خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب ببینید که مشغول آشپزی در دیگی خالی هستید، تعبیر بیان‌کننده‌ی این است که با مشکل مالی رو‌به‌رو می‌شوید که شما را مقروض دیگران ساخته و آبرو و اعتبارتان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این اتفاق مصلحتی‌ است که در آن به خوبی می‌توانید دوست خود را از دشمن تشخیص داده و افراد منفعت طلبی که در لباس دوستی نزدیکتان گردیده و قصد سودجویی و بهره‌وری دارند را به آسانی بشناسید.

  ✍️ اگر زنی در رؤیای خویش، خود را در حال آشپزی ببینید تفسیرش این است که صاحب خواب برای گذران زندگی و رویارویی با مسائل خود، حامی‌، راهنما و تکیه‌گاهی نداشته و احساس تنهایی، بی‌کسی و طرد شدگی او را کلافه کرده است. همچنین به معنای این است که این زن باید بیشتر توجه خود را بر روی تربیت، پرورش و مراقبت از فرزند و یا فرزندانش معطوف سازد تا خدایی نکرده آسیبی به روح و روانشان وارد نگشته و نیاز‌های عاطفی‌اشان تأمین گردد. زیرا غفلت از فرزندان، نتایج جبران ناپذیری را به‌جای گذاشته که جز پشیمانی چیزی به همراه نخواهد داشت.

  ✍️ اگر در خواب آشپزی را در آشپزخانه مشاهده کردید، بیانگر این است که در زمانی‌که فکرش را نمی‌کنید و همه چیز روی روال خود پیش می‌رود، به ناگهان اتفاق و پیشامدی ناگوار شما را دچار سردرگمی نموده و تحوّلاتی ناشناخته را در زندگی‌تان ایجاد می‌نماید. که در ابتدا خو گرفتن با این تغییرات و عادت کردن به آن‌ها شما را دچار بحران کرده ولی در ادامه سود و منفعتی قابل ملاحظه را عایدتان خواهد ساخت و بر تجربیات گران‌بارتان نیز خواهد افزود.

  ✍️ اگر در رؤیا ببینید که در آشپزخانه‌ای بزرگ و دارای امکاناتی عالی در حال آشپزی کردن می‌باشید، نشانگر این است که در مجلس شادی و پایکوبی دعوت شده و با دوستان قدیمی خود ملاقات می‌کنید. که این دیدار مسیر‌های جدیدی را پیش رویتان پدیدار کرده و شما را به مقاصد و اهدافتان نزدیک‌تر خواهد ساخت. به‌علاوه این خواب می‌تواند به معنای دریافت هدیه‌ای بزرگ و ارزشمند از سوی کسی باشد که به شدّت به او علاقه داشته و دوستش دارید.

  از نظر لوک اویتنهاو

  ✍️ اگر در خواب خود را حین آشپزی کردن ببینید، تعبیر بیانگر این است که به یک میهمانی خانوادگی دعوت می‌شوید که روحیه‌تان به شدت تغییر کرده و بهبود می‌یابد. دیدار عزیزان و اشخاصی که نسبت به آن‌ها محبت دارید، شما را نسبت به زندگی امیدوار ساخته و به افکار نابسامان‌تان سامان خواهد بخشید.

  ✍️ اگر در رؤیای خویش خود را به‌عنوان آشپز ببینید، نشان‌دهنده‌ی بعد پنهانی وجود شماست که در قبال خود و دیگران شدیداً احساس مسئولیت نموده و با اقدامات لازم سعی در جلب رضایت عزیزان و آشنایان دارید. اما باید توجه داشته باشید که خودتان نیز دارای نیازهای جسمی، روحی و روانی هستید و نباید با صرف نمودن بیش از اندازه‌ی وقتتان به برطرف کردن احتیاجات دیگران، از نیاز‌های حیاتی خویش غافل بمانید. همچنین اجازه ندهید تا حمایت همه جانبه‌ی شما از بعضی افراد، آن‌ها را دچار سوء تفاهم کرده و موجبات سوء استفاده از شما را فراهم آورد.

  از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که در حال پختن پلو هستید و یا افرادی را دیدید که مشغول پخت و پز و آشپزی با استفاده از برنج هستند، تعبیر نمایانگر این است که به اهداف اقتصادی و مالی‌ای که برای خود تعیین نمودید می‌رسید و کیفیت زندگی خود را با استفاده از ثروت حاصل از کسب و کار خویش، بهبود می‌بخشید. همچنین با دستیابی به مال و منال کافی، دست دیگران را گرفته و برای رفع مشکلاتشان دست به عمل خواهید زد. به همین خاطر برکت و نعمت، روز به روز در زندگی‌تان افزوده می‌گردد و دعای خیر مردم همیشه پشت سرتان خواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که مشغول پختن سمنو هستید، بیان‌کننده‌ی این است که شما فردی زحمت‌کش و پرتلاش هستید که حتی در زمان نیازمندی دستتان را جلوی هیچکس دراز نمی‌کنید.همچنین پولی که به‌دست می‌آورید از راه درست و حلال می‌باشد و به هیچ وجه حاضر نیستید تا برای منافع شخصی خود بر روی انسانیت و ارزش‌های اخلاقی خویش پا بگذارید. همین امر سبب گردیده تا دل‌های مردم با شما همراه گشته و اعتمادشان به شما جلب گردد.

  از نظر جابر مغربی

  ✍️ اگر در خواب ببینید که در حال آشپزی بوده و یک یا چند نوع ماده‌‌ی غذایی را بر روی حرارت و بخار گاز و یا آتش برشته نموده و با اشتیاق از آن می‌خورید، تعبیر بیانگر این است که افرادی که شما را در گذشته رنجانده و سبب اندوه، گرفتاری و سیه‌روزی شما گشتند نزد شما آمده و ابراز پشیمانی و ندامت می‌کنند. به‌علاوه درصدد جبران خطاهای خویش بر‌آمده و آنچه را که روزی حق مسلّم‌تان بوده به شما باز پس خواهند داد.

  از نظر محمد ابن سیرین

  ✍️ اگر در رؤیای خود مشاهده کردید که غذایی خوش‌طعم، لذیذ و خوشمزه‌ای را پخته و آماده می‌سازید، نشان‌دهنده‌ی این است که از سمت فردی قدرت‌مند و صاحب جلال و شوکت به شما سود و منفعتی بی‌شمار می‌رسد که جایگاهتان را بالا برده و مال و دارایی‌تان را چند برابر خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب ببینید که غذای بی‌مزه، بد‌ بو و بی‌رنگ و رویی را می‌پزید، نشانگر این است که از سوی فردی والا مقام و دارای ثروت و مکنتی مثال زدنی، آسیب، ضرر و زیانی قابل توجّه و احتمالاً جبران‌ناپذیر به شما وارد می‌شود که ضربه‌ای بس سنگین و مهلک خواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب در حال آشپزی و پخت و پز و درست کردن حلوا بودید، تعبیر حاکی از این است که شما فردی مهربان با صفات اخلاقی پسندیده و قابل ستایش هستید که دیگران از حسن رفتارتان بسیار تعریف به عمل می‌آورند و از طرق مختلف محبّت و صمیمیّت خود را به شما اظهار داشته و ابراز می‌کنند.

  ✍️ اگر در رؤیا و خواب، خود را در لباس آشپزی ببینید که کبابی را با حرارت و گرمای آتش مغز پخت کرده و یا سرخ می‌کنید همچنین حین فراهم کردن آن، کمی از کباب را میل می‌نمایید، تفسیرش این است که گرفتار بلا و مصیبتی موقّتی خواهی گشت که برای مدّتی شما را از لحاظ روحی ضعیف ساخته و قدرت انجام کار‌ها را از شما می‌گیرد اما طاقت خود را بالا برده و امیدتان را به خداوند از دست ندهید که دس از شب تیره، خورشید خواهد دمید، مشکلاتتان یکی پس از دیگر به طرز معجزه‌آسایی حل شده و نعمت‌هایتان روز افزون خواهند گشت.

  ✍️ اگر در خواب ببینید که به قصد آشپزی، زیر دیگ و یا قابلمه‌ای پر از گوشت و یا هر نوع ماده‌ی غذایی‌ داخل آن را روشن کرده و مراهم پخت و پز را به انجام می‌رسانید در حالی‌که کد‌ بانوی آن آشپزخانه شخص دیگریست، نمایانگر این است که شما ترغیب به انجام کار و فعالیّتی می‌گردید که ثمره‌‌ای سراسر خیر داشته و  کدبانوی آن آشپزخانه نیز در ماحصل و سود و منفعت آن، با شما شریک خواهد بود.

  ✍️ اگر در رؤیای خویش دیدید که برای پخت و پز، زیر دیگی کاملا خالی و تهی از هرگونه غذا و خوراکی‌‌ای را روشن می‌کنید، به معنای این است که در مسیر پیشرفت و ترقی خود اندکی عجله و شتاب می‌کنید که این تعجیل و بلند پروازی‌های همیشگی‌تان نه تنها سرعت دست یافتن به مقاصدتان را بیشتر نخواهد ساخت، بلکه سبب پس‌رفت، شکست و در ادامه افسردگی و غم و اندوه شما خواهد گشت.

  ✍️ اگر در خواب کسی را حین آشپزی مشاهده کنید، چه آشنا باشد و چه غریبه، تعبیر نشانه‌ی این است باید بیش از پیش روی قدرت خودتان حساب کنید و به‌طور کامل  در ابعاد مختلف زندگی استقلال خویش را حفظ کرده و فارغ از سرزنش و خود خوری‌های بی‌جا و بی‌مورد، از اشتباهات و گناهانتان درس عبرت گیرید و به حس عذاب وجدان و ناامیدی خود غلبه کنید.

  از نظر کارل گوستاو یونگ

  ✍️ اگر در عالم رؤیا خود را در جایگاه آشپز و در حال آشپزی دیدید، تعبیر نمایانگر این است که شما محتاج توجه و محبّت دیگران هستید. کمبود عاطفی شما را رنج داده و از اعتماد بنفس اندکی برخوردار می‌باشید. پس برای تأیید گرفتن از دیگران و مورد پذیرش افراد واقع گشتن، حاضر هستید دست به انجام کار‌هایی شرم‌آور و به‌دور از شأن انسانی بزنید تا برای لحظه‌ای احساس دوست داشته شدن به شما دست دهد. اما غافل از آن‌که رفتار اغراق آمیزتان، سبب بهره‌کشی دیگران از شما شده و صدمه‌ای بس جدی به روح و روان شما وارد خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب ببینید که در امر آشپزی به مشکل خورده و از پیش‌برد مراحل آن عاجز گشتید، تفسیرش این است که شما در زندگی و در راه رسیدن به اهداف، با موانع و دشواری‌های زیادی دست و پنجه نرم کرده‌اید. اما هیچ‌گاه تسلیم سختی‌ها نگشته و شکست را بخشی از پیروزی می‌دانید. در نتیجه با به بن‌بست رسیدن در کار، از خود ضعف نشان نمی‌دهید و با قدرت بیشتر بر‌ خواسته تا بار دیگر توانایی‌ها و استعداد‌هایتان را شکوفا سازید و تجربیات جدیدی را در باقی‌مانده‌ی عمر خویش رقم بزنید.

  همچنین بخوانید:  💍 تعبیر خواب انگشتر از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  از نظر لیلا برایت

  ✍️  اگر در خواب آشپزی را حین پختن غذا دیدید، تعبیر نشان‌دهنده‌ی این است که در آینده‌ای نزدیک، غم و اندوه گذشته از زندگی شما رخت بر بسته و جایش را به شادی، امید و نیک‌بختی می‌دهد. زیرا آرامش همیشه بعد از طوفان حاکم شده، خورشید رفته رفته طلوع خواهد کرد و با درخشش تمام قسمت‌های تاریک وجودتان روشن خواهد ساخت.

  ✍️ اگر در رؤیای خود دیدید که آشپزی را به‌خاطر دست‌پخت نامناسبش اخراج می‌کنید، بیان‌کننده‌ی این است که باید بیش از پیش مواظب مال و ثروت خویش باشید. به‌علاوه از افراد متظاهر و سودجویی که در لباس دوستی وارد شده و احتمال دارد تا از پشت به شما خنجر زنند، دوری کنید. بسیاری از اطرافیان شما به‌واسطه دستیابی به مکنت و قدرت به شما نزدیک می‌شوند و در نهایت برای به چنگ آوردن دارایی‌هایتان به حقه‌بازی و فریب‌کاری روی می‌آورند.

  ✍️ اگر در خواب خود را به‌عنوان آشپز مشاهده کردید، تفسیرش این است که ثمره‌ی تلاش‌ و کوشش بی‌اندازه‌ی خود را به‌زودی دیده و پس از آزمون و خطاهای بسیار و کسب تجربیّاتی ارزنده در آخر به آنچه آرزویش را داشتید رسیده و همای سعادت بر روی شانه‌هایتان خواهد نشست.

  از نظر خالد‌ بن علی العنبری

  ✍️ اگر در خواب خویش مرده‌ای را حین آشپزی و پختن غذایی بسیار لذیذ، خوش‌رنگ و رو و خوش‌بو مشاهده کنید، تعبیر معنایش این است که به حاجاتی مدّت‌هاست در دل دارید و برای برآورده کردنشان  به درگاه خداوند تضرّع می‌جویید، رسیده و آمال و آرزوهایتان محقّق خواهد گشت. این اتفاق مبارک، شما را بیش از پیش به زندگی امیدوار ساخته و انگیزه‌ای برای دستیابی به موفقیّت‌های بزرگ‌تر خواهد بود.

  ✍️ اگر در خواب ببینید که گوشت گوسفند را پخته و آن را برای خوردن آماده می‌کنید، نشان‌دهنده‌ی این است که شما فردی هستید که مال حرام در زندگی‌تان جایگاهی نداشته و از کسب و کار حلال خویش، روزی خود را به‌دست می‌آورید. به همین خاطر خداوند به سفره‌تان برکت بخشیده، نعمات بسیاری را در زندگی‌تان جاری ساخته رزقتان را روزافزون خواهد کرد.

  ✍️ اگر در خواب آشپزی را دیدید که با تجهیزات کامل و وسایل پخت و پز در حال آشپزی کردن می‌باشد، بیان‌کننده‌ی این است که معضلات مالی، عاطفی و جسمی شما به امید خدا رفع گشته و پس از گذراندن دوره‌ای سخت، به زندگی عادی باز خواهید گشت. در واقع بدهی‌هایتان یکی پس از دیگری پرداخت شده، روابطتان با اطرافیان بهبود یافته و بالاخره قوای بدنی و سلامت جسمی خود را به‌دست خواهید آورد.

  از نظر کتاب سرزمین رویا

  ✍️ اگر در خواب دیدید که در آشپزی خود از آرد استفاده می‌کنید، تعبیر بیانگر این می‌باشد که شما دوستی نزدیک، به ظاهر قابل اعتماد و موجّه دارید که او را همراه و همیار همیشگی و رفیق شفیق خود می‌دانید. اما بروز یک پیشامد ناگهانی و اتفاقی مترقبّه سبب دلخوری و جدایی شما از هم گشته که به شدّت ناامید و دلواپستان می‌سازد. همچنین احساس تنهایی، انزوا و افسردگی برای مدّتی گریبانتان را خواهد گرفت.

  ✍️ اگر در رؤیا خود را در آشپزخانه‌ای مجهز مشغول آشپزی دیدید نشانگر این است که افراد حسود و سودجو اطراف شما بسیارند که تلاش می‌کنند با بدنام کردن و بدگویی کردن در غیابتان وجهه، اعتبار و شهرت چندین و چند ساله‌ی شما را لکّه‌دار کنند. اما بالاخره دستشان رو می‌شود و خودشان در دامی که برای شما پهن کردند گرفتار خواهند شد.

  ✍️ اگر در خواب ببینید که داخل آشپزخانه‌ای بدون امکانات در حال آشپزی و آماده کردن غذا هستید، بیان‌کننده‌ی این است که پولی هنگفت از جایی نامعلوم و نامشخّص به دستتان خواهد رسید که ممکن است شما را وسوسه کرده و وادار به انجام اعمال ناشایست سازد. اما این دارایی و ثروت مدّت زیادی در زندگی‌تان دوام نمی‌آورد و از به‌راحتی از دستتان خواهد رفت.

  ✍️ اگر در رؤیا، از آتشی شعله‌ور موجود در آشپزخانه برای آشپزی کردن استفاده کنید، تفسیرش این است که احتمال دارد به‌زودی خدمتکار، نوکر و ندیمه‌ی خود را به دلایل شخصی مرخص نموده و فرد دیگری را جایگزینش سازید.

  ✍️ اگر در خواب دیدید که با اجاق گاز در حال پختن غذا برای تشریفات و میهمانی هستید حاکی از این است که درگیر مسئله‌ای مهم و اساسی می‌شوید که بسیار جدال برانگیز و تنش‌زا می‌باشد. این فشار‌ و استرس فراتر از حدّ تحمّلتان بوده و شما را بسیار می‌آزارد. به همین‌ خاطر ذهن خود را از افکار منفی پاک نموده و با کمتر فکر کردن به بخش‌های غیرقابل‌حلِ موضوعات، بیشتر بر روی داشته‌های خویش تمرکز کنید تا از حواشی حاصل از آن دور مانده و به آسیب روحی کمتری دچار شوید.

  از نظر کتاب مقدّس

  ✍️ اگر در خواب ببینید که آشپزی کرده و غذایی را طبخ می‌کنید، تعبیر بیانگر این است که شما به سلامت جسمی خود اهمیّت نداده و مواد غذایی نامناسبی را مصرف می‌کنید. این خوراکی‌ها فاقد ارزش غذایی بوده و ضعف بدنی‌تان را بیشتر خواهد کرد. سعی کنید تا با مصرف کردن موادّ مغذی و مقوی به بهبود سلامت جسمانی خویش کمک کنید و از ابتلا به بیماری‌های مزمن دور بمانید.

  تعبیر خواب آشپزی بر‌ اساس موضوع آن 📋

  آشپزخانه شلوغ و کثیف

  ✍️ اگر در خواب ببینید که بعد از آشپزی، آشپزخانه و یا مطبخ شلوغ، نامرتّب و کثیف به‌نظر می‌آید و ظرف و ظروف بسیاری روی هم انباشته شده که به شدّت نیاز به شست‌و‌شو دارند، تعبیر نشانگر این است که شما روز‌های سختی را می‌گذرانید و توسط دیگران و حتی نزدیکانتان به‌خاطر انجام کار درست که ممکن است به ضرر آن‌ها تمام شده باشد بارها مورد مؤاخذه قرار گرفته‌اید. همچنین در اکثر اوقات منطق، فهم و درایت شما مانع واکنش احساسی نسبت به مسائل گشته و این موضوع برخلاف خواست عزیزانتان است. زیرا کارهای اشتباه و غلط‌شان را بدون در نظر گرفتن روابط، به آن‌ها تذکّر داده و سعی در اجرایی کردن عدالت دارید. هر چند در این میان عدّه‌ای تلاش می‌کنند تا با بدگویی پشت سرتان و حقه‌بازی‌های متعدد، شما را از ادامه‌ی مسیر منصرف سازند. اما ناامید نگردید زیرا در نهایت پیروزی از آن شما خواهد بود.

  استفاده از کتاب آشپزی

  ✍️ اگر در خواب خود دیدید که حین آشپزی از دستور پخت و یا کتاب راهنما کمک می‌گیرید، تعبیر بیانگر این است که شما فردی هستید که به‌خاطر عدم اعتماد بنفس و عدم ایمان نسبت به خود، تصمیم‌گیری در ارتباط با مسائل مهم را به تعویق انداخته و یا سعی دارید با پرسش و نظرخواهی از دیگران بدون توجه به آنچه خودتان صلاح می‌دانید، با موضوعات روبه‌رو گردید. در حقیقت بزرگترین دشمن انسان طرز فکرش نسبت به خود می‌باشد، که با کوچک جلوه دادن توانایی‌ها و قوی نشان دادن ضعف‌ها، استقلال را از او گرفته و باعث می‌شود تا برای کوچکترین اقدامات خود نیازمند به تأیید دیگران باشد. توجه کنید که دیگران و اطرافیان نیز ممکن است با اطلاع از این نقطه ضعف، از شما سوء استفاده نموده، و برای رسیدن به مقاصد شخصی، نظراتشان را تحمیل کنند.

  امتحان کردن مزه غذا

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که در طول آشپزی و پخت و پز، مزه‌ی غذا را چشیده و طعمش را امتحان می‌کنید، تعبیر نمایانگر این است که شما فردی اجتماعی هستید که به ارتباط گرفتن با مردم و حضور در جمع احتیاج دارید. اما مدتی است که از این خصوصیّت خود غافل گشته و بیشتر وقتتان را در تنهایی می‌گذرانید. همین موضوع احساس یکنواختی و روزمرگی را در شما نهادینه ساخته، پس بهتر است بیش از این مانع ایجاد  شادی و احساس نشاط در خود نگردید. در محافل حاضر شده و با پیدا کردن دوست‌های متعدد و آشنا گشتن با آدم‌هایی جدید، روحیه‌‌تان را باز یابید.

  آشپزی به تنهایی

  ✍️ اگر در خواب دیدید که به تنهایی در حال آشپزی می‌باشید و از کسی کمک نمی‌گیرید، تفسیرش این است که بالاخره بعد از از سر گذراندن روز‌های تاریک و پیش‌آمد‌های ناگوار، خورشید دوباره طلوع کرده و بر زندگی‌اتان خواهد تابید. روز‌هایی مملوء از عشق، امید و سرور در انتظار شما بوده تا غم‌های دیرین را از خاطر شما پاک کند و سعادت، کامیابی و نیک بختی را جایگزینش سازند.

  صرف مدت زیاد برای آشپزی

  ✍️ اگر در خواب شاهد بودید که مدت زمان طولانی‌ای را به آشپزی اختصاص می‌دهید، تعبیر نشان‌دهنده‌ی این است که فشار‌های کاری، مالی و فعالیّت‌های زیاد اجتماعی شما را خسته کرده و باعث شده تا از لذت‌های اطرافتان غافل گردید. برای مدتی با رها کردن دغدغه‌ها و مشغله‌های اضافی و پرداختن به تفریحات لازم، ذهن و جسم خود را برای رسیدن به مقاصد و اهداف جدیدتان آماده کرده و بعد از استراحتی کوتاه با انرژی بیشتری به ادامه‌ی مسیر بپردازید تا راه برایتان هموار‌تر گشته و فشار‌های سنگینی را متحمّل نگردید.

  عجله در آشپزی

  ✍️ اگر در رؤیای خود مشاهده کنید که با سرعت و با عجله مشغول آشپزی هستید، حاکی از این است که شما عادت کردید تا برای دستیابی به خواسته‌های خویش، عجولانه عمل کنید. همین شتاب‌زدگی در کار‌ها مانع  گرفتن تصمیمات درست و اساسی در مواقع حساس زندگیتان شده و پشیمانی و ندامت با خود به همراه داشته است. بنابراین با صبر و حوصله، سنجیدن مسائل و مشورت نمودن با افراد مجرب و کار‌ آزموده ایده‌های خود را عملی ساخته و تصمیمات لازم و مؤثری را در حوزه‌های مختلف زندگی، اتخاذ کنید تا در صورت شکست با حسرت رو‌به‌رو نگردید.

  آشپزی برای افراد زیاد

  ✍️ اگر در خواب ببینید که برای جمعیّتی با تعداد زیاد، غذا می‌پزید، نشان‌دهنده‌ی این است که شما فردی احساساتی و حامی هستید که همیشه می‌خواهید تا از اطرافیانتان محافظت کنید و خود را به حدّی وقف حل کردن مشکلات دیگران می‌کنید که از پرداختن به مسائل ضروری خود بازمانده و ضرر و زیان می‌بینید. فشارهای موجود را کم کنید و به این مسئله واقف باشید که شما در ابتدا مسئول زندگی خویش هستید و نباید مسئولیت و وظایف فراتر از حد توانتان را به دوش بکشید.

  آشپزی کردن برای خودتان

  تعبیر اول:

  ✍️ اگر در خواب دیدید که برای خودتان پخت و پز می‌کنید، بیانگر این است که در ارتباط به وعده‌های غذایی خود دچار نگرانی هستید. و به شما توصیه کرده‌اند که باید از رژیم غذایی خاصی استفاده کنید تا سلامتی‌تان به خطر نیفتاده و دچار بیماری نگردید.

  تعبیر دوم:

  ✍️ اگر در خواب شاهد آشپزی کردن برای خود بودید، تعبیر این است که شما اعتدال را در انجام امور خود رعایت نموده و از هر لحاظ عاقلانه رفتار می‌کنید. همچنین با ایجاد خطّ قرمز و چهارچوبی مشخّص در ارتباط و دوستی با دیگران، زندگی شخصی خود را به‌درستی حفظ نموده و به این طریق از دخالت، پا در میانی و داوری افراد در مسائل خویش جلوگیری می‌کنید. این اقتدار و نظم شما سبب شده تا آرامش و موفقیّتی روز افزون را تجربه نموده، الگوی دیگران قرار گرفته و از اهداف اصلی خود منحرف نگردید.

  آشپزی برای عشق خود

  ✍️ اگر در رؤیای خویش در حال آشپزی برای کسی که بسیار دوستش دارید همچون همسر، دوست صمیمی و یا معشوقه‌ و…بودید، بیانگر این است که میان شما و آن فرد پیوند عاطفی‌ای عمیق و محکم بوده که بر پایه‌ی احترام، عشق، محبّت و اعتماد متقابل شکل گرفته است. همچنین نشانه‌ی رضایت و خشنودی‌ هر دو طرف در این رابطه و تمایل شدیدی است که نسبت به یکدیگر در خود احساس می‌کنند.

  آشپزی کردن برای دیگران

  آشپزی و پختن و آماده کردن غذا برای دیگران در خواب، مفاهیم و تعبیر متفاوتی را در بر دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  ✍️ تعبیر اوّل:

  بیان‌کننده‌ی این است که شما همیشه در زندگی دیگران را نسبت به خود در اولویت قرار می‌دهید. این رفتار شما وقتی از حد معمول گذر می‌کند دیگر از خودگذشتگی نام ندارد. بلکه یک نوع نیاز برای دوست داشته شدن، مورد تحسین واقع شدن و‌مورد توجه قرار گرفتن توسط دیگران است. که عواقب خوبی را به همراه نداشته موجب سوء استفاده‌ی دیگران خواهد گشت.

  ✍️ تعبیر دوّم:

  معنایش این است که شما فردی کاملاً مستقل هستید که برای رفع نیاز‌های خود به کسی وابسته نبوده و توانایی اداره و کنترل امور خود را دارید. همین موضوع باعث شده تا دیگران شما را به دید فردی قوی، مقتدر و سرسخت دیده و از شما در مسیر زندگی خود الگوبرداری کنند.

  ✍️تعبیر سوّم:

  بیانگر مسافری است که در راه داشته و درست زمانی‌که انتظارش را نمی‌کشید از راه می‌رسد. این میهمان ناخوانده غم و ناراحتی را از خانه‌ی شما دور ساخته و احساس شعف و نشاط را جایگزین خواهد ساخت.

  همچنین بخوانید:  ☁️ تعبیر خواب ابر از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  آشپزی کردن دیگری برای شما

  آشپزی کردن شخص و یا اشخاص دیگر برای شما در خواب، چند تعبیر را در بر می‌گیرد.

  ✍️ تعبیر اوّل:

  بیانگر این است که از لحاظ مالی پیشرفت چشم‌گیری در شغل‌تان حاصل شده و کسب و کارتان رونق می‌گیرد. مشکلات مالی شما به مرور برطرف گردیده و قادر به مهیّا نمودن زندگی‌ای مرفه و سرشار از آرامش برای خود و خانوده‌اتان خواهید بود.

  ✍️ تعبیر دوّم:

  نشانگر اعتماد زود هنگام و عجولانه‌ی شما در زمینه‌ی به نسبت به دیگران می‌باشد. باید در خصوص سرمایه‌گذاری و یا خریدن ملک و املاک احتیاط بیشتری به خرج داده و با وسواس بیشتری طرف معامله‌ی خود را انتخاب کنید. تا با از دست دادن ثروت حاصل از زحمات بی‌اندازه‌ی خود، نادم و پشیمان نگردید.

  ✍️ تعبیر سوّم:

  شما فردی حساب‌گر و باهوش در زمینه‌ی مالی بوده که همیشه بخشی از سود خود را برای روز مبادا کنار می‌گذارید و از خرج‌های غیر ضروری و بیهوده  می‌پرهیزید. این عادت پسندیده‌ی شما موجب شده تا در هنگام تنگ‌دستی محتاج دیگران نگشته و از پس‌انداز خود استفاده کرده و به دیگران نیز کمک کنید.

  آشپزی کردن مرده

  ✍️ اگر در خواب ببینید که شخصی که مرده و فوت کرده برای شما آشپزی می‌کند، تعبیر این است که شما دائما در ترس از آینده به سر می‌برید و زمان حال خود را صرف نگرانی و فکر کردن به آینده می‌کنید. در لحظه زندگی کنید و کمی تمرکز خود را از روی اتفاقات آینده برداشته و بر روی داشته‌های خود بگذارید. جوانی شما اکنون است. پس با تجسمات منفی و دغدغه‌های بیهوده عمرتان را تلف نکرده و با لذّت و رهایی بیشتر زندگی کنید.

  شکست در آشپزی

  موفق نبودن در امر آشپزی دارای چند تعبیر متفاوت و مجرا می‌باشد.

  ✍️ تعبیر اوّل:

  بیانگر این است که شما از مهارت و دانش خود در زمینه‌ی تخصص خویش، مطمئن نبوده و دائما در اضطراب و تنش به سر می‌برید. در واقع ترس اصلی شما مسخره شدن، مورد سرزنش واقع شدن و زیر سؤال بردن اعمال و اقداماتتان از سوی دیگران است . اما برای پیشرفت و ترّقی باید آمادگی بروز خطا‌های احتمالی را داشته و ضعف‌هایتان را بپذیرید تا با رفع و رجوع آن‌ها کارهاب خود را در جهت مناسب، اصلاح گردانید.

  ✍️ تعبیر دوّم:

  نشانگر این است که به علّت رفتار نامناسب، عزیزان، نزدیکان و یا معشوقتان را از خود دلگیر ساخته و سبب انزوای خویش می‌گردید. بنابراین بهتر است بیشتر مواظب کردار خود باشید و در صورت بروز همچین مشکلاتی، به‌جای حسرت و پشیمانی به فکر راه چاره بوده و برای جبران خطاهایتان دست به عمل بزنید.

  ✍️ تعبیر سوّم:

  نشان‌دهنده‌ی این است که شما احساساتی بسیار متزلزل و ناپایدار دارید که اگر با آن مقابله نکرده و آن را به حال خود رها سازید، به نوعی به یک اختلال جدی تبدیل گشته و روابطتتان با دیگران را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. با کمک گرفتن و مشاوره گرفتن از افراد متخصّص، ثبات عاطفی و احساسی را در خود ایجاد نموده تا به آرامشی درونی دست یابید.

  به راحتی آشپزی کردن

  ✍️ اگر در خواب دیدید که بدون مشکل و مانع، با امکانات و وسایل آشپزی، پخت و پز می‌کنید، تعبیر نمایانگر این است که در عالم واقع همه چیز به نفع شما پیش رفته و سختی‌ها از جلوی راهتان کنار می‌روند. معجزاتی باور نکردنی شما را متحیّر ساخته و زندگی‌اتان را دگرگون خواهد ساخت.

  ریختن غذا روی زمین حین آشپزی

  ✍️ اگر در خواب خویش مشاهده کردید که در هنگام آشپزی بخشی از غذا روی زمین می‌ریزد، تعبیر این است که در جایی سرمایه‌گذاری کرده و یا با افرادی شراکت می‌کنید که در ابتدا سودی جزئی نصیبتان شده، ولی در ادامه خسارت و ضرر و زیان مالی زیادی را متحمّل می‌شوید. این فشار‌های مالی، تاب و توانتان را گرفته و شما را در تصمیم‌گیری‌ها دچار شک می‌کند. اما بهترین راه، استفاده از پس‌انداز و اندوخته‌ی مالی خود، برای رهایی از این مخمصه می‌باشد. از خرج کردن اموالتان در مسیر حل این مشکل تردید نداشته و با اطمینان، هر چه زودتر برای پرداخت بدهی‌ها و قرض‌های خود اقدامات لازم را صورت دهید.

  استفاده کردن از ادویه حین آشپزی

  ✍️ اگر در خواب ببینید که در پختن غذا از هرگونه ادویه‌ای استفاده می‌کنید، بیانگر این است که مشکلات جسمی شما در حال بهبودی بوده و اگر مبتلا به بیماری و یا مریضی‌ای خاص هستید، به طرز شگفت‌آوری از بدنتان دفع گشته، سلامتی خود را باز یافته و به لطف خداوند شفای کامل خواهید یافت.

  آشپزی کردن در رستوران

  آشپزی کردن در رستوران دارای تعبیر متعددی است که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  ✍️ تفسیر اوّل:

  بیانگر این است که شما فردی خیّر بوده که کمک کردن به دیگران را وظیفه‌ی انسانی خود می‌دانید. همچنین بخش زیادی از وقت و سرمایه‌ی خود را وقف این‌کار نموده و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنید. به همین علّت خداوند نیز به شما نظر کرده و از نعمات و برکاتش بهره‌مندتان خواهد ساخت.

  ✍️ تفسیر دوّم:

  نشانگر این است که دلتان بیش از اندازه به حال دیگران سوخته و نمی‌توانید نسبت به اطرافیان و مشکلاتشان بی‌تفاوت بمانید. فکر کردن همزمان به رنج‌های دیگران، اداره کردن زندگی شخصی خود و همچنین رسیدگی به امور معیشتی‌تان، برای شما بسیار سنگین و تنش‌زا می‌باشد. اما به یاد داشته باشید که فدا کردن خود در راه نجات افراد دیگر، در حالی‌که خودتان در سختی و سردرگمی هستید واجب نبوده و شما را از لحاظ روحی ضعیف خواهد ساخت.

  ✍️ تفسیر سوّم:

  نشان‌دهنده‌ی این است که به‌زودی با فردی مناسب و منطبق با معیار‌های خود آشنا شده و وارد رابطه‌ی عاطفی می‌گردید. این پیوند احساسی و عشق دو طرفه در نهایت به وصلتی مبارک منتهی گشته که به زندگی شما روحی دوباره خواهد بخشید.

  آشپزی برای جشن و میهمانی

  ✍️ اگر در رؤیای خود ببینید که مشغول پختن غذاهایی لذیذ برای جشن، میهمانی و پایکوبی می‌باشید، نشانگر این است که به‌زودی شانس به شما رو کرده و فرصت‌هایی استثنایی مقابل شما قرار می‌گیرد که در ضمن بهره‌گیری و استفاده‌ی درست و مناسب از آن، موفقیّت بزرگی را در پیش داشته و افتخارات عظیمی را برای خود و خانواده‌تان می‌آفرینید. اما استمرار و پیوستگی در این راه شرط اصلی رسیدن و دستیابی به اهداف است. پس با صبر و بردباری جلو رفته و از انتظار کشیدن برای نتایج عالی و ناگهانی در ابتدای مسیر، دست بکشید. زیرا موفقیّتی که یک شبه حاصل گردد موقّتی و گذرا بوده و دوامی نخواهد داشت.

  ✍️ اگر در خواب خود مشاهده کردید که در حال تدارک دیدن برای آشپزی در میهمانی هستید، تعبیر به معنای این است که به تازگی مسئولیتی را پذیرفته و زیر بار چیزی رفته‌اید که انجام آن از حد توان شما خارج است. و حالا به هر طریقی که شده می‌خواهید پای حرف خود مانده و به تعهدات خویش عمل کنید. اما به خاطر داشته باشید که ممکن است با به انجام رساندن این کار، توقعات و انتظارات دیگران از شما بالا رفته و دوباره خود را در دردسر بیندازید.

  آشپزی کردن برای عید

  ✍️ اگر در خواب ببینید که برای مناسبتی مانند عید غذا می‌پزید، بیانگر این است که شما از زندگی خود راضی بوده و همه چیز طبق برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های شما پیش می‌رود. داشتن تسلط لازم بر تمام ابعاد زندگی‌تان سبب خوشحالی و آرامشی عمیق در شما گشته است.

  آشپزی کردن در آشپزخانه

  آشپزی کردن داخل مطبخ و یا آشپزخانه برای صاحب خواب بیان‌کننده‌ی تعبیر متعددی بوده که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  ✍️ تفسیر اوّل:

  نشانگر این است که شما فردی هستید که پشت دیگران حرف می‌زنید اما در مقابلشان به علت پیشبرد منافع و اهداف خود، سکوت پیشه می‌کنید. این تظاهر و دورویی بسیار ناپسند و دور از انسانیّت بوده و می‌توان گفت  نوعی فریب‌کاری و حقه‌بازی می‌باشد. اما این را بدانید که خورشید همیشه پشت ابر نخواهد ماند. بالاخره اطرافیان از طینت‌تان با خبر گشته و از شما دوری می‌گزینند.

  ✍️ تفسیر دوّم:

  معنایش این است که شما برای شام به یک ضیافتی مجلل دعوت می‌شوید که حضور و شرکت در آن می‌تواند تأثیرات بسیار مثبت و قابل توجهی بر روی کار و شغل شما بگذارد. دیدار و ملاقات با افراد کاربلد و شناخته شده در آن میهمانی، مسیر‌های زیادی را به رویتان می‌گشاید و بیش از پیش شما را به سوی موفقیّت سوق خواهد داد.

  ✍️ تفسیر سوّم:

  تعبیرش این است که با بانویی مهربان، با‌اخلاق و خداشناس آشنا می‌شوید که روزگار را به کامتان شیرین کرده و درس زندگی به شما می‌آموزد. این زن در آینده‌ای نه‌چندان دور درخواست ازدواجتان را پذیرفته و همسری شایسته برای شما خواهد بود.

  آشپزی کردن روی اجاق گاز

  ✍️ اگر در خواب دیدید که بر روی اجاق گاز واقع در آشپزخانه، آشپزی می‌کنید، تعبیر بیانگر این است که افراد حسود اطراف شما زیاد بوده و می‌خواهند تا نتایج مالی‌تان را زیر سوال ببرند. با سنگ انداختن در مسیر رشد و پیشرفت مالی‌تان و درگیر ساختن‌ شما با حاشیه‌های متعدد قصد دارند تا از آب گل آلود ماهی گرفته و برای رسیدن به اهداف شوم خود از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند. اما بخت با شما یار خواهد بود و با رو شدن دست دشمنانتان همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت.

  آشپزی کردن روی آتش

  ✍️ اگر در خواب و رؤیای خویش دیدید که بر روی آتش آشپزی می‌کنید، تعبیر این است که شما زندگی شخصی و خانوادگی‌ای سرشار از آرامش و آسایش را تجربه می‌کنید که در آن تمام نیاز‌های مادی و عاطفی‌تان به‌کلی بر طرف می‌گردد. همچنین با اضافه شدن اعضای جدید به خانواده‌ی پر محبت‌تان و به‌دنیا آمدن فرزندانی خوش قدم و خوش روزی، همه چیز رنگ تازه‌ای به خود گرفته و کانون خانواده گرم‌تر از پیش خواهد شد.

  آشپزی کردن روی چراغ خوراک‌پزی

  ✍️ اگر در رؤیای خود ببینید که بر روی چراغ خوراک پزی آشپزی می‌کنید، نشان‌دهنده‌ی این است که در زمینه‌ی شغلی جایگاهتان رفیع‌تر گشته و به طبع حقوق بیشتر به شما تعلّق خواهد گرفت. این رشد و پیشرفت نه تنها زندگی شخصی شما را متحوّل می‌کند بلکه بر اوضاع اقتصادی کل خانواده تأثیر مثبت گذاشته و از دغدغه‌های مالی خواهد کاست.

  سوختن غذا

  ✍️ اگر در خواب و رؤیا ببینید که غذایی که پخته‌اید، سوخته و یا جزغاله می‌شود، تعبیر و تفسیر خوشایندی ندارد. این خواب بیان‌کننده‌ی این است که اتفاقاتی در زندگیتان رخ می‌دهد که شما را با مشکلات مالی و موانع سخت و پیچیده‌ی اقتصادی درگیر می‌سازد و امیدتان را به ناامیدی تبدیل می‌کند.

  از دست دادن ثروت و مال و اموالی که با مشقّت به‌دست آوردید افسردگی‌تان را تشدید کرده و انگیزه‌ی زندگی را از شما می‌گیرد. اما برای موفق شدن دوباره، باید بار دیگر روی پاهای خود بایستید و با درس گرفتن از گذشته، آینده‌ی مالی خود را بهتر از قبل بسازید.

  سوختن غذا در خواب نماد پول و ثروت برای صاحب خواب بوده و معانی زیر را شامل می‌گردد:

  ✍️ تعبیر اوّل:

  نشانگر این است که شما فردی زحمت‌کش و پرتلاش هستید و برای اهداف خود ارزش قائلید اما در کسب و کار ممکن است همه چیز آن‌طور که پیش‌بینی کردید اتفاق نیفتد و نتایج دلخواهتان به‌خاطر متغیر‌های بی‌شمار، رقم نخورده و پیشرفت شما تا حدی کند گردد. اما تمام این شرایط موقّتی بوده و نباید به‌خاطر ناامیدی از امتحان کردن راه‌های جدید دست کشید. بلکه باید شکست را پله‌ای برای ترّقی و صعود به مراتب بالاتر در نظر گرفت.

  ✍️ تعبیر دوّم:

  نشان‌دهنده‌ی این است که شما فردی مهربان و غم‌خوار هستید که خواسته‌های دیگران را در شرایط سخت برآورده ساخته اما در دشواری‌ها همیشه تنها مانده‌اید. این بی‌پشتوانه بودن و طرد شدن شما را دلسرد کرده و قلبتان را شکسته است. برای پیشگیری از این‌گونه آسیب‌های روحی لازم است تا حدّ و مرزی برای محبّت کردن و کمک نمودن به دیگران قائل باشید و برای کسانی‌که در مصیبت‌ها شما را ترک می‌کنند قدمی بر نداشته و احساساتتان را کنترل کنید.

  پختن صبحانه

  ✍️ اگر در خواب دیدید که برای وعده‌ی صبحانه در حال آشپزی بوده و غذایی را مهیّا می‌سازید، تعبیر بیانگر این است که درست در زمانی‌که همه چیز روال خود را طی می‌کند، مانعی تقریباً بزرگ بر سر راهتان قرار می‌گیرد که امکان رسیدن به هدفتان را به‌نظر غیرممکن می‌سازد. اما در واقع شما قدرتمند‌تر از مشکلاتتان هستید و اگر در ذهن خویش تجسمات منفی و خیال‌پردازی‌های بی‌مورد را رها کنید، قطعاً با اعتماد بنفس موانع را کنار زده و به آنچه مقصودتان است خواهید رسید.

  پختن ناهار

  ✍️ اگر در خواب ببینید که مشغول آشپزی کردن برای ناهار هستید، نمایانگر این است ممکن است در تصمیم‌گیری‌های اخیر خود دچار شک و تردید گردید زیرا آینده برای شما گنگ و سرشار از ترس و تجربیات جدید است. در فکر بررسی عمیق مسائل نباشید و سعی کنید قدم به قدم جلو رفته و مسیر درست را بازیابید.

  پختن شام

  ✍️ اگر در رؤیای خویش دیدید که برای فراهم نمودن و حاضر کردن وعده‌ی شام غذا می‌پزید، حاکی از این است که شما بیش از اندازه به مسائل مادی و دنیوی توجه کرده و از معنویّت دور گشته‌اید. دور شدن از منبع الهی باعث سردرگمی و دلواپسی شما گشته و افکار منفی را دائماً در ذهنتان تداعی می‌کند. بهتر است کمی بیشتر به غذای روح خود توجه کنید و از آرامش روحی و روانی‌تان غافل نگردید.

  همچنین بخوانید:  🦌 تعبیر خواب آهو از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

  پختن غذای مغذی

  ✍️ اگر در خواب شاهد پختن غذایی مفید، مقوّی و مغذی باشید، بیانگر این است که شما باید تصمیمات اساسی و بنیادینی در حوزه‌ی سلامت جسمی خود اتخاذ کرده و برای بهبود کارکرد سیستم دفاعی بدنتان دست به انجام فعالیّت‌های ورزشی زده و به رژیم غذایی‌  درست و مؤثر، با جزئیات عمل کنید تا نتایج دلخواه خود را کسب کنید.

  پختن سوپ

  پختن سوپ در خواب می‌تواند تعبیری همچون موارد ذیل را در بر بگیرد:

  ✍️ تعبیر اوّل:

  نشانگر خوش‌اقبالی، نیک روزی و خوشبختی در زندگی صاحب خواب است که باعث رخ دادن اتفاقاتی خوب در زمانی مناسب برای او شده است. تقدیر و سرنوشت او، به سعادت رسیدن و رهایی یافتن از مشکلات و موانع موجود بوده که به کیفیت زندگی او کمک شایانی خواهد کرد.

  ✍️ تعبیر دوّم:

  نشان‌دهنده‌ی این است که بیننده‌ی خواب فردی اجتماعی، خوش‌رو و خوش مشرب می‌باشد که دیگران از همنشینی با او لذت برده و مفتخر می‌گردند. رفتار و اخلاق نیکوی صاحب خواب به‌عنوان بزرگ‌ترین نقطه‌ی قوّت او، می‌تواند سکوی پرتابی برای رسیدن به خوشبختی و اهداف والایش باشد.

  ✍️ تعبیر سوّم:

  نمایانگر کمبود‌های درونی و عقده‌های دیرین مشاهده‌ کننده می‌باشد که به مرور سر باز کرده و خود را به‌صورت اختلالات ذهنی و جسمی نشان می‌دهد. اما تنها راه شفا یافتن و حاصل گشتن بهبودی در او، درمان روح و روان این شخص است. مشاوره گرفتن از افراد متخصص می‌تواند راهکاری مؤثر در رفع این مشکلات باشد.

  ✍️ تعبیر چهارم:

  بیان‌کننده‌ی فرصت‌هایی است که صاحب خواب با غنیمت شمردن آن‌ها می‌تواند زندگی‌اش را تغییر داده و پیشرفتی عالی داشته باشد. قرار گرفتن ناگهانی در موقعیتی این‌چنین ایده‌آل ممکن است در ابتدا برای او عجیب و متفاوت جلوه کند. اما طی زمان کنترل اوضاع را دوباره به دست گرفته و به نفع خود از این تحوّلات بهره خواهد جویید.

  پختن برنج

  به‌طور کلی دیدن برنج در خواب تعبیر پیچیده‌ای ندارد و نماد احساس امنیت، کانون گرم خانواده و زندگی‌ای سراسر خوشی و خوشحالی همراه با رضایت می‌باشد. همچنین تعابیر ذیل را نیز شامل می‌شود:

  ✍️ تعبیر اوّل:

  نشانگر این است که در حال به انجام رساندن کار و فعالیّت بسیار مهمی هستید که به شما محوّل گردیده و تأثیری مستقیم بر روی آینده‌ی مالی و شغلی‌اتان خواهد داشت. به‌علاوه باید هوشیار باشید که پیش از نتیجه گرفتن و رسیدن به اهداف خویش، به هیچ وجه آن‌را با اطرافیان مطرح نکنید. زیرا ممکن است با پرسش‌های بی‌جا و دخالت‌های وقت و بی‌وقت، تمرکز را از شما گرفته و با به‌وجود آوردن مشکلات و موانع عدیده‌ سدّ راهتان گردند.

  ✍️ تعبیر دوّم:

  نشان‌دهنده‌ی این است که شما باید همانطور که به غذای روحتان توجه می‌کنید به تغذیه‌ و رژیم غذایی جسم خود نیز اهمیّت دهید. بهتر است وعده‌های غذایی‌تان را تغییر داده و مواد مغذی و مفید بیشتری را در آن بگنجانید. تا علاوه بر داشتن روان و فکری سالم، بدنی متعادل و سلامت داشته باشید.

  ✍️ تعبیر سوّم:

  نمایانگر این است که شما فردی بلند پرواز و در عین حال با اراده هستید که با جزم کردن عزم خویش تاکنون هر آنچه را که برای رسیدن به آن تمایل و اشتیاق داشته‌، به‌دست آورده‌اید. همچنین به اطرافیان  ثابت نمودید که قدرت و توانایی محقّق کردن رؤیاهای خویش را دارید. در حال حاضر نیز در حال تلاشی بسیار برای مقاصد مهمّ خویش هستید. پس ادامه دهید، که به‌زودی خبر‌های خوشی در انتظار شماست.

  آشپزی کردن با تخم مرغ

  ✍️ اگر در رؤیای خویش ببینید که با استفاده از تخم مرغ قصد پختن غذایی لذیذ را دارید، به این معناست که  شما به‌دنبال تغییراتی اساسی در زندگی هستید و می‌خواهید که اوقات خود را به بطالت نگذرانده و مشغول انجام کاری مفید باشید. به لطف خدا  اتفاقاتی در زندگی‌تان رخ می‌دهد که نقطه‌ی عطفی برای شروعی تازه خواهد بود.

  آشپزی کردن با پنیر

  ✍️ اگر در خواب مشاهده کردید که در حال درست کردن غذا با پنیر هستید حاکی از این است که شما از خودتان بیش از اندازه کار می‌کشید و با جسم خود آن‌طور که باید احترام نمی‌گذارید. زندگی کردن فقط اندوختن مال و به‌دست آوردن ثروت نیست. بلکه داشتن اوقات فراغت، استراحت و سفر رفتن نیز لازمه‌ی داشتن یک زندگی خوب، لذّت بخش و متعادل می‌باشد.

  پختن گوشت

  گوشت در عالم رؤیا و خواب سمبل روح، احساسات درونی و افکار شماست و به سلامت جسمانی و عقلانی صاحب خواب اشاره دارد.

  ✍️ اگر فرد گیاهخواری در خواب دید که، گوشتی را طبخ می‌کند، بیانگر این است که مصائب و مسائلی که با آن روبه‌رو می‌شود هر چقدر هم که سخت و غیر قابل حل به‌نظر بیایند، در آخر رفع گشته و همه چیز در خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن به‌درستی پیش خواهد رفت.

  ✍️ اگر در عالم خواب دیدید که گوشت خامی را می‌پزید و یا آن را سرخ می‌کنید، نمایانگر این است که شما فردی سرسخت و مبارز در برابر سختی‌ها و ناهمواری‌ها بوده و به سرعت تسلیم نمی‌شوید. همچنین روحیه‌ی خود را حفظ کرده و در شرایط حسّاس و موقعیّت‌های خاص، تصمیماتی عاقلانه و منطقی می‌گیرید که موجب تعجّب همگان می‌گردد.

  ✍️ اگر در خواب ببینید که گوشتی را داخل ماهیتابه می‌پزید، نشان‌دهنده‌ی این است که شما باید بیش از پیش به داشته‌ها و نعمت‌های حالِ حاضر خود توجه کرده و قدردان وجود آن‌ها در زندگی خویش باشید. هر‌قدر شکرگزارتر بوده و دائماً ذهن خود را درگیر نداشته‌هایتان نسازید، زندگی‌ای سراسر نعمت، خوشبختی همراه با حس و حالی خوب را تجربه خواهید کرد.

  پختن فرنی

  ✍️ تعبیر اوّل:

  تعبیرش این است که از سمت کسی که دوستش دارید و یا بسیار دوستتان داشته و برایتان ارزش زیادی قائل است، هدیه و تحفه‌ای با ارزش دریافت خواهید کرد که سبب خوشحالی و سرور شما خواهد شد.

  ✍️ تعبیر دوّم:

  بیانگر این است که زندگی خانوادگی و یا زندگی مشترکتان دچار مشکل گشته و اختلافات زیادی با همسر و شریک زندگی خود پیدا می‌کنید. این نزاع و درگیری به علّت وجود تفاوت‌های رفتاری و ویژگی‌های اخلاقی بین شما و طرف مقابلتان است. اگر که می‌خواهید تا بیش از این از یکدیگر فاصله نگیرید، این تفاوت‌ها را پذیرفته، به آن‌ها احترام گذاشته و در پی تغییر دادن شخصیّت دیگری بر نیایید.

  پختن مرغ

  ✍️ تعبیر اوّل:

  بیان‌کننده‌ی این است که صاحب فرزند خواهید شد و از اولادتان در آینده خیر فراوان نصیبتان خواهد شد.

  ✍️ تعبیر دوّم:

  نشان‌دهنده‌ی این است که کسب و کارتان رونق می‌گیرد و ثروت و دارایی‌هایتان چند برابر می‌شود. با پیشرفت اقتصادی در زندگی، احساس رضایت بیشتری در شما شکل گرفته و خوشحال‌تر از گذشته خواهید بود.

  ✍️تعبیر سوّم:

  بیانگر این است که شما قدر نعمت سلامتی و قدرت جوانی خود را ندانسته و آن را دست کم می‌گیرید. در حالی‌که دوران جوانی و نوجوانی زمان سرمایه‌گذاری بر روی توانایی‌های خود، شناخت و مهارت یافتن در کار و کسب تجربیات تازه می‌باشد. پس اوقات خود را غنیمت شمرده و از هر لحظه‌اش بهره جویید. تا خدایی نکرده در آینده گرفتار پشیمانی نگردید.

  ✍️ تعبیر چهارم:

  نشانگر این است که شما اعتماد بنفس نداشته و فکر می‌کنید که از پس مشکلاتتان بر نمی‌آیید. به همین خاطر خود را وابسته‌ی دیگران ساخته و سعادت خویش را در گرو وساطت دیگران می‌دانید. اما شما به اندازه‌ی کافی هوش و درایت لازم برای مبارزه و رویارویی با مسائل و معضلات موجود را دارید بنابراین به‌جای درخواست کمک از اطرافیان، روی پاهایتان ایستاده و به خود متکّی باشید.

  ✍️ تعبیر پنجم:

  نمایانگر این است که شما فردی احساساتی هستید که در مواجهه با موضوعات و حل آن‌ها، بیش از عقل خویش از قلب و الهامات خود تبعیّت می‌کنید. در بعضی مواقع این خصوصیّت به نفع شده تمام گشته و در اکثر اوقات منطقی نبودن تصمیماتتان موجب دردسر و گرفتاری‌تان شده است.

  پختن ماهی

  ✍️ دیدن ماهی پخته شده و یا در حال پخت در خواب بیان‌کننده‌ی خبر‌های ناگوار و ناخوشایندی است که توسط اطرافیان به گوش شما رسیده و سبب سردرگمی و آشفتگی‌تان خواهد شد. این اتفاقات نامبارک برنامه‌ها و روال زندگی‌تان را تغییر داده و ممکن است پیشرفتتان را برای مدّتی به تعویق بیندازد.

  پختن نان

  ✍️ اگر در رؤیای خویش ببینید که در حال پختن نان هستید حاکی از ایت است که در زندگی به‌خاطر اعمال درست و کار‌های پسندیده‌ای که به انجام رسانده‌اید همیشه مورد تقدیر و تحسین اطرافیان قرار می‌گیرید. دعای خیر مردم و رضایت آن‌ها از شما، سبب سعادت و عاقبت بخیری‌تان خواهد گردید.

  پختن گوشت آهو

  ✍️ اگر در خواب دیدید که در حال پختن گوشت آهو هستید، نشان‌دهنده‌ی این است که اطرافتان افرادی هستند که شما را دوست داشته و نسبت به شما محبّتی عمیق در دل دارند. این افراد از دوستان، خانواده و خویشاوندانتان می‌باشند، که برای برآورده ساختن نیازها و خواسته‌های شما حاضرند تا از خیلی چیزها بگذرند. وجود این آدم‌ها در زندگی نعمت به‌شمار می‌روند اما این موضوع نباید باعث بی‌تجربگی، خامی شما گشته و تمایل به ریسک کردن و استقلال یافتن را در شما از بین ببرد. با حفظ احترام  برای این افراد و قدردانی از آن‌ها، تلاش کنید تا خود پیش‌برنده‌ و رهبر زندگی خویش باشید.

  پختن سیب زمینی

  ✍️ اگر در عالم خواب دیدید که مشغول پختن سیب زمینی می‌باشید، بیانگر این است که در شغل و کار خویش ترفیع یافته و به‌خاطر منضبط بودن و انجام به‌موقع وظایف خود، اعتماد رئیس و یا کارفرمایتان را جلب نموده و پاداش قابل توجهی را از سوی او دریافت خواهید کرد.

  پختن سوسیس

  ✍️ اگر در خواب ببینید که سوسیس سرخ می‌کنید، نشانگر این است که از روی ناچاری و روی در بایستی وارد شراکتی می‌شوید که از انجام آن به‌هیچ وجه احساس خوبی نداشته و نسبت به صداقت و درستیِ طرف مقابل خود شک و تردید دارید. انجام دادن این شراکت بدون رضایت قلبی قطعا شما را با شکست مواجه خواهد کرد.

  پختن پنکیک

  ✍️ اگر در خواب دیدید که پنکیک درست می‌کنید، نمایانگر این است که در طول عمر خویش به خواسته‌‌هایی که در دل دارید رسیده و زندگی دلخواهتان را با تلاش و کوشش می‌سازید. همچنین از لحاظ عاطفی و اقتصادی تأمین گشته و انسان‌های مناسبی سر راهتان قرار می‌گیرند و شما را به مسیر درست هدایت خواهند نمود.

  پختن مارمالاد

  ✍️ تعبیر اوّل:

  معنایش این است که احتمال دارد در آینده‌ای نزدیک به علّت عدم توجه به سلامت جسمی خویش، دچار بیماری‌ای خفیف گردید. اما این مشکل جدی نبوده و بعد از گذشت زمانی کوتاه به مرور برطرف خواهد شد.

  ✍️ تعبیر دوّم:

  بیانگر وجود اختلافات جدی بین شما و شریک عاطفی‌تان می‌باشد که باعث ایجاد فاصله و سردی بین شما دو نفر گشته و روابطتان را دچار مشکل خواهد ساخت.

  پختن غذای نیمه آماده

  ✍️ اگر در خواب ببینید که غذای نیمه‌ آماده‌ای را با عجله آماده می‌سازید، تعبیر این است که شما بسیار سریع به دوستان خود اعتماد کرده و تاکنون بارها و بارها از این بابت ضربه خورده‌اید. اطرافیان نیز با اطلاع از این اخلاقتان از شما سوء استفاده کرده و بدون در نظر گرفتن روابط دوستانه به شما ضربه می‌زنند.

  پختن غذای عجیب و غریب

  ✍️ اگر در رؤیای خود دیدید که در حال پختن غذایی ناشناخته و عجیب هستید، معنایش این است که شما فردی خلاّق و با استعداد می‌باشید که باید توانایی‌های  خود را به‌درستی شناخته و به‌جای بی‌اعتنایی به ایده‌های متفکرّانه و نوآورانه‌ی خویش، آن‌ها را در موقعیّت و شرایط مناسب اجرایی ساخته و از افراد متخصص و با سابقه در این حوزه کمک بگیرید.

  داشتن دستیار حین آشپزی

  کمک گرفتن از دیگران حین آشپزی در خواب دارای معنا و تعبیر متفاوتی می‌باشد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  ✍️ تعبیر اوّل:

  حاکی از وجود افرادی خیر خواه، مهربان و بی غل و غش در اطراف شماست که سبب می‌شود تا در زندگی آرامش خاطر بیشتری را تجربه کرده و در سختی‌ها و دشواری‌ها با کمک گرفتن از آن‌ها و استفاده از تجربیّات ارزشمندشان مسائل را حل نموده و با شرایط جدید راحت‌تر کنار بیایید. اگر هنوز اشخاص مذکور در زندگی شما پدیدار نگشته‌اند، پس به‌زودی با ورودشان احوالاتتان را به‌کلی دگرگون کرده و شما را از احساس انزوا و تنهایی خارج خواهند ساخت.

  ✍️ تعبیر دوّم:

  تفسیرش این است که شما فردی خلّاق، توانمند و با استعداد هستید که از یاد دادن علم و دانش خود به دیگران ابایی نداشته و مشتاق در اختیار گذاشتن اطّلاعات قیمتی و مهم خویش با اطرافیان هستید. بنابراین مردم نیز شما را دوست داشته و برایتان جایگاه و احترام زیادی قائل هستند.

  دمنوش گیاهی

  ‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

  در صورت تمایل این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  تلگرام واتس آپ فیس بوک پیامک
  اشتراک
  اطلاع از
  0 دیدگاه
  بازخورد برخط
  مشاهده تمامی دیدگاه ها
  روشن
  تاریک